Informacje prasowe

Sieć Orange Polska niezawodna podczas Światowych Dni Młodzieży

2 sierpnia 2016

Sieć Orange Polska niezawodna podczas Światowych Dni Młodzieży

Ponad 2 mln młodych ludzi z całego świata, tysiące dziennikarzy relacjonujących wydarzenie, transmisje  radiowe i telewizyjne na żywo, blisko 20 TB  przesyłanych danych, ponad 7,4 mln minut rozmów komórkowych i 31,145 mln wysłanych SMS w sieci Orange Polska. Jako partner technologiczny ŚDM Orange w pełni wywiązał się ze swojej roli, dostarczając pielgrzymom i organizatorom usługi telekomunikacyjne najwyższej jakości.

Światowe Dni Młodzieży Kraków 2016 kolejny raz potwierdziły, że Orange Polska  jest niezawodnym partnerem podczas wielkich wydarzeń. Dzięki nam setki tysięcy pielgrzymów mogły dzielić się przeżyciami ze ŚDM ze swoimi bliskimi i znajomymi.  Ponadto nasz profesjonalizm i zaangażowanie pozwoliły wszystkim służbom dbającym o bezpieczeństwo i zdrowie spełniać swoje zadania bez żadnych problemów – powiedział Piotr Muszyński wiceprezes ds. operacyjnych Orange Polska.

Na potrzeby ŚDM Orange Polska rozbudował i doposażył sieć mobilną  w Krakowie oraz wybudował infrastrukturę światłowodową do Wielickiej Strefy Aktywności Gospodarczej. W Brzegach, gdzie papież Franciszek odprawił mszę dla ponad 2 mln pielgrzymów, położono 45 km światłowodu i 40 km kabli elektrycznych, co umożliwiło przekaz sygnału do wysp technologicznych z wieżami nagłośnieniowymi i telebimami.

Aby zapewnić obsługę tego wydarzenia, wykorzystaliśmy około 390 km łączy światłowodowych, z czego około 90 to nowo wybudowane relacje. Dzięki nim możliwa była obsługa imprezy w miejscach uroczystości, w tym emisja  sygnału telewizyjnego w jakości HD – SDI. Orange Polska zapewnił też łącza, dzięki którym możliwe były relacje telewizyjne dla widzów na całym świecie oraz praca centrum prasowego. Dla pielgrzymów, którzy przybyli do Krakowa, operator zorganizował także mobilne strefy internetowe z darmowym dostępem do WiFi. Zespół  Orange i spółki zależnej Teltech, pracujący podczas ŚDM, liczył 250 osób i skutecznie realizował zadania 24 godziny na dobę.

Światowe Dni Młodzieży – religijne spotkanie młodych z całego świata z Ojcem Świętym – odbyły się w dniach 26-31 lipca w Krakowie. Orange Polska jako partner technologiczny i strategiczny ŚDM odpowiadał za rozbudowę i zarządzanie siecią telekomunikacyjną w miejscach uroczystości.

Wojciech Jabczyński
Rzecznik Orange Polska
biuro.prasowe@orange.com
https://twitter.com/RzecznikOrange

Mediateka

Zainteresował Cie wpis? Jeśli chcesz otrzymywać informacje prasowe, zostaw nam swój adres e-mail
Napisz do Nas
Udostępnij: Sieć Orange Polska niezawodna podczas Światowych Dni Młodzieży

Odpowiedzialny biznes

Nawigacja Orange na Światowe Dni Młodzieży

18 lipca 2016

Nawigacja Orange na Światowe Dni Młodzieży

Światowe Dni Młodzieży zaczynają się już za niespełna dwa tygodnie. O technicznym aspekcie przygotowań pisałem niedawno, dzisiaj będzie kilka słów o ułatwieniach dla pielgrzymów. Dokładnie o darmowej Nawigacji Orange na terenie całego kraju w czasie Światowych Dni Młodzieży, a nawet nieco wcześniej, bo cała akcja trwa od 22.07.2016 r. do 03.08.2016 r. Nie zapłacicie zarówno za dostęp do usługi, jak i za transfer danych na terenie Polski.

b6198e5a186a32e91156cf1bfaccf3325cf
Oczywiście sam dostęp do aplikacji to nie wszystko. Równie ważne jest by prowadziła we właściwym kierunku. Dlatego obok wszystkich elementów jakie można było wcześniej znaleźć w aplikacji dodaliśmy także te związane ze Światowymi Dniami Młodzieży. Pamietajcie, że Nawigacja Orange pokazuje również zasięg Orange światłowodu a także miejsca parkingowe 😉

By skorzystać z tej możliwości należy pobrać aplikację, następnie wysłać bezpłatnego SMS-a o treści SDM pod darmowy numer 80999. A w odpowiedzi otrzymacie link do aplikacji.

d29e87a154580ba5af09d80bab2120c559e
P.S.

Z okazji Światowych Dni Młodzieży wszyscy klienci naszych usług na Kartę mogą dostać 1 GB darmowego internetu. Wszystkiego dowiecie się na naszej stronie internetowej.

Udostępnij: Nawigacja Orange na Światowe Dni Młodzieży

Sieć

Cykl sieć szkieletowa i Światowe Dni Młodzieży część 1 – co widać.

12 lipca 2016

Cykl sieć szkieletowa i Światowe Dni Młodzieży część 1 – co widać.

Światowe Dni Młodzieży, to jedno z najważniejszych wydarzeń tego Orange, jako partner technologicznych również przykłada się do ich realizacji. Doszedłem do wniosku, że to doskonała przykład i okazja by zaprosić Was na zaplecze i opowiedzieć o tym jak wygląda organizacja tak wielkiego wydarzenia. Najwyższy czas, bo ŚDM już za niespełna miesiąc.

To olbrzymie wydarzenie pod każdym względem, także logistycznym. Żeby wyobrazić sobie jego skalę użyjemy wyobraźni. A zatem… co by się stało, gdyby wszyscy mieszkańcy Warszawy wraz z przyległościami zjawili się na obszarze 1,5 razy większym niż Łazienki Królewskie. 100 ha, bo o takim obszarze mówimy, to ponad 140 boisk piłkarskich.

Pielgrzym ze smartfonem

Właśnie tak będzie wyglądała sytuacja w Brzegach niedaleko Wieliczki w dniu, gdy papież Franciszek będzie odprawiał tam mszę. Szacuje się, że przybędzie na nią nawet do 2 mln osób, a każda z nich powinna mieć możliwość skorzystania z telefonu, wysłania SMS-y, czy zajrzenia do internetu. I chociaż nie w tym celu uczestnicy spotkania pojawią się na Brzegach, to jednak naturalne wydaje się, że każdy będzie miał taką możliwość. Zupełnie inną kwestią jest zapewnienie łączności na potrzeby  działania służb, które będą zabezpieczać wydarzenie.

Skoro już znamy skalę, przejdźmy do konkretów. Sygnał komórkowy będzie zapewniało 10 masztów, które zostaną czasowo umieszczone na Brzegach oraz 2, które staną na Błoniach. Wyglądają one jak sporej wielkości ciężarówka, do której ktoś przymocował metalową wieżę. Czyli mniej więcej tak:

Mobilna stacja bazowa wykorzystywana w trakcie Światowych Dni Młodzieży 2016 w Krakowie

Powstaną one w ramach współpracy czterech operatorów – Orange, T-Mobile, Polkomtel, P4 i będą z nich korzystały wszystkie te sieci. Takie platformy nie są może żadnymi fajerwerkami technologicznymi, lecz są praktyczne, niezawodne i jednak rzadko spotykanie, więc godne uwagi. Pozwalają szybko uzupełnić braki w infrastrukturze.  Dzięki nim w obu lokalizacjach będzie można korzystać z technologii w pasmach 900MHz, 1800MHz, 2100MHz oraz 2600MHz.

Zapytacie pewnie skąd wiadomo, że trzeba zastosować 10 a nie 12 czy 8 stacji bazowych? Otóż zanim rozpoczną się prace inwestycyjne przeprowadza się analizę w oparciu o dane z innych wydarzeń masowych – takich, które odbyły się w ostatnich kilku – kilkunastu miesiącach. Następnie sprawdza się w jaki sposób osoby biorące w nich udział korzystały z sieci, po czym powiela się ich liczbę do przewidywanej  ilości uczestników wydarzenia, które będzie obsługiwane. Później sprawdza się jakimi zasobami sieciowymi dysponuje się w danym momencie (poprzez zasumowanie pojemności sektorów, które obsługują dany obszar). Ostatecznie zderzając ze sobą przewidywane zapotrzebowanie oraz obecną pojemość sieci komórkowej otrzymujemy różnicę, którą trzeba zapełnić właśnie takimi mobilnymi stacjami bazowymi. Oczywiście tam gdzie to możliwe zmodernizowaliśmy także już istniejące stacje bazowe.

Przygotowania techniczne do Światowych Dni Młodzieży

Jeżeli chcecie dowiedzieć się więcej o tym jak działa sieć mobilna polecam jeden z dwóch moich tekstów. Jeden dotyczył 4G, drugi technologii 2G. Skoro już jesteśmy przy transmisji danych, nie wiem czy wiecie, ale internet mobilny w Orange jest aktualnie najszybszy 😉

Jednak dostęp do internetu czy telefonu to nie wszystko. Jak wcześniej wspomniałem teren imprezy jest ogromny – to blisko 100 hektarów. Oznacza to, że wielu z uczestników znajdzie się tak daleko od ołtarza, że po prostu nie będą go widzieć. Dlatego też na Campus Misericordiae, jak oficjalnie nazywany jest teren, na którym odbędzie się główna msza Światowych Dni Młodzieży, znajdzie się 68 wysp technologicznych, na które będzie się składać oświetlenie, telebim i wieża z nagłośnieniem. Na ich lokalizację miały wpływ w pierwszej kolejności lokalne uwarunkowania, a mówiąc bardziej precyzyjnie – ukształtowanie terenu – pagórki i dolinki.

Przygotowania techniczne do Światowych Dni Młodzieży

W jednym z biur, w których miałem okazję pracować widziałem kartę z nadrukiem: „urządzenia elektryczne działają lepiej po podłączeniu do prądu”. Nie inaczej jest tym razem – trzeba podłączyć je jednak nie tylko do prądu, ale również do sieci szerokopasmowej. I właśnie o tym napiszę następnym razem.

Udostępnij: Cykl sieć szkieletowa i Światowe Dni Młodzieży część 1 – co widać.

Informacje prasowe

Orange Polska partnerem strategicznym i technologicznym Światowych Dni Młodzieży 2016

30 listopada 2015

Orange Polska partnerem strategicznym i technologicznym Światowych Dni Młodzieży 2016

Orange Polska został oficjalnym partnerem strategicznym i technologicznym Światowych Dni Młodzieży 2016, które odbędą się w lipcu przyszłego roku, w Krakowie. Przybędzie na nie nawet 2,5 mln pielgrzymów, którzy w czasie wydarzenia będą chcieli używać swoich telefonów komórkowych, smartfonów, tabletów i laptopów. Aby zapewnić tak licznym uczestnikom kontakt z najbliższymi oraz umożliwić wygodne dzielenie się emocjami i przeżyciami, w miejscach uroczystości planowana jest m.in. rozbudowa sieci telekomunikacyjnej, a także stworzenie mobilnych punktów internetowo-informacyjnych.

– Tytuł „Partnera strategicznego i technologicznego Światowych Dni Młodzieży 2016” zobowiązuje, jest też ogromnym wyzwaniem logistycznym oraz technologicznym. Orange Polska ma doświadczenie oraz potencjał by zapewnić usługi telekomunikacyjne na wysokim poziomie, zarówno dla organizatorów, jak i pielgrzymów. Nowoczesne technologie będą też niezbędne przy zapewnieniu bezpieczeństwa uczestników. – powiedział Bruno Duthoit, prezes zarządu Orange Polska.

Na potrzeby przyszłorocznych ŚDM, Orange Polska planuje rozbudowę sieci mobilnej w Krakowie oraz wybudowanie infrastruktury światłowodowej do Wielickiej Strefy Aktywności Gospodarczej, w której odbędzie się jedno ze spotkań młodych z Ojcem Świętnym.

Współpraca pomiędzy Archidiecezją Krakowską, spółką ŚDM oraz Orange Polska ma  przyczynić się do sprawnego przebiegu uroczystości, a także pomóc w zapewnieniu  bezpieczeństwa uczestnikom  tego wydarzenia.

Orange Polska uruchomi nawet 30 mobilnych punktów internetowo-informacyjnych w miejscach uroczystości. Uczestnicy ŚDM będą mogli w nich skorzystać z dostępu do internetu poprzez WiFi i naładować telefony. Dodatkowo pielgrzymi będą mogli przez określony czas nieodpłatne korzystać z aplikacji „Nawigacja Orange”, „Muzyka tu i tam” czy „Pierwsza pomoc”. Do Pakietów Pielgrzyma dołączone będą vouchery na usługi telekomunikacyjne Orange.

Światowe Dni Młodzieży to międzynarodowe, religijne spotkania młodych ludzi z całego świata, zainicjowane w 1985r. przez papieża Jana Pawła II. W przyszłym roku ŚDM odbędą się w dniach 26-31 lipca w Krakowie. Na trwające tydzień spotkania, przyjazd do Polski planuje nawet 2,5 miliona osób.

Orange Polska jest wiodącym dostawcą usług telekomunikacyjnych w Polsce i jednym z największych operatorów telekomunikacyjnych w Europie Środkowej. Ma potencjał i doświadczenie w tworzeniu rozwiązań teleinformatycznych dla dużych, międzynarodowych przedsięwzięć. Orange Polska (wcześniej Telekomunikacja Polska) był parterem wszystkich pielgrzymek papieskich do Polski oraz partnerem technologicznym piłkarskich mistrzostw Europy EURO 2012.

Dodatkowych informacji udzieli:

Wojciech Jabczyński, rzecznik Orange Polska
e-mail:  wojciech.jabczynski@orange.com
https://twitter.com/RzecznikOrange
Nasz blog:  www.blog.orange.pl

Udostępnij: Orange Polska partnerem strategicznym i technologicznym Światowych Dni Młodzieży 2016

Informacje prasowe

Orange Polska zaproszony do partnerstwa przy Światowych Dniach Młodzieży Kraków 2016

24 kwietnia 2015

Orange Polska zaproszony do partnerstwa przy Światowych Dniach Młodzieży Kraków 2016

List intencyjny w sprawie partnerstwa technologicznego przy organizacji przyszłorocznych Światowych Dni Młodzieży w Krakowie podpisali 24 kwietnia kardynał Stanisław Dziwisz, przewodniczący Komitetu ŚDM oraz Bruno Duthoit, prezes Zarządu Orange Polska. Zgodnie z nim strony rozpoczęły rozmowy dotyczące zapewnienia na potrzeby tego wydarzenia kompleksowych rozwiązań telekomunikacyjnych.

– Dziś młodzi ludzie posługują się nowymi środkami komunikacji społecznej, dlatego jestem wdzięczny, że Orange Polska dostosuje się do ich potrzeb i będzie im służyła dla dobrego przeżycia Światowych Dni Młodzieży – powiedział kardynał Stanisław Dziwisz

– Jestem zaszczycony, że Orange Polska został zaproszony by pomóc w organizacji tak ważnego wydarzenia, w którym weźmie udział kilka milionów ludzi. To duże wyzwanie logistyczne, aby pielgrzymi i wolontariusze mogli w pełni w nim uczestniczyć – powiedział Bruno Duthoit, prezes Zarządu Orange Polska.

Światowe Dni Młodzieży to międzynarodowe religijne spotkania młodych ludzi z całego świata, zainicjowane przez Jana Pawła II. Odbywają się co dwa-trzy lata i gromadzą miliony uczestników. W Manili na Filipinach (1995) w spotkaniu z papieżem wzięło udział ponad 4 miliony ludzi. Dwa lata temu podczas Światowych Dni Młodzieży w Rio de Janeiro papież Franciszek ogłosił, że gospodarzem kolejnego spotkania będzie Kraków.

ŚDM w Krakowie odbywać się będą w dniach 26-31 lipca 2016 roku. Wydarzenia centralne z udziałem papieża Franciszka odbędą się na krakowskich Błoniach oraz na Campus Misericordiae w Brzegach koło Wieliczki. Komitet Organizacyjny spodziewa się przyjazdu ponad dwóch milionów młodych ludzi z całego świata.

Orange Polska jest wiodącym dostawcą usług telekomunikacyjnych w Polsce i jednym z największych operatorów telekomunikacyjnych w Europie Środkowej. Ma potencjał i  doświadczenie w tworzeniu rozwiązań teleinformatycznych dla dużych, międzynarodowych przedsięwzięć. Był m.in. partnerem technologicznym piłkarskich mistrzostw Europy EURO 2012. UEFA bardzo wysoko oceniła jakość infrastruktury i usług dostarczonych przez Orange na potrzeby tego turnieju piłkarskiego.

Wojciech Jabczyński, Rzecznik Orange Polska
email: biuro.prasowe@orange.com

Udostępnij: Orange Polska zaproszony do partnerstwa przy Światowych Dniach Młodzieży Kraków 2016

Dodano do koszyka.

zamknij
informacje o cookies - Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z orange.pl bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza,
że pliki cookies będą zamieszczane w Twoim urządzeniu. dowiedz się więcej