Na Podlasiu rośnie kolejny hektar bioróżnorodnego Lasu Na Zawsze. Posadzili go finaliści eko-rywalizacji - akcji dla naszych pracowników, popularyzującej nawyki ograniczające własny ślad węglowy. Las będzie rósł z intencją zrównoważenia emisji czerwcowego wydarzenia Perspektywy Women In Tech Summit, którego partnerem jest Orange Polska.
Jak zachęcić pracowników do zmiany nawyków dla planety? Najlepiej edukując i aktywizując ich do działania. Taki cel przyświecał eko-rywalizacji „Im dalej las tym lepiej”. Przez 9 tygodni, 11 drużyn podejmowało tematyczne eko-wyzwania, publikując na wewnętrznej platformie własne i drużynowe osiągnięcia
Tematyka zadań była różnorodna i koncentrowała się wokół ograniczania własnego śladu węglowego i emisji związanych z naszym cyfrowymi i dietetycznymi nawykami oraz transportem. Drużyny były zasilane wiedzą ekspercką, dzieliły się swoimi praktykami z innymi, a także zbierały telefony, które trafiły do recyklingu. Zwycięskie drużyny zaprosiliśmy do wspólnego posadzenia lasu.
Efekt - 1400 posadzonych drzew w miejscowości Brzozowo-Chrzczony, w miejscu wyciętego przez właściciela lasu. Teraz będą rosły tam liściaste gatunki takie jak : lipa, dąb szypułkowy, grab, klon, jarząb, grusza, głóg, topola, bardziej odporne na zmiany klimatu np. susze.
Chronimy dojrzałe dęby i graby
Lasy sadzimy z Fundacją Las Na Zawsze, która rozszerzyła działalność chroniąc także dojrzałe lasy. Skąd idea? Chodzi o to by ochronić to, co mamy w naturze najcenniejszego i zachować dojrzałe ekosystemy, liściaste skarby pełne różnorodnego życia. Ochroną będą obejmowane istniejące, dojrzałe lasy, w których nie będzie prowadzona żadna działalność gospodarcza. Mają pozostać naturalnymi zbiorowiskami leśnymi, w których wszelkie procesy przyrodnicze będą przebiegać zgodnie z prawami natury, bez ingerencji ze strony człowieka. Więcej można przeczytać tutaj.
W Orange gorąco kibicujemy tej idei i ją wspieramy. Dzięki akcji m.in. świątecznej kartki do klientów biznesowych oraz zakupu eko-akcesoriów, chronimy już ponad hektar pięknego lasu w Woli Zadybskiej. Znajdziemy w nim dęby, osiki, brzozy, z rzadka sosny, ale przeważają 30-40 letnie graby, najtwardsze drzewa w Polsce.
Nasza droga do neutralności
Sadzenie i ochrona lasów to nasze działania uzupełniające. Nie zapominamy o najważniejszych źródłach emisji gazów cieplarnianych (energia), skupiając wysiłki za ich redukowanie. Na koniec 2022 roku nasze emisje własne zredukowaliśmy o 38% w porównaniu do 2015 roku. Do 2025 roku ma to być już -65%. Kluczowe działania Orange dotyczą dalszej optymalizacji zużycia energii oraz przechodzenia na jej źródła odnawialne. W 2040 roku osiągniemy neutralność klimatyczną netto: dla emisji własnych i całości tzw. łańcucha wartości.
Komentarze
I z czym do ludzi???
OdpowiedzWprowadzając poniższe zmiany strzelacie sobie sami w kolano! Ot co!… 😛
https://www.orange.pl/omnibook/zmieniamy-regulaminy-uslug-w-orange-na-karte?fbclid=IwY2xjawGpn3lleHRuA2FlbQIxMAABHZWQSSnfEBmn4DgtI1kFTLPMpBoTv2S0TL45W-NmOgPfl4wG7QqgMxh9tw_aem_P1cPS2P9yOJUBeaGrrwYxA