Oferta

Bądź szybki i bezprzewodowy

Aleksandra Wójcik Aleksandra Wójcik
06 lutego 2015
Bądź szybki i bezprzewodowy

Właśnie wprowadziliśmy do sprzedaży dwa nowe modemy do domowych sieci wi-fi: Orange FunBox 2.0 i Orange Modem Wi-Fi. Urządzenia wykorzystują najnowszy protokół internetowy IPv6, który umożliwia podłączenie do internetu dużo więcej urządzeń niż powszechnie stosowany protokół IPv4. Orange FunBox 2.0 zapewnia szybki transfer do 300 Mbit/s. Można do niego podłączyć przez USB drukarkę lub dysk zewnętrzny, dzięki czemu będzie mógł pracować jako serwer druku lub serwer plików. Gwarantuje też wysoką jakość usług telewizyjnych i telefonicznych. Orange Modem Wi-Fi obsługuje technologię ADSL/ADSL2+, świetnie sprawdza się z Neostradą o prędkości do 20 Mb/s. Wyposażony jest w zewnętrzną antenę oraz cztery porty Ethernet (10/100Mb/s). Funkcja WPS umożliwia dołączanie do sieci Wi-Fi kolejnych urządzeń bez potrzeby wpisywania hasła. Dodatkowym atutem jest atrakcyjna cena.

58310bf47e1600ab443ca93129a0b9cc467

 

 


Bezpieczeństwo

Nie dajcie się oszukać!

Wojtek Jabczyński Wojtek Jabczyński
05 lutego 2015
Nie dajcie się oszukać!

Ostrzeżeń przed oszustami nigdy za mało. Jak możecie przekażcie proszę swoim dziadkom i babciom, aby koniecznie przeczytali od deski do deski. We współpracy z Komendą Główną Policji przygotowaliśmy informację, jak nie dać się oszukać „na wnuczka” i nie stracić oszczędności życia. Wysłaliśmy ją wraz z fakturami za luty do ponad pół mln klientów urodzonych w latach 1920-1954. To, że nie można bagatelizować zagrożenia najlepiej mówią policyjne dane. O skali zjawiska możecie poczytać tutaj.

f8beb57d638ecb5d77c51fc8b62b984d084

90ae4a8ead34c247ec1aa74379755160a83

 


Bezpieczeństwo

Hasło bez… hasła?

Michał Rosiak Michał Rosiak
05 lutego 2015
Hasło bez… hasła?

Hasło. Koszmar naszej internetowej codzienności. Inne do banku, inne do służbowego komputera, inne do tego, inne do tamtego... Do tego jeszcze uwierzytelnianie dwuskładnikowe: aplikacja na telefon plus jeszcze fizyczny token – generalnie klasycznie wedle zasady: coś co masz+coś, co wiesz. Świra można dostać, że o zgubieniu/zapomnieniu już nie wspomnę.

Oczywiście pojawiają się kolejne pomysły: odblokowywanie twarzą, czy odciskiem palca, ale jedne i drugie mają swoje słabości i ich siła oceniana jest wręcz na niższą niż PIN. Dlatego też grupa naukowców z legendarnej amerykańskiej akademii West Point otrzymała z DARPA (Defence Advanced Research Projects Agency) kwotę liczącą w milionach dolarów na stworzenie nowego systemu weryfikacji, opartego na... indywidualnych specyficznych zachowaniach użytkownika.

Ciekaw jestem jak to wyjdzie. Rozwiązanie ma bowiem wykreować nasz „biometryczny odcisk palca”, zbudowany na bazie tego, jak wchodzimy w interakcję z technologią, czyli m.in.:

  • jak poruszamy myszą
  • jakiego języka używamy w mailach, czy dokumentach
  • generalnie w jaki sposób korzystamy z komputera

W opinii wynalazców z West Point w ten sposób będzie można autentykować użytkownika w sposób ciągły, m.in. blokując komputer natychmiast, gdy schemat korzystania się zmieni (co oznacza, że usiadł doń ktoś inny).

Niby dobre, na pewno twórcze, ale... trochę bez sensu. Przecież żeby zorientować się, czy to aby na pewno my, w sposób miarodajny i rzetelny porównać nasze działania z zapisanym profilem, musi coś na komputerze zrobić. A żeby zrobić – musimy się zalogować. Czyli wracamy do punktu wyjścia.

Co nie zmienia faktu, że koncepcji warto się przyglądać, bo naprawdę jest niegłupia. Bo takiego hasła nie zgubimy, nie zapomnimy, nie musimy zapisywać i nikt nam go nie ukradnie.

Scroll to Top