Odpowiedzialny biznes

366 maratonów w 336 dni – Travelery rozdane

20 maja 2016

366 maratonów w 336 dni – Travelery rozdane

Dzięki osobom z pasjami świat zmienia  się każdego dnia, idzie do przodu i jest niesamowity. Takimi osobami są zwycięzcy dziesiątej edycji konkursu Travelery, którego Orange jest partnerem. W kilku kategoriach m.in: Wyczyn Roku, Społeczna Inicjatywa Roku, Naukowe Osiągnięcie Roku, Podróżnicza Książka Roku, Podróżnik Online poznaliśmy naprawdę świetnych podróżników. O laureatach dowiecie się tu. Ja chciałam zwrócić uwagę na pana Ryszarda Kałaczyńskiego, którego Orange wyróżniło dodatkową nagrodą specjalną. Dokonał on  niesamowitego wyczynu: przebiegł 366 maratonów w 366 dni. Wyobrażacie sobie codziennie przebiec 42 km, dzień w dzień, czy pada śnieg, czy pali słońce, przez cały rok. Tym samym ustanowił rekord Guinnessa! Poza tym ten maratończyk ma na swoim koncie także 17 ultramaratonów oraz jedne z 10 najtrudniejszych biegów świata w maratonie greckim Spartathlon. Myślę, że kolejnym godnym podziwu wyczynem Pana Ryszarda jest indywidualny bieg przez Polskę – pokonał trasę z Zakopanego do Sopotu, czyli 800 kilometrów, a zrobił to w 7 dni! Jeśli myślicie, że takie bieganie jest zarezerwowane dla zawodowych sportowców, jesteście w błędzie. Ryszard Kałaczyński na co dzień jest rolnikiem i hodowcą trzody chlewnej 🙂

001ebd5c9e2059d6ca47fb249e1e68e95cd

Ja biegłam swoją pierwszą sztafetę w maratonie 7 maja, przygotowywałam się do niej, bo nigdy nie biegałam, a 5 km wcale nie było dla mnie tak mało. Tym bardziej podziwiam pana Ryszarda. Jesli macie jeszcze jakieś wątpliwości, albo wymówki, żeby zacząć biegać to przestańcie. Chyba po tym co napisałam straciliście argumenty 😉

Udostępnij: 366 maratonów w 336 dni – Travelery rozdane

Informacje prasowe

Orange Polska partnerem strategicznym i technologicznym Światowych Dni Młodzieży 2016

30 listopada 2015

Orange Polska partnerem strategicznym i technologicznym Światowych Dni Młodzieży 2016

Orange Polska został oficjalnym partnerem strategicznym i technologicznym Światowych Dni Młodzieży 2016, które odbędą się w lipcu przyszłego roku, w Krakowie. Przybędzie na nie nawet 2,5 mln pielgrzymów, którzy w czasie wydarzenia będą chcieli używać swoich telefonów komórkowych, smartfonów, tabletów i laptopów. Aby zapewnić tak licznym uczestnikom kontakt z najbliższymi oraz umożliwić wygodne dzielenie się emocjami i przeżyciami, w miejscach uroczystości planowana jest m.in. rozbudowa sieci telekomunikacyjnej, a także stworzenie mobilnych punktów internetowo-informacyjnych.

– Tytuł „Partnera strategicznego i technologicznego Światowych Dni Młodzieży 2016” zobowiązuje, jest też ogromnym wyzwaniem logistycznym oraz technologicznym. Orange Polska ma doświadczenie oraz potencjał by zapewnić usługi telekomunikacyjne na wysokim poziomie, zarówno dla organizatorów, jak i pielgrzymów. Nowoczesne technologie będą też niezbędne przy zapewnieniu bezpieczeństwa uczestników. – powiedział Bruno Duthoit, prezes zarządu Orange Polska.

Na potrzeby przyszłorocznych ŚDM, Orange Polska planuje rozbudowę sieci mobilnej w Krakowie oraz wybudowanie infrastruktury światłowodowej do Wielickiej Strefy Aktywności Gospodarczej, w której odbędzie się jedno ze spotkań młodych z Ojcem Świętnym.

Współpraca pomiędzy Archidiecezją Krakowską, spółką ŚDM oraz Orange Polska ma  przyczynić się do sprawnego przebiegu uroczystości, a także pomóc w zapewnieniu  bezpieczeństwa uczestnikom  tego wydarzenia.

Orange Polska uruchomi nawet 30 mobilnych punktów internetowo-informacyjnych w miejscach uroczystości. Uczestnicy ŚDM będą mogli w nich skorzystać z dostępu do internetu poprzez WiFi i naładować telefony. Dodatkowo pielgrzymi będą mogli przez określony czas nieodpłatne korzystać z aplikacji „Nawigacja Orange”, „Muzyka tu i tam” czy „Pierwsza pomoc”. Do Pakietów Pielgrzyma dołączone będą vouchery na usługi telekomunikacyjne Orange.

Światowe Dni Młodzieży to międzynarodowe, religijne spotkania młodych ludzi z całego świata, zainicjowane w 1985r. przez papieża Jana Pawła II. W przyszłym roku ŚDM odbędą się w dniach 26-31 lipca w Krakowie. Na trwające tydzień spotkania, przyjazd do Polski planuje nawet 2,5 miliona osób.

Orange Polska jest wiodącym dostawcą usług telekomunikacyjnych w Polsce i jednym z największych operatorów telekomunikacyjnych w Europie Środkowej. Ma potencjał i doświadczenie w tworzeniu rozwiązań teleinformatycznych dla dużych, międzynarodowych przedsięwzięć. Orange Polska (wcześniej Telekomunikacja Polska) był parterem wszystkich pielgrzymek papieskich do Polski oraz partnerem technologicznym piłkarskich mistrzostw Europy EURO 2012.

Dodatkowych informacji udzieli:

Wojciech Jabczyński, rzecznik Orange Polska
e-mail:  wojciech.jabczynski@orange.com
https://twitter.com/RzecznikOrange
Nasz blog:  www.blog.orange.pl

Udostępnij: Orange Polska partnerem strategicznym i technologicznym Światowych Dni Młodzieży 2016

Informacje prasowe

Orange Polska zaproszony do partnerstwa przy Światowych Dniach Młodzieży Kraków 2016

24 kwietnia 2015

Orange Polska zaproszony do partnerstwa przy Światowych Dniach Młodzieży Kraków 2016

List intencyjny w sprawie partnerstwa technologicznego przy organizacji przyszłorocznych Światowych Dni Młodzieży w Krakowie podpisali 24 kwietnia kardynał Stanisław Dziwisz, przewodniczący Komitetu ŚDM oraz Bruno Duthoit, prezes Zarządu Orange Polska. Zgodnie z nim strony rozpoczęły rozmowy dotyczące zapewnienia na potrzeby tego wydarzenia kompleksowych rozwiązań telekomunikacyjnych.

– Dziś młodzi ludzie posługują się nowymi środkami komunikacji społecznej, dlatego jestem wdzięczny, że Orange Polska dostosuje się do ich potrzeb i będzie im służyła dla dobrego przeżycia Światowych Dni Młodzieży – powiedział kardynał Stanisław Dziwisz

– Jestem zaszczycony, że Orange Polska został zaproszony by pomóc w organizacji tak ważnego wydarzenia, w którym weźmie udział kilka milionów ludzi. To duże wyzwanie logistyczne, aby pielgrzymi i wolontariusze mogli w pełni w nim uczestniczyć – powiedział Bruno Duthoit, prezes Zarządu Orange Polska.

Światowe Dni Młodzieży to międzynarodowe religijne spotkania młodych ludzi z całego świata, zainicjowane przez Jana Pawła II. Odbywają się co dwa-trzy lata i gromadzą miliony uczestników. W Manili na Filipinach (1995) w spotkaniu z papieżem wzięło udział ponad 4 miliony ludzi. Dwa lata temu podczas Światowych Dni Młodzieży w Rio de Janeiro papież Franciszek ogłosił, że gospodarzem kolejnego spotkania będzie Kraków.

ŚDM w Krakowie odbywać się będą w dniach 26-31 lipca 2016 roku. Wydarzenia centralne z udziałem papieża Franciszka odbędą się na krakowskich Błoniach oraz na Campus Misericordiae w Brzegach koło Wieliczki. Komitet Organizacyjny spodziewa się przyjazdu ponad dwóch milionów młodych ludzi z całego świata.

Orange Polska jest wiodącym dostawcą usług telekomunikacyjnych w Polsce i jednym z największych operatorów telekomunikacyjnych w Europie Środkowej. Ma potencjał i  doświadczenie w tworzeniu rozwiązań teleinformatycznych dla dużych, międzynarodowych przedsięwzięć. Był m.in. partnerem technologicznym piłkarskich mistrzostw Europy EURO 2012. UEFA bardzo wysoko oceniła jakość infrastruktury i usług dostarczonych przez Orange na potrzeby tego turnieju piłkarskiego.

Wojciech Jabczyński, Rzecznik Orange Polska
email: biuro.prasowe@orange.com

Udostępnij: Orange Polska zaproszony do partnerstwa przy Światowych Dniach Młodzieży Kraków 2016

Informacje prasowe

Orange partnerem Balu w Operze

22 grudnia 2011

Orange partnerem Balu w Operze

Na dwa dni przed rozpoczęciem Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej UEFA EURO 2012™, 6 czerwca 2012 roku, w Teatrze Wielkim w Warszawie odbędzie się Bal w Operze – gala operowo-baletowa z udziałem światowej sławy artystów. Partnerem projektu jest Orange. 

„Bal w Operze, który odbędzie się w przededniu rozpoczęcia w Warszawie Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej, łączy w sobie dwa ważne pola zaangażowania Orange, jakimi są kultura i sport. To znakomita okazja, by połączyć inaugurację nowej tradycji kulturalnej ze świętowaniem historycznego dla Polski wydarzenia sportowego. Bardzo się cieszę, że marka Orange będzie obecna na tych wyjątkowych wydarzeniach, które  – jestem o tym przekonany – zwrócą oczy Europy na nasz kraj” – powiedział Maciej Witucki, prezes Grupy TP.

Organizatorami Balu w Operze są Teatr Wielki – Opera Narodowa wraz z Profesorem Hansem – Joachimem Freyem – dyrektorem artystycznym Semper Opera Ball w Dreźnie. Tym niecodziennym projektem organizatorzy pragną pokazać różnorodność świata muzyki operowej i zaoferować nowy rodzaj rozrywki na najwyższym poziomie.

Koncepcja balu i jego program zostały oparte na doświadczeniach balu w Operze Drezdeńskiej, nawiązują także do tradycji zabaw jakie organizowano w Teatrze Wielkim w XIX wieku i na początku XX. Podczas półtoragodzinnej gali operowo-baletowej światowej sławy artyści – niemiecka śpiewaczka Diana Damrau (sopran koloraturowy) i pochodzący z Malty tenor Joseph Calleja, wspierani przez Chór i Orkiestrę Opery Narodowej, wykonają arcydzieła klasyki operowej.

Scenografię przestrzeni recepcyjnych, sceny  oraz Sali Stanisława Moniuszki wykreuje znakomita polska scenografka – Izabela Chełkowska.

„Bal w Operze jest nową propozycją na kulturalnej mapie Polski. Jesteśmy dumni, że to właśnie w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej będzie miał miejsce. To nie tylko nawiązanie do przebogatej tradycji bali i zabaw odbywających się w tym gmachu, w XIX wieku i początku XX. To zarazem doskonała okazja by zaprezentować gościom, polskim jak i zagranicznym, światowy poziom naszych zespołów artystycznych – Polskiego Baletu Narodowego, Chóru i Orkiestry Opery Narodowej” – stwierdza Waldemar Dąbrowski, Dyrektor Naczelny Teatru Wielkiego – Opery Narodowej.

„Warszawa stwarza wspaniałe warunki – przepiękny Teatr Wielki i  znakomici artyści – to wszystko, czego trzeba. Chciałbym przy tej okazji podziękować Teatrowi Wielkiemu – Operze Narodowej i Waldemarowi Dąbrowskiemu za współpracę. Nie możemy się doczekać efektów – chwili, kiedy przywitamy pierwszych gości i będziemy mogli wspólnie uczestniczyć w tym niezwykłym wieczorze 6 czerwca” – mówi dyrektor artystyczny i zarządzający firmy organizującej bal Opera Ball Warszawa, sp. Z o.o., prof. Hans – Joachim Frey. Jako Prezydent Semper Opera Ball w Dreźnie, profesor Frey posiada wieloletnie doświadczenie w organizowaniu wieczorów operowych na najwyższym poziomie. „Semper Opera Ball w Dreźnie jest przez nas organizowany od sześciu lat z dużym sukcesem. Należy obecnie do najważniejszych wydarzeń kulturalnych i towarzyskich Niemiec. Chcemy wykorzystać nasze doświadczenie i stworzyć w Warszawie nową tradycję corocznych Bali w Operze” – dodaje profesor Frey.

Na stronie organizatora www.balwoperze.com osoby zainteresowane już teraz mogą zapoznać się z informacjami na temat wieczoru, z ofertą biletów i dokonać rezerwacji.

 


Teatr Wielki – Opera Narodowa

Monika Deptuła

mdeptula@teatrwielki.pl

Opera Ball Warszawa Sp. Z o.o

Kai Meesters

Rzecznik prasowy Opera Ball Warszawa

Email: Kai.meesters@balwoperze.com

Udostępnij: Orange partnerem Balu w Operze

Dodano do koszyka.

zamknij
informacje o cookies - Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z orange.pl bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza,
że pliki cookies będą zamieszczane w Twoim urządzeniu. dowiedz się więcej