Informacje prasowe

Polscy inżynierowie dbają o sieć Orange w Europie

16 lipca 2014
Polscy inżynierowie dbają o sieć Orange w Europie

Polscy i rumuńscy inżynierowie Orange dbają, by sieć Orange w Europie funkcjonowała bez awarii. Służą też pomocą techniczną innym firmom grupy. Zajmuje się tym specjalnie powołana organizacja Global Network Operations Center Europe (GNOCe) z siedzibą w Warszawie. Konsolidacja, która potrwa do końca 2016 roku, ma zagwarantować świadczenie przez Orange najwyższej jakości usług oraz zwiększyć efektywność operacyjną.

- Decyzja grupy Orange o powołaniu GNOCe w oparciu o pracowników Orange w Polsce i Rumunii oraz usytuowanie jej siedziby w Warszawie świadczy o wysokiej ocenie wiedzy i kompetencji naszych specjalistów. To dla nas duża satysfakcja, ale też odpowiedzialność - powiedział Piotr Muszyński, wiceprezes Zarządu ds. Operacyjnych Orange Polska.

W polskiej części GNOCe pracuje ponad 400 osób między innymi z Warszawy, Katowic, Lublina i Wrocławia. GNOC Europe odpowiada za zdalne utrzymanie sieci rdzeniowej, data, transportowej i IP oraz platform usługowych na dwóch poziomach – nadzoru oraz eksperckiego wsparcia technicznego. Są to działania operacyjne wymagające pracy inżynierów o wysokich kwalifikacjach w systemie 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. GNOC Europe realizuje także zadania zaradcze i rozwiązuje problemy z zakresu wymienionych technologii. Ponadto monitoruje usługi i odpowiada za ekspertyzę urządzeń multimedialnych.

Pierwszymi klientami GNOCe są Orange Słowacja, Grupa Mobistar (Belgia i Luxemburg) oraz Orange Rumunia. GNOCe kontynuuje także obsługę Orange Polska na dotychczasowych zasadach. Według przyjętego planu, do końca 2016 r. GNOC Europe przejmie odpowiedzialność za zdalne utrzymanie sieci kolejnych firm Grupy Orange w Europie – Orange Hiszpania i Orange Mołdawia. Szefem GNOCe jest Stephane Soulie.

* * *

Wojciech Jabczyński, Rzecznik Orange Polska

Tel.: 22 527 19 39

e-mail: biuro.prasowe@orange.com


Informacje prasowe

Rośnie zasięg szybkiego internetu mobilnego Orange

14 lipca 2014
Rośnie zasięg szybkiego internetu mobilnego Orange

Dzięki rozbudowie i modernizacji sieci, na koniec pierwszego półrocza w zasięgu szybkiego internetu mobilnego Orange w technologii 3G znalazło się 97,15 procent mieszkańców Polski. Oprócz tego Orange szybko rozwija zasięg swojej sieci LTE. Już teraz może z niej korzystać blisko 20 milionów Polaków (51,65 proc. populacji).

W II kwartale bieżącego roku Orange uruchomił na wielu nowych obszarach usługi dostępu do szybkiego internetu mobilnego. Według danych na koniec czerwca 2014, w zasięgu UMTS 900/HSPA (do 21 Mb/s) oraz UMTS 2100/HSPA +DC (do 42 Mb/s) było 97,15 proc. populacji kraju. W nowym zasięgu Orange znalazły się miasta i miejscowości w okolicach Rybnika, Częstochowy, Konina, Piły oraz Kalisza, a także w okolicach Poznania, gdzie aktualnie trwają prace. W najbliższych planach jest rozbudowa zasięgu na pozostałych terenach centralnej i północnej Polski (mapka).

Uruchomienie mobilnej transmisji danych w technologii UMTS/HSPA na nowych obszarach oznacza dla ich mieszkańców możliwość swobodnego korzystania z internetu za pomocą telefonów, smartfonów 
i tabletów a także komputerów wyposażonych w modemy GSM. Wzrost zasięgu i prędkości transmisji danych umożliwia komfortowe korzystanie nie tylko z poczty e-mail i stron www, ale także szybsze pobieranie plików oraz oglądanie mobilnej telewizji na żywo czy słuchanie internetowego radia.

Znaczne zwiększenie zasięgu mobilnego internetu jest jednym z elementów dobiegającego końca projektu gruntownej modernizacji i rozbudowy sieci komórkowej, którą Orange realizuje w całym kraju od maja 2012 r. Znaczne zwiększenie liczby stacji bazowych obsługujących klientów Orange oraz uruchomienie najnowocześniejszych technologii telekomunikacyjnych umożliwiło podniesienie jakości 
i dostępności usług głosowych oraz transmisji danych. Jest to odczuwalne zwłaszcza wewnątrz budynków oraz na terenach wiejskich, gdzie szybki internet mobilny wcześniej był niedostępny.

Modernizując swoją sieć Orange zadbał także o to, by była ona przyjazna dla środowiska naturalnego. Wykorzystywany w niej sprzęt jest energooszczędny, a część stacji bazowych jest wyposażana w baterie solarne i turbiny wiatrowe, które dostarczają energię potrzebną do działania urządzeń.

Orange był pierwszym polskim operatorem, który uruchomił usługi dostępu do internetu w technologii HSPA+ DC. Już w styczniu 2011r., były one dostępne za pośrednictwem 648 stacji bazowych, na terenie 24 miast Polski. W zasięgu znajdowało się wówczas ponad 11 proc. mieszkańców kraju. Dzięki dużemu, nadal rozbudowywanemu zasięgowi oraz możliwości korzystania z różnych technologii stacjonarnego i mobilnego dostępu do internetu, Orange jest największą siecią szybkiego internetu 
w Polsce.

Aktualny zasięg szybkiego, mobilnego internetu Orange - mapka.

* * *

Wojciech Jabczyński, Rzecznik Orange Polska

Tel.: 22 527 19 39

e-mail: biuro.prasowe@orange.com


Informacje prasowe

Go Europe Plus – tanie rozmowy i internet w roamingu Orange

09 lipca 2014
Go Europe Plus – tanie rozmowy i internet w roamingu Orange

Od dziś w ofercie  Orange można wybrać nową usługę - Go Europe Plus, która pozwala obniżyć koszty korzystania z roamingu na terenie krajów Unii Europejskiej (Strefa 1). Dzięki niej klienci otrzymują co miesiąc 15 minut na rozmowy wychodzące i 15 MB na transmisję danych 
w roamingu.

Aby skorzystać z Go Europe Plus wystarczy wysłać SMS o treści AKTYWUJ pod bezpłatny numer 80125. Usługę można aktywować tylko raz w czasie jednego okresu rozliczeniowego, w kolejnych okresach rozliczeniowych pakiet odnawia się automatycznie. Oznacza to, że co miesiąc klient ma do dyspozycji 15 minut na rozmowy wychodzące i 15 MB na mobilny dostęp do internetu.

Miesięczny koszt korzystania z Go Europe Plus to 9,90 zł z VAT. Dla wygody i bezpieczeństwa, po zużyciu 80 oraz 100 procent środków na transmisję danych, klienci otrzymują SMS z informacją o stanie pakietu danych. Po wykorzystaniu danych i minut otrzymanych w usłudze, kolejne połączenia są realizowane zgodnie z cennikiem usług, z których korzysta klient. Usługę można deaktywować w dowolnej chwili.

Usługa Go Europe Plus jest dostępna dla klientów indywidualnych korzystających z oferty  abonamentowej w planach taryfowych: Smart Plan Halo II, Smart Plan Multi II, Smart Plan Multi II Max, Delfin II w Orange, Pelikan II w Orange, Pantera II w Orange, Delfin w Orange, Pelikan w Orange, Pantera w Orange, Rozmowy bez limitu oraz Orange Free Net.

* * *

W ofercie Orange klienci znajdą wiele usług pozwalających znacznie zmniejszyć koszty korzystania 
z połączeń telefonicznych i internetowych w czasie wakacyjnych wyjazdów na terenie krajów UE i nie tylko. Można z nich korzystać także w ofertach na kartę. Szczegóły na: www.orange.pl/travel

Orange dba o bezpieczeństwo swoich klientów wprowadzając innowacyjne rozwiązania umożliwiające im kontrolę wydatków oraz ochronę przed skutkami nieprzewidzianych zdarzeń losowych. Edukuje także klientów w zakresie świadomego korzystania z technologii cyfrowych i nowoczesnych usług. Jest zaliczany do najbardziej odpowiedzialnych społecznie firm w Polsce oraz do światowej czołówki firm zaangażowanych w dialog z klientami na facebooku.

* * *

Do 1 Strefy Eurotaryfy zalicza się 27 krajów UE, Kraje Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz terytoria zależne. Są to: Austria, Belgia, Bułgaria, Chorwacja, Cypr, Czechy, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Grecja, Hiszpania, Holandia, Irlandia, Litwa, Luksemburg, Łotwa, Malta, Niemcy, Portugalia, Rumunia, Słowacja, Słowenia, Szwecja, Węgry, Wielka, Włochy, Islandia, Liechtenstein, Norwegia, Gibraltar, Gujana Francuska, Gwadelupa, Martynika, Reunion.

* * *

Wojciech Jabczyński, Rzecznik Orange Polska

Tel.: 22 527 19 39

e-mail: biuro.prasowe@orange.com

Scroll to Top