Oferta

Więcej gigabajtów i niższe opłaty za internet w roamingu  

Ewa Wróbel Ewa Wróbel
29 grudnia 2021
Więcej gigabajtów i niższe opłaty za internet w roamingu   

Od nowego roku wprowadzamy korzystne zmiany w naszej ofercie roamingowej w Unii Europejskiej. Jedziecie za granicę, warto wiedzieć i skorzystać.

Od 1 stycznia 2022 roku podwyższamy limity gigabajtów w planach taryfowych nawet o 1,79 GB i obniżamy tzw. opłaty dodatkowe za połączenia głosowe (z 4 do 3 groszy). Niższe będą też opłaty za każdy GB transmisji danych. Cena za GB spadnie do 14,36 zł. Zmiany dotyczą klientów indywidualnych i biznesowych. Ucieszą się także ci z Was, którzy korzystają z ofert na kartę, Orange Flex i nju. Szczegóły w zależności od rodzaju usługi jakie macie, znajdziecie tutaj.

Przypominam, choć pewnie pamiętacie, że już od prawie roku Wielka Brytania nie jest w Unii Europejskiej. Brexit spowodował, że zarówno Wielka Brytania, jak i Gibraltar przeszły z roamingowej strefy 1 (UE) do strefy 2. To oznaczało zmiany w cennikach roamingowych uwzględniających nową sytuację. Zmienialiśmy je stopniowo, proponując Wam promocyjne zasady. Natomiast od 18 października 2021 wprowadziliśmy nowe, korzystne ceny usług w roamingu w Wielkiej Brytanii, dla tych z Was, którzy od 1 stycznia 2021 r. zawierali nowe umowy lub aneksy w ofercie dla klientów indywidualnych na abonament. Regulamin promocji tutaj.

Warunki cenowe usług w roamingu w Wielkiej Brytanii i Gibraltarze dla umów zawartych do 31 grudnia 2020 r. nie ulegają zmianie.

Komentarze

pablo_ck
pablo_ck 22:46 31-12-2021

Jeśli na być taniej to….tylko się cieszyć. Drodzy szczęśliwego Nowego 2022 Roku. Zdrowia, zdrowia i miłości. Pozdrawiam.

Odpowiedz

Odpowiedzialny biznes

Barometr CSR w 2021

Monika Kulik Monika Kulik
28 grudnia 2021
Barometr CSR w 2021

W grudniu ukazał się kolejny Barometr CSR - badanie Francusko – Polskiej Izby Gospodarczej. To dobra okazja, aby przyjrzeć się temu, jakie zmiany widzimy w postrzeganiu społecznej odpowiedzialności biznesu przez firmy i konsumentów.

Powody

Oczekiwania pracowników, dostawców, klientów czy społeczności lokalnych to zdaniem respondentów czynnik najbardziej wpływający na rozwój społecznej odpowiedzialności biznesu. Twierdzi tak 62% badanych. Duże znaczenie me też szerzenie wiedzy na ten temat przez same firmy (49%), media (38%) czy organizacje (31%). Jednocześnie brak wiedzy, oprócz budżetu,  jest też najważniejszym czynnikiem hamującym rozwój CSR (57%).

Zarządzanie

Nowe regulacje, dodatkowe wymagania dotyczące raportowania finansowego sprawiają, że coraz więcej firm poszukuje specjalistów ESG (od ang. E - environmental, S -  social, G -  governance). W 25 % badanych firm jest oddzielny dział zajmujący się tym obszarem, a w innych - CSR przypisany jest do działu HR, PR czy marketingu. W 56% badanych firm za działania CSR odpowiada Zarząd lub Dyrekcja. Zarząd jest też angażowany w działania i strategię – w 73% badanych firm. Może to świadczyć o tym, że kwestie te zyskują na znaczeniu.

Korzyści

Gdy pytamy o korzyści biznesu z CSR – firmy wymieniają przede wszystkim wyniki inne niż finansowe - 38%, a 12% dodaje także wymierne wyniki finansowe. Martwi jednak to, że 37% firm nie mierzy tych wyników albo ma trudności w ich oszacowaniu – 35%. Może to dlatego, że CSR to dla 33 % firm działania doraźne, a nie długofalowa strategia – tę ma 45% badanych firm.

Świadomość

Ciekawe jest porównanie jak świadomość CSR wśród konsumentów oceniają firmy, a co myślą na ten temat sami konsumenci.

42 % firm uważa, że konsumenci nie znają pojęcia CSR, ale dostrzegają działania odpowiedzialnego biznesu i mają większe zaufanie do firmy (34% - w 2019 r.). 34% zaś, że znają pojęcie CSR, ale ich kryterium wyboru produktu czy usługi jest podyktowane innymi przesłankami (25% w 2019 r).  Tylko 5% firm twierdzi, że wiedzą czym jest CSR i jest to dla nich istotny czynnik przy wyborze produktu czy usługi (13% w 2019 r.).

Badanie konsumenckie pokazuje zaś, że tylko 11% zna pojęcie CSR i wie co ono znaczy. Natomiast 22,7% słyszało to pojęcie, ale nie zna jego znaczenia.  Jednocześnie ponad 45% badanych twierdzi, że unika produktów firm, które mają negatywny wpływ na społeczeństwo i środowisko.  Prawie 60% chce, aby firmy bardziej angażowały się w rozwiązywanie problemów społecznych, 62% - aby walczyły ze społeczną niesprawiedliwością.

Widzimy więc duże oczekiwania konsumentów, przy jednoczesnym braku wiedzy o społecznym zaangażowaniu firm, których produktu kupują.

Odpowiedzialność

Konsumencie widzą, że firmy mają duże możliwości i dużą władzę. Gdy pytamy, kto powinien więcej działać na rzecz ochrony klimatu, firmy wymieniane są w czołówce (ok. 70%). Jednocześnie 57,6% badanych odpowiada, że społeczeństwo i każdy z nas osobna ma taką odpowiedzialność.

Gdy pytamy firmy o walkę ze zmianami klimatycznymi na pierwszym miejscu wymieniają rządy – 86%. Dużą rolę przyznając też samorządom i społeczeństwu – po 74%. Na odpowiedzialność samego biznesu zawraca uwagę ok. 66%. Jednocześnie 77 % badanych firm przyznaje, że już prowadzi takie działania. 43% z nich firm liczy ślad węglowy, 59% ma wyznaczone cele dotyczące jego redukcji na poziomie globalnym a 30% również lokalnym.

Barometr pokazuje, że choć CSR nie jest jeszcze powszechnie znanym pojęciem, konsumenci oczekują konkretnych społecznych i ekologicznych działań ze strony firm. I coraz więcej firm zwraca uwagę na te oczekiwania i podejmuje konkretne zobowiązania.

okładka Raportu Barometr CSR

Badanie CSR w praktyce – barometr Francusko Polskiej Izby Gospodarcze zostało przeprowadzone wśród 93 firm. Uzupełniające badanie na temat konsumentów przeprowadzone było metodą CAWI na próbie 1066 dorosłych Polaków.

Partnerami merytorycznymi i medialnymi badania są: Orange Polska, PwC, Havas Media Group Polska, Fundacja Veolia, Centrum UNEP/GRID-Warszawa, UN Global Compact, Forum Odpowiedzialnego Biznesu, Bureau Veritas, Diaphane Software, Bizon, biznes odpowiedzialny i nowoczesny, PRoto, Instytut Monitorowania Mediów, My Company, Teraz Środowisko oraz As Biznesu i CEO.com.pl.

Komentarze


Rozrywka

Co czeka graczy w 2022 roku?

Bartosz Graczyk Bartosz Graczyk
27 grudnia 2021
Co czeka graczy w 2022 roku?

Nowy rok będzie obfity w premiery gier komputerowych i ujrzymy kilka tytułów, które skradną serca graczy. Niektóre już to zrobiły, bo pojawią się reedycje słynnych tytułów wydanych w odświeżonej wersji.

Na jakie produkcje warto czekać?

Styczeń

Rok zaczynamy z przytupem. Najbardziej zadowoleni mogą być gracze komputerowi oraz fani Nintendo. Już 14 stycznia 2022 roku światło dzienne ujrzy God of War w wersji na PC. Hit od Sony już raz skradł serca graczy oraz krytyków, a teraz może zrobić to ponownie na komputerach osobistych. Co ciekawe 28 stycznia na tej samej platformie będziemy mogli zagrać również w Uncharted: Legacy of Thieves Edition, które wcześniej również było kolekcją gier ekskluzywnych na Playstation.

Niemalże dwa tygodnie później, czyli 28 stycznia 2022 roku odbędzie się światowa premiera nowej gry na platformę Nintendo Switch z serii Pokemon o podtytule: Legends Arceus. Ta odsłona zabierze nas tym razem do regionu zwanego Hisui, gdzie znajdziemy kolejne wpisy do pokedexu. Co ciekawe akcja dzieje się w czasach “starożytnych” świata Pokemon.

Luty

Miesiąc zakochanych oferuje nam wiele atrakcji i nie chodzi tu o randki z drugimi połówkami. Już 4 lutego 2022 roku zagramy w Dying Light 2, czyli produkcję o tematyce apokalipsy zombie. Poprzednia część autorstwa polskiego studia Techland, sprzedała się w kilkunastomilionowym nakładzie.To survival horror z elementami akcji, czyli gratka dla każdego fana grozy. Gra zawita na takie platformy jak: Playstation 4 / 5, PC oraz Xbox One/ Series X/S. Preorder możecie kupić już teraz w sklepie Microsoft za pomocą  usługi “Płać z Orange

Horizon Forbidden West to kontynuacja historii Eloy, która odkrywa prawdę na temat zniszczonego świata w którym ludzkość straciła władzę na rzecz dzikich maszyn. Te zachowują się jak zwierzęta, a główna bohaterka poluje na nie w celu zdobycia niezbędnych surowców do tworzenia nowych narzędzi. Premiera została zaplanowana na 18 lutego 2022 roku.

Pod koniec miesiąca doczekamy się kontynuacji serii Dark Souls - znanej z wysokiego poziomu trudności. Tym razem w Elden Ring gracze otrzymają możliwość swobodnego zwiedzania świata, co oznacza jeszcze więcej sposobów na kreatywne pokonywanie niemalże niezwyciężonych bossów. Co ciekawe grę będziemy mogli ukończyć ze swoimi znajomymi w trybie multiplayer - tylko przez internet, bez możliwości kanapowego “coopa”. Może Ci w tym pomóc światłowód od Orange. Ciesz się grą bez lagów z prędkością pobierania nawet 1Gb/s.

Marzec

Kojarzycie Gothica? Klasyczna gra RPG zapisała się w pamięci wielu polskich graczy z początku trzeciego tysiąclecia. Studia Piranha Bytes odpowiedzialne za tego klasyka, niemalże 20 lat od premiery swojej pierwszej gry - wypuszcza na rynek nowe dzieło. Elex II to kontynuacja futurystycznego RPG, osadzonego w świecie w którym wysoko rozwinięta technologia współistnieje z magią. Setting produkcji jest niezwykle ciekawy i oryginalny, ale jeszcze ciekawsza będzie eksploracja tajemniczej planety Magalan - tę zwiedzimy za pomocą plecaka odrzutowego, który ponoć mamy otrzymać na samym starcie fabuły. Premiera odbędzie się pierwszego marca.

Trzy dni później, czyli 4 marca, fani motoryzacji będą mogli przejechać się sportowymi autami po torach wyścigowych, jakie oferuje Gran Turison 7. Seria GT, wraz z każdą nową odsłoną była wyznacznikiem jakości dotychczasowych generacji konsol. Sam zwiastun gry zapewnia pokaz nowych technologii takich jak raytracing, czyli odbicia światła w czasie rzeczywistym. Te będą obsługiwane w towarzystwie rozdzielczości 4K oraz 60 klatek na sekundę.

Kwiecień

To nie jest “prima aprilis”. W Czarnobylu dochodzi do ponownego wybuchu reaktora jądrowego. Na szczęście tylko w świecie wirtualnym. Produkcja S.T.A.L.K.E.R 2 : Heart of Chernobyl opowiada historię w której takie wydarzenie miało miejsce. Główny bohater odwiedza skażone tereny w celu odkrycia prawdy. To nie będzie prosty spacerek. Na terenie “Zony” pojawiły się zmutowane potwory i niebezpieczne zjawiska, które utrudnią jego misję. Przetrwanie, groza i tajemniczość - tak w kilku hasła można opisać Stalkera. W drugą część ukraińskiej produkcji zagramy już 28 kwietnia na komputerach osobistych oraz PS5/ Xbox Series X/S.

Maj

Marzyliście kiedyś, by uciec od problemów świata codziennego do krainy magii i fantastycznych przygód. Mi zdarzało się to wiele razy, ale nie w sposób dosłowny. Takie doświadczenie zdobywa główna bohaterka gry Forspoken. Z Nowego Jorku nagle przenosi się do tajemniczej krainy pełnej potworów, zamków i innych tworów rodem z powieści Tolkiena. Aby przetrwać i wrócić do domu musi nauczyć się magii, walki bronią białą i wiele fantastycznych umiejętności. Można powiedzieć, że rok 2022 będzie obfity w ciekawe historie. Premiera gry odbędzie się 24 maja na konsolach Playstation 5 oraz komputerach osobistych.

Sierpień

Na ten moment na okres od maja do sierpnia, większośc producentów wysokobudżetowych gier nie zadeklarowało żadnych premier. Co dopiero w ostatnim miesiącu wakacji czeka na nas reboot serii Saints Row. Ma to być powrót do korzeni serii. To oznacza brak kosmitów, dziwnych stworzeń, czy przygód rodem z Matrixa. Już od 23 sierpnia, zwiedzimy otwarte miasto w towarzystwie gangsterskich przygód i prześmiewczego humoru.

Wrzesień

Test Drive Unlimited Solar Crown - niektórzy uważają, że może to być pogromca Forzy. Tak jak w konkurencyjnym tytule, mamy tu do czynienia z otwartym światem, licencjonowanymi autami oraz wysokiej jakości grafiką. Ta gra wyścigowa zabierze nas na tereny wyspy Hong-Kong( odwzorowana ponoć w skali 1:1), gdzie staniemy w szranki z najlepszymi kierowcami świata w turnieju Solar Crown. Ważną rolę mają tu odgrywać nie tylko wyścigi, ale również moda.

Listopad

W listopadzie doczekamy się premiery gry, na którą gracze czekali niemal cztery lata, od jej zapowiedzi. Mowa tu o Starfield, czyli zupełnie nowej pozycji z gatunku RPG od legendarnego studia Bethesda. Gracz wcieli się w postać kosmicznego odkrywcy, który zwiedzi drogę mleczną, jednakże będzie on oddalony od Ziemi o  niemal 50 tysięcy lat świetlnych. Mapa ma być ogromna, ponieważ będziemy poruszać się zarówno w kosmosie jak i po eksplorowanych planetach.

Co z resztą?

Na ten moment w kalendarzu premier znajduje się sporo luk. Dokładne daty w większości przypadków poznamy co dopiero kilka miesięcy przed publikacją wyczekiwanych produkcji. Wśród nich takie hity jak nowy God of War, GhostWire Tokyo, Gotham Knights oraz wiele innych o których wspominałem we wpisach z serii Graczyk o Grach. Nie widzisz wyczekiwanego przez Ciebie tytułu na mojej liście? Podziel się nim w komentarzu!

Szukasz taniej, ale jednocześnie wydajnej konsoli do gier? Sprawdź Xbox Series S dostępny w sklepie Orange. Przy zakupie otrzymasz dodatkowe 1000 V-dolców do Fortnite oraz 1000 kredytów Rocket League.

 

 

Komentarze

Scroll to Top