Odpowiedzialny biznes

Inspektor Gadżet – Konkurs

Karolina But Karolina But
20 czerwca 2012
Inspektor Gadżet – Konkurs

Gadżety związane z Euro 2012 zalały rynek. Flagi, koszulki z nadrukiem czy szaliki to dziś standard, ale… pomysłowość ludzka nie zna granic. W internecie znaleźć można prawdziwe Euro-perełki.

Gadżet, niewielki przedmiot o kwestionowanej funkcjonalności. Spotkałam się też z określeniem… durnostojki. Sami przyznajcie – określenie niezwykle celne na te wszystkie cuda. W czasie Mistrzostw zakupić możemy na przykład dresik w barwach narodowych z orzełkiem dla psa. A żeby nasz pupil poczuł smak kibicowania możemy zaserwować mu psie piwo. Podobno ma smak wołowiny i jest pozbawione procentów. Lada dzień spodziewasz się potomka? – proszę bardzo – w sprzedaży są już wózki z futbolowymi elementami. Jeśli jeszcze swoją pociechę wystroisz w biało-czerwone śpioszki masz już prawdziwego małego kibica. Znaleźć możemy także przeróżne nakrycia głowy. Duże wrażenie zrobił na mnie kask z mocowaniami na dwie puszki (każdy wie czego) a sporo do myślenia dały czapki zimowe. Bo jak to? W czerwcu, rozgrzani emocjami piłkarskimi mielibyśmy je nosić? Czy może coś mnie ominęło i Euro potrwa do pierwszych mrozów? Patrząc na ilość żywności wyprodukowanej w futbolowych opakowaniach można tak pomyśleć. Już nawet śledzie stały się przysmakiem kibica i atakują mnie z lodówki.

A Was jakie gadżety zaskoczyły najbardziej? Piszcie, komentujcie. Dla 3 osób, które wypatrzą najbardziej oryginalne gadżety mamy kubki termiczne. Oczywiście w klimacie Euro. To akurat z gadżetów praktycznych i estetycznych.

e6c531dbad148f6492e4b23c597bc5ec5e4


Odpowiedzialny biznes

UEFA patrzy przez majtki

Jarosław Konczak Jarosław Konczak
20 czerwca 2012
UEFA patrzy przez majtki

Zanim będzie o majtkach to zrobimy mały konkurs i skupimy się przez chwilę na fazie grupowej. Z wyjątkiem katastrofy Holandii – choć spodziewanej przez część fachowców i klęską drużyny Rosjii zaskoczeń wielkich nie ma. Gospodarze odpadli niestety już w fazie grupowej - ale też zgodnie z oczekiwaniami znacznej części komentatorów.  O ile dobrze kojarzę to pierwszy raz w historii piłkarskich mistrzostw organizowanych przez dwa kraje, oba nie przechodzą do fazy pucharowej imprezy. Tracimy więc sporo kolorytu mistrzostw - bo zainteresowanie gospodarzy słabnie.

Nie będę pisał o szansach ćwierćfinalistów tylko po prostu podam swoje typy. Wy przyślijcie mi swoje i trzy osoby, które trafią najbliżej nagrodzimy. Punktacja prosta – 1 pkt za wskazanie zwycięskiego zespołu, 3 punkty za dokładny wynik (może być tez podany następująco np. 2:2, w karnych drużyna X). Moje typy: Niemcy:Grecja - 3:1; Portugalia:Czechy – 2:1, Francja:Hiszpania: 0:2; Włochy:Anglia: 1:1 (k. Anglia). A więc typujcie! Do kiedy - , do jutra do pierwszego gwizdka.

A teraz majtki. UEFA ukarała duńskiego gracza Nicklasa Bendtnera za pokazanie na majtkach reklamy sponsora w trakcie meczu Euro 2012 zawieszeniem na jeden mecz i grzywną w wysokości 100 tysięcy euro. Rio Ferdinand decyzję skomentował : "UEFA, wy tak na serio? 80 tysięcy funtów kary dla Bendtnera za reklamę na bieliźnie... Wszystkie zsumowane kary za rasizm tyle nie wynosiły!" No właśnie. UEFA ma takie przewodnie hasło Respect (Szacunek)  - dla różnorodności, kibiców, rasy, etc. Ale patrząc na przypadek Duńczyka Respect oznacza raczej respekt dla naszej kasy.

Ciekawe tylko ile milionów Euro powinna domagać się od UEFA Ukraina za wczorajszą bramkę (podwójny bład sędziów, spalony i nieuznana prawidłowa bramka). Co na to Chorwaci i inni, którzy byli i będą skrzywdzeni. Sędziowie na wielkich imprezach piłkarskich od lat są chyba ich najsłabszym elementem. Kiedyś nie wiedziałem dlaczego - czy nie widzą, czy nie chcą widzieć, co im zasłania oczy?. Teraz mam odpowiedź. Po prostu - przez majtki wiele nie widać.

4c146edea6473086a35a189dddbb1d0b156


Oferta

Szalone ceny i tańsze urządzenia Apple

Wojtek Jabczyński Wojtek Jabczyński
19 czerwca 2012
Szalone ceny i tańsze urządzenia Apple

Ruszamy z kolejnym weekendem szalonych cen smartfonów, który potrwa do 25 czerwca. Tym razem macie do wyboru: Samsunga Galaxy Ace 2 za 3 zł, Pantera 69,90 zł (stara cena 299 zł), HTC Desire C za 3 zł, Delfin 59,90 zł, (stara cena 259 zł) i Motorolę Defy Mini za 99 zł, Delfin 29,90 zł (stara cena 429 zł). Wszystkie kontrakty na 24 miesiące. Ponadto również od dziś zmieniają się nasze cenniki na iPhone`a 4S i iPada WiFi + 4G w ofercie biznesowej. Telefon można dostać taniej nawet 548 zł, a tablet o 300 zł. A jeśli już mówimy o tabletach, to nowością jest Samsung Galaxy Tab 2 10.1. Szczegóły znajdziecie na www.orange.pl.

9498cb2c176e5313af9be8e095c0c4b7b16

Scroll to Top