Oferta

eSIM na smartfony (i nie tylko) dla największych firm

Piotr Domański Piotr Domański
08 października 2019
eSIM na smartfony (i nie tylko) dla największych firm

Nie wiem czy czytają nas pracownicy największych firm i korporacji, jednak jeżeli tak, to mam dla Was świetną wiadomość. Od dzisiaj możecie w pełni wykorzystać możliwości swoich smartwatchy wspierających kartę eSIM. Ucieszy to pewnie tych z Was, którzy zdecydowali się na zakup najnowszego Apple Watch Series 5 z małą czerwoną obwódką na pokrętle. Wdrożyliśmy właśnie usługę „Ekstra karta eSIM” także dla Was. Dzięki niej możecie uruchomić eSIM współdzielący z numer telefonu i usługi z kartą, którą na co dzień wykorzystujecie w Waszym smartfonie. Obecnie aktywując tę usługę klient nie płaci za nią przez 6 kolejnych miesięcy.

SmartWatch z eSIM przyjacielem każdego biurowego wyjadacza

Większość z Was będzie chciało wgrać taką kartę do smartwatcha – kilka z nich już ma taką funkcję. Dzięki eSIM możecie odbierać wiadomości, rozmawiać, czy słuchać muzyki z Waszego zegarka, podczas gdy smartfon może leżeć kilometry dalej. Zabłądziliście w czasie imprezy integracyjnej w środku lasu, bez smartfona? Jeżeli tylko będzie zasięg – zadzwonicie do kolegów z zegarka. Wasz smartfon się rozładuje, a szef próbuje się dobić – bez problemu odbierzecie (lecz czy na pewno chcecie?). Taki smartwatch uratuje Wam też skórę także w kilku innych „korporacyjnych” sytuacjach.

Udostępnienie usługi dla klientów z największych firm nie było proste. Jak pewnie wiecie, by uruchomić eSIM na smartwatchu trzeba się zalogować do Mój Orange. Tyle że klienci z tej grupy… nie mają dostępu do Mój Orange, bo korzystają z wsparcia swoich opiekunów biznesowych. Więc trzeba było stworzyć cały system, który to umożliwia.

eSIM - co dalej? Orange Flex!

Teraz pracujemy nad udostępnieniem usługi dla kolejnych grup klientów. Pierwsi na liście są korzystający z Orange Flex. Jako fani technologicznych nowinek również nie możemy się doczekać aż zaoferujemy tę funkcjonalność (o czym z pewnością Was poinformujemy). Obecnie pracujemy nad tym aby korzystanie z eSIM na Apple Watch było dla wszystkich czystą przyjemnością.

P.S. podoba się Wam zdjęcie z nagłówka? Bardziej "korporacyjnego" nie znalazłem ;-)

Komentarze

andrzej
andrzej 10:51 08-10-2019

na AMA, bylo powiedziane, ze chcecie zdazyc z esim we Flex jeszcze w tym roku, czy jednak moze byc to pazdziernik, a nie grudzien?:)

Odpowiedz
  Piotr Domański
  Piotr Domański 13:39 08-10-2019

  Chcemy by Flex był następny. Pracujemy by stało się to możliwie szybko.

  Odpowiedz
   Borkus
   Borkus 14:14 08-10-2019

   Zdaję sobie sprawę, że nie chcecie wskazywać konkretnego terminu by później nie trzeba było się tłumaczyć z jego niedotrzymania. Z drugiej strony każdy projekt ma harmonogram – podajcie proszę choć orientacyjny termin bym mógł zaplanować dalsze działania. Jeśli potrwa to dłużej niż 6-8 tyg przeniosę się do Waszego abonamentu…

   Odpowiedz
    andrzej
    andrzej 09:22 09-10-2019

    no wlasnie, czy jest sens czekac w tym miesiacu czy nie?

    Odpowiedz
    andrzej
    andrzej 09:23 09-10-2019

    no wlasnie, czy jest sens czekac w tym miesiacu czy jednak nie?

    Odpowiedz
Wosiu
Wosiu 12:54 08-10-2019

We flexie brakuje vowifi za granicą jeszcze.

Odpowiedz
  Piotr Domański
  Piotr Domański 13:40 08-10-2019

  Wiemy o tym. Koleżanki i koledzy z Flex codziennie protestują przy biurkach osób zajmujących się WiFi Calling by uruchomić to możliwie szybko 😉

  Odpowiedz
   Wosiu
   Wosiu 20:48 08-10-2019

   Dzięki Piotrze za odpowiedź 😉 Czekam za tym i flex będzie idealny ;D

   Odpowiedz
pablo_ck
pablo_ck 14:50 08-10-2019

Ciekawie się zapowiada końcówka roku 🙂

Odpowiedz
jigsaw
jigsaw 21:47 09-10-2019

nie rozumiem- to jest dostępne czy nie? Włączam 'Sieć komputerowa’ na Apple Watch i widzę ekran logowania do Mój Orange. Mam taryfę dla „klientów kluczowych”.

Odpowiedz
  Piotr Domański
  Piotr Domański 08:18 10-10-2019

  Zadzwoń do swojego opiekuna biznesowego. Pomoże.

  Odpowiedz
   jigsaw
   jigsaw 21:18 21-10-2019

   Zadzwoniłem do swojego opiekuna biznesowego. Nie pomógł. Podałem wszystkie dane i numery seryjne i od dwóch tygodni miele się bez żadnego efektu.
   Nie jestem pewien czy było się czym chwalić…

   Odpowiedz
Ghorn
Ghorn 21:42 22-11-2019

Czy można również aktywować ekstra esim w wersji dla Galaxy watch? Potrzebny jest qrcode…

Odpowiedz
  Piotr Domański
  Piotr Domański 10:04 25-11-2019

  Obecnie nie, ale prace trwają i wkrótce ta opcja także powinna być dostępna

  Odpowiedz
Bartek
Bartek 22:41 30-11-2019

A czy kiedyś doczekamy się możliwości aby zmienić kartę SIM na eSIM członków Rodziny? Teraz na eSIM mogę zmienić tylko główną niestety..

Odpowiedz

Rozrywka

Orange Community Cup – kto zwyciężył w Fortnite?

Piotr Domański Piotr Domański
07 października 2019
Orange Community Cup – kto zwyciężył w Fortnite?

W Smart Store Orange przy Marszałkowskiej  w ostatnią sobotę były niesłychane tłumy młodych ludzi.  Tego dnia  odbywały się tu  finały rozgrywek w Fortnite w ramach Orange Community Cup. A było o co walczyć - najlepszy zawodnik otrzymywał 4,5 tys. zł, a cała pula nagród to 27 000 zł.

Co to jest Fortnite? Pytam dla kolegi, oczywiście

Fortnite to gra akcji free-to-play, wyprodukowana 2 lata temu przez Epic Games. Ciesząca się stale  ogromną popularnością milionów graczy na świecie gra, jest popularna także w naszym kraju. To gra z gatunku battle royale, w której uczestnicy grają na specjalnej mapie z uzbrojeniem i przedmiotami pomocnymi w przetrwaniu.

Ale przecież wszyscy to wiecie, choć może nie chcecie się przyznać że graliście. Ja grałem, nawet dałem się w trakcie grania nagrać ;-)

Gdy na  początku sierpnia wystartowaliśmy z turniejem  i ruszyła rejestracja  mieliśmy nadzieję, że odzew będzie duży. Ale że tak duży? Absolutnie nie. Przerósł nasze najśmielsze plany. 18 500 osób które zgłosiło się do turnieju, to jak na polskie warunki  otwartych turniejów gamingowych liczba  niespotykana. Osoby te przez kolejne 5 tygodni uczestniczyły w  rozgrywkach  eliminacyjnych, w których ostatecznie wyłoniono  95 zwycięzców. To oni zagrali w 28 września w finale. 10 zawodników zaprosiliśmy do gry w Smart Store przy Marszałkowskiej  a pozostałe 85 osób  rozgrywało  mecze w swoich własnych domach. Patrząc na młodych i bardzo młodych graczy widać że rozgrywane mecze rozpalają  emocje. W salonie Orange w dawnym Sezamie  słychać było tylko stukot klawiatury.

Fortnite to nie tylko gra, to zjawisko.

Streamy  najciekawszych  spotkań przyciągnęły przed ekrany ponad 58 000 widzów, którzy oglądali eliminacyjne mecze w sumie przez 9 850 godzin!

Finał turnieju był streamowany i komentowany online na Twitchu, gdzie średnio oglądało go w każdym momencie ok. 1400 osób.  Całodzienne zmagania oglądało ponad 700 osób  w pięciu Orange Smart Store, poza Warszawą także w Poznaniu, Gdańsku, Wrocławiu i Krakowie. Były  tam  tzw. Viewing Parties, prowadzone przez popularnych, gamingowych twórców internetowych. Była to doskonała okazja aby poznać znanych youtebrów czy streamerów.

TOP 10 najlepszych zawodników Orange Community Cup .

 1. Olaf Kondla [PC]
 2. Michał Jurek [PC]
 3. Artur Gierasimowicz [PC]
 4. Leon Duda [PC]
 5. Maciej Radzio [PC]
 6. Dawid Gucwa [PC]
 7. Jarek Kaleta [PC]
 8. Jakub Świtała [PS4]
 9. Mikolaj Banaszek [PC]
 10. Cezary Dąbrowski [PS4]

Przejrzałem całą listę wygranych, wśród 50 nagrodzonych  nie ma  ani jednej dziewczyny. Fortnite to jednak typowo męska rozgrywka :-(

Jeżeli chcecie dowiedzieć się nieco więcej o e-sporcie, obejrzyjcie te 3 materiały wideo.


Oferta

Dodatkowe 5GB w Orange na kartę+KONKURS

Marta Krajewska Marta Krajewska
04 października 2019
Dodatkowe 5GB w Orange na kartę+KONKURS

Jak zyskać dodatkowe 5 GB w Orange na kartę? To proste, wystarczy doładować swoje konto przez stronę doladowania.orange.pl lub w aplikacji Mój Orange.

Stali klienci Orange na kartę od dawną znają tę promocję. Teraz postanowiliśmy poinformować o niej najmłodszych. Dlatego zaprosiliśmy do współpracy influencerów i zorganizowaliśmy konkurs, w którym do wygrania są 3 iPhony 7 32 GB oraz 9 iPadów 32 GB.

Twórcy znani z Tik Toka, Dominik Rupiński, Smav i Filip Zabielski przygotują i opublikują na swoich profilach nagrania, oznaczone hasztagami: #Orangeyourlife oraz #5gbpodoladowaniu. To jednak nie wszystko. Influencerzy przygotowali eBook, w którym zdradzają swoje sztuczki na ciekawe efekty i montaż video. A wszystko po to, aby ułatwić wam udział w konkursie. eBook możecie pobrać ze strony  orangeyourlife.pl

Zadanie konkursowe polega na stworzeniu własnego filmu, którego tematem przewodnim jest telefon. Video należy opublikować na TikToku, oznaczając ulubionego TikTokera spośród naszej trójki oraz dodać hasztagi: #Orangeyourlife oraz #5gbpodoladowaniu.

Konkurs potrwa do końca października. Regulaminy i szczegóły na stronie: orangeyourlife.pl

Komentarze

Scroll to Top