Wielokrotnie pisałem, że podział TP nie jest najlepszym sposobem na rozwój rynku telekomunikacyjnego w Polsce. Dlatego cieszę z szansy na porozumienie z UKE i operatorami, do którego jest coraz bliżej. Jutro kolejne spotkanie, które poprzedzi osobista rozmowa prezesów UKE, TP i Netii. Liczę, że negocjacje zakończą się sukcesem i nie będzie kolejnego, taktycznego zerwania rozmów przez Netię, jak w ubiegłym tygodniu. Do załatwienia pozostaje w praktyce jeden z 20 postulatów operatorów i szkoda zaprzepaścić dorobek dotychczasowych rozmów, o czym mówi w dzisiejszym "Parkiecie" prezes TP Maciej Witucki http://www.parkiet.com/artykul/7,838764_UKE_proponuje_TP_rozwiazanie.html Jesteśmy gotowi do porozumienia i przekonani, że uda się je osiągnąć, a skorzystają na tym wszyscy klienci i operatorzy. To może być przełomowy moment dla rynku, ponieważ pozwoli zrobić krok naprzód, czyli m.in. otworzyć drzwi do zobowiązań inwestycyjnych TP. Niewykluczone, że uda się też dogadać w sprawie stabilnych stawek hurtowych opartych o audyt kosztowy. Moim zdaniem od dawno nie było tak pozytywnej atmosfery rozmów między TP i regulatorem. Spotkania odbywają się niemal codziennie i jest coraz bliżej kompromisu. To bardzo dobrze, bo zawsze lepiej dogadywać się niż walczyć.
Na koniec 2008 roku już ponad 120 tys. klientów Orange zdecydowało się na kupno ubezpieczenia - Bezpieczny Telefon lub Bezpieczny Rachunek. Dzięki nim po zgubieniu lub kradzieży telefonu można dostać nowy aparat. Nie płaci się za rozmowy o wartości nawet do 4 tys. zł, jeśli zostały wykonane po utracie telefonu. Jak się okazało klienci doceniają takie ubezpieczenie zwłaszcza, jak telefon zostanie ukradziony za granicą. Drugie ubezpieczenie w przypadku utraty pracy, przerzuca na ubezpieczyciela płacenie naszego rachunku. Szczegóły na stronie: http://www.orange.pl/portal/map/map/postpaid_services?rp=postpaid_services&articleId=2876726&rc=POSTPAID_SERVICES
Zbliża się termin złożenia ofert w przetargu na mobilną telewizję w komórce DVB-H. Spółka założona przez 4 operatorów komórkowych - Mobile TV, kończy już prace nad wspólną ofertą. Każdy operator był odpowiedzialny za swoją działkę: Orange - zarządzanie finansami i administracja; Era - sieć nadawcza; Plus - headend, czyli maszynka miksująca wszystkie kanały telewizyjne i EPG (Electronic Program Guide); Play - kontent. Do 15 styczna gotowa oferta trafi do UKE.