Informacje prasowe

Transmisje TVP meczów UEFA EURO 2012™ dla klientów Orange Polska

15 maja 2012

Transmisje TVP meczów UEFA EURO 2012™ dla klientów Orange Polska

Klienci Orange Polska będą mogli oglądać transmisje TVP meczów UEFA EURO 2012™ na ekranie swojego telefonu komórkowego.  To efekt podpisanej właśnie umowy pomiędzy Orange, oficjalnym partnerem UEFA EURO 2012™ oraz Telewizją Polską, oficjalnym nadawcą UEFA EURO 2012™, jedyną stacją telewizyjną w Polsce, która ma prawo do nadawania na żywo meczów Mistrzostw. Orange przygotuje specjalny portal mobilny, na którym dostępne będą transmisje TVP wszystkich meczów EURO 2012™.
– Bardzo się cieszę, że dzięki Orange fani piłki nożnej przeżyją podczas EURO 2012 niezapomniane emocje. Kilka tysięcy naszych klientów będzie miało okazję kibicować na żywo, na stadionach, dzięki biletom, które można wygrać w naszej loterii. Wspólnie z UEFA stworzyliśmy oficjalną aplikację mobilną, która umożliwi im podzielenie się wrażeniami z przyjaciółmi. A nasza najnowsza propozycja – oglądanie meczów transmitowanych na żywo przez TVP na ekranie telefonu komórkowego – poprzez specjalny portal i aplikację „Telewizji Tu i Tam” sprawi, że nikogo nie ominie żadna ważna bramka. Kibicowanie naprawdę zmienia się z Orange – powiedział Maciej Witucki, prezes Orange Polska.

– Po raz pierwszy w historii obsługi medialnej wielkich imprez sportowych w Polsce możliwe będzie oglądanie transmisji sportowej na żywo na telefonach komórkowych. Telewizja Polska we współpracy z Orange umożliwi milionom kibiców wykorzystanie wyświetlacza telefonu komórkowego jako miniekranu telewizyjnego, na którym będzie można obserwować zmagania najlepszych piłkarzy Europy. To efekt wielu miesięcy negocjacji, przygotowań technicznych, prób i testów. To również nowe pole aktywności Telewizji Polskiej, bowiem urządzenia mobilne stają się coraz popularniejszą formą śledzenia wyników ważnych wydarzeń sportowych – stwierdził Juliusz Braun, prezes Zarządu TVP S.A.

Telewizja Polska udostępni transmisje wszystkich 31 meczów EURO 2012™, nadawanych na antenach TVP 1 i TVP 2, na specjalnym portalu mobilnym WAP m.orange.pl/uefaeuro2012, który na tę okazję przygotuje Orange. Do transmisji będą mieć dostęp klienci korzystający z usług Orange Polska – stacjonarnych lub mobilnych, którzy mają aktywne konto na portalu orange.pl.

Mecze na żywo nadawane przez TVP będzie można oglądać także poprzez aplikację mobilną Telewizji Tu i Tam. To nowa propozycja Orange Polska, umożliwiająca oglądanie filmów i programów telewizyjnych na wszystkich dostępnych nośnikach – na ekranie telewizora, komputera, a także telefonu komórkowego.  Na start aplikacja mobilna Telewizji Tu i Tam została przygotowana dla systemu Android (dostępna w Google Play), w najbliższym czasie planowane jest wdrożenie aplikacji także dla innych systemów, m.in. iOS oraz Symbian. Klienci usług mobilnych Orange korzystający z aparatów z systemem Symbian będą mogli dodatkowo pobrać aplikację z portalu m.orange.pl.

Klienci usług stacjonarnych Orange (np. Neostrady, FunPacka HD czy telefonu domowego), którzy korzystają z usług mobilnych innego operatora, też będą mogli oglądać transmisję TVP meczów EURO 2012™ na ekranie swojego telefonu komórkowego – wystarczy, że pobiorą aplikację Telewizji Tu i Tam i zalogują się w niej wpisując te same dane, za pomocą których logują się na portalu orange.pl.

Orange przygotował także specjalny Pakiet Multimedia dla klientów oglądających telewizję przez komórkę z 1200 minutami na transmisję TV i plików wideo ze strefy m.orange.pl/tv, nielimitowanym dostępem do usługi Pakiet Orange World oraz pakietem 500 Mb na przesyłanie danych. Miesięczny koszt Pakietu to 15 zł z VAT. Użytkownicy planów taryfowych: Pantera 300, Pantera 450, Pantera 750 i Pantera iPhone 550 korzystają z dostępu do Pakietu TV w ramach abonamentu, bez dodatkowych opłat.

Orange jest oficjalnym partnerem UEFA EURO 2012™ w 11 krajach Europy, a w Polsce także partnerem technologicznym Mistrzostw. Zapewnia wszystkie niezbędne produkty i usługi –  od rozwiązań informatycznych na stadionach aż po sieć i usługi technologiczne będące elementem rozwiązania UEFA, z którego korzystają oficjalni nadawcy transmitujący turniej na cały świat. Telewizja Polska S.A. jest oficjalnym nadawcą UEFA EURO 2012™ w Polsce. Wszystkie mecze mistrzostw Europy w piłce nożnej będzie można zobaczyć „na żywo” na antenach otwartych TVP – w TVP 1 (TVP1 HD) i TVP 2 (TVP 2 HD) oraz w kanałach tematycznych – TVP SPORT i TVP HD oraz na stronie SPORT.TVP.PL (tam dostępny będzie także specjalny portal poświęcony EURO 2012). Nie zabraknie także powtórek i skrótów spotkań oraz licznych codziennych programów związanych z EURO 2012.

Kontakt dla mediów:

Orange Polska:
Wojciech Jabczyński
Rzecznik Orange Polska
Tel. 22 5271939, Email: biuro.prasowe@telekomunikacja.pl

Telewizja Polska:
Joanna Stempień-Rogalińska
Rzecznik prasowy TVP S.A.
rzecznik@tvp.pl

Udostępnij: Transmisje TVP meczów UEFA EURO 2012™ dla klientów Orange Polska

Informacje prasowe

I liga piłki nożnej na żywo w Orange sport

5 października 2011

I liga piłki nożnej na żywo w Orange sport

Od najbliższego weekendu wyłącznie na antenie Orange sport będzie można oglądać wybrane mecze I ligi piłki nożnej. Orange sport pokaże minimum 1 mecz w kolejce. Wybrane mecze będzie można także oglądać w internecie i telefonach komórkowych.

Po kilkumiesięcznej przerwie rozgrywki 18 klubów walczących o mistrzostwo I ligi wracają do telewizji.

– Rozpoczęcie współpracy pomiędzy PZPN, Piłkarską Ligą Polską –  reprezentującą kluby i Telekomunikacją Polską to doskonała okazja na odświeżenie wizerunku I ligi i wypromowanie klubów, bo to właśnie w nich dorastają przyszli reprezentanci Polski – mówi redaktor naczelny Orange sport Janusz Basałaj– Chcemy pokazać nie tylko mecze, ale kulisy rozgrywek i to wszystko, co dzieje się wokół klubów przez cały tydzień – dodaje.

– Bez telewizji I liga praktycznie nie istnieje w świadomości odbiorców. Dlatego tym bardziej cieszymy się, że wszyscy sympatycy futbolu już od najbliższej kolejki będą mogli obejrzeć  2 mecze tej klasy rozgrywkowej. Mamy nadzieję, że od tego momentu mecze I ligi będą transmitowane na żywo – powiedziała Agnieszka Olejkowska, Rzecznik prasowy PZPN.

W najbliższy weekend na antenie Orange sport transmitowane będą na żywo dwa mecze:

8 października (sobota), o godz. 17:15 Arka Gdynia – Zawisza Bydgoszcz

9 października (niedziela), o godz. 15:45 KS Warta Poznań – Kolejarz Stróże

***

Orange sport transmituje przede wszystkim mecze piłki nożnej i sporty walki.
Kibice piłki nożnej mogą na antenie oglądać na żywo wybrane spotkania najwyższych klas rozgrywkowych: francuskiej – Ligue 1, portugalskiej – Ligi ZON Sagres, szkockiej – Scottish Premier League. Kanał pokazuje również najciekawsze mecze Pucharu Niemiec i Pucharu Francji, a także mecze najlepszych europejskich klubów retransmitowane w ramach bogatej oferty telewizji klubowych: Manchester United TV, Arsenal TV, Real Madryt TV, AC Milan TV. Poza rozgrywkami klubowymi, na kanale Orange sport można również oglądać mecze reprezentacji Hiszpanii i Francji oraz eliminacje do Euro 2012.

Miłośnicy mieszanych sztuk walki zobaczą na żywo gale Ultimate Fighting Championship. Stacja pokaże również walki bokserkie i kick bokserskie: It’s Showtime, Fight Code, HBO Boxing After Dark, ESPN Friday Night Fight.

W ofercie Orange sport znajduje się również szwedzka liga żużlowa- Elitserien, Polska Superliga Tenisa Stołowego, Bundesliga piłki ręcznej oraz najciekawsze mecze najstarszej ligi rugby na świecie – francuskiej Rugby Top 14.

Ważnym elementem ramówki są wiadomości sportowe – informacje nadawane są co godzinę, a sportowe podsumowanie dnia „Sport raport 24” codziennie o 22.00.

Kanał Orange sport mogą go oglądać wszyscy klienci usług telewizyjnych TP, a także abonenci Polsatu Cyfrowego, Cyfry+ oraz telewizji n. Ponadto, Orange sport jest dostępny w internecie na orange.pl, w telefonach komórkowych na wap.orange.pl.

Udostępnij: I liga piłki nożnej na żywo w Orange sport

Informacje prasowe

Ostatni weekend z Ekstraklasą dla wszystkich klientów telewizji TP

13 maja 2010

Ostatni weekend z Ekstraklasą dla wszystkich klientów telewizji TP

W najbliższy weekend, kiedy rozstrzygnie się walka o tytuł piłkarskiego Mistrza Polski, kanał telewizyjny Orange sport zostanie udostępniony wszystkim klientom telewizji TP. W sobotę, 15 maja stacja pokaże transmisję łączoną meczów: Piast – Cracovia i Śląsk – Arka. Ponadto, sześć spotkań ostatniej kolejki będzie na żywo równolegle transmitowanych na platformie IPTV Telekomunikacji Polskiej.

W najbliższy weekend, ramówka obydwu stacji telewizyjnych należących do TP będzie podporządkowana Ekstraklasie.

W sobotę 15 maja dzień z Ekstraklasą na antenie Orange sport info rozpoczyna się o godz. 9.00 specjalnym wydaniem Info Weekendu. Później, porcja najświeższych informacji co godzinę, a w międzyczasie aż do 16.50 – wywiady, reportaże i rozmowy z gośćmi.

Z kolei na antenie Orange sport o godz. 16. 50 rozpoczyna się transmisja łączona 2 meczów: Piast – Cracovia i Śląsk – Arka. Po zakończeniu transmisji stacja pokaże wszystkie bramki ostatniej kolejki i ceremonię wręczenia pucharu drużynie, która wywalczyła tytuł Mistrzów Polski. Kamery Orange sport będą na rynkach w Krakowie lub Poznaniu – na antenie pokazana zostanie feta zwycięskiej drużyny.

Jednocześnie, klienci telewizji IPTV Telekomunikacji Polskiej będą mieli do wyboru transmisje na żywo z sześciu meczów:

Lechia – Jagiellonia               (na  kanale 901)

Legia – GKS Bełchatów           (na  kanale 902)

Polonia B. – Polonia W.         (na kanale 903)

Piast – Cracovia                    (na kanale 904)

Śląsk – Arka                         (na kanale 905)

Korona – Ruch                      (na kanale 906)

Na ten niezwykle ważny dla kibiców Ekstraklasy weekend, TP udostępni bezpłatnie kanał Orange sport wszystkim klientom usługi telewizyjnej (zarówno IPTV  jak i satelitarnej, na kanale 6) – od piątku 14 maja od godziny 18.00 do poniedziałku 17 maja, do godz. 8.00.

Udostępnij: Ostatni weekend z Ekstraklasą dla wszystkich klientów telewizji TP

Informacje prasowe

Piłka ręczna: najlepsza liga świata wyłącznie na antenie Orange sport i Orange sport info

1 lutego 2010

Piłka ręczna: najlepsza liga świata wyłącznie na antenie Orange sport i Orange sport info

Na antenie Orange sport i Orange sport info będzie można oglądać mecze niemieckiej Bundesligi w piłce ręcznej mężczyzn, w której gra aż dziewięciu zawodników z drużyny Bogdana Wenty. Stacje mają wyłączne prawa do pokazywania rozgrywek Bundesligi w Polsce aż do sezonu 2012/2013 – w telewizji, internecie, a także za pośrednictwem sieci komórkowej oraz w usłudze wideo na życzenie.

Prócz transmisji 2 meczów tygodniowo, w ramówce znajdzie się też dwudziestopięciominutowy magazyn z podsumowaniem najciekawszych wydarzeń każdej kolejki. Najbliższy sezon rozgrywek Bundesligi rozpocznie się jeszcze w lutym i potrwa do 5 czerwca 2010 r.

Plan najbliższych spotkań:
środa, 10 lutego, 20:15
Rhein-Neckar Löwen – THW Kiel

niedziela, 14 lutego, 15:15
SG Flensburg-Handewitt – SC Magdeburg

środa, 17 lutego, 20:15
HSV – Rhein-Neckar Löwen
Szczegółowe informacje na temat poszczególnych transmisji w programach telewizyjnych Orange sport i Orange sport info na  www.orangesport.pl

* * * *

Orange sport – kanał premium jest dostępny w ofercie IPTV i SAT Telekomunikacji Polskiej na kanale 6. oraz w ofercie Cyfry + na kanale 66.

Orange sport info – kanał sportowy o charakterze informacyjnym jest dostępny w ofercie IPTV i SAT Telekomunikacji Polskiej na kanale 5. oraz w ofercie Cyfry + na kanale 67.

Udostępnij: Piłka ręczna: najlepsza liga świata wyłącznie na antenie Orange sport i Orange sport info

Informacje prasowe

Jesień w Orange sport pełna sportowych emocji

5 sierpnia 2009

Jesień w Orange sport pełna sportowych emocji

Wraz ze startem nowego sezonu piłkarskiej ekstraklasy stacja telewizyjna Orange sport podporządkowuje ramówkę rozgrywkom. Co tydzień od piątku do niedzieli na antenie Orange sport można śledzić wszystkie mecze kolejki – 6 na żywo, 2 retransmitowane.

W pozostałe dni tygodnia podsumowanie i najlepsze momenty w Ekstraklasa raport, codziennie o tej samej godzinie. Ponadto, Orange sport jako pierwsza stacja telewizyjna pokaże rozgrywki Młodej Ekstraklasy – retransmisję jednego spotkania z każdej kolejki.

Poniżej ramówka Orange sport dotycząca Ekstraklasy. Powtórki wszystkich meczów będą zawsze dostępne w usłudze wideo na życzenie TP.

Poniedziałek

Wtorek

Środa

Czwartek

Piątek

Sobota

Niedziela

WSZYSTKIE MECZE EKSTRAKLASY

EKSTRAKLASA RAPORT: 18:30

mecz na żywo

mecz na żywo

mecz na żywo

120 min

30 min

30 min

30 min

mecz na żywo

mecz na żywo

mecz na żywo

mecz retransmisja

mecz retransmisja

Prócz ekstraklasy, na antenie Orange sport najlepsze ligi świata: NBA – mecz na żywo w każdą środę i sobotę, szwedzka liga żużlowa Elitserien na żywo w każdy wtorek oraz włoska liga siatkarska Serie A, piłkarska liga francuska Ligue1 oraz portugalska Liga Sagres – minimum po jednym meczu w kolejce, w zależności od atrakcyjności spotkań.

W programie nie zabraknie też stałego pasma dla dzieci Zebi Goool!, porannego pasma dla pań Piękna forma i pokerowych emocji (cykl European Cash Game).

Z kolei na grudzień tego roku Orange sport przygotowuje niespodziankę dla wszystkich fanów piłkarskiej reprezentacji Polski – autorską serię dokumentalną „Saga o reprezentacji” pokazującą kulisy wszystkich zgrupowań i meczów piłkarskiej reprezentacji Polski od
1 września 2008 roku.

Więcej informacji o Orange sport na www.orangesport.pl

Udostępnij: Jesień w Orange sport pełna sportowych emocji

Dodano do koszyka.

zamknij
informacje o cookies - Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z orange.pl bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza,
że pliki cookies będą zamieszczane w Twoim urządzeniu. dowiedz się więcej