;

Oferta

Flexible Engine, czyli globalna chmura dla firmy (0)

Piotr Domański

13 lutego 2018

Flexible Engine, czyli globalna chmura dla firmy
0

Integrated Solutions, wyspecjalizowany integrator technologii Orange Polska zacznie oferować rozwiązanie Flexible Engine. Bazuje ono na technologii OpenStack i bardzo dobrze sprawdza się w hostowaniu rozwiązań IT. Nie tylko jest ono atrakcyjne pod względem modelu cenowego, ale także zapewnia bogate środowisko usług. Co więcej, co kwartał dokładane są do niego kolejne funkcje.

Nie bądźcie zdziwieni. Na blogu coraz częściej piszemy o naszej ofercie dla biznesu i administracji. Były „inteligentne” lampy, bramki na autostradzie i aplikacja pozwalająca zarządzać Smart Cites. Takie rozwiązania korzystają z naszej sieci w podobnym zakresie co choćby korzystający ze smartfonów. A pewnie będziemy pisać jeszcze więcej. Na horyzoncie widać już choćby LTE-M, rozwiązanie, które zapewnia na polu IoT możliwości porównywalne z 5G.

Flexible Engine to jedno z tych rozwiązań, o których większość z nas nawet nie wie, że istnieje. Korzystamy z nich najczęściej w pracy,  w postaci różnych „dziwnych” systemów, w które wpisujemy konkretne dane, a później dzieje się „rocket science” i  wychodzi jakiś rezultat. Flexible Engine to właśnie ów „rocket science” – cały system, z szerokim portfolio usług, elastyczną obsługą, dostępnością z każdego zakątku globu, przy jednoczesnym umiejscowieniu serwerów w data center na kilku kontynentach i pod nadzorem Orange. Co więcej system regularnie udoskonalany, łatwy w zarządzaniu dzięki standarodowi API i wyposażony w cały zestaw szablonów. Choćby takich, które pozwalają wystawić bazę danych czy system do zarządzania big data. To, że mogę Wam dzisiaj o tym wszystkim opowiedzieć to efekt podpisania przez Integrated Solutions umowy z Orange Cloud for Business, jednostki Orange Business Services.

W innych wpisach o ofercie zapewne tutaj pojawiłby się wątek ceny za pakiet czy rozwiązanie. Jednak ja wrzucę film. Pozwoli Wam on nieco jaśniej przedstawić dla kogo i dlaczego powstają takie rozwiązania.

Jeżeli macie swoją firmę lub po prostu interesują Was takie tematy możecie także zaglądać na stronę www.integratedsolutions.pl

Udostępnij: Flexible Engine, czyli globalna chmura dla firmy
podaj nick
komentarz jest wymagany
Please prove you are human by selecting the Plane. wybierz ikonę
proszę zaznaczyć zgodę

;

Oferta

60 GB na Walentynki dla „duetów”… i nie tylko! (21)

Piotr Domański

12 lutego 2018

60 GB na Walentynki dla „duetów”… i nie tylko!
21

Idą Walentynki, a my także postanowiliśmy się dołączyć do ogólnego świętowania z bardzo fajną promocją dla „duetów” i nie tylko. Jeżeli między 12 a 18 lutego zdecydujecie się na dwa lub więcej planów mobilnych (poza Podstawowym) na 24 miesiące lub dokupicie Plan Komórkowy Standardowy do posiadanego już konta klienckiego otrzymacie po 60 GB transferu ważne do końca 2018 roku. Z pakietu będziecie mogli skorzystać na wszystkich Planach Komórkowych, nie licząc planu Podstawowego. Co oczywiste, możecie dokupić nowy plan także do najbardziej walentynkowej z naszych ofert – Orange Love.

Dlaczego akurat 60 GB? Otóż badania CBOS wskazują, że dokładnie taki odsetek Polaków wierzy w miłość od pierwszego wejrzenia! Sami rozumiecie – miłość od pierwszego wejrzenia, Orange Love, duety…  😉

W jaki sposób stworzyć udany duet?

Tego nie wiem, tylko miłość zna te ścieżki.

Wiem jednak, jak należy złożyć nasze Plany Mobilne i Orange Love, by skorzystać z tej promocji. Pierwszą metodą jest zawarcie równocześnie co najmniej dwóch umów na 24 miesiące, z których minimum jedna będzie na Plan Komórkowy Standardowy, Optymalny lub Wzbogacony, a druga na Plan Komórkowy Standardowy. By wszystko zagrało jedna z nich musi być z telefonem.

Jeżeli już macie u nas umowę na Plan Komórkowy (poza Planem Komórkowym Podstawowym) lub Orange Love możecie dokupić do niego Plan Standardowy z telefonem na 24 miesiące. Muszą one być jednak na tym samym koncie abonenckim. Wtedy także możecie skorzystać z promocji.

Jak pisałem nieco wyżej pakiet przyznawany jest zarówno na te numery, na które właśnie podpisaliście umowę jak i na pierwszy z numerów w ramach „duetu”. Podobnie będzie w przypadku Orange Love – z dodatkowych 60 GB będzie mógł skorzystać zarówno nowy numer, jak i ten będący częścią pakietu.

„Walentynkowa” promocja to nie wszystko

Pamiętajcie także, że Plan Komórkowy Standardowy dobierany do innego Planu Komórkowego (oprócz Podstawowego) i Orange Love kosztuje tylko 19,99 zł. Niezła cena jak za nielimitowane połączenia, MMS, SMS i 5 GB danych w Polsce oraz kilka GB w ramach UE.

Gdy już zdecydujecie się na taki „duet”  po zakończeniu akcji promocyjnej otrzymacie informacje jak aktywować bonus. Bonus możecie aktywować najpóźniej do 4.03.2018. Informacje znajdziecie także na stronie www.orange.pl/view/duety

A tak przy okazji mamy dwa fajne telefony, które za niewielkie pieniądze możecie dobrać do tych planów – Huawei P9 lite (2017) Dual SIM, który w Planie Komórkowym Optymalnym możecie mieć za 0 zł na start i 30 zł miesięcznie oraz Huawei P8 lite ze szkłem ochronnym i pleckami za 25 zł miesięcznie w Planie Komórkowym Standardowym.

Udostępnij: 60 GB na Walentynki dla „duetów”… i nie tylko!
podaj nick
komentarz jest wymagany
Please prove you are human by selecting the Car. wybierz ikonę
proszę zaznaczyć zgodę

Komentarze

 • komentarz
  PAWEŁ 13:38 12-02-2018
  A dla pre-paid-a nic nie będzie ?
  Odpowiedz
  • komentarz
   Pan Pikuś 14:49 12-02-2018
   Nie. Musisz się zakochać w abonamencie ?
   Odpowiedz
   • komentarz
    Piotr Domański 15:42 12-02-2018
    W miłości promujemy długoletnie związki ;-)
    Odpowiedz
    • komentarz
     Niko 17:46 12-02-2018
     Abonament jest jak teściowa. Korzyści wątpliwe, zobowiązania duże.
     Odpowiedz
     • komentarz
      Piotr Domański 18:04 12-02-2018
      Moje doświadczenia są zupełnie inne. Zarówno z abonamentem jak i z teściową.
      Odpowiedz
      • komentarz
       Koolo 15:13 13-02-2018
       A co masz chłopie napisać skoro piszesz pod prawdziwym imieniem i nazwiskiem ... ;-) Kobiety preferują "abonamenty" , faceci raczej "prepaid" ...
       Odpowiedz
       • komentarz
        karo 15:29 13-02-2018
        pre-paid, bo w abonamencie są nadal u mamusi :D
        Odpowiedz
   • komentarz
    PAWEŁ 19:28 12-02-2018
    '' Gdzie moja wolność wolność i swoboda '' ? ;-)))))))))
    Odpowiedz
 • komentarz
  Krzysiek87 16:17 12-02-2018
  Piotrze,na e-mail Wysłałem informacje o które prosiłeś odnośnie Moich problemów z zasięgiem.Pozdrawiam
  Odpowiedz
 • komentarz
  emitelek 16:25 12-02-2018
  Wy tu o walentynkach, a systemy wam leżą po ostatnich pracach serwisowych!
  Odpowiedz
 • komentarz
  PLushowy 11:44 13-02-2018
  Plus jak co roku dał na Wanektynki 50% doładowania extra na wykorzystanie na cokolwiek bezterminowo. I to jest promocja (nie jak Orange, 10% ale ważne tylko 14 dni i przepada)
  Odpowiedz
 • komentarz
  Łukasz 11:48 13-02-2018
  Strasznie slabo i blado a karciarze to nie klienci ?
  Odpowiedz
  • komentarz
   Piotr Domański 12:50 13-02-2018
   Pozwolę sobie przypomnieć o licznych promocjach, które obejmowały tylko klientów Orange na kartę. A teraz jest dokładnie na odwrót ;-)
   Odpowiedz
   • komentarz
    Łukasz 16:07 13-02-2018
    Ja też pozwolę dopisać że w dzisiejszych czasach abonament nie opłaca się ;)
    Odpowiedz
    • komentarz
     Piotr Domański 17:26 13-02-2018
     Pozwolę sobie nie zgodzić się. Światłowodu i telewizji w prepaid nie weźmiesz ;-) Nie wspominając już o tym, że nawet przy całej intuicyjności prepaid obsługa postpaid jest szybsza. A telefony w Orange Love wychodzą na prawdę w dobrych cenach, więc grzech ich nie brać.
     Odpowiedz
     • komentarz
      Łukasz 19:29 13-02-2018
      Piotrze,"światłowodu i telewizji w prepaid nie weźmiesz" ;-) jeszcze poczekajmy myślę że już nie długo to może się zmienić ;)
      Odpowiedz
     • komentarz
      Netflix 19:31 13-02-2018
      Nie zgadzam się co do telewizji. Netflix biorę na co 31 dni, to prepaid. Spotify mam na co 31 dni. Pakiet komórkowy Non_limit mam na 31 dni.
      Odpowiedz
      • komentarz
       Łukasz 19:50 13-02-2018
       I wszystko bez umowy i zobowiązań w każdej chwili możesz wyłączyć usługę a kartę sim wyrzucić do klozetu ;)
       Odpowiedz
 • komentarz
  Astis 15:48 14-02-2018
  No w konkurencji na ten czas mi dobrze xd zobaczcie inne oferty a zobaczycie, że nie jest tu tak tanio . . . Albo podobnie xD Dobrze, że w ogóle coś jest . . .
  Odpowiedz
  • komentarz
   Piotr Domański 17:52 14-02-2018
   Całe szczęście, że oni także mają bloga, na którym można pogadać o ich ofercie... A nie, to nie oni ;-)
   Odpowiedz
   • komentarz
    Astis 02:58 19-02-2018
    Rzeczywiście nie mają bloga. Rzecznika nie poznam bo chyba go nie mają na terenie RP ;))) ale jest coś wyjątkowego w obsłudze klienta i to co urzekło wszystkie sprawy mogę załatwić w salonie firmowym od ręki. Klik i już. Mają więcej uprawnień i reklamację rozwiązują od ręki. :) Zupełnie inna rzeczywistość obsługi klienta.
    Odpowiedz

;

Sieć

Jak korzystacie z numeru alarmowego 112? (3)

Piotr Domański

11 lutego 2018

Jak korzystacie z numeru alarmowego 112?
3

Tylko w styczniu tego roku Polacy wykonali ponad 1,6 mln połączeń na numer 112. Dla porównania, w tym samym czasie wykonano 1,1 mln połączeń na numery 999,998 i 997. Każde z nich mogło uratować komuś życie, zdrowie czy zapewnić wsparcie w trudnej sytuacji. Dlatego warto poświecić mu uwagę. Nie tylko dzisiaj – 11.2, w „międzynarodowy dzień numeru 112”.

Obsługujemy, jako jedyny operator, wszystkie 17 Centrów Powiadamiania Ratunkowego (CPR) – miejsc do których dzwonicie wybierając numer 112. Od października 2017 zaczęły one także odbierać połączenia na numer 999, wcześniej kierowane do lokalnych jednostek Pogotowia Ratunkowego. Tu także przyłożyliśmy rękę – przełączenie połączeń zaczęliśmy w 2016, a prace objęły około 2500 gmin w całej Polsce.

Kiedyś już przygotowałem tekst o połączeniach alarmowych. Jeżeli poszukujecie więcej wiedzy na ten temat zajrzyjcie do tekstu:  „112, 997 i trzy dziewiątki, czyli gdzie dzwoniliśmy po pomoc w długi weekend”. Oczywiście od tamtej pory nieco się zmieniło – na przykład to, że dzwoniąc na 999 dodzwonicie się do CPR.

I na koniec prośba – pamiętajcie że 112, 999, 998, 997 i inne numery alarmowe to nie zabawki. Blokując je, uniemożliwiacie innym skorzystanie z pomocy. Narażacie się także na niezbyt przyjemne konsekwencje. W listopadzie znowelizowano kodeks wykroczeń i znalazł się tam zapis, zgodnie z którym może się to skończyć w areszcie, ograniczeniem wolności lub grzywną do 1500 zł.

Udostępnij: Jak korzystacie z numeru alarmowego 112?
podaj nick
komentarz jest wymagany
Please prove you are human by selecting the Plane. wybierz ikonę
proszę zaznaczyć zgodę

Komentarze

 • komentarz
  Krzysiek 14:05 11-02-2018
  Grzywna zbyt mała. powinno być 15 tys zł. Minimum. Wówczas by się nauczyli.
  Odpowiedz
 • komentarz
  pablo_ck 21:36 11-02-2018
  Dokładnie, Pogotowie to nie TAXI. Dzwońmy na Pogotowie w stanach zagrożenia życia, a nie gdy boli nas ząb, kolano, czy kręgosłup - dużo wyjazdów jest nieuzasadnionych. Ja w takich przypadkach wzywam Policje i klient dostaje mandat 200 zł.
  Odpowiedz
 • komentarz
  Pan Pikuś 09:16 12-02-2018
  Na szczęście jeszcze nie musiałem korzystać z nr 112
  Odpowiedz

Dodano do koszyka.

zamknij
informacje o cookies - Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z orange.pl bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza,
że pliki cookies będą zamieszczane w Twoim urządzeniu. dowiedz się więcej