Innowacje

Mamy dla Was wejściówki na Innovation Gardens Summit 2017

30 marca 2017

Mamy dla Was wejściówki na Innovation Gardens Summit 2017

Już za 6 dni rozpocznie się najciekawsze technologiczne wydarzenie tej wiosny, Innovation Gardens Summit 2017, czyli kolejna odsłona konferencji poświęconej najnowszym trendom w dziedzinie telekomunikacji i nowych technologii, którą organizujemy z naszymi partnerami: Ericssonem, Huawei, Nokią, Oracle i Samsungiem.

Zobacz, jak wyglądała zeszłoroczna konferencja Innovation Gardens Summit 2016.

Tematem przewodnim tegorocznego IGS będzie sieć 5G. O ewolucji sieci i przygotowaniach do wdrożenia jej nowego standardu mówić będzie m. in. Jean-François Fallacher, Prezes Orange Polska, Ruth Guerra, Director of Strategy Development at Ericsson oraz Federico Guillén, Prezes Fixed Networks Business Group, Nokia.

O różnych aspektach rozwoju sieci i ich nowych możliwości jakie przyniesie standard 5G mówić będą także Paul Michael Scanlan, CTO Carrier Network Business Unit Huawei, Dan Bantukul, CTO OFFICE Director of Vertical Strategy Oracle oraz Maxime Guirauton, Dyrektor Marketingu B2B Samsung w Europie, który przedstawi koncepcję „Open Economy” oraz globalny raport dotyczący zachowań użytkowników służbowych urządzeń mobilnych w ujęciu społecznym, ekonomicznym i kulturowym, z wyróżnieniem rynku polskiego.

Szczegóły: Agenda IGS 2017

Podczas konferencji na gości czeka wystawa rozwiązań partnerów, które przyjechały do Miasteczka Orange z Mobile World Congress 2017 w Barcelonie. Samsung zaprezentuje swój najnowszy flagowiec Galaxy S8, Nokia – kamerę Ozo z okularami Virtual Reality, Ericsson przedstawi najnowsze wydanie raportu „10 Hot Consumer Trends”, a Orange Polska zaprezentuje trackery do geolokalizacji wykorzystujące sieć LoRa. To tylko kilka przykładów spośród atrakcji przygotowanych dla uczestników konferencji.

IGS odbędzie się w 5 kwietnia, w środę, Miasteczku Orange, przy Al. Jerozolimskich 160. Start o godz. 10:00.

Dla czytelników bloga mam 2 wejściówki na to wydarzenie. Wystarczy odpowiedzieć na pytanie: Jak 5G wpłynie na polepszenie życia każdego klienta, kto bardziej skorzysta zwykły użytkownik czy biznes?

Na odpowiedzi czekam do końca dnia w piątek. Wygrywa najbardziej kreatywna odpowiedź. W poniedziałek napiszę na blogu, kto dostanie zaproszenie na IGS 2017.

Udostępnij: Mamy dla Was wejściówki na Innovation Gardens Summit 2017

Informacje prasowe

Pierwsze wyniki współpracy Qualcomm z inicjatywą „Towards 5G”

27 lutego 2017

Pierwsze wyniki współpracy Qualcomm z inicjatywą „Towards 5G”

  • Powstała eksperymentalna platforma sieciowa platforma komunikacyjna, charakteryzująca się poprawioną wydajność i mniejszymi opóźnieniami.

  • Qualcomm dołączył do inicjatywy “Towards 5G” skupiającej się na testowaniu technologii bezpośredniej komunikacji C-V2X.

  • Pokazy i prezentacje będą odbywają się podczas Mobile World Congress 2017 na stoisku Orange, hala 3, stanowisko D10.

Ericsson, Orange oraz grupa PSA wykonały duży krok w kierunku wykorzystania technologii 5G w łączeniu pojazdów, przeprowadzając we Francji testy zaawansowanego rozwiązania technologii mobilnej.

Wstępna faza testów pokazała możliwości jakie niesie rozwój Cellular V2X (C-V2X) w kierunku 5G. Opierały się one na dwóch scenariuszach, wykorzystywanych do analizy zachowania połączonych ze sobą samochodów. Pierwszy wykorzystuje możliwość obserwacji otoczenia poprzez inne fizyczne obiekty, drugi informowania kierowcy o zbliżającym się pojeździe uprzywilejowanym w czasie rzeczywistym.

Oba przypadki, są obecnie na etapie opracowywania i testów w ramach eksperymentalnej sieci. Wykorzystuje ona możliwości stworzone przez C-V2X – obniżone opóźnienie i wysoką przepustowość. By symulować przepływ danych pomiędzy pojazdami w czasie testów przesyłano wysokiej jakości strumień wideo pomiędzy pojazdami.

Zaawansowane funkcje sieciowe, wdrożone w tym prototypie nowej radiowej sieci dostępowej (RAN), skonfigurowane z najnowszymi funkcjonalnościami pozwoliły przeprowadzić komunikację między dwoma pojazdami za pośrednictwem sieci (vehicle-to-network-to-vehicle V2N2V) ze średnim opóźnieniem jedynie 17 milisekund. Dla porównania w funkcjonującej obecnie sieci 4G opóźnienie wynosi 30-60 milisekund dla pojazdów jadących z prędkością 100 k/hh. Wyniki zostały osiągnięte na częstotliwości 2.6GHz i prędkości przesyłu na poziomie 100 Mb/s.

Następne działania inicjatywy „Towards 5G” będą się koncentrować na:

  • Wdrożeniu dedykowanego wycinka sieci specjalnie dla inteligentnego systemu transportowego (ITS) dla pojazdów kołowych, przy jednoczesnym wykazaniu lepszej izolacji na zakłócenia wywoływane przez inne urządzenia mobilne w samochodzie.
  • Korzystaniu z funkcjonalności C-V2X do przetestowania rozwiązań w ramach komunikacji pojazd-pojazd (ang. vehicle-to-vehicle V2V), pojazd-otoczenie (ang. vehicle-to-infrastructure V2I) oraz pojazd-pieszy (vehicle-to-pedestrian V2P) do oceny zasięgu, opóźnień i niezawodności.
  • Członkowie inicjatywy „Towards 5G” sprawdzą jak funkcjonalności C-V2X będą współpracować z 5G NR oraz zaawansowanymi aplikacjami, mającymi na celu optymizację przepływu ruchu ulicznego, ulepszone bezpieczeństwo i zautomatyzowaną jazdę.

Aby przyspieszyć te procesy inicjatywa „Towards 5G” z otwarymi rękami wita Qualcomm Incorporated (NASDAQ: QCOM), jako nowego członka.

–  Jest nam miło dołączyć do PSA, Orange oraz Ericsson w ramach inicjatywy ‘Towards 5G – powiedział Nakul Duggal, wiceprezydent i manager produktowy w Qualcomm Technologies, Inc., spółce zależnej od Qualcomm Incorporated. – V2X R14 oraz ewolucja w stronę 5G, wykorzystująca zarówno komunikację opartą o sieć jak i bezpośrednią ma potencjał by wesprzeć osiągnięcie naszej wizji bardziej bezpiecznego i inteligentniejszego transportu drogowego. – dodał

Technologia C-V2X, zdefiniowana w 14 wersji specyfikacji organizacji 3rd Generation Partnership Project (3GPP) ma na celu poprawę bezpieczeństwa i komfortu użytkowania. Kolejne wersje specyfikacji 3GPP, w tym 5G New Radio (NR), będą stosowane do ulepszenia autonomicznej jazdy, zarówno w bezpośredniej jak i sieciowej komunikacji.

O inicjatywie „Towards 5G” można dowiedzieć sie więcej podczas kongresu Mobile World Congress, który odbędzie się w Barcelonie pomiędzy 27 lutego a 2 marca.

O firmie Ericsson

Ericsson to światowy lider oraz dostawca technologii i usług dla operatorów komunikacyjnych z siedzibą w Sztokholmie. Firma zatrudnia ponad 111 tysięcy wyspecjalizowanych pracowników, którzy obsługują klientów w 180 krajach oferując rozwiązania i usługi od 1876 roku. Razem budujemy lepszą przyszłość, gdzie każdy człowiek i organizacja jest w stanie osiągnąć swój pełny potencjał. Wyniki sprzedaży w 2016 osiągnęły poziom 24.5 miliarda dolarów. Ericsson jest notowany na giełdzie NASDAQ OMX w Sztokholmie oraz NASDAQ w Nowym Jorku. Więcej informacji na temat firmy:  www.ericsson.com.

 O Grupie Orange

Orange jest jednym z wiodących globalnych operatorów telekomunikacyjnych ze sprzedażą na poziomie 40 miliardów euro w 2015 i 154 tysiącami pracowników na całym świecie (stan na 30 września, 2016, w tym 96 tysięcy pracowników zatrudnionych we Francji). Firma jest obecna na rynkach 29 krajów, a baza klientów to 256 milionów na całym świecie (dane z 30 września 2016 r., w tym 194 miliony użytkowników mobilnej technologii oraz 18 milionów użytkowników stałych łączy szerokopasmowych). Orange również dostarcza globalnych usług informatycznych dla międzynarodowych firm pod marka Orange Business Services. W marcu 2015, grupa ogłosiła swoją nową strategię ‚Essentials2020’, która skupia się na obsłudze klienta, dokładając wszelkich starań, aby klienci w pełni korzystali z dobrodziejstw cyfrowego świata i potęgi sieci nowej generacji.

Firma Orange jest notowana na giełdzie w Paryżu (jako ORA) oraz w Nowym Jorku (jako ORAN).

O grupie PSA

Ze sprzedażą i dochodem na poziomie 54 miliardów dolarów w 2015, grupa PSA projektuje i dostarcza rozwiązania mobilne dla użytku i rozrywki klientów na całym świecie. Grupa pozyskuje modele od trzech marek, Peugeot, Citroën i DS jak również szeroki wybór urządzeń i aplikacji od marki Free2Move. PSA to producent z branży motoryzacyjnej oraz europejski lider jeżeli chodzi o emisje dwutlenku węgla na kilometr, ze średnią emisją na poziomie 102.4 gramów CO2 w 2016 oraz innowator w branży samochodów autonomicznych i podłączonych do sieci z 1.8 m takich pojazdów na całym świecie. Grupa jest również aktywna w sektorze finansów poprzez Banque PSA Finance oraz branży akcesoriów samochodowych poprzez firmę Faurecia. Więcej o grupie można się dowiedzieć pod adresem: groupe-psa.com/en.

O firmie Qualcomm Incorporated

Technologie opracowane przez firmę Qualcomm były podstawą technologii smartphonów i łączą miliardy ludzi na świecie. Firmą była pionierem technologii 3G i 4G a teraz przeciera szlaki 5G oraz nowej erze inteligentnych urządzeń podłączonych. Produkty firmy rewolucjonizują przemysł, w tym branżę samochodową, komputerową, informatyczną, służbę zdrowia oraz obsługę danych oraz pozwalają milionom urządzeń łączyć sie ze sobą w zupełnie nowy sposób.

Qualcomm Incorporated to przede wszystkim QTL oraz bogate portfolio patentów. Qualcomm Technologies, Inc., spółka zależna dla Qualcomm Incorporated, zajmuje się inżynierią, badaniami oraz rozwojem funkcji, produktów oraz usługi, w tym sektor półprzewodników QCT. Aby dowiedzieć się więcej, prószę odwiedzić oficjalną stronę firmy, bloga oraz oficjalne profile na Twitterze i Facebooku.

Zainteresował Cie wpis? Jeśli chcesz otrzymywać informacje prasowe, zostaw nam swój adres e-mail
Napisz do Nas
Udostępnij: Pierwsze wyniki współpracy Qualcomm z inicjatywą „Towards 5G”

Innowacje

Nowości z Barcelony wkrótce w Orange

4 marca 2015

Nowości z Barcelony wkrótce w Orange

Wczoraj wróciłem z Mobile World Congress w Barcelonie. Targi były okazją, aby zobaczyć jak szybko rozwija się mobilny świat. Technologie i urządzenia nie tylko dają nam nieograniczone możliwości komunikowania się, ale dbają też o nasze bezpieczeństwo, zdrowie, uczą, bawią i kontrolują, abyśmy nie robili głupich rzeczy. To fascynujące, ale zarazem przerażające, że nasz wszechświat coraz częściej mieści się w smartfonie. Nie ma już żadnej dziedziny, w której czulibyśmy się całkowicie wolni od technologii mobilnych. Do Barcelony przyjeżdżają wszyscy, liczący się w telekomunikacyjnym biznesie prócz Apple, które jak to ma w zwyczaju, woli „myśleć inaczej”. Co bardziej złośliwi twierdzili, że na MWC trwa rywalizacja, kto będzie drugi po Amerykanach. Moim zdaniem, jeśli chodzi o percepcję „pierwszego kreatora rynku” Apple jest geniuszem i potrafi na tym zarabiać krocie, jednak reszta świata nie powinna mieć żadnych kompleksów, no może tylko w pozycji zyski. Na targach miałem okazję zobaczyć m.in. premiery nowych smartfonów, które będą dostępne w Polsce. Orange zależy, aby wszystkie nowości pojawiły się w ofertach jak najszybciej. W Barcelonie zobaczyliśmy debiuty dwóch flagowców: HTC pokazał One M9, a Samsung modele Galaxy 6 i 6 edge. Wszystkie powinniśmy mieć w ofercie w kwietniu. Można było zobaczyć też znanego już LG G Flex2, który pojawi się u nas na wiosnę. Również wtedy powinniśmy poznać nowy model Huawei. Jak jeden mąż producenci przekonywali do opasek i smartwatchy. Na MWC był ich wysyp. HTC pokazał „z zaskoczenia” re grip, a Garmin urządzenia, które działa rok na jednej baterii. Każdy producent za punkt honoru przyjął, aby mieć w ofercie coś z kategorii „wearable”. Moda oznacza, że na pewno nie zapomnimy o tych gadżetach w naszych ofertach. Na koniec zapraszam na fotowycieczkę po Mobile World Congress w Barcelonie.

056b4814e4671d0decbf475bf65b70e0855
Coś dla perfekcyjnej pani domu. Kuchnia sterowana głosem LG.

a20929ca49a44e3e7985f50a82c2d16607d

Zabawa z techniką na stoisku Huawei.

667202058e607a08ee00e3b4c5ea13ad369

Świat według Microsoft.

69d06219de9a2f9a478aa4074e21544ea82

Na stoisku Orange jak w domu 🙂

5bfe8aef21f5186db64a7ed36ff40876e86

Smart Eyeglasses od Sony.

19882064f36e139dc51989db9ef2e895266

Premiera HTC One M9.

7309adfcd939f980e3c5584e1894361ba04

Nowe flagowce Samsunga: Galaxy 6 i 6 edge.

b7d0b5c8c08f72720f045733842dddb237c

Huawei Watch w ofercie będzie w tym roku.

fff2e1bca9e1f6d86bf1294452f5e9b4761

Można odpocząć przy grze. Takich miejsc na MWC było sporo.

0ac18e837a358a0833730a973a7c2e3ae48

Polski akcent na MWC. Na stoisku firmy Norbsoft, która robi aplikacje. Orange również korzystał z ich usług. Dziękuję za pyszna kawę i ładowarkę.

a19ead09c91137993918b472ec1c07dd7a9

Co ja pacze od LG 🙂

3409abf3117bf166d8191239845720dd0b0

Sony przekonywało do swojej kamery m.in. techniką slow motion.

dd5d34398de7e40ce6dac8a827dc8fa4030

Fujitsu wszystko ma w jednym oku.

85e3fae55d5133ccd2d0a9209b428500177

Dawno nie widziałem takiego tłoku. Poranne wejście na targi.

a7bad9080cbd2e3d7af6e7de7a6fa7ca5e9

Technologia w łazience. Lustro-dermatolog dobierze Ci potrzebne kosmetyki.

d708f343218d03ed59f5228bf4623341b27

LG G Flex2

Udostępnij: Nowości z Barcelony wkrótce w Orange

Dodano do koszyka.

zamknij
informacje o cookies - Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z orange.pl bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza,
że pliki cookies będą zamieszczane w Twoim urządzeniu. dowiedz się więcej