;

Bezpieczeństwo

Co ciekawego na Confidence 2017? (2)

Michał Rosiak

25 maja 2017

Co ciekawego na Confidence 2017?
2

Michał Rosiak

Jakoś tak wyszło, że końcówkę ubiegłego tygodnia spędziłem w Krakowie. Raz na jakiś czas dzięki uprzejmości mojej firmy mam okazję zaglądać na bezpieczniackie konferencje i o ile zawsze wybieram Secure (bo tam najwięcej rozumiem 😉 ), w tym roku dostałem też szansę zrozumieć co nieco podczas organizowanego pod Wawelem Confidence. Tu już tak łatwo nie było, bo to jednak konferencja bardziej hakersko-techniczna, ale – chwała organizatorom – znalazło się parę tematów dla mnie, dzięki czemu mogę podzielić się z Wami spostrzeżeniami, które sobie wynotowałem.

Maciej jakąś kamerę IP? W domu albo w pracy? No to przyjrzyjcie się jej, czy przypadkiem nie wypuszcza obrazu do internetu, a jeśli ma wypuszczać – nie używajcie domyślnego hasła administratora, najlepiej przepuszczajcie sygnał przez niestandardowe porty, no i sprawdźcie, czy przypadkiem Wasze urządzenie nie jest podatne na ataki. Posiadacze dostępnych z internetu kamer IP podczas wykładu Michała Sajdaka zyskali (…by, ale tam byli sami bezpieczniacy 😉 ) wiele siwych włosów, widząc, ile kamer dostępnych jest z sieci bez zbytniego szukania, co można zobaczyć na ekranie i jak do niektórych z nich (również tych za tysiące dolarów) łatwo się włamać (a raczej jak było łatwo, bowiem Michał pokazał nam efekty swoich prac dopiero po tym, gdy producenci załatali luki). Co nie zmienia faktu, że przydzielanie kamerom publicznego IP, nie separowanie sieci nadzoru wideo od WiFi dostępnego np. dla klientów hotelu i różne inne tego typu kwiatki wcale nie są rzadkością…

30-40%. Co to za odsetek? Ano odsetek corocznego wzrostu cyberprzestępstw, przy spadku zwykłej przestępczości na przestrzeni ostatnich kilku lat nawet o 50%. Prezentacja szefa biura do walki z cyberprzestępczością Komendy Głównej Policji (co ciekawe, powstało dopiero 1 grudnia ubiegłego roku). 250 policjantów w całej Polsce w pierwszym kwartale tego roku zajęło się niemal tysiącem spraw (!), notując – o ile dobrze pamiętam, bo tego akurat nie zanotowałem – średnio niemal 2 tzw. realizacje (czyli de facto zatrzymania podejrzanych) dziennie. Kawał wielkiej roboty, a czemu o nich nie słychać w mediach? „Bo my nie jesteśmy od wywiadów, tylko od roboty”. Dlatego też pozwoliłem sobie nie wymieniać tutaj personaliów szefa „cyberglin”, bowiem robił wrażenie, że ostatnie, co go interesuje, to parcie na szkło.

Drugiego dnia konferencji w pamięć wbiła mi się na pewno świetna jak zwykle prezentacja charyzmatycznego Adama Haertle. Świetna i nieco smutna, opowiada bowiem historię naszego polskiego domorosłego „hakiera”, który mimo dwóch lewych rąk do roboty i interesów zarobił na tym interesie całkiem sporo, na szkodę wielu uczciwych ludzi, i chociaż wiadomo, jak się nazywa, jak wygląda, i gdzie mieszka (w Belgii), ze względów proceduralnych… nie ma podstaw do wystawienia nań Europejskiego Nakazu Aresztowania. Ciekawy był też opisany przez mł. inspektora Jana Klimę, szefa krakowskich „cyberglin” przypadek bardzo przemyślanego phishingu, kierowanego do kancelarii prawniczych. Otrzymywały one bowiem dokładnie przygotowane, napisane piękną polszczyzną, zaproszenie do współpracy od polskiej firmy z siedzibą za granicą. Nic podejrzanego, czysty biznes, żadnych linków, załączników, nic. Ludzie kryształowo czyści, jako łza niewieścia. Jak tu z takimi nie współpracować, jasne, że chcemy! Super, to my się bardzo cieszymy, potrzebujemy tylko Waszych danych, żadnych loginów, haseł, nic tajnego, ale żeby wszystko było na miejscu, wypełnijcie proszę ten dokument Word. Ups. O tym, że zanim makro w dokumencie zainstaluje ransomware to najpierw wyssie z Waszych dysków wszystkie dokumenty w formatach Office’owych jakoś tak… zapomnieliśmy Wam powiedzieć.

Lubię takie imprezy, można się sporo dowiedzieć, a czasami jeszcze bardziej się przerazić. Ale przede wszystkim skorzystać – najpierw ja, a potem Wy.

 

Udostępnij: Co ciekawego na Confidence 2017?
podaj nick
komentarz jest wymagany
Please prove you are human by selecting the Heart. wybierz ikonę
proszę zaznaczyć zgodę

Komentarze

 • komentarz
  Buka 11:58 25-05-2017
  Panie Michale, bardzo ciekawy artykuł, szkoda, że producenci nie biorą sobie do serca kwestii aktualizacji np.rejestratorów(wypuścić i zapomnieć).Chyba jakiś czas temu jeden z większych ataków DoS korzystał z ,,zombie" składających się z rejestratorów...Dla mnie hitem była kamerka ip skierowana wprost na monitor w biurze(i co jeszcze lepsze kamera miała rozdzielczość powyżej 4Mpix i na dużym zoomie), wszystko było widać, klawiaturę, monitor, nie będę mówił co można by było uzyskać pewnie w godzinę-dla mnie oznaka głupoty a dla innych czysty zysk...Problem jest chyba mentalny(przecież nie mam nic do ukrycia,jeszcze nic się nie wydarzyło), brak wiedzy też odgrywa dużą rolę. Dobrze, że tematyka poruszana jest na blogu, choć widziałbym jeszcze potrzebę przeniesienia to na wyższy poziom, choć tutaj ,,pieje" tylko do telewizji, bo nie każdy siedzi na forach ,,specjalistycznych".Pozdrawiam
  Odpowiedz
 • komentarz
  bv 18:30 25-05-2017
  Jak Pan Michał rozumie to zapewne poziom rośne z roku na rok ja tez polecam Krakow ladne miasto
  Odpowiedz

;

Inne

(Aktualizacja) Utrudnienia w mobilnym internecie. Przepraszamy (33)

Piotr Domański

24 maja 2017

(Aktualizacja) Utrudnienia w mobilnym internecie. Przepraszamy
33

Piotrek Domański

Możecie odczuwać trudności w korzystaniu z mobilnego internetu. Pracujemy nad tym,  by możliwie szybko je usunąć, abyście mogli znowu korzystać z usług. Prosimy Was o wyrozumiałość. Będziemy Was na bieżąco informować o sytuacji na blogu. Usługi głosowe i SMS-y działają poprawnie.

Aktualizacja 18:30

Sytuacja wraca do normy. Stopniowo przywracamy funkcjonowanie usług.  Jeszcze raz przepraszamy za utrudnienia.

Aktualizacja 19:16

Sytuacja wróciła do normy, powinniście już móc korzystać ze wszystkich usług. W przypadku problemów zrestartujcie urządzenie.

Udostępnij: (Aktualizacja) Utrudnienia w mobilnym internecie. Przepraszamy
podaj nick
komentarz jest wymagany
Please prove you are human by selecting the House. wybierz ikonę
proszę zaznaczyć zgodę

Komentarze

 • komentarz
  j 17:06 24-05-2017
  Przynajmniej w miarę szybka informacja, a nie jak kiedyś, że się jeszcze wypieraliście. :P
  Odpowiedz
 • komentarz
  MAURYCY 17:17 24-05-2017
  Koło 15:15 - 15:35 w Katowicach był problem w ogóle z zasięgiem Orange, miałem ciągle "brak sieci" :-(
  Odpowiedz
 • komentarz
  Ron 17:44 24-05-2017
  Transmisja padła, a 2G jest dalekie od awarii. 2G jest niezastąpione.
  Odpowiedz
  • komentarz
   mn 21:06 25-05-2017
   Transmisja padła w każdej technologii. Rozmowy/sms działały w każdej technologii.
   Odpowiedz
   • komentarz
    Ron 11:23 26-05-2017
    Połączenia i SMS w 2G u mnie śmigały. Transmisja mnie nie interesuje.
    Odpowiedz
    • komentarz
     m 08:29 27-05-2017
     Więc 2G nie jest niezastąpione skoro w każdej technologii mogłeś dzwonić/sms'ować i w każdej technologii nie mogłeś korzystać z internetu.
     Odpowiedz
 • komentarz
  Nick 17:48 24-05-2017
  Tak tylko że co jakiś czas w ogóle nie mam dostępu do sieci - usługi głosowe i sms-y jednak nie działają poprawnie.
  Odpowiedz
 • komentarz
  Pan Pikuś 18:05 24-05-2017
  No i bardzo dobrze.Będzie można przeczytać "Ogniem i Mieczem" zamiast siedzieć na fejsie :)
  Odpowiedz
  • komentarz
   MAURYCY 18:16 24-05-2017
   Fajnie bym wyglądał w tramwaju z tomem trylogii na kolanach :-D
   Odpowiedz
   • komentarz
    Pan Pikuś 18:26 24-05-2017
    Byłbyś obiektem podziwu :)
    Odpowiedz
 • komentarz
  Arek 18:29 24-05-2017
  A czy mogą występować również problemy z połączeniami telefonicznymi ? Dostaje komunikat nie zarejestrowano w sieci.
  Odpowiedz
 • komentarz
  sirkubax 19:02 24-05-2017
  Cześć - czy już wiadomo co było problemem?
  Odpowiedz
 • komentarz
  jarek 20:07 24-05-2017
  Do Arka Są problemy z połączeniami bi ja mam taki problem , jest brak zasięgu a dostępne są tylko numery alarmowe
  Odpowiedz
  • komentarz
   cień 22:17 24-05-2017
   Problem nadal występuje w przeciwieństwie do tego co piszę Orange. Zasięg uzyskuję jak przełączę telefon w tryb 2G. Mam wtedy parę kresek, a i tak pojawia się informacja, że można się tylko łączyć z telefonami alarmowymi. Telefon restartowałem już kilka razy. Bez efektów.
   Odpowiedz
 • komentarz
  man 21:55 24-05-2017
  U mnie nadal na podkarpaciu okolice Chwałowic Witkowic wystepuje problem z połączeniami głosowymi ani na 2g 3g lte nie można wykonać połaczenia tylko alarmowe.Przy okazji koło Stalowej Woli miał zostać uruchomiony nadajnik około 26.maja LTE czy już działa bo zasieg jest bardzo kiepski nawet na połaczenia głosowe w tyk okolicach co pisałem Witkowice kod pocztowy 37-455
  Odpowiedz
 • komentarz
  pablo_ck 22:50 24-05-2017
  Dobrze ze wszystko szybko udało się naprawić. Ludzie robią takie problemy ze.....jeszcze nie jedną awaria przed nami...technologia ma to do siebie że czasem się "psuje". Też odczułem dzisiejszą awarię, straciłem ok 17 całkowicie zasięg, później net pracował tylko w trybie H+, ale dało radę zarejestrować się w pewnym serwisie i kupić żonie 4 kosmetyki w cenie 2 :)
  Odpowiedz
  • komentarz
   Pan Pikuś 08:34 25-05-2017
   Wpis Pabla zawiera lokowanie sklepu :-)
   Odpowiedz
   • komentarz
    pablo_ck 10:36 25-05-2017
    Oj tam, oj tam ;p ;p
    Odpowiedz
 • komentarz
  Abonent 23:18 24-05-2017
  Ostrołęka (pow.OStrołęka) na chwilę obecną dalej nic nie działa, ani transmisja ani głos, nie docierają sms/mms
  Odpowiedz
 • komentarz
  seba 07:47 25-05-2017
  u mnie nadal brak internetu:(( co się dzieje?
  Odpowiedz
 • komentarz
  Buka 09:10 25-05-2017
  Panie Piotrze tak na przyszłość przydałaby się notka wcześniej...Dzisiaj próbuje się na infolinie dodzwonić i przez 25 minut nikt nie odbiera?(10+15)
  Odpowiedz
 • komentarz
  Boguś 21:41 25-05-2017
  Czy mogę liczyć na rekompensatę z tego powodu???
  Odpowiedz
  • komentarz
   baba 22:17 25-05-2017
   Liczyć możesz.
   Odpowiedz
  • komentarz
   Banana 22:22 25-05-2017
   Jasne.
   Odpowiedz
  • komentarz
   Piotr Domański 08:09 26-05-2017
   Zgodnie z regulaminem świadczenia usług masz prawo do zwrotu 1/30 miesięcznej opłaty abonamentowej za każdy dzień w przerwy w świadczeniu usług, a także wypłacenia przez nas kary umownej wysokości 1/30 miesięcznej opłaty za każdy dzień przerwy w świadczeniu usługi, o ile okres trwania przerwy był dłuższy niż 36 godzin w jednym okresie rozliczeniowym.
   Odpowiedz
 • komentarz
  Buka 08:49 26-05-2017
  Panie Piotrze mam dziwną sytuację, mam plan maksymalny lte dla firm od roku i w ostatnich dniach mam dziwnie zakładany ,,lejek,,-od 7-23 mam ścieńcie do 5Mbs a od 23:01 do 6:59 pełną prędkość...wszystko byłoby ok(wiem o istnieniu lejka technicznego), gdyby nie fakt, że wczoraj według mój orange miałem zużycie 500Mbs(awaria), przedwczoraj ~10Gb, czy stosujecie coś takiego jak pernamenty lejek? Z tego co wiem lejek powinien być ściągnięty po 24 godzinach...
  Odpowiedz
  • komentarz
   pablo_ck 09:21 26-05-2017
   Zapraszam na Nasz Orange, tam rozwiązujemy takie problemy.
   Odpowiedz
   • komentarz
    Piotr Domański 09:24 26-05-2017
    Patrzę na Google Analitics, a tam czytelnik z Kielc... i zaraz później komentarz od pablo_ck. Sam też postaram się sprawdzić jak wygląda sytuacja i dam znać.
    Odpowiedz
    • komentarz
     pablo_ck 10:35 26-05-2017
     Świętokrzyskie rządzi :)
     Odpowiedz
   • komentarz
    Buka 11:28 26-05-2017
    pablo ck-już zgłoszone, choć nawet konsultanci się dziwili, że jak można założyć lejek technologiczny przy zużyciu dziennym 384 MB...I tak dzień w dzień mam zakładany, mimo tego, że 10GB dziennie to nie jakiś ,,koniec świata i heavy user"a też dostałem...
    Odpowiedz
 • komentarz
  feodor 00:02 27-05-2017
  Bardzo brakowało mi w tym dniu informacji, np. przez sms, że jest awaria. Miałem mieć bardzo ważną rozmowę przez skype i 15 minut przed nią brakło internetu. O dziwo, znajoma nie miała takich problemów, więc myślałem, że to wina telefonu. Na szczęście zadzwoniłem na infolinię, i tam mnie powiadomiono o problemie. Chciałbym, by była usługa, która powiadomi mnie o takich problemach pojawiających się w danym rejonie.
  Odpowiedz
 • komentarz
  Stuff 09:56 29-05-2017
  W Warszawie znowu problem z internetem, nie działają aplikacje, zasieg spada do zera przy próbie właczenia czegokolwiek
  Odpowiedz
  • komentarz
   Piotr Domański 10:17 29-05-2017
   Na początek spróbuj zresetować urządzenie. Jeżeli to nie pomoże skontaktuj się proszę z naszą infolinią. Polecam tę *900 - to nasza pomoc techniczna.
   Odpowiedz

;

Oferta

Orange Światłowód już w ponad 50 miastach (aktualizacja) (44)

Piotr Domański

23 maja 2017

Orange Światłowód już w ponad 50 miastach (aktualizacja)
44

Często piszemy na blogu o postępach w budowie nowych stacji bazowych i kolejnych lokalizacjach, w których odpalamy częstotliwości. A o światłowodzie jakby troszkę mniej. A przecież w zasięgu światłowodu mamy już ponad 1,7 mln gospodarstw domowych i firm! Gdybyśmy mieli tyle BTS/eNodeB to każdy obsługiwałby około 21 mieszkańców Polski.

Oczywiście, takiego zagęszczenia w przewidywalnej przyszłości nie osiągniemy 😉

Dobrze, ale miało być o miastach, a nie stacjach bazowych. Z Orange Światłowodu korzystać mogą już mieszkańcy 54 miast. O Zielonej Górze pisałem w piątek, ale dzisiaj postanowiłem potraktować temat „z lotu ptaka” – a więc na mapce. Jeżeli dokładnie policzycie, na mapce znajdziecie o jedno miasto więcej. Zaznaczyliśmy je innym kolorem. To miasta, Police, gdzie niedługo wejdziemy ze światłowodem i to z dużym zapałem i werwą 😉

Mapka z zaznaczonymi miastami, gdzie Orange najaktywniej inwestuje w Światłowód.

Kliknij na mapę by pobrać większą grafikę.

Jednak ta mapa wymaga zdania uzupełnienia. Postanowiliśmy na niej zaznaczyć te miejscowości, w których bardzo intensywnie inwestujemy lub będziemy inwestować w Orange Światłowód, a liczba gospodarstw domowych w zasięgu już może być liczona w tysiącach, lub niedługo sięgnie tej liczby. Są też miasta, w których Orange Światłowód jest dostępny wyłącznie w jednym lub kilku budynkach – takich jest aż 162, a ich pełną listę znajdziecie na stronie orange.pl

Jak wiecie nie próżnujemy. Przykładem może być Zakopane, w którym w zasięgu mamy ponad 1 600 gospodarstw domowych, wszystkie podłączone w tym roku. Również w Wałbrzychu na początku tego roku nie było żadnych mieszkań podłączonych do światłowodu, teraz po dwóch miesiącach intensywnej pracy jest ich ponad 2 200. Zresztą sprawdźcie sami kiedy napisałem o pierwszych klientach światłowodu pod Zamkiem Książ. W ostatnich miesiącach bardzo intensywnie inwestowaliśmy też w Inowrocławiu, gdzie zbliżamy się do 5 000. gospodarstw domowych w zasięgu, czy Przemyślu, gdzie niedawno podpisaliśmy porozumienie z samorządem. Tam, nad Sanem, dzięki nawiązaniu współpracy z lokalnym operatorem światłowodowym obecnie w zasięgu naszych usług światłowodowych jest już ponad 7 000 gospodarstw domowych. Sporo działo się także w ostatnich miesiącach w Ciechanowie, Legionowie, Zgierzu, a z większych miast – w Gdyni i Rzeszowie. W wielu z tych miejsc współpracowaliśmy także z lokalnymi dostawcami, choćby we wspomnianym wyżej Przemyślu.

Oczywiście najwięcej mieszkań podłączonych do światłowodu jest oczywiście w Warszawie. Osoba, która odgadnie ile ich jest dostanie mały prezent – składankę utworów pod tytułem (jakby nie było) „Love”. Do tego ładny kubek „All you need is Love” 😉 Jak nikt nie odgadnie, wygrywa osoba, która będzie najbliżej.

P.S. Oczywiście – chodziło mi o to ile mamy gospodarstw domowych w zasięgu ;-). Większość z Was odczytała moje intencje, a @ojeju ma jeszcze dodatkową szansę 😉

Aktualizacja

Czas na rozstrzygnięcie konkursu . Poprawnie odpowiedział KK – aktualnie mamy w Warszawie nieco ponad 400 tys. mieszkań w zasięgu. Proszę o kontakt na mój adres mailowy piotr.domanski2(at)orange.com, bym wiedział, gdzie mam wysłać nagrodę.

Aktualizacja 2 (28.02.2018) 

Na końcu tekstu, w którym opisuje podłączanie światłowodu w moim mieszkaniu podałem też szereg miast, w których zaczęliśmy podłączać światłowód na przełomie 2017 i 2018 r.

Udostępnij: Orange Światłowód już w ponad 50 miastach (aktualizacja)
podaj nick
komentarz jest wymagany
Please prove you are human by selecting the House. wybierz ikonę
proszę zaznaczyć zgodę

Komentarze

 • komentarz
  Ron 14:50 23-05-2017
  Zaraz zaraz, a Jastrzębie-Zdrój nie ma Światłowodu od Orange ? To coś mi się nie zgadza:) Ps. Piotr odpisz na drugiego maila w wolnej chwili.
  Odpowiedz
 • komentarz
  Zbyszek 15:54 23-05-2017
  Jak to jest z tym światłowodem? Tak sytuacja, miejscowość Warszawa, w sąsiednim budynku jest 600 Mb, a u mnie miedź. Budynek ze światłowodem to biurowiec, a ja mieszkam w domu jednorodzinnym obok (dokładnie przez płot) i więcej niż 6Mb nie możecie zaoferować.
  Odpowiedz
 • komentarz
  Portek 16:03 23-05-2017
  585tys mieszkań w Wawie :P
  Odpowiedz
 • komentarz
  Mk 17:00 23-05-2017
  Strzelam 600 tys. :) PS dlaczego na stronie orange-swiatlowod.pl nie ma możliwości wybrania województwa podlaskiego? Poprawcie ten błąd ;)
  Odpowiedz
  • komentarz
   Mk 10:30 24-05-2017
   Jeśli chodzi o ilość osób mających w Warszawie już w tej chwili zainstalowany światłowód, to stawiam na 60 tys.
   Odpowiedz
 • komentarz
  ojeju 17:05 23-05-2017
  38 653
  Odpowiedz
 • komentarz
  Pan Pikuś 17:28 23-05-2017
  I bardzo dobrze. Konkurencja na rynku telko jeszcze nikomu nie zaszkodziła :-)
  Odpowiedz
 • komentarz
  Krzysiek 19:01 23-05-2017
  700 tys mieszkańców Warszawy jest podłączonych do swiatłowodu
  Odpowiedz
 • komentarz
  KK 20:18 23-05-2017
  350-400 tys
  Odpowiedz
 • komentarz
  161 20:21 23-05-2017
  Proponuje skonkretyzowac pytanie, bo ludzie nie rozumieją czy chodzi o ilość podłączonych klientów ( korzystających z ftth) czy o ilość HH w zasięgu ftth (klientów którzy mogę w każdej chwili podłączyć ftth). Myślę że "ojeju" odpowiedział prawidlowo ? o ile autorowi pytania chodziło o klientów podłączonych tzn korzystających z ftth.
  Odpowiedz
  • komentarz
   ojeju 08:56 24-05-2017
   'Oczywiście chodziło mi o klientów korzystających już z FTTH. Cytując część pytania: "mieszkań podłączonych do światłowodu), czyli już mających światłowód a nie możliwość skorzystania z niego.
   Odpowiedz
   • komentarz
    Piotr Domański 09:58 24-05-2017
    A ja przepraszam za nieporozumienie ;-) Oczywiście chodziło o zasięg, a nie podłączonych mieszkańców.
    Odpowiedz
    • komentarz
     pablo_ck 15:46 24-05-2017
     No właśnie...to poprawiamy.......w zasięgu światłowodu Orange w Warszawie jest już 800 tyś klientów :)
     Odpowiedz
    • komentarz
     ojeju 23:01 24-05-2017
     Dzięki za sprostowanie. W zasięgu 666333
     Odpowiedz
 • komentarz
  Robert 22:29 23-05-2017
  No to ładnie półwysep helski zniknął...
  Odpowiedz
 • komentarz
  pablo_ck 23:20 23-05-2017
  258 tysięcy.
  Odpowiedz
 • komentarz
  mike278 08:34 24-05-2017
  168.426 domostw.
  Odpowiedz
  • komentarz
   mike278 10:53 24-05-2017
   Aaaaa czyli już podłączonych a nie w zasięgu? No to 64.234 "ludziów".
   Odpowiedz
 • komentarz
  macbook 10:57 24-05-2017
  Pomyślelibyście o Stalowej Woli, a zwłaszcza ulicy Przemysłowej, na której znajdują się firmy w tym mieście. Jedyny kabel jest wasz, a maksymalna prędkość internetu to 3 Mb/s i nie da się więcej od paru lat :/
  Odpowiedz
 • komentarz
  tomek 11:28 24-05-2017
  Mało tych niebieskich kropek. :P
  Odpowiedz
 • komentarz
  Pan Pikuś 12:12 24-05-2017
  550 000 gospodarstw domowych.
  Odpowiedz
 • komentarz
  MAURYCY 14:01 24-05-2017
  626 tys.
  Odpowiedz
 • komentarz
  Buka 15:16 24-05-2017
  Mam nadzieję, że co jakiś czas będą się pojawiały mapki ilustrujące przyszłe inwestycje? Fajnie jakby na blogu rozwinąć temat ,,inteligentnego" oświetlenia w wykonaniu Orange-koszt i może trochę informacji technicznych.Pozdrawiam
  Odpowiedz
  • komentarz
   Piotr Domański 09:59 31-05-2017
   Buka, na razie wszystko opisaliśmy w komunikacie prasowym (właśnie dla takich sytuacji połączyliśmy biuro prasowe i bloga). Gdy będziemy mieli więcej informacji, na pewno napiszemy.
   Odpowiedz
 • komentarz
  Krzysiek87 17:09 24-05-2017
  W Warszawie pewnie jest w zasięgu światłowodu z 200 tysięcy gospodarstw domowych
  Odpowiedz
 • komentarz
  Marek 14:08 25-05-2017
  Mam pytanie odnośnie mobilnego Internetu. Otóż na Waszej stronie jest oferta "Dla Ciebie i Twoich bliskich": http://www.orange.pl/kid,4003445680,id,4004811714,article.html#wspolny Jest tam informacja, że np. w pakiecie za 59.90 zł/miesiąc jest "210 GB Pakiet danych w strefie domowej z pełną prędkością.". Jak najadę myszą na "i" przy "210" to jest komunikat, że po przekroczeniu 150 GB prędkość zostanie obniżona do 1 Mb/s. Jest jeszcze informacja o tym pakiecie 60 GB poza strefą domową, ale pytanie - czy te pakiety się sumują razem? Czy zakładając, że będę używać tego Internetu tylko w domu będę mieć możliwość pobrania 210 GB przy pełnej prędkości, czy jednak po przekroczeniu 150 GB ta prędkość spadnie? Jeśli jest naprawdę te 210 GB to po co informacja o tych 150 GB?
  Odpowiedz
  • komentarz
   Piotr Domański 09:56 31-05-2017
   Dopytam się i dam znać. Możesz też nie czekać na mnie i pędzić na nasz.orange.pl, tam jest sporo osób, które również mogą pomóc ;-)
   Odpowiedz
 • komentarz
  feodor 23:57 26-05-2017
  A Wieliczka? Kiedy Wieliczka?
  Odpowiedz
 • komentarz
  Andrzej 23:17 30-05-2017
  Śmieszny jest te wasze rozmieszczanie światłowodu na jednej ulicy jedni mają dostęp a druga kamienica nie ma .mowa tutaj o Szczecinie Centrum
  Odpowiedz
  • komentarz
   Piotr Domański 09:43 31-05-2017
   Nic tu śmiesznego. To wypadkowa pozwoleń na budowę, możliwości współpracy z administracją konkretnego budynku i możliwości naszej infrastruktury w danym miejscu - nie sztuką jest położyć światłowód - lecz zrobić to tak by działał.
   Odpowiedz
 • komentarz
  Tomasz 18:45 16-06-2017
  Czy jest szansa na światłowody w Krotoszynie (Wielkopolska) ?
  Odpowiedz
 • komentarz
  jacek 13:28 03-07-2017
  Kiedy oddacie światłowód w Policach ? -- Jacek
  Odpowiedz
 • komentarz
  Luk 12:30 22-08-2017
  Kiedy bedzie swiatlowod orange w zywcu
  Odpowiedz
 • komentarz
  Gregor 23:16 25-08-2017
  w Inowrocławiu jedna pani z orange przedstawiała oferty światłowodu w maju, podpisałem zgode,pod koniec maja lub początek czerwca mieli dzwonić że przyjadą technicy podłączyć internet do mieszkania i do tej pory nic.
  Odpowiedz
 • komentarz
  newtroll 21:22 29-10-2017
  A planowane jest udostepnienie swiatłowodu w Strargardzie?
  Odpowiedz
 • komentarz
  krakus 20:55 27-12-2017
  to jest kpina, mieszkam w opolu miasto 140tys os , samo centrum a jedyne co orange moze mi zaproponowac to 10 mb z telewizja która nie działa
  Odpowiedz
 • komentarz
  aro 13:05 31-12-2017
  kiedy światłowód dotrze do Dąbrowy Górniczej????
  Odpowiedz
 • komentarz
  lacetti 07:45 21-01-2018
  A co z Lubinem na mapie,ja mieszkam w Lubinie i mam światłowód od 1,5 roku,coś ta wasza aktualizacja szwankuje.
  Odpowiedz
 • komentarz
  Rybniczanin 22:05 23-02-2018
  Kiedy orange światłowód będzie dostępny w Rybniku? Pytam, bo obecna neostrada 80MB jest fikcją. Faktyczny transfer nie przekracza 25MB, przy zamontowaniu nowego kabla miedziowego od centrali do domu jednorodzinnego (dł. nie przekracza 200m). Obecne serwisy w rozdzielczości 4K są nieosiągalne przy takim transferze.
  Odpowiedz
 • komentarz
  Mitrydates 17:34 10-04-2018
  Bawią mnie te statystyki... Tyle a tyle ludzi w zasięgu światłowodu. A ja - mimo że blisko zasięgu, infostrady przechodzącej 25 m od mojego domu i skrzynki komunikacyjnej - od trzech lat nie mogę się podłączyć i mogę maks liczyć na 12 Mb/s!!! Więc pewnie też jestem w zasięgu (infostrada), uzupełniam statystyki na potrzeby Orange, et przekazywane są dalej do Ministerstwa Cyfryzacji i jeszcze dalej do Komisji Europejskiej, ale podłączyć się nie mogę. Mieszkałem w USA, IT, FR, CZ i UK; jeśli potrzebowałem usługi, w każdym z tych krajów wystarczał telefon, tylko odpowiednio trzeba było zapłacić. Tu jak zwykle jest inaczej.
  Odpowiedz
 • komentarz
  seba 13:39 15-06-2018
  Rzeszów jest, Przemyśl jest, nawet małe Radymno jest, a Jarosław ominęliście, mam od zawsze neostradę ale męczę się z tymi 20Mb/s a w tej cenie mógłbym mieć 300Mb/s (płacę około 100 zł)
  Odpowiedz
 • komentarz
  Kezzy 19:14 09-08-2019
  Kiedy bedzie Światłowód W Porębie koło Pszczyny ???
  Odpowiedz
  • komentarz
   2036 08:22 09-09-2019
   Koło 2036 r
   Odpowiedz
 • komentarz
  max 15:13 06-05-2021
  coś nieaktualna ta mapka, jakbyście chcieli wiedzieć to w Zabrzu, Rudzie Śląskiej, Gliwicach Jastrzębiu też macie światłowód
  Odpowiedz

Dodano do koszyka.

zamknij
informacje o cookies - Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z orange.pl bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza,
że pliki cookies będą zamieszczane w Twoim urządzeniu. dowiedz się więcej