;

Bezpieczeństwo

Aktualizacja: Ataki na routery D-Link DWR-921 (9)

Michał Rosiak

7 marca 2019

Aktualizacja: Ataki na routery D-Link DWR-921
9

Przestępcy nie próżnują. Pod koniec ubiegłego roku informowaliśmy o zmasowanych atakach na urządzenia Internetu Rzeczy, korzystające z kart SIM. Wtedy też informowaliśmy o modelach szczególnie zagrożonych urządzeń, stanowczo zalecając wymianę przynajmniej jednego z nich.

Router D-Link DWR-921 z kartą LTE, bo to o nim mowa, został ogłoszony przez producenta jako urządzenie w statusie End-Of-Life, tj. nie przewidziane do poprawek bezpieczeństwa (i innych). Producent wypuścił dodatkową łatkę bezpieczeństwa dla urządzenia, dostępną na stronie produktu (na dole, w części „Wsparcie techniczne” należy wybrać odpowiedni model routera). Począwszy od październikowych ataków w sieci nasi koledzy od nadużyć przystosowali swoje systemu do wykrywania podejrzanych aktywności, związanych z SMSami.

Tym razem „fraudowcy” poinformowali CERT Orange Polska o kolejnych próbach wykorzystania podatnych urządzeń do wysyłki SMSów. Przestępcy zmienili sposób ataku – zamiast wysyłki wielu SMSów zagranicznych i zarabianiu na terminowaniu ruchu, wykorzystują urządzenia do wysyłania wiadomości Premium. Za ich pośrednictwem wykupują np. kody dostępowe do usług subskrypcyjnych, by następnie sprzedawać je online.

Szczegółowa analiza wykazała, że znacząca większość urządzeń, które usiłowali wykorzystać przestępcy, to właśnie D-Link DWR-921. I o ile w tym przypadku dzięki mechanizmom ostrzeżeń złych ludzi udało się ubiec, zwracamy Waszą uwagę (aktualizacja po kontakcie ze strony producenta):

Jeśli macie router D-Link DWR-921 revision A lub B, zainstalujcie łatę bezpieczeństwa; docelowo warto się zastanowić nad wymianą urządzenia, ze względu na jego status End of Life; urządzenia rev. C1 i C3 są obecnie w sprzedaży i wg. deklaracji producenta nie jest możliwe wykorzystanie w nich opisanej podatności

A na dowolnym urządzeniu z kartą SIM, zablokuj możliwość wysyłania SMSów Premium, lub – jeśli ich nie potrzebujesz – jakichkolwiek SMSów i nawiązywania połączeń głosowych.

Udostępnij: Aktualizacja: Ataki na routery D-Link DWR-921
podaj nick
komentarz jest wymagany
Please prove you are human by selecting the Cup. wybierz ikonę
proszę zaznaczyć zgodę

Komentarze

 • komentarz
  pablo_ck 20:05 07-03-2019
  Czego to ludzie nie wymyślą....czeka nas najprawdopodobniej bardzo niebezpieczna przyszłość. Czasem zastanawiam się czy nie lepiej oszczędności życia trzymać w słoiku w piwnicy ;p
  Odpowiedz
  • komentarz
   emitelek 20:44 07-03-2019
   I TYLKO w złocie, a nie w żadnych innych "walutach" ;)
   Odpowiedz
 • komentarz
  D-Link Polska 11:10 08-03-2019
  Szanowny Panie, korzystając z okazji, chcielibyśmy poinformować wszystkich użytkowników urządzeń DWR-921, iż dla wersji sprzętowych A1 oraz B1, które zostały wycofane ze sprzedaży zostały wydane aktualizacje uniemożliwiające wykorzystanie opisanych luk bezpieczeństwa. Problem nie dotyczy wersji sprzętowej C3, która jest dostępna aktualnie w sprzedaży. Wszystkie aktualizacje oprogramowania dostępne są na stronie producenta dlink.com. Jednocześnie zwracamy się z prośbą o sprostowanie wpisu, który zawiera informacje nieprawdziwe. Otóż produkt DWR-921 jest dostępny w sprzedaży i jest objęty wsparciem technicznym D-Link w całym okresie życia produktu + 5 lat po zakończeniu produkcji. D-Link Polska
  Odpowiedz
  • komentarz
   Michał Rosiak 12:39 08-03-2019
   Panowie, Raduje to moje serce, pisząc tekst bazowałem na informacji z https://www.digitaltrends.com/computing/despite-serious-security-flaws-d-link-may-never-patch-some-of-its-routers/, cytowanej również na stronie CERT Orange Polska (https://cert.orange.pl/aktualnosci/kamera-nabija-rachunek-za-smsy). Wyszedłem ze słusznego myślę założenia, że urządzenia EOL nie przestają być urządzeniami EOL. Tekst odpowiednio zmodyfikuję. Dodatkowo - jeśli to możliwe - chcielibyśmy przetestować DWR-921 z nowym softem w naszym laboratorium w celu potwierdzenia załatania luki. W takiej sytuacji prosilibyśmy o kontakt na adres cert.opl@orange.com.
   Odpowiedz
  • komentarz
   emitelek 17:39 08-03-2019
   Szanowne D-Link Polska! Skoro już tutaj zaglądacie to spytam, jak skorzystać z waszego modemu DWM-156 dla Windows 10? Możecie się ustosunkować do poniższych rad? https://grylewicz.pl/modem-d-link-dwm-156-problem-instalacja-windows-10/ Może wy opiszecie w sposób łopatologiczny co i jak, krok po kroku? :/
   Odpowiedz
 • komentarz
  Maciej 11:04 12-03-2019
  Tak, wszyscy na około sprzedają, bo ten router występuje w 4 wersjach hardware’owych: A1, B1, C1 i C3. Status EoL mają wersje A1 oraz B1 i tylko te wersje są narażone na ataki opisane w artykule jeśli mają zainstalowany firmware z 2015 r. Na stronie producenta jest dostępna aktualizacja firmware, która naprawia opisywane dziury w oprogramowaniu A1 i B1.
  Odpowiedz
  • komentarz
   Cerber 19:39 13-03-2019
   Właśnie padłem ofiarą takiego oszustwa na routerze DWR-921 H/W Ver: C1 V1.01 wykorzystywana karta jest z PLUS GSM na abonament. (Mój przypadek to naciągnięte 1700 zł) Złożyłem reklamacje ponieważ po uruchomieniu usługi internetu telefonicznie zgłosiłem prośbę o zablokowanie wszelkich możliwych opcji które mogłyby mnie narazić na straty materialne spowodowane właśnie opisanymi tutaj sytuacjami - uważałem, że jestem bezpieczny bo dopełniłem moim zdaniem wszelkich formalności. Niestety zawiodłem się na zapewnieniach operatora, że mogę spać spokojnie. Czekam.
   Odpowiedz
 • komentarz
  Felek 19:47 16-03-2019
  A ja mam pytanie, ktoś wysłał z mojego routera DWR 921 sieć Plus obraźliwy komentarz. Policja doszła że zarejestrowany jest na mnie i na tym temat stanął czy możliwe jest namierzenie jakie i czyje urządzenie z niego korzystał( wyslalo ten komentarz?
  Odpowiedz
  • komentarz
   Michał Rosiak 11:50 18-03-2019
   Obawiam się, że namierzenie faktycznego sprawcy jest niemożliwe. Podatność, gdzie da się wykryć sprawcę, nie miałaby sensu.
   Odpowiedz

;

Sieć

W telekomunikacji wracają czasy PRL-owskiego erzacu. Uczcijmy to konkursem ;-) [Wyniki!] (60)

Wojtek Jabczyński

6 marca 2019

W telekomunikacji wracają czasy PRL-owskiego erzacu. Uczcijmy to konkursem ;-) [Wyniki!]
60

W czasach PRL – podczas gospodarczego kryzysu – wiele oryginalnych produktów zniknęło ze sklepów. W miejsce niektórych pojawiły się „produkty zastępcze”. Rzecznik jest doświadczony życiowo, pamięta tamte czasy i choć sytuacja gospodarcza sporo się zmieniła, to za sprawą naszego fioletowego konkurenta pojęcie erzacu we mnie odżyło. W blogowym wpisie nazwałem marketingowe „5G Ready” Playa – w technologicznym realu LTE Advanced – „produktem czekoladopodobnym”.

Przy tej okazji uczynni ludzie zaczęli mi przypominać inne erzace: kawa Inka smakowała prawie jak Arabica, „pepegi”, zastępowały trampki, a jeansy „Komesy” lub „Szariki” udawały Wranglery. Tak urodził mi się w głowie szybki konkurs na weekend.

Zastanówcie się, poszperajcie w historii i napiszcie jakie Waszym zdaniem były najbardziej tandetne erzace z PRL? Odpowiadacie w komentarzach, które muszą być krótkie i treściwe – maksymalnie 300 znaków. Czas na odpowiedzi macie do poniedziałku 11 marca, do końca dnia. Zwycięzcę wyłoni subiektywnie rzecznik.

Nagrodą jest 5 kg wybornej czekolady, żaden tam produkt czekoladopodobny. Sam kupię, zapakuję i wyślę. Powodzenia.

Aktualizacja 14.03.2019 godzina 8:50

Czas na rozstrzygnięcie konkursu. Rzecznikowi – całkowicie subiektywnie – najbardziej spodobała się odpowiedź Wykrztałciucha udzielona 6 marca o godz. 6:09. Urzekł mnie dżem z dyni robiący za pomarańczowy i przypomnienie magii „etykiet zastępczych”. Erzac na najwyższym poziomie i z kontekstem 😉 Gratulacje! Do Ciebie trafia 5 kg prawdziwej, belgijskiej czekolady. „Tabliczka” została zrobiona przez cukiernię Deseo Patisserie & Chocolaterie. Po prostu pychotka.

To nie koniec słodkich nagród. Rzecznik równie subiektywnie przyznał nagrodę pocieszenia – przysmaki od Deseo. Trafia do M@jora, który opublikował odpowiedź o dżemie dyniowym, ale… dzień później niż Wykrztałciuch czyli 7 marca. I jeszcze „Specjalna nagroda rzecznika”, która trafia do GieKa za słodką adaptację kultowego „Misia”. Odpowiedź nie spełniała kryterium konkursu – była za długa, dlatego postanowiłem ją wyróżnić „pozakonkursowo”. Jeszcze raz gratulacje dla laureatów i proszę o kontakt na e-mail: biuro.prasowe@orange.com

Aktualizacja 2 27.03.2019.

W związku z tym, że Wykrztałciuch nie zgłosił się do nas, nagroda główna trafiła do laureata nagrody pocieszenia – M@jora. Gratulacje!

Zdjęcie, które wykorzystałem znajduje się w domenie publicznej. Jego źródło to Wikipedia, a dodał je użytkownik Niki K.

Udostępnij: W telekomunikacji wracają czasy PRL-owskiego erzacu. Uczcijmy to konkursem ;-) [Wyniki!]
podaj nick
komentarz jest wymagany
Please prove you are human by selecting the Tree. wybierz ikonę
proszę zaznaczyć zgodę

Komentarze

 • komentarz
  Krzysiek 17:06 06-03-2019
  Ranking takich produktów: https://www.fakt.pl/wydarzenia/swiat/zobacz-kultowe-produkty-prl-u/kv7ldhh#slajd-5
  Odpowiedz
 • komentarz
  Dario 17:09 06-03-2019
  Tornistry do szkoły ...Ciężkie bo skórzane i zamykane na dwie metalowe klamry...Na dodatek odblaskowe...Minusem tych tornistrów było to ze te klamry tak były zamocowane ze można było sobie palce poprzecinac.... :-) Pozdrawiam
  Odpowiedz
 • komentarz
  Robertosz 17:10 06-03-2019
  Najbardziej tandetny z tandetny erzacy to Bony Towarowe ... prawie jak dolary ale jakoby nie dolary. Oczywiście kupowało się za nie produkty w Pewexie ale na końcu jak je zlikwidowano to zostało się w kieszeni z takowym środkiem płatniczym... Kiedyś schowałem na czarną godzinę prawie 10$ i znalazły się kiedy świat zapomniał o tej walucie...
  Odpowiedz
 • komentarz
  Dario 17:13 06-03-2019
  Tornistry do szkoły ...Ciężkie bo skórzane i zamykane na dwie metalowe klamry z odblaskami...To był dopiero kicz PRL-u
  Odpowiedz
 • komentarz
  Jamessz 17:44 06-03-2019
  Dla mnie hitem były „bony towarowe PeKao” erzac dolarów USA - można było ty płacić w erzacu sklepu z towarem czyli „pewexie” który dawał erzac „normalnego życia w Europie” to były dziwne czasy.... do dzisiaj czuje w ustach smak wyrobów „czekoladopodobnych” tłuszcz i smar w jednym... erzac - źle mi się kojarzy....
  Odpowiedz
 • komentarz
  PAWEŁ 17:53 06-03-2019
  Co jak co ale '' Kartki żywnościowe '' to dopiero tandeta wszechczasów . https://pl.wikipedia.org/wiki/Kartki_(reglamentacja_towar%C3%B3w)
  Odpowiedz
 • komentarz
  JaBezZadnegoTrybu 18:05 06-03-2019
  Drogi @RzecznikOrange, może "10 lat oczekiwania na telefon z WUT" lub też "Pani Telefonistka której nie chciało się połączyć zamówionej rozmowy międzymiastowej, więc podarła kartkę ze zgłoszeniem i wyrzuciła do kosza". Ale chyba najlepsze co może być, to czy możecie przenieść budkę telefoniczną trochę bliżej, bo mam jeszcze żetony i chciałbym zadzwonić bo babci ;-) (UWAGA: automat wrzutowy samoinkasujący AWS a nie na kartę magnetyczną - bo już nie sposób jej dostać w najbliższym kiosku RUCHu). Z punkownym pozdrowieniem, wasz maruda BezZadnegoTrybu ;-)
  Odpowiedz
 • komentarz
  Wyksztalciuch 18:09 06-03-2019
  Dżem z dyni o smaku pomarańczy oraz jogurty owocowe z etykietą zastępczą z napisem cement lasowany 50 kg.
  Odpowiedz
 • komentarz
  jkh 18:12 06-03-2019
  PRL to jest wasza platforma IMS. Brak SMS w WiFi Calling od dwóch lat, brak kodeka EVS. A Play ma ;)
  Odpowiedz
 • komentarz
  macc 18:17 06-03-2019
  samochód syrena. ciągle popsuty i podczas jazdy pierdzący.
  Odpowiedz
 • komentarz
  feodor 18:20 06-03-2019
  Wielka Płyta... Kto w niej mieszkał, wie, jaki to był wyrób mieszkaniozastępczy. Dziury w ścianach tak wielkie, że utykano przestrzenie gazetami. Ściany ocieplano eternitem, elektryka grała się po włączeniu prodiża. Niezwykle integrowała, słychać było kiedy sąsiad bierze prysznic.
  Odpowiedz
  • komentarz
   Nemo 07:34 12-03-2019
   Ta wielka płyta nadal stoi i się nie rozpada, choć minęło już tyle lat... Planowana była na 30 lat
   Odpowiedz
 • komentarz
  jhg 18:23 06-03-2019
  A Orange już 3-ci w rankingu prędkości. W czym jest ta rzekoma sieć #1?
  Odpowiedz
 • komentarz
  Kamil 18:30 06-03-2019
  Cały PRL to była jedna wielka tandeta, ale najgorsza to była woda tzw. gruźliczanka czyli gazowana z dystrybutora na ulicy, w którym szklanki po jednym kliencie się płukało w zimnej wodzie i dostawał kolejny. To były czasy. No i oranżada z plastikowych woreczkach z dołączoną słomką, którą nie można było nadziać woreczka tylko zębami róg trzeba było urywać.
  Odpowiedz
 • komentarz
  lakers67 18:32 06-03-2019
  Tornistry to małe piki. Obowiązkowe worki na kapcie i "fartuszki" z białymi kołnierzykami . Wszyscy mieli takie same. Różniły się odcieniami niebieskiego :)
  Odpowiedz
 • komentarz
  Magdalena 19:02 06-03-2019
  Oranżada w proszku i oranżada w woreczku czyli cukier z barwnikiem ;)
  Odpowiedz
 • komentarz
  Wiolka 19:11 06-03-2019
  Czasy to kolorowe  nie były Mamy nasze  zanim kiełbasę  kupiły W kolejkach  długich od rana stały A ja z nudów  pety po papierosach zbierałam W nagrodę  za cierpliwość kiełbaski  dostałam Ale smak pamiętam do dziś....mniam
  Odpowiedz
 • komentarz
  Nemo 19:22 06-03-2019
  W PRL-u najlepsze było opakowanie zastępcze.
  Odpowiedz
 • komentarz
  kiki 19:48 06-03-2019
  Pevexy to bylo coś jak tam poszles to z samego patrzenia byles najedzony.i wina Pryty ktore popijali na ławkach.zycie bylo ciekawsze niz teraz.teraz swiat zwariował tylko kasa i kasa.
  Odpowiedz
 • komentarz
  jacekikaska@gmail.com 19:58 06-03-2019
  Orange do dziś tkwi w komunię zmonopolem na kable tpsa,4 razy dzwoniłem żeby umowę przedłużyć i bez odzewu ,w salonie nie potrafili przenieść numeru ani nawet sprzedać nowego na kartę bo program danych z dowodu nie przyjmuje ,od paru lat płacę za utrzymanie łącza które nie jest należycie utrzymywane już nie mówiąc o techniku który 50 metrów kabla zawiesił na trzech gwoździach skręcił wiązkę kabli razem a pan konsultant przez telefon mówi że za 150 zł przyśle technika co by to poprawił ,do pełnej komuny brak tylko żeby na przywitanie wołali do petenta ,,czego "ale tu akurat nie można nic zarzucić wszyscy mili i z uśmiechem na ustach z człowieka wała robią .
  Odpowiedz
 • komentarz
  Marcin 20:02 06-03-2019
  guma do żucia - Donald czy Turbo, przez wielu kupowane niekoniecznie ze względu na smak, ale głównie dla dodatku do opakowania w postaci obrazka, historyjki
  Odpowiedz
 • komentarz
  tomasto0 20:27 06-03-2019
  Dla mnie niepowtarzalne bylo:mydło Kama, papier toaletowy udające coś prawdziwego. Woda kolońska Brutal:) proszek do prania Cypisek oraz buty Relax - udawane śniegowce. Mortadela w panierce a'la schabowy. Miałem przyjemność (?) być użytkownikiem w/w :)
  Odpowiedz
 • komentarz
  Szarlotka 20:59 06-03-2019
  Mnie w tamtych czasach rodzice robili w konia (zorientowałem się gdy podrosłem) dając mi często tzw. Polish Orange (polskie pomarańcze). Mówili, że to taka pyszna polska odmiana Pomarańczy. A tymczasem dostawałem Jabłka... PS. Przepis na Jabłecznik z Pomarańczami: https://www.przyslijprzepis.pl/przepis/jablecznik-z-pomaranczami-2
  Odpowiedz
 • komentarz
  Hugeman 21:29 06-03-2019
  Polska odp. na imperialistyczne napoje, Polo Cocta.
  Odpowiedz
 • komentarz
  PanDa 21:30 06-03-2019
  Teksasy, spodnie zamienniki dżinsów. Jeśli dobrze pamiętam to materiał rozsypywał się po kilku praniach. P.S. Skąd będzie wiadomo komu wysłać nagrodę jeśli nie podaje się maila?
  Odpowiedz
 • komentarz
  Jędrzej 22:10 06-03-2019
  Wolna konkurencja w telekomunikacji. ;)
  Odpowiedz
 • komentarz
  macc 22:13 06-03-2019
  niebieskie fartuszki w szkołach z przyszytym na boku rękawa reklamą szkoły.
  Odpowiedz
 • komentarz
  Play jest okej 22:26 06-03-2019
  Brakowało prawdziwej wolności i demokracji a to co ją udawało wyrażano w wyborach z frekwencją rzędu 99% z kandydatami jedynej słusznej partii PZPR i dwiema satelickimi przybudówkami SD i SL. Wolność w tym wolność słowa, regulowana przez ekipę z ulicy Mysiej 5 była kpiną.
  Odpowiedz
 • komentarz
  Marcin 23:41 06-03-2019
  Wojtek Jabczyński: dlaczego mapa zasięgu orange nie jest aktualizowana od dłuższego czasu ? Kiedyś każdego dnia była odświeżana, a obecnie od 27.01.2019 nie ma żadnych zmian. Trochę słabo to wygląda. Ktoś zaspał ?
  Odpowiedz
 • komentarz
  psk 00:46 07-03-2019
  Jabole ? Niby wino, ale jednak baaaardzo daleko od niego
  Odpowiedz
 • komentarz
  Marek 08:28 07-03-2019
  Popularne:papierosy,herbata,proszek i wiele innych, które mimo tandety i tak znikały z półek, bo brak było alternatywy
  Odpowiedz
 • komentarz
  Koolo 08:54 07-03-2019
  Telewizor "kolorowy" Rubin 714 grzał i wyświetlał jeden kolor i nikt nie ekscytował się przypadkami samozapłonu ...
  Odpowiedz
 • komentarz
  pablo_ck 10:01 07-03-2019
  Napój pomarańczowy “Ptyś”, to była taka prawie zachodnia „Mirinda" ;) Szklane brązowe lub białe litrowe butelki. Można było go kupić w każdym supersamie :)
  Odpowiedz
 • komentarz
  GieKa 10:24 07-03-2019
  - Powiedz mi, po co jest to 5G Ready? - Właśnie, po co? - Otóż to. Nikt nie wie po co i nie musisz się obawiać, że ktoś zapyta. Wiesz co robi to 5G Ready? Ono odpowiada żywotnym potrzebom całego społeczeństwa. To jest 5G Ready na skalę naszych możliwości. Ty wiesz co my robimy tym 5G Ready? My otwieramy oczy niedowiarkom. Patrzcie - mówimy - to jest nasze, przez nas wykonane, i to nie jest nasze ostatnie słowo! I nikt nie ma prawa się przyczepić, bo to jest 5G Ready społeczne, w oparciu o sześć instytucji, które sobie zgnije, do jesieni na świeżym powietrzu.
  Odpowiedz
 • komentarz
  Maciek 10:39 07-03-2019
  Opakowania zastępcze, szczyt wszystkiego kupujesz masło a tam malym druczkiem że to co innego
  Odpowiedz
 • komentarz
  M@jor 12:33 07-03-2019
  Największym erzacem PRL'u wg mnie był dżem pomarańczowy z dyni.
  Odpowiedz
 • komentarz
  tata 13:40 07-03-2019
  Kwasek cytrynowy :)
  Odpowiedz
 • komentarz
  Adam 15:41 07-03-2019
  Erzac dla napoi,sokow,czyli saturatory,takie wózki z których serwowano sok malinowy z wodą gazowaną.Kolejki spragnionych ludzi,którzy cierpliwie czekali na swoją kolej i pili z tej samej szklanki na łańcuszku,opłukiwanej jedynie wodą.No i orzac Juicy Fruit, czyli balonówki Odry Bolek i Lolek.
  Odpowiedz
 • komentarz
  Kasia 16:15 07-03-2019
  W PRL nie było nic, albo było na kartki, dlatego były kotlety schabowe z boczniaków, skórka pomarańczowa z kandyzowanej marchewki, czy maggi która udawała sos sojowy.
  Odpowiedz
 • komentarz
  Asier70 17:45 07-03-2019
  W PRLu fajne były pudełka z pieczątką "opakowanie zastępcze". Dla porównania na opakowaniu 5G a w środku 4G :)
  Odpowiedz
 • komentarz
  64 18:14 07-03-2019
  W czasach PRL produkt zastępczy Coca-Coli to Polococta
  Odpowiedz
 • komentarz
  64 18:49 07-03-2019
  W latach PRL erzac Coca-Coli to Polo Cocta. Link ponizej: https://pl.wikipedia.org/wiki/Polo_Cockta
  Odpowiedz
 • komentarz
  netka2000 19:53 07-03-2019
  W głębokim PRL-u byłem 8 marca służbowo w pewnym mieście w Świętokrzyskim (nazwy nie pamiętam). I w owym mieście była fabryka grzejników żeliwnych c.o. I jakież zdziwienie mnie ogarnęło, gdy po godzinie piętnastej przez bramę owego zakładu wychodzą panie taszczące żeberka grzejników! Z ciekawości zapytałem się o co tu chodzi. Okazało się, ze dyrekcja postanowiła w Dniu Kobiet uhonorować panie nie kwiatkiem, nie rajstopami ale właśnie produktem zakładu. Zdaje się, że kryterium był staż pracy, bo niektóre panie targały jedno żeberko, inne dwa lub trzy a nawet widziałem pięć żeberek! Taki Dzieńkobietopodobny.
  Odpowiedz
 • komentarz
  Tatiana 23:16 07-03-2019
  Jeśli o czekoladzie mowa co daje tyle szczęścia i radości to ja wspomnę o czymś co myło ząbki po jedzeniu. Pamiętam pastę dla dzieci Bambino była okropna do potęgi entej w smaku, alternatywą była za to pasta Biały Ząbek choć walory czyszczące w tym wypadku były okropne, ale za to smak jaki dobry :)
  Odpowiedz
 • komentarz
  sylwekzolkusza 06:34 08-03-2019
  Reklama dźwignią handlu, za dużo oglądanie reklam.
  Odpowiedz
 • komentarz
  mariusz847 07:59 08-03-2019
  Mi osobiście z ubiegłej epoki, w kontekście sytuacji z 5g ready przypomniała się zabawka będąca substytutem... telefonu :-) Konstrukcja typu kubeczek-sznureczek-kubeczek. Wykonać można było oczywiście we własnym zakresie. Kto pamięta? :-)
  Odpowiedz
 • komentarz
  MartineS 12:22 08-03-2019
  5G z firmy na "P" jest tym samym czym były w PRL następujące produkty, wyroby czekoladopodobne lub wyrób z masy tłustej, pomarańcze kubańskie ( które były zielone a nie pomarańczowe, etykiety zastępcze, Polo Cocta, Klubowe Radomskie ( udające papierosy), herbata indyjska Winiary, łom chałwopodobny itd. Różnica między 5G a produktami z PRL jest taka, że w PRL nikt nikomu nie wciskał kitu że szkło jest diamentem, tylko było to wprost opisane jako wyrób cośtampodobny
  Odpowiedz
 • komentarz
  krzysztof 15:13 08-03-2019
  Witam mam taki problem o tuż 07-03-2018 skończyła się umowa na orange love 4 usługi przeniosłem jeden numer do play a tel voip, neostrada , telewizja miała skończyć sie 07-03-2018 wypowiedzenie złożyłem na orange love formie pisemnej, listem poleconym na 30-01-2018 bardzo się zdziwiłem jak weszłem na swoje konto a tam przedłużenie umowy o 6 miesięcy tak to postępuje orange wypowiedzenie z godnie z regulaminem a firma odwala taki numer czy to komuna u was dalej żądzi może zajął by sie pan moją sprawą
  Odpowiedz
  • komentarz
   Piotr Domański 15:59 08-03-2019
   Czy próbowałeś składać reklamację? Bo to najszybsza metoda zaradzenia temu błędowi.
   Odpowiedz
   • komentarz
    krzysztof 16:11 08-03-2019
    Jest już złożona mam czekać 7 dni na odpowieć zobaczymy co będzie firma tratuje kliejtów jak dojne krowy nie wiem czy to błąd czy codzienność dziękuje zgury za zainteresowanie z tych nerwów pomyliłem rok w pisałem 2018 a powinno być 2019 więc świerza sprawa
    Odpowiedz
    • komentarz
     krzysztof 17:01 09-03-2019
     Moja reklamacja załatwiona pozytywnie i szybko rozpaczona jednak był to błąd muszę oddać sprzęd dzierżawiony przez ze mnie i wreszcie koniec umowy.
     Odpowiedz
 • komentarz
  Kasia 16:28 08-03-2019
  Skoro o czekoladadzie mowa, to jej zamiennikiem wczasach PRLu był blok czekoladowy suto nadziewany herbatnikami, no i klocki Pebe, które miały naśladować duńskie klocki Lego.
  Odpowiedz
 • komentarz
  Hermogenes 21:31 08-03-2019
  Samochód osobowy MIKRUS. pozdrawiam
  Odpowiedz
 • komentarz
  Łukasz 19:58 09-03-2019
  Kobieta w łóżku - spanie bez majtek.Kto jeszcze pamięta charakterystyczny smak czekoladopodobnych z których największym rarytasem były produkty czekoladopodobne powszechnie dziś zalegającymi na sklepowych półkach w jej PRL-owskej wersji było tylko około 12-15% tego składnika.To były czasy wielu paradoksów. Zarabiało się po kilka tysięcy złotych, ale nic nie można było za nie kupić. W sklepach brakowało dosłownie wszystkiego,
  Odpowiedz
 • komentarz
  Kuba 09:42 10-03-2019
  A jak tam wdrażanie SMS po VoWiFi? I kiedy doczekamy się wdrożenia EVS?
  Odpowiedz
 • komentarz
  Marek 20:25 10-03-2019
  KAKAO OWSIANE-koniec lat sześćdziesiątych,albo początek Gierka. Pamiętam że miało ładniejsze opakowanie i było dużo tańsze od prawdziwego.Chyba mało kto to kupował,zwłaszcza że tego naturalnego wtedy nie brakowało.
  Odpowiedz
 • komentarz
  Kamil 22:55 10-03-2019
  Towar pierwszej potrzeby. Marzenie wielu. Codziennie. Kombinowany z zakładów pracy, urzędów czy zdobywany za makulaturę. Do .... (ocenzurowano) Papier! Szary, szorstki.. zdobyczny. Nie to co dziś. P. S. Jak brakowało można było zastąpić gazetą...
  Odpowiedz
 • komentarz
  pablo_ck 14:27 14-03-2019
  Gratulacje :)
  Odpowiedz
 • komentarz
  Łukasz 15:51 14-03-2019
  Gratulację ;)
  Odpowiedz
 • komentarz
  Robert 17:24 18-03-2019
  Tylko uwaga! Ta tabliczka to ma tylko 4kg bo tam każde 5g waży 4g ;p
  Odpowiedz

;

Film

Oskarowe nowości „Bohemian Rhapsody” i „Narodziny gwiazdy” w marcu w Orange VOD (2)

Kasia Barys

6 marca 2019

Oskarowe nowości „Bohemian Rhapsody” i „Narodziny gwiazdy” w marcu w Orange VOD
2

W marcowym programie filmów na życzenie w Orange TV kilka mocnych pozycji. Wszystkie dostępne w marcu w Orange VOD, usłudze dostępnej w dekoderze telewizyjnym Orange TV i w aplikacji Orange TV Go. A do tego kilka świetnych filmów za złotówkę w „Środy z Orange VOD”. Zobaczcie sami:

Jeszcze niedawno w napięciu czekałam na rozstrzygnięcie, a teraz już polecam w Orange VOD nagrodzone Oskarami produkcje. Od 6 marca polecam doskonały dramat biograficzny „Bohemian Rhapsody”. To porywająca, przełamująca stereotypy i konwencje historia o burzliwych losach zespołu Queen i jego legendarnym wokaliście – Freddie’em Mercurym. W rolę gwiazdy wcielił się nagrodzony Oscarem Remi Malek.

A od 18 marca doskonały dramat „Narodziny gwiazdy”. W hicie wystąpili Lady Gaga oraz Bradley Cooper, którzy wspólnie wykonali utwór „Shallow”, nagrodzony w tym roku Oscarem. To słodko-gorzka historia trudnej miłości gwiazdora muzyki country z początkująca piosenkarką. Kiedy kariera kobiety nabiera tempa, artysta musi uporać się z własnymi słabościami. Wspaniała muzyka jest kolejnym bohaterem tej historii

Hit w jakości 4K

11 marca czas na powrót do świata magii. Jeśli jesteś klientem Orange TV i posiadasz dekoder Samsung ICU 100, to megahit „Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda” możesz obejrzeć także w jakości 4K. Tym razem zobaczysz, jak wygląda społeczność czarodziejska we Francji oraz odkryjesz tajemnice Dumbledore’a i Grindelwalda.

Sensacje

18 marca zacznie się ósma runda pojedynku gigantów w hicie „Creed II”! Sylvester Stallone powraca na ekrany jako Rocky Balboa, jeden z najsłynniejszych bohaterów w historii kina i jeszcze raz musi przygotować Adonisa Creeda do walki. Tym razem chłopak stanie do walki z Viktorem, synem legendarnego Ivana Drago.

21 marca czas na powrót do starej szkoły manier! Obejrzyj komedię „Gentelman z rewolwerem”, w której główną rolę zagrał Robert Redford. To opowieść o najbardziej czarującym złodzieju w historii, który w wieku siedemdziesięciu lat wcale nie ma ochoty na przejście na emeryturę. Wkrótce zaplanuje skok stulecia.

Od 22 marca pełna rozmachu, przygód i humoru, zupełnie nowa wersja historii o słynnym Robinie z Sherwood, który zabierał bogatym, a dawał biednym. W hicie „Robin Hood: Początek” zobaczysz, że bohater to już nie rozbójnik, ale prawdziwy wojownik, który zamierza rzucić wyzwanie armii i skorumpowanej władzy.

Polskie hity

Od 1 marca dostępna jest już doskonała, polska komedia Marka Koterskiego – „7 uczuć”. Zobaczcie, jak Adaś Miauczyński powraca do czasów swojego dzieciństwa, by nauczyć się przeżywania siedmiu podstawowych uczuć. Ta podróż do przeszłości obfituje w szereg przezabawnych sytuacji, ale niesie za sobą również moc wzruszeń i refleksji.

Od 6 marca jedna z najbardziej kasowych polskich produkcji wszech czasów – „Kler” w reżyserii Wojtka Smarzowskiego. W filmie wystąpiły największe gwiazdy rodzimego kina, m.in.: Janusz Gajos, Jacek Braciak czy Joanna Kulig. Film rzuca nowe światło na instytucję kościoła katolickiego. Porusza wiele niewygodnych, trudnych, ale też poruszających tematów, związanych z duchownymi.

Od 22 marca druga część komedii romantycznej „Planeta singli”, która zdobyła serca milionów widzów. W hicie „Planeta singli 2” także nie zabraknie dobrego humoru, wciągającej fabuły i gwiazd polskiego kina. Sprawdź, czy związek Ani i Tomka przetrwał.

Rodzinne animacje

A dla dzieciaków polecam jedną z najpiękniejszych baśni świata w nowym wydaniu, czyli – „Kopciuszek, prawdziwa historia”. W tej historii nie zabraknie dobrego humoru i magii. Kopciuszek wyrusza w niezwykłą, zaczarowaną podróż, aby uratować księcia zamienionego w mysz. Czy uda jej się ocalić ukochanego i przywrócić ład w królestwie?

 

Udostępnij: Oskarowe nowości „Bohemian Rhapsody” i „Narodziny gwiazdy” w marcu w Orange VOD
podaj nick
komentarz jest wymagany
Please prove you are human by selecting the Cup. wybierz ikonę
proszę zaznaczyć zgodę

Komentarze

 • komentarz
  Pan Pikuś 12:57 06-03-2019
  Wstyd się przyznać... Nie oglądałem jeszcze Kleru ☹️
  Odpowiedz
  • komentarz
   pablo_ck 20:01 07-03-2019
   Ja oglądałem, powiem tak.....można obejrzeć ten film. Może trochę "negatywnie" nastawia do kleryków, ale......ja do kościoła chodzę nie dla księży ale dla Boga i robię to często kiedy nikogo nie ma w Kościele.
   Odpowiedz

Dodano do koszyka.

zamknij
informacje o cookies - Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z orange.pl bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza,
że pliki cookies będą zamieszczane w Twoim urządzeniu. dowiedz się więcej