;

Sieć

Jak działa sieć komórkowa? – jak to działa #9 (29)

Piotr Domański

17 października 2018

Jak działa sieć komórkowa? – jak to działa #9
29

Niby proste – tam stacja bazowa, tutaj telefon, naciskasz zestaw przycisków i działa. A sprawa jest dużo bardziej skomplikowana. W sumie, o tym jak działa sieć komórkowa można zrobić pełnometrażowy film z licznymi zwrotami akcji. Niestety widzowie YouTube (i jego algorytm) nie przepadają za tak długimi materiałami, więc wyszły nam 3 minuty 😉

„Magia” w sieci komórkowej

Co się nie zmieściło do wideo? Chociażby „magia”, która odbywa się miedzy telefonem, a stacją bazową. Oczywiście nie jest to magia, lecz czysta fizyka. Antena stacji bazowej wyrzuca z siebie fale fotonów – tych samych cząstek, które znacie z fizyki, a Wasze oczy (i mózg) potrafią je odebrać i przetworzyć na obraz, który widzicie.

Fotony, które wykorzystujemy w sieciach komórkowych mają dużo niższą energię, a także dużo niższą częstotliwość niż światło widzialne. Nie zobaczycie ich nie odczujecie w inny sposób, ale za to potrafią wzbudzić ruch elektronów w przewodniku, który tworzy antenę w Waszym smartfonie.

Znajdujący się tam odbiornik potrafi ten ruch elektronów przełożyć na zrozumiałe dla smartfonu informacje, które następnie słyszycie w słuchawce lub oglądacie na ekranie. Działa to także w drugą stronę.

Oczywiście do tego musicie dołożyć protokoły, które odpowiadają za „zrozumienie się” dwóch telefonów biorących udział w rozmowie, kodeki czyli sposoby kompresowania głosu w postaci cyfrowej, umiejętności wykorzystania różnych częstotliwości przez telefon i tak dalej. W wideo zabrakło także schematu łączenia rozmów i schematu działania samej sieci mobilnej. O tym wszystkim pisaliśmy już na blogu, więc zapraszam do lektury kryjących się pod poniższymi  linkami tekstów.

Kodeki w sieci mobilnej, o których pisaliśmy przy okazji HD Voice

Łączenie rozmów oraz schemat sieci mobilnej 2G i 3G

Działanie sieci 4G LTE (gdy powstawał ten tekst, nie było jeszcze VoLTE), a o  samym VoLTE pisałem tutaj.

Jak to wszystko razem działa?

Sieć mobilna, z której mogą korzystać nasi klienci to 11 tys. stacji bazowych, z których ponad 10,5 tysiąca obsługuje 4G LTE, a ponad połowa z nich oferuje agregację pasm. Do tego dochodzą liczne platformy usługowe, które odpowiadają choćby za obsługę SMS, VoLTE, WiFi Calling, zestawianie połączeń i masę innych rzeczy.  Dla wielu z Was są one zapewne  tak oczywiste, że nawet nie myślicie, że stoi za nimi skomplikowana maszyneria. W materiale pokazaliśmy miejsce, w którym wszystko to kontrolujemy i porozmawialiśmy  z jednym z kolegów, którzy tam pracują. W materiale nie zmieściliśmy jednak pracy tych, którzy planują budowę stacji bazowych, załatwiają formalności z tym związane, pracują nad optymalizacją tej sieci, rozwijają nowe technologie i wielu, wielu innych.

Chociażby dosłownie na dniach zakończyliśmy refarming w dwóch kolejnych miastach – Bydgoszczy i Olsztynie. Dzięki temu z 4G LTE w naszej sieci na częstotliwości 2100 MHz możecie już korzystać w 5 miastach. Powinniście już  odczuć wzrost prędkości. Zakończyliśmy już prace w Krakowie, Wrocławiu i Poznaniu. I jeszcze prace nad LTE-M… dużo się dzieje 😉

Oglądajcie i zadawajcie pytania, nie tylko o sieć komórkową

Zapraszam do oglądania! Lecz to nie wszystko – otóż w kolejnym nagraniu planujemy zrobić Q&A. Będzie to 10 odcinek cyklu, a okrągłe cyferki zawsze są okazją, by zrobić coś nieco innego. Więc zadawajcie pytania, a ja postaram się odpowiedzieć na najciekawsze z nich. Oczywiście z pomocą niezawodnych kolegów zajmujących się naszą siecią mobilną.

Udostępnij: Jak działa sieć komórkowa? – jak to działa #9
podaj nick
komentarz jest wymagany
Please prove you are human by selecting the House. wybierz ikonę
proszę zaznaczyć zgodę

Komentarze

 • komentarz
  jhg 16:38 17-10-2018
  "W materiale nie zmieściliśmy jednak pracy tych, którzy planują budowę stacji bazowych, załatwiają formalności z tym związane, pracują nad optymalizacją tej sieci, rozwijają nowe technologie i wielu, wielu innych." A to poproszę osobny odcinek o tym. ;)
  Odpowiedz
  • komentarz
   Piotr Domański 17:46 17-10-2018
   Kombinujemy, by to pokazać, ale zadanie nie jest łatwe ;-)
   Odpowiedz
 • komentarz
  ola 16:41 17-10-2018
  skąd wytrzasnęliście tego Pana? wyznawca Orange do 3 pokolenia, kosmos... :) a merytorycznie, może filmiki po 5min z bardziej techniką niż urywki ciekawych tematów? np. graty na stacji bazowej, co w szafce piszczy itd.
  Odpowiedz
  • komentarz
   Ron 17:05 17-10-2018
   To jest krótkie intro w mniej niż 3 minuty i bardzo dobrze się ogląda.
   Odpowiedz
 • komentarz
  jjjj 16:43 17-10-2018
  Czy na 100-ny filmik nagrany na bloga wdrapiesz się na stację bazową i omówisz co się na niej znajduje? ;)
  Odpowiedz
  • komentarz
   Piotr Domański 10:50 22-10-2018
   Koledzy od BHP nie byliby zadowoleni ;-)
   Odpowiedz
 • komentarz
  pablo_ck 16:55 17-10-2018
  Kolejne bardzo fajne video, może trochę za krótkie - blog odwiedzają ludzie, dla których sieć mobilna to pewnego typu "pasja" i chcielibyśmy więcej dokładniejszych informacji - to oczywiście moja opinia.
  Odpowiedz
  • komentarz
   Ron 17:16 17-10-2018
   Nie jesteś sam :) Podpisuję się.
   Odpowiedz
   • komentarz
    Piotr Domański 17:44 17-10-2018
    Ale YouTube odwiedza już dużo szersze grono. Dla Was, na blogu zawsze przygotowuje tekst ;-)
    Odpowiedz
 • komentarz
  Ron 17:15 17-10-2018
  1. Mnie interesuje coś więcej na temat Voice (głosu) zarówno w 3G jak i 2G. 2. Ile pasma zostało dokładnie dla 2G ? 3. I oczywiście znany tzw. "sztuczny ruch", a bardziej normalny ruch, ile systemy pozwalają na nielimitowane rozmowy i ile na SMSy może dziennie ?? 4. LTE, może warto przeznaczyć całe 2100 na LTE. Po co dusić 5MHz ?? 5. Czy DCS (1800) ma sens ?? Nie lepiej przeznaczyć na LTE ? To tyle, dasz radę :D:D:D
  Odpowiedz
 • komentarz
  Arkadiusz 19:37 17-10-2018
  Jedno pytanie. Czy jest możliwe by internet bez przewodowy typu lte lub nowsza technologia była dla użytkownika końcowego naprawdę bez limitu danych, tak jak jest to aktualnie na kablowych i światłowodowych. A nie że każdy operator lte chwali się że bez limitu danych a gdzieś głęboko w regulaminie jest zapisany tak zwany lejek który po przekroczeniu ilości danych ogranicza prędkość przesyłu danych
  Odpowiedz
 • komentarz
  Resboy 00:22 19-10-2018
  No to może nowy dyrektor techniczny załata dziury zasięgowe w sieci Networks, szczególnie na Lubelszczyźnie. Oto co do nich pisałem mailowo (bez echa, bez odzewu): Szanowni, piszę tego posta zarówno do Orange jak i T - Mobile. Proszę o przekazanie treści do odpowiedniego działu. Chodzi o województwa lubelskie i podkarpackie i znaczące dziury w zasięgu w porównaniu do sieci Plus. To chyba nieco wstyd, by dwa międzynarodowe koncerny telekomunikacyjne były gorsze od skromnego, krajowego operatora. Spółka Networks sumarycznie ma więcej lokalizacji od Polkomtela, jednak ten ostatni ma jakoś tak te wieże porozmieszczane, że zasięg jest praktycznie wszędzie.A teraz konkrety. Ogromne braki w zasięgu są na obszarze powiatów kraśnickiego, opolskiego, janowskiego na Lubelszczyźnie. Począwszy od miejscowości Księżomierz (już kiedyś pisałem o tym) idąc dalej na północ prawie pod Opole Lubelskie. Brak nadajników Networks, Plus ma 4 lokalizacje. Powiat janowski i kraśnicki na wschodzie, Sulów, Batorz, Otrocz, Stawce Kolonia. Duże powierzchniowo obszary, na których brak Networksa, Plus wszędzie ma maszty. Na Podkarpaciu miejscowość Ropienka, Uherce Mineralne - tylko maszty i zasięg Plusa. To tylko ostatnio zauważone dziury w zasięgu. Powiedzcie, jakiego operatora ma wybrać np. kurier czy inny kierowca zapuszczający się w te strony? Czy Networks ma politykę by dobrze doświetlić miasta i główne drogi? Na uboczu też mieszkają ludzie, też jeżdżą kierowcy a zasięgu brak. Nie wstyd Wam? Dwie duże sieci nie stać na maszty? A plusa stać? PS. Jakby co, od 2013 roku jestem abonentem Nju Mobile.
  Odpowiedz
  • komentarz
   Piotr Domański 16:25 19-10-2018
   "Nowy dyrektor techniczny" zarządza naszą siecią już od ponad dwóch lat, a teraz został powołany na członka zarządu. Widziałem Twój wpis już wcześniej na Telepolis i przekazałem go do osób, które pracują nad rozbudową naszej sieci mobilnej. Piszesz jednak o obszarach położonych na pofalowanym terenie, gdzie zapewnienie zasięgu jest po prostu trudne. Proszę pamiętaj, że sam proces budowy stacji bazowych trwa (optymalnie) jakieś półtora-dwa lata, a może przeciągać się w nieskończoność, więc nawet jeżeli plany są, to ich realizacja może być skomplikowana. Ale nie chcę gdybać - gdy dowiem się więcej, odpiszę.
   Odpowiedz
   • komentarz
    Resboy 18:09 19-10-2018
    Cieszę się, że przekazałeś te informacje do odpowiedzialnych osób. Na tamtych terenach do tej pory nie ma na bipach urzędów gmin nawet wniosków o nowe lokalizacje, więc jak to jest? To nie chodzi o ukształtowanie terenu tylko o liczbę wież nadawczych,po prostu musicie dostawić maszty tam gdzie napisałem a tam plus je ma. Ewentualnie dogadać się z polkomtelem i doczepić anteny do ich wież.
    Odpowiedz
   • komentarz
    Resboy 18:20 19-10-2018
    W Gościeradowie stawiacie drugi maszt, to wieś gminna, w której leży wcześniej wymieniona Księżomierz,ale ta druga wieża w dalszym ciągu nie zapewni żadnego zasięgu na północy tej gminy i dalej w stronę Opola Lubelskiego ponieważ takie jest ukształtowanie terenu jak sam zauważyłeś. Dlatego powtarzam tylko budowa nowych masztów na tamtych obszarach ewentualnie jednego dużego masztu z większą mocą nadawczą by pokryć tamte tereny. Dla większej mocy potrzebna jest decyzja środowiskowa ale to przecież można załatwić.
    Odpowiedz
   • komentarz
    Resboy 18:04 22-10-2018
    Właśnie dziś pojawiło się ogłoszenie Playa na BIPie, że w Aleksandrowie koło Księżomierzy w gminie Gościeradów chce budować maszt. Czy Networks będzie jedyną siecią, która nie będzie miała tam zasięgu?
    Odpowiedz
    • komentarz
     Piotr Domański 10:23 25-10-2018
     Cały czas rozbudowujemy naszą sieć, ale nie mamy tyle pieniędzy, by od razu stawiać je wszędzie, by nie było nigdzie nawet najmniejszej szczelinki w zasięgu. W okolicy, Opola Lubelskiego w powiatach, które opisałeś w tym momencie mamy zaplanowane 3 stacje bazowe, jednak jak wcześniej wspomniałem - budowa stacji bazowej zajmuje około dwóch lat, więc efekty zobaczysz za jakiś czas. Drugi z obszarów - okolice Ropieńki to teren górski, bardzo trudny do zapewnienia pełnego pokrycia, szczególnie poza miejscowościami. Tam także mamy plany rozwoju, lecz w jeszcze dłuższej perspektywie czasu.
     Odpowiedz
     • komentarz
      Resboy 13:36 25-10-2018
      Głównie chodzi mi o miejscowość Księżomierz tam gdzie ma plus nadajnik w Aleksandrowie i Play też tam już teraz buduje Mam tam rodzinę i zasięg nawet na zewnątrz jest zerowy weźcie pod uwagę głównie Księżomierz i okolice
      Odpowiedz
     • komentarz
      DareczeQ 14:15 25-10-2018
      Szanowny Panie, macie pieniądze aby testować pieśń przyszłości tj. sieć 5G w Gliwicach a nie macie pieniędzy aby postawić i zagwarantować usługi nawet na sieci 2G w kilku mniejszych miejscowościach? Czy dostrzega Pan tu pewną niekonsekwencję? Proszę wyjaśnić światłym klientom - jak to jest i dlaczego tak jest że nie ma synergii dwóch dużych, międzynarodowych korporacji telekomunikacyjnych (Orange i T-Mobile), sieci gdzie sumarycznie macie 26mln klientów albo i więcej i nie możecie zagwarantować bezdyskusyjnie najlepszego zasięgu w Polsce tylko taki malutki, skromny, niepozorny krajowy Plus mający ok. 13mln klientów to potrafi. Proszę odpowiedzieć: jak to jest? Próżność, lenistwo, niekompetencja czy nieudacznictwo w zarządzaniu siecią?
      Odpowiedz
      • komentarz
       nhjgf 21:28 20-11-2018
       "Proszę wyjaśnić światłym klientom - jak to jest i dlaczego tak jest że nie ma synergii dwóch dużych, międzynarodowych korporacji telekomunikacyjnych (Orange i T-Mobile), sieci gdzie sumarycznie macie 26mln klientów albo i więcej i nie możecie zagwarantować bezdyskusyjnie najlepszego zasięgu w Polsce tylko taki malutki, skromny, niepozorny krajowy Plus mający ok. 13mln klientów to potrafi. " Że niby Plus ma najlepszy zasięg w Polsce? Orange i T-mobile mają łącznie 11 000 nadajników, a Plus ledwie 7 800. Ponadto Plus pasmo zasięgowe ma na tylko 6000 stacji. Nawet sam Plus w sprawozdaniach kwartalnych mówi o 99% pokryciu populacji, podczas gdy Orange i T-mobile o 99,8%.
       Odpowiedz
      • komentarz
       Piotr Domański 10:10 21-11-2018
       Odpowiadając zupełnie wprost - przy obecnych, bardzo restrykcyjnych normach związanych z polem elektromagnetycznym zagwarantowanie zasięgu wszędzie jest praktycznie niemożliwe. Odnosząc się do testów 5G, to jest to inwestycja, między innymi po to by ktoś nie napisał za kilka lat: "Co z tego, że macie 2G w każdej miejscowości, skoro nie potraficie zapewnić 5G??".
       Odpowiedz
      • komentarz
       Piotr Domański 10:29 21-11-2018
       Odnosząc się do drugiego z pytań, nie mogę się wypowiadać za T-Mobile. Zwracam jednak uwagę, że firma o której piszesz także jest „międzynarodową korporacją telekomunikacyjną” jeżeli brać pod uwagę strukturę właścicielską. Z siedzibą na Cyprze mówiąc dokładnie. Rozwój sieci i inwestycje realizujemy z naszych środków, a także pozyskanych pożyczek, podobnie jak „taki malutki, skromny, niepozorny krajowy” operator. Zresztą w każdym badaniu prędkości widać, że nasza sieć jest dużo szybsza niż wspomnianego przez Ciebie telekomu.
       Odpowiedz
 • komentarz
  Krzysiek87 16:39 19-10-2018
  Piotrze,z tego co kojarzę nie było jeszcze notki na temat IPTV. Odnośnie sieci komórkowej Piotrze mam zapytanie,czy służby techniczne mają już jakiś pomysł na poprawę zasięgu u Mnie w miejscu zamieszkania?Pozdrawiam
  Odpowiedz
  • komentarz
   Piotr Domański 16:46 19-10-2018
   W zakresie 4G LTE pewnie dorzucając w dłuższej perspektywie agregację, w zakresie sieci 3G - łapiąc wreszcie i obtaczając w smole i pierzu zakłócających sygnał. Z tym drugim to oczywiście żart, ale niestety nadal notujemy zakłócanie naszych stacji, co przekłada się na jakość sieci.
   Odpowiedz
 • komentarz
  Jsbsb 17:28 21-10-2018
  Czy jest jakaś stacja w Polsce, poprzez którą nie przeprowadzono jeszcze rozmowy z użyciem VoLTE?
  Odpowiedz
  • komentarz
   MAURYCY 17:22 24-04-2019
   Domyślam się że nie ma takiej.
   Odpowiedz
 • komentarz
  Michał 22:29 04-11-2018
  Czy planujecie wprowadzenie subskrypcji dla prepaida? Konkurencja już to ma i to często są to te mniejsze firmy. Było by to super wygodne.
  Odpowiedz
 • komentarz
  Presto 14:48 18-11-2018
  A ile trzeba mieć zgod aby rozbudować stacje Bazową o kolejną technologie?
  Odpowiedz
  • komentarz
   Piotr Domański 17:49 22-11-2018
   Plus-minus pół roku roboty. Oczywiście pozwoleń mniej jest potrzebnych.
   Odpowiedz

;

Innowacje

Kto rządzi w sieci? | Przyszłość jest dziś #4 (2)

Marta Krajewska

16 października 2018

Kto rządzi w sieci? | Przyszłość jest dziś #4
2

W końcu i na naszym blogu przyszła pora na to, co niepodzielnie króluje w internecie. Koty. Mają swoich zagorzałych fanów, a filmiki z ich udziałem nie mają konkurencji na Youtubie. Jednak co wspólnego mają koty i Orange? Zobaczcie najnowszy odcinek „Przyszłość jest dziś”.

Przygotowane tego materiału było dla mnie wyjątkowe – praca w towarzystwie kotów to niesamowita przyjemność. A przy okazji może przekonam was do adopcji zwierzaka? 🙂

Schronienie dla zwierzaków

„Ochota na kota” to punkt adopcyjno-informacyjny schroniska „Na Paluchu”, mieszczący się przy ul. Grójeckiej 79 w Warszawie. Ruszył w sierpniu tego roku. Mieszka tam kilkanaście kotów, które są widoczne zza witryny lokalu. Mieszkańcy mogą też wejść do środka, pogłaskać i osobiście poznać charakter zwierzaków.

Dlaczego to tak wyjątkowe miejsce? Bo o ile nie wszyscy z nas są gotowi na odwiedziny w schronisku, w którym kłębią się setki kocich i psich dramatów, o tyle prawie każdy może odwiedzić zwierzaka na neutralnym gruncie. Taka właśnie jest „Ochota na kota”- są tutaj kanapy, drapaki, budki dla kotów oraz kamerki, które przez całą dobę transmitują sekretne życie kotów

Sekretne życie kotów on line

Możecie więc najpierw obejrzeć zwierzaki online (TUTAJ), a następnie wybrać się do „Ochoty na kota” i porozmawiać o adopcji. Wszystkie informacje znajdziecie na stronie: Ochota na kota.

Do tej pory dzięki „Ochocie” domy znalazło już kilkanaście kotów. Zozol, którego widzieliście w materiale, pojechał do nowych właścicieli już kilka dni po nagraniu. W schronisku koty nie mają zbyt wiele szans na przeżycie. Dlatego tak ważne jest szybkie znalezienie im nowych domów.

Projekt został zrealizowany przez Urząd Miasta Warszawy. Orange Polska dostarczył światłowód do punktu. Zwierzaki pochodzą z warszawskiego schroniska na Paluchu, które również możecie odwiedzić, jeśli rozważacie adopcję czworonożnego przyjaciela.

Udostępnij: Kto rządzi w sieci? | Przyszłość jest dziś #4
podaj nick
komentarz jest wymagany
Please prove you are human by selecting the House. wybierz ikonę
proszę zaznaczyć zgodę

Komentarze

 • komentarz
  pablo_ck 09:15 17-10-2018
  Fajny pomysł i akcja na adopcję zwierzaków, inne miasta powinny brać przykład :)
  Odpowiedz
 • komentarz
  MAURYCY 17:23 24-04-2019
  Małe kozy są the best :D
  Odpowiedz

;

Oferta

Rozmowy i SMS-y bez limitu do wszystkich+pakiet GB (92)

Marta Krajewska

12 października 2018

Rozmowy i SMS-y bez limitu do wszystkich+pakiet GB
92

Wczoraj w Orange na kartę odświeżyliśmy naszą flagową usługę „Rozmowy i SMS-y bez limitu do wszystkich+pakiet GB”. Oznacza to, że nasi klienci, którzy korzystają z nielimitowanych połączeń i SMS-ów do wszystkich sieci w Polsce i w roamingu Unii Europejskiej oraz pakietu danych, dostają teraz jeszcze więcej.

Co się zmieniło w usłudze „Rozmowy i SMS-y bez limitu do wszystkich+pakiet GB?”

W odświeżonej usłudze „Rozmowy i SMS-y bez limitu do wszystkich + pakiet GB” pojawiły się nowe opcje usługi: jednorazowe na 1, 3, 5 i 10 dni oraz odnawialna na 7 dni Dzięki temu wszyscy klienci Orange na kartę, niezależnie od ilości posiadanych złotówek na koncie, mają dostęp do usługi „bez limitu”. Szczegóły w tabeli poniżej.

Wersja jednorazowa
Usługa Cena Ważność
Rozmowy i SMS-y bez limitu 10 – 20 GB 25 zł 31 dni
5 GB 10 zł 10 dni
3 GB 7 zł 7 dni
2 GB 5 zł 5 dni
1 GB 3 zł 3 dni
0,5 GB 1 zł 1 dzień
Wersja automatycznie odnawialna
Usługa Cena Ważność
Rozmowy i SMS-y bez limitu 15 – 20 GB 25 zł 31 dni
3 GB 7 zł 7 dni

Dlaczego wprowadziliśmy aż tyle wariantów? Ponieważ zależy nam, żeby każdy klient w Orange na kartę mógł pozwolić sobie na nielimitowane rozmowy i SMS-y oraz pakiet danych. Utrzymaliśmy też wszelkie benefity stażowe przy aktywacji usług (od 10 do 20 GB w pakiecie bazowym) oraz premiujące stałość odnawiania (+1 GB za każde kolejne odnowienie).

Poszukujecie MMS w Orange na kartę? Znajdziecie je w taryfie „Zawsze bez limitu”!

Użytkownik sam zdecyduje, jak długo chce korzystać z rozmów i  SMS-ów bez limitu do wszystkich sieci oraz pakietów danych. Co więcej, pakiety GB oraz ważności usług z kolejnych aktywacji i odnowień sumują się. Po wykorzystaniu pakietu danych w okresie ważności usługi zostanie włączony tzw. lejek, czyli ograniczenie prędkości transferu danych chroniące przed nieplanowanymi kosztami.

Co jeszcze dostajecie w nowej usłudze „Rozmowy i SMS-y bez limitu do wszystkich+pakiet GB”?

 • Możecie włączyć kolejną wersję usługi mając aktywną jej poprzednią wersję,
 • po włączeniu kolejnej wersji usługi w trakcie trwania ważności poprzedniej, GB i ważność usługi sumują się. Nie tracicie tego, za co już zapłaciliście,
 • usługa odnawia się natychmiast po doładowaniu konta, a nie co 3-4 godziny, jak dotychczas.

Jak działają usługi automatycznie odnawialne

Ułatwieniem jest automatyczne odnawianie usługi co 7 lub 31 dni. Z konta  głównego pobierana jest odpowiednia kwota. Dzięki temu można nieprzerwanie korzystać z rozmów i SMS-ów do wszystkich, a pakiet danych rośnie przy kolejnych odnowieniach. Każde kolejne odnowienie usługi to dodatkowe 1 GB do liczby GB z poprzedniego okresu. Wraz z odnowieniem usługi, niewykorzystane GB przechodzą na kolejny okres. W wersji na 31 dni pakiet bazowy GB zależy od stażu w Orange na kartę. Czyli, im dłużej jesteś z nami tym więcej dostajesz.

Wersja automatycznie odnawialna
Usługa Cena Ważność SMS pod 696 Krótki kod Włącz Online
Rozmowy i SMS-y bez limitu 15 – 20 GB 25 zł 31 dni AKT31 CYKL *115*2*31# Po zalogowaniu do Mój Orange
3 GB 7 zł 7 dni AKT7 CYKL *115*2*7#

Więcej o ofercie:

„Rozmowy i SMS-y bez limitu do wszystkich+pakiet GB”

Regulamin

Jeżeli chcecie dowiedzieć się więcej o najnowszych promocjach i okazjach w Orange na kartę wejdźcie tutaj.

[Aktualizacja: 21.01.2019] W Orange na kartę wprowadzamy odświeżone, elastyczne pakiety internetowe.

Udostępnij: Rozmowy i SMS-y bez limitu do wszystkich+pakiet GB
podaj nick
komentarz jest wymagany
Please prove you are human by selecting the Flag. wybierz ikonę
proszę zaznaczyć zgodę

Komentarze

 • komentarz
  Ron 17:04 12-10-2018
  Jest dobrze i bardzo elastycznie. :)
  Odpowiedz
 • komentarz
  Marcin Czajka 17:34 12-10-2018
  Brak MMS-ów dyskwalifikował i nadal dyskwalifikuje tą ofertę.
  Odpowiedz
  • komentarz
   Ron 18:51 12-10-2018
   Większość sieci w PL na kartę nie ma MMSów w tych zestawach. Jest tanio, a to dla wielu ważne ;)
   Odpowiedz
   • komentarz
    pablo_ck 22:46 12-10-2018
    Uważam również że gdyby Orange dołożyłby mmsy to konkurencja miała by solidnego przeciwnika. Zieloni i "dziewica" mają w swoich pakietach mmsy i jakoś na tym zarabiają. Nie wiem jak tylko wychodzi pakiet z rozmowami, smsami i danymi w roamingu w przypadku w/w operatorów.
    Odpowiedz
   • komentarz
    Noname 13:55 14-10-2018
    Play, plus, t-mobile takie same oferty + mms. Orange w XXI wieku nie ma mms. Porażka.
    Odpowiedz
    • komentarz
     Monika 12:36 15-10-2018
     kto w XXI wieku wysyła MMS.. przy tak wielu smartfonowych aplikacjach miałabym korzystać z wysyłania zdjęć MMSem ? Przeżytek...
     Odpowiedz
     • komentarz
      pablo_ck 20:01 16-10-2018
      Moja 63 letnia mama nie używa smartfona, a mmsy lubi odbierać, w szczególności te na których jest jej kochany wnuczek.
      Odpowiedz
    • komentarz
     tomek 10:19 20-12-2019
     takie same oferty?nie rób sobie jaj - przejrzałem wszystkie i żadna z ofert nie jest konkurencyjna...tylko w orange free na kartę mam za 100 pln działające konto na ponad pół roku...skarbonka robi robotę. co do mms - to jest jedyny minus a ci co się dziwią że ludzie z tego korzystają to sa chyba z innego świata - bardzo wiele osób korzysta z mms i będzie korzystać bo nie ma nic wygodniejszego
     Odpowiedz
  • komentarz
   Marta Cieślak-Krajewska 11:17 16-10-2018
   W tej ofercie nie było wcześniej MMS-ów i na razie nie planujemy ich wprowadzać. Z tego rodzaju wiadomości korzysta relatywnie niewiele osób, więc niesprawiedliwym byłoby umieszczanie w jej usłudze – większość klientów płaciłaby za coś, czego nie używa.
   Odpowiedz
   • komentarz
    Puczi 01:04 17-10-2018
    To stwórzcie jakiś specjalny Pakiet MMS, bo na liście pakietów jest nazwa SMS/MMS a nigdy nie mieliście nic na MMSy. Macie to w ofercie to też promujcie MMSy, bo ja często korzystam jak także moi znajomi i też inne przypadki znam jak np. lekarze sobie przesyłają mmsem zdjęcia rentgena, itp.
    Odpowiedz
   • komentarz
    murwiga 17:29 25-11-2018
    Pani Marto...szlag mnie trafia. Mam ponad 70 ...siedzę w TP ( obecnie Orange ) od 40 lat...analizuję te pakiety...czy nie ma kurka wodna NA KARTE jakiejś opcji SMS NO LIMIT ale BEZ INTERNETU ??! Mam neostradę, dzwonię ze stacjonarnego...ale potrzebuję sobie poesemesować - nie po 15 groszy (mam YES) ale NO LIMIT !!! Czy dozyję jakichś przydatnych ludziom zmian ? Pozdro...
    Odpowiedz
    • komentarz
     Marcin 23:33 02-12-2018
     Przecież są smsy no limit za 10zł
     Odpowiedz
     • komentarz
      murwiga 22:28 12-02-2021
      Niezbyt precyzyjnie napisałam...Chodzi o to, żeby Orange miał pakiet no limit na rozmowy i wiadomości do wszystkich...może nie być internetu :) I żeby to kosztowało kilkanascie zlotych... Dlaczego np. a2 mobile tak ma ?
      Odpowiedz
    • komentarz
     Daro 19:58 21-08-2022
     Jest w A2Mobile - polecam!
     Odpowiedz
   • komentarz
    Mrozek 10:24 29-01-2019
    Gdybyście zrobili darmowe MMS-y to klienci nie płaciliby :)
    Odpowiedz
   • komentarz
    popolo 16:40 08-05-2019
    to znaczy ze orange nie wszystkiczh traktuje powaznie jeżeli ktos nie skorzysta mms to jego sprawa w interesie firmy ma byc brany pod uwage kazdy klient i ma być brane pod uwage interes klienta a nie orange to na kliencie powinno wam zależeć jestescie od zaspakajania własnych interesów to tylko swiadczy o was
    Odpowiedz
   • komentarz
    uars 10:07 11-05-2019
    Rozważałem przeniesienie 4 numerów do Orange Free na kartę i jednorazowy zakup pakietów na rok, za 300 zł. Wszystko ładnie pięknie, ale opłata 40 gr za MMS to rozbój w biały dzień! Już miałem kłaść na stół 1200 zł a tu taki zonk! O co w ogóle chodzi z tymi MMS-ami? Czemu wszyscy mają je nielimitowane w pakietach a tylko Orange nie ma? Przed chwilą zorientowałem się że nawet pakietów nie ma... Do Orange - właśnie tracicie klienta chcącego zapłacić 1200 z góry! Brawo!
    Odpowiedz
   • komentarz
    Lolopalolo 07:55 04-09-2019
    niesprawiedliwym... dobre:) dawno nikt mnie tak nie rozbawił:)
    Odpowiedz
  • komentarz
   lotus 11:55 02-05-2019
   Niby tak ale po każdym doładowaniu dostajesz bonus/skarbonkę (50zł doładowanie + 5zł do skarbonki) i możesz to od razu przelać na konto główne i wykorzystać na MMS-y. Ja mam zawsze w zanadrzu 10 zł do wykorzystania na MMS-y. Przydaje się.
   Odpowiedz
  • komentarz
   Karol 20:35 31-05-2020
   Nie znam ani jednej osoby która korzysta z mmsów. Mamy 21 wiek i Internet w telefonie. Po co komu mmsy
   Odpowiedz
  • komentarz
   Zimny 16:05 07-04-2021
   XXI wiek jest Messenger a poza tym poczty mailowe.... i już inne możliwości
   Odpowiedz
 • komentarz
  Władek 17:43 12-10-2018
  A nie lepiej wprowadzić 1 GB za 1 zł, 5 za 5, 10 za 10 zł ważne tyle ile wynosi długość pakietu czyli 31 dni, bo mnie te 20 GB nie starczają na miesiąc. Po co kombinować? VM w pakietach Mini ma coś takiego. Przechodzenie GB jest O.K. Ile ten lejek wynosi?
  Odpowiedz
  • komentarz
   Ron 18:53 12-10-2018
   Lejek do 64 kb/s.
   Odpowiedz
  • komentarz
   Jarek 14:56 13-10-2018
   W Orange free na kartę, dostajesz dodatkowe 15 GB za doładowanie. A jeśli to dla Ciebie za mało, rozważ cykliczna wersję na 7 dni. Zaczynasz od 3 GB tygodniowo, ale z każdym tygodniem dostawać będziesz 1 GB więcej. Po miesiącu jest to już 7 GB tygodniowo.
   Odpowiedz
  • komentarz
   Puczi 01:47 15-10-2018
   Władek masz racje, Virgin stworzył po mistrzowsku te mini pakiety za 9zł mają 300min/300sms/1GB i na miesiąc ważne i co istotne też na stacjonarki. Zawsze broniłem Orange rękoma i nogami, ale parę dni temu sam przenosiłem komuś z rodziny POPa do VM z racji tych mini pakietów. Szkoda, że Orange jest przegrywem wobec wirtualnych opków. Orange od zawsze nie ma w prepaidzie poł. oczekujących i zawieszenia podczas gdy takie niszowe mają w standardzie. Też coraz mniej jestem przywiązany do Orange jak widzę tę stagnację.
   Odpowiedz
   • komentarz
    tomek 10:22 20-12-2019
    i co to ma być niby super oferta według ciebie?orange free na kartę - za 25 pln damowe sms i rozmowy bez limitu i znacznie więcej internetu...dodatkowo internet za doładowanie i jeszcze skarbonka z czym do ludzi człowieku?virgin to syf a nie oferta - tylko orange jest w stanie zapewnić ci ofertę gdzie koszt usług nie przekroczy 15 pln miesięcznie
    Odpowiedz
  • komentarz
   Marta Cieślak-Krajewska 11:18 16-10-2018
   W naszej ofercie lejek wynosi 64 Kb/s. W ramach rozmów są połączenia komórkowe i stacjonarne, tutaj nic się nie zmieniło. Poza pakietami danych w usłudze, klient Orange free na kartę dostaje także bonusy danych po każdym doładowaniu. Krótkie wersje usługi są po to, żeby każdy klient miał dostęp do usługi unlimited w przystępnej cenie. Dla tych, którzy szukają rozwiązań miesięcznych, ale tańszych niż 25 zł, mamy dwie usługi: Multipakiet 200 (16 zł / 31 dni) oraz Pakiet 200 (14 zł / 31 dni).
   Odpowiedz
   • komentarz
    On 16:26 05-11-2018
    Wcześniej korzystałem z "Rozmowy i SMS-y bez limitu do wszystkich i pakiet internetu (31 dni) " za 25 zł, ale dziś okazało się, że nie mogę już włączyć. Chodzi o staż w Orange czy o coś innego? Dlatego włączyłem ten pakiet, czyli "Rozmowy i SMS-y bez limitu + pakiet GB ". Pytanie ten pakiet obejmuje też rozmowy stacjonarne, tak jak tamten? Czy jest jeszcze jakiś inny podobny pakiet, który obejmuje rozmowy stacjonarne?
    Odpowiedz
 • komentarz
  Pan Pikuś 08:54 13-10-2018
  Super. Pomyślcie jeszcze o starszych osobach, którym net jest niepotrzebny. Taki pakiet za dwie dyszki byłby świetną alternatywą dla stacjonarek.
  Odpowiedz
  • komentarz
   Marta Cieślak-Krajewska 11:20 16-10-2018
   Pan Pikuś, dla takich osób najlepszy jest pakiet 200 za 14 zł na 31 dni. W pakiecie jest 200 minut i 200 SMS-ów.
   Odpowiedz
   • komentarz
    Ron 17:03 16-10-2018
    Ale Unlimited.
    Odpowiedz
 • komentarz
  Piotr B. 13:08 13-10-2018
  Przydałby się miesięczny pakiet dla mało wymagających (na kartę). Coś podobnego do tego, co ma Virgin za 9 zł. Np. 300 minut i 300 SMS i 1 GB.
  Odpowiedz
  • komentarz
   Marta Cieślak-Krajewska 11:24 16-10-2018
   Polecamy pakiet 200 za 14 zł na 31 dni. W pakiecie jest 200 minut i 200 SMS-ów. Do tego bonusy na internet po każdym doładowaniu w Orange Free na kartę. Np. po doładowaniu konta za 50 zł, otrzymasz 25 GB ważne 3 miesiące. Tyle samo ważne są złotówki na koncie. Teraz wystarczy włączyć Pakiet 200 w wersji odnawialnej za 14 zł / 31 dni. Wtedy co miesiąc mamy 200 min / 200 SMS, do tego możemy korzystać z pakietu 25 GB. Realny koszt korzystania z telefonu na miesiąc to 14 zł.
   Odpowiedz
 • komentarz
  Łukasz 13:47 13-10-2018
  Bardzo dobra oferta :) mam jednak pytanie jesli ktoś przeszedl od innego operatora i dostal za 25 zl no limit tylko ten pakiet jest jednorazowy czy mozna doladowac konto i włączyć cykliczna usługę czy wtedy to co mamy z jednorazowej sumuje sie z cykliczna z gory dziękuję za odpowiedź,
  Odpowiedz
  • komentarz
   Marta Cieślak-Krajewska 11:25 16-10-2018
   Tak, można przejść z jednorazowej na cykliczną. Wszystko się sumuje (ważności usług i zgromadzone GB).
   Odpowiedz
 • komentarz
  Łukasz 13:49 13-10-2018
  Co do MMsow nie sa az tak wazne ja malo ich wysylam ale moglibyscie o tym pomyśleć.Najlepsza oferta na rynku :)
  Odpowiedz
 • komentarz
  Puczi 01:43 15-10-2018
  Masakra jak kombinujecie z tym rozdrabnianiem się na dni. Lepiej stwórzcie lepsze mini pakiety z ważnością miesięczną ale zaszytymi sms, mms i mb jak ma Virgin. Widać, że tam Wasza dawna Prezes Oliwa mądrze rządzi. Te Wasze obecne mini pakiety za 3zł 100min na 7dni i bez stacjonarnych to porażka na całego, a jeszcze minuty nie sumują się to totalne dno. Czekamy na lepsze pakiety miesięczne, bo nie każdy oczekuje no limit.
  Odpowiedz
  • komentarz
   Marta Cieślak-Krajewska 11:26 16-10-2018
   Polecamy Pakiet 200/Multipakiet 200.
   Odpowiedz
 • komentarz
  Koolo 08:42 15-10-2018
  Przydał by się mały pakiet danych ale z długą ważnością typu 3GB na 31 dni za 5 zł, no i ważność konta (i bonusowych danych) powinna być dłuższa po doładowaniu za 100 zł np. rok
  Odpowiedz
  • komentarz
   Marta Cieślak-Krajewska 11:26 16-10-2018
   Pracujemy nad pakietami internetu. Ważność konta można przedłużyć usługą Konto Ważne Rok. Bonusowe GB można sumować ze sobą i przedłużać poprzez kolejne doładowania.
   Odpowiedz
   • komentarz
    bartsimpson 15:25 17-10-2018
    niech będzie wielki powrót do pakietu 6gb za 6zł na 60dni, lub jakiś pakiet cykliczny w rozsądnej cenie.
    Odpowiedz
 • komentarz
  Łukasz 14:25 16-10-2018
  Fajna oferta tylko moja Mamcia chciała włączyć usługę na jeden dzień i zwrotny sms był taki że to zła komenda ? Oferta na kartę mam taryfę ONE
  Odpowiedz
  • komentarz
   sylwekzolkusza 17:09 16-10-2018
   Kod *115*1*1#
   Odpowiedz
   • komentarz
    Łukasz 01:18 17-10-2018
    Dzieki Sylwek.Pozdrawiam
    Odpowiedz
 • komentarz
  andrzejek1989 00:16 17-10-2018
  W końcu coś zaczęliście zmieniać...
  Odpowiedz
 • komentarz
  sylwekzolkusza 09:29 17-10-2018
  Kod sprawdzający pakiet. *115*1#
  Odpowiedz
 • komentarz
  Karol 20:46 20-10-2018
  Nie otrzymałem smsa o tym, że zostanie nastąpi próba odnowienia cyklu... Zawsze przychodził... Aleście to "poprawiali i ulepszyli".... poza tym ze strony zniknęło "jak sprawdzić stan" i "jak wyłączyć"...
  Odpowiedz
  • komentarz
   Łukasz 12:35 23-10-2018
   Stan sprawdzisz pod numer 696 o tresci ILE opcja cykliczna za 25 zl
   Odpowiedz
 • komentarz
  Astis 09:28 22-10-2018
  Jest lepiej niż w Nju xD
  Odpowiedz
 • komentarz
  Łukasz 16:25 22-10-2018
  Podobno kto pyta ten nie błądzi wiec pytanie mam uruchomioną usługę cykliczną za 25 zł i dodatkowo co miesiąc 1 GB więcej jestem z Wami 8 lat więc mam tego sporo GB co miesiąc czy jeśli przedłużę usługę poprzez stronę www dodatkowo dostanę 15 GB czyli standard to czy w następnym miesiącu otrzymam tyle ile wcześniej GB tyle ile mój staż w sieci się liczy czy będzie to liczone od nowa i czy usługa się kumuluje z 30 dni na 60 dni itp ?Dzięki za odpowiedz.Pozdrawiam
  Odpowiedz
  • komentarz
   Łukasz 10:32 24-10-2018
   Nikt mi nie odpowie na moje pytanie??
   Odpowiedz
   • komentarz
    Piotrekk85 15:45 24-10-2018
    Jeśli masz obecnie usługę cykliczną za 25 zł, to przedłużenie przez www nic nie da. Cykliczna sama się odnawia. Chyba, że coś inaczej chcesz zrobić - to spróbuj napisać innymi słowami.
    Odpowiedz
  • komentarz
   Marta Cieślak-Krajewska 10:38 25-10-2018
   Łukasz, jeżeli klient jest z nami bardzo długo, to w bazowym pakiecie ma 20 GB. Do tego +1GB za każdy kolejny miesiąc ciągłości usługi cyklicznej. Czyli pierwsze odnowienie to 21 GB, drugie 22 GB itd. pod warunkiem, ze będzie ciągłość odnowień. Innymi słowy - jeśli usługa wyłączy się definitywnie klientowi po 31 dniach nieskutecznych odnowień, to straci wszystkie uzbierane dodatkowe GB z licznika. Kolejna aktywacja usługi to start od zera z pakietem 20 GB wynikających ze stażu w sieci. Jeśli poprzednia usługa jest jeszcze aktywna (lub czeka na odnowienie) i klient ma naliczone GB za kolejne odnowienia (np +8 GB do bazowego pakietu) i włączy na nowo SMSem, USSD lub przez Mój Orange usługę cykliczną to jest kilka możliwości: - Przy jej aktywacji dostaje tylko bazowy pakiet (w tym przypadku 20GB). Przy aktywacji nie dostanie dodatkowych GB wynikających z ciągłości odnowień. - Przy pierwszym odnowieniu nowej usługi dostaje tyle ile wynika z uzbieranych GB na liczniku. Nie traci tego co wypracował. Klient, mając wersję cykliczną na 31 dni może w trakcie jej aktywacji włączyć kolejną wersję cykliczną na 31 dni lub na 7 dni. W obu przypadkach zachowa uzbierane GB z kolejnych odnowień.
   Odpowiedz
   • komentarz
    Łukasz 11:39 25-10-2018
    Dziękuję bardzo za odpowiedź.Pozdrawiam
    Odpowiedz
 • komentarz
  cBr 13:21 26-10-2018
  Proszę o sprawdzenie czy skrypt generujący wiadomość o odnowieniu pakietu prawidłowo podaje ilość przyznanych GB. W zeszłym miesiącu w smsie miałem informację o przyznaniu 27648MB pakietu a w tym miesiącu 207,12GB. No chyba, że jesteście tacy szczodrzy ;)
  Odpowiedz
  • komentarz
   Adam 13:59 30-10-2018
   To jest suma dotychczasowego transferu + tego z odnowienia. Mam inne pytanie - dlaczego nastąpiła ta zmiana - tj. nie informujecie o liczbie przyznanych w odnowieniu GB? Jeżeli mam wersję z +1GB to tak naprawdę kontrola tego, czy transfer faktycznie narasta jest obecnie utrudniona.
   Odpowiedz
 • komentarz
  krakus 17:33 28-10-2018
  Głupie pytanie - czy jeżeli dotychczas miałem uruchomioną usługę Rozmowy i SMS-y bez limitu do wszystkich+pakiet GB z pakietem 15GB i bonusem za cykliczne doładowania, to muszę aktywować nową usługę czy nie? Będę wdzięczny za informację!
  Odpowiedz
  • komentarz
   Marta Cieślak-Krajewska 09:56 31-10-2018
   Nic nie trzeba na nowo aktywować. Usługa odnowi się według nowych zasad. Wszystkie okresy ważności, uzbierane GB itd. zostaną zachowane. Warunkiem jest tak jak dotychczas zapewnienie wystarczającej liczby środków na odnowienie.
   Odpowiedz
 • komentarz
  Patryk 18:26 09-11-2018
  Super... tylko dlaczego mając co miesiąc + 1 GB zebrałem już w sumie 50 GB miesięcznie i mi to zabraliście? dlaczego zabieracie takie coś stałym klientom?
  Odpowiedz
 • komentarz
  Zmiany 12:27 23-11-2018
  Po jaką kur.. cały czas orange zmienia metody aktywacji. Ktos ma tam coś nierówno zeby denerwować klientów. orange spada na psy. w Plus ten sam pakiet kosztuje 20zł rozmowy i sms do wszystkich a za kolejny numer płacimy tylko 15zł Dlaczego niema takiej możliwosci w Orange?
  Odpowiedz
  • komentarz
   Piotr Domański 09:32 18-01-2019
   Każdy operator ma inną ofertę i nie tylko (na przykład Plus coraz bardziej obsuwa się w dół w rankingach prędkości internetu mobilnego). Więc trudno to porównywać 1 do 1. Zwracam także uwagę, że przekleństwo, nawet wykropkowane pozostaje przekleństwem i takie wpisy nie będą wpuszczane przez moderacje.
   Odpowiedz
 • komentarz
  Zmiany 12:28 23-11-2018
  Dlaczego nie mozna u was wykupić saamych sms do wszystkich To jest chory system
  Odpowiedz
  • komentarz
   murwiga 17:31 25-11-2018
   Taaaaaak !!!! Własnie, kurcze blade. SAME SMS do wszystkich na kartę !!!
   Odpowiedz
 • komentarz
  Radek 13:23 13-12-2018
  Dzień Dobry. Mam odnawialny ważny 31 dni (zostało mi 7 GB ważne do 3 stycznia) i ten po doładowaniu kiedyś 200 zł ważny 5 m-c (zostało mi 28GB ważne do 28 stycznia). Jak loguję się na koncie Orange - daty ważności obu pakietów są pokazane osobno . Czy to znaczy że nie obowiązuje na oba pakiety najdłuższa obecnie data ważności? Bo to oznacza że muszę zużyć do 3 stycznia te 7GB a potem do 28 stycznia te 28GB ? Teraz tak - 4 stycznia dostanę nowy pakiet GB w ofercie odnawialnej na 31dni - ważny do 3 lutego - KTÓRY pakiet będzie mi schodził NAJPIERW? Czy ten z dłuższą datą czyli odnawialny czy ten poprzedni za doładowanie ważny do 28 stycznia? Najprościej byłoby gdyby obowiązywał najdłuższy aktualnie termin ważności a GB się dodawały bo tak robi się ciężkie zamieszanie. Żeby się nie okazało że pakiet odnawialny np choć ma datę ważności po 3 stycznia późniejszą - będzie schodził w pierwszej kolejności niż ten za doładowania i po 3 stycznia okaże się że żeby nie stracić będę "musiał" zużyć i odnawialny i za doładowania do końca daty ważności tego za doładowania tj do 28 stycznia. Rozumiem że sam w sobie pakiet odnawialny nie przepada tylko po 31 dniach przechodzi wraz z nowym na następny okres ważności. Czy jest sposób żeby GB za doładowania i za pakiet odnawialny kumulowały się (niewykorzystane) RAZEM ?
  Odpowiedz
 • komentarz
  Ang 20:24 04-01-2019
  Jak mam wykupić pakiet za 5 zl na 5 dni
  Odpowiedz
 • komentarz
  Nick 22:36 07-01-2019
  „Rozmowy i SMS-y bez limitu do wszystkich + pakiet GB” czy ten pakiet działa na terenie UE?
  Odpowiedz
  • komentarz
   Marta Cieślak-Krajewska 15:43 21-01-2019
   Tak, w ramach usługi można rozmawiać i SMSować bez limitu do wszystkich także w roamingu w Strefie 1. Pakiet internetowy dostępny w usłudze jest także dostępny w roamingu w Strefie 1, ale w ramach Limitu GB (mniejszy niż w kraju). Dokładne wielkości Limitu GB dla każdej wersji usługi znajdują się w cenniku usług w roamingu dla abonentów ofert na kartę https://www.orange.pl/ocp-http/PL/Binary2/2006198/4108693564.pdf
   Odpowiedz
   • komentarz
    Karol 11:13 25-01-2019
    Czy aktywacja kolejnej usługi w trakcie trwania obecnej będzie uwzględniać przyrost GB to znaczy czy otrzymując przy aktualnym odnowieniu usługi 52 GB i włączając ją na kolejne 3 miesiące otrzymam za jednym razem 53 GB + 54 GB + 55 GB?:) Pytam ponieważ w regulaminie jest tylko mowa o automatycznym odnowieniu, a nie o samodzielnym:)
    Odpowiedz
    • komentarz
     Karol 12:37 25-01-2019
     Przeprowadziłem dzisiaj rozmowę na czacie ale nie chce mi się wierzyć w to co ten Pan mi napisał. 25.01.2019, 12:32:28 Doradca XXX Data zakończenia 25.01.2019, 12:32:09 Ja: Witam, mam włączony pakiet Rozmowy i SMS-y bez limitu do wszystkich + pakiet GB. Czy aktywacja kolejnej usługi w trakcie trwania obecnej będzie uwzględniać przyrost GB to znaczy czy otrzymując przy aktualnym odnowieniu usługi 52 GB i włączając ją na kolejne 3 miesiące otrzymam za jednym razem 53 GB + 54 GB + 55 GB? Doradca Orange dołączył do rozmowy. • YYY: Witam serdecznie • YYY: Rozumiem, iż chodzi tutaj o usługę na kartę? Ja: Tak. Ja: Orange Free na kartę. • YYY: Zatem w tej sprawie przekieruję do dedykowanego czatu, który zajmuje się takimi usługami. Proszę się nie rozłączać Ja: Dobrze. Doradca Orange opuścił rozmowę. Doradca Orange dołączył do rozmowy. • XXX: Dzień dobry, XXX. W czym mogę pomóc? Ja: Witam, mam włączony pakiet Rozmowy i SMS-y bez limitu do wszystkich + pakiet GB w ofercie Free na Kartę. Czy aktywacja kolejnej usługi w trakcie trwania obecnej będzie uwzględniać przyrost GB to znaczy czy otrzymując przy aktualnym odnowieniu usługi 52 GB i włączając ją na kolejne 3 miesiące otrzymam za jednym razem 53 GB + 54 GB + 55 GB? • XXX: Poczekaj proszę ? • XXX: https://orange.binaries.pl/bw//20155/0/27433/1f6582d1-9267-4b7b-8f43-89f451feac3d.pdf ? • XXX: Sprawdzam zapisy z regulaminu. Ja: Dziękuje za regulamin ale przeczytałem go i nie ma tam o tym mowy. • XXX: Jeszcze chwila. Ja: Dobrze. • XXX: W regulaminie jest zapisane, cytat poniżej : • XXX: "Po każdym kolejnym automatycznym odnowieniu usługi Abonent otrzyma o 1 GB większy pakiet GB niż w okresie poprzednim". • XXX: Chodzi o zapis z punktu 13 regulaminu tej promocji z 11.10. 2018. Ja: Owszem ale ja pytam w sytuacji kiedy sam odnowie na kolejne miesiące,a nie pakiet odnowi się automatycznie? • XXX: W związku z tym zapisem, nie otrzymasz dodatkowo 1 GB więcej, gdy przedłużysz sobie ważność tego pakietu SMS-em lub krótkim kodem. Ja: A czy otrzymam tyle samo GB co w ostatnim odnowieniu czyli 52 GB? • XXX: Na razie otrzymasz podstawę czyli 15, 17 lub 20 GB w zależności od stażu w sieci, a przy kolejnym automatycznym odnowieniu usługi dodatkowo otrzymasz kolejny 1 GB. Ja: Nie wiem czy Pan mnie zrozumiał bo mam włączony pakiet cykliczny, a nowych regulamin umożliwia włączenie kolejnych pakietów i ich sumowanie. • XXX: Poproszę o podanie numeru telefonu, którego sprawa dotyczy. Ja: Po co Panu nr tel mówię jak jest Rozmowy i SMS-y bez limitu do wszystkich + pakiet GB w ofercie Free na Kartę włączony cyklicznie. Zmiany w regulaminie weszły 21 stycznia dlatego pytam. • XXX: Te zmiany z 21.01. 2019 dotyczą elastycznych pakietów internetowych , a nie promocji: Rozmowy i SMS-y bez limitu do wszystkich + pakiet GB. • XXX: https://orange.binaries.pl/bw//20155/0/30935/1008f52f-ef60-4f06-b806-10d4a922c7d1.pdf ? Ja: https://biuroprasowe.orange.pl/blog/rozmowy-i-sms-y-bez-limitu-do-wszystkichpakiet-gb/ • XXX: Jeśli Klient włączy inny wariant cykliczny w okresie ważności obecnego, usługa będzie się odnawiać zgodnie z ostatnio włączonym wariantem. Przykład: Klient włączył 11.10 wariant 31- dniowy. Usługa załóżmy, że jest ważna do 11.11. Klient jutro włączy usługę na 7 dni. Usługa będzie ważna do 18.11, i tego dnia odnowi się za 7 zł na kolejne 7 dni. Ja: Co jeszcze dostajecie w nowej usłudze Możecie włączyć kolejną wersję usługi mając aktywną jej poprzednią wersję, • XXX: Można aktywować usługę mając jeszcze aktywną poprzednią wersję. Dni ważności zsumują się, jeśli odnowienie zostanie dokonane przy pierwszej próbie. Ja: Ma cykliczną na 31 dni która odnawia się np. 23 dnia miesiąca ale włączam ją 24 dnia trzykrotnie czy mając przy ostatnim odnowieniu 52 GB otrzyma 53 Gb +54 Gb +55 GB? • XXX: Nie. Będziesz miała to co Ci pozostało, czyli tą podstawę z poprzedniego odnowienia + 15 GB. • XXX: Bez dodatkowego 1 GB. • XXX: Dodatkowy 1 GB jest przyznawany tylko i wyłącznie przy automatycznym (systemowym) odnowieniu pakietu. Ja: Czyli otrzymam 52 Gb + 52 Gb + 52 GB? • XXX: Nie 52 GB + 15, czyli 67 GB. • XXX: Nie. Trochę inaczej: 52 +15+ 15+15, czyli 97 GB łącznie. Ja: ale odnowię samodzielnie na kolejne 3 miesiące!!! • XXX: Trochę inaczej: 52 +15+ 15+15, czyli 97 GB łącznie. Ja: No to fatalnie. To się nie opłaca? Ja: Ale chwileczkę jestem w sieci ponad dwa lata zatem powinienem dostać 52+ 17 + 17 + 17 GB? • XXX: Ok. Tutaj się poprawiam, bo nie podała mi Pani swojego numeru. • XXX: To w takim razie się zgadza, co Pani podała powyżej. • XXX: 52+17+17+17, czyli łącznie 103 GB. Ja: Dobrze to dziękuję za udzielenie mi informacji. Ja: Zapisuję rozmowę na wszelki wypadek? Ja: Pa? Czy to jest prawda bo jeśli tak to nie ma sensu aktywować tego pakietu na kolejne miesiące samodzielnie?
     Odpowiedz
 • komentarz
  Karol 13:49 25-01-2019
  Dochodzę do wniosku, że włączenie kolejnej wersji usługi mając już ją aktywną nie ma sensu, ponieważ otrzymuje się tylko bazową ilość GB, a nie kontynuację uzbieranych GB. Zatem gdybym ją włączył przy obecnym pakiecie 50 GB straciłbym za każde samodzielne odnowienie 35 GB.
  Odpowiedz
 • komentarz
  Karol 14:51 25-01-2019
  Odnoszę wrażenie, że Orange zamiast nagradzać klientów w jakiś dodatkowy sposób za to, że chcą aktywować usługę na kolejne miesiące i w ten sposób wydać środki to każe ich w postaci obcięcia zebranych już wcześniej GB oferując jedynie pakiet bazowy za samodzielne odnowienie.
  Odpowiedz
  • komentarz
   sylwekzolkusza 05:38 29-01-2019
   Wersja automatycznie odnawiana, jest możliwa do ustalenia, na przykład co 50 dni, robiony doładowanie, ta też można.
   Odpowiedz
 • komentarz
  MAURYCY 17:24 24-04-2019
  Zmiana na plus.
  Odpowiedz
  • komentarz
   murwiga 18:04 07-05-2019
   Dlaczego Orange wszystkim wciska internet ? Nie może dać w prepaidzie nielimitowanych rozmów i wiadomości za powiedzmy 10 zł ?? Bez tych cholernych gigabajtow ? Nie wszyscy potrzebują internet w komorce !!! Ja trzymam ten POP, czy YES już tyle lat i szlag mnie trafia, że muszę kupować no-limity u innych operatorów !!!
   Odpowiedz
   • komentarz
    murwiga 19:46 07-05-2019
    no, oczywiście za plus minus 10 zł co 30 dni...odnawialny taki pakiet na kartę ... inni mogą, dlaczego nie Orange ? Takie Niewyczerpalne różności dla wiernych użytkowników :) Na pewno masa starszych ludzi by się ucieszyła.
    Odpowiedz
 • komentarz
  Marek 18:59 22-06-2019
  Witam, Mam problem ponieważ od dłuższego czasu używam tego pakietu za 25zł ale używam opcji jednorazowej ponieważ jak wykorzystam internet to kupuje następny pakiet ale do sedna. Mając kupiony pakiet prawie wykorzystałem dostępny mi internet więc żeby nie zapomnieć kupiłem za kolejne 25zł pakiet i wszystko fajnie, SMS przyszedł o tym, że pakiet został przedłużony a na następny dzień dostałem SMSa od operatora o braku środków na koncie. Dodam też, że jestem od tygodnia w Szkocji i okazało się, że za rozmowy i sms-y do Polski muszę płacić a chyba miały być nielimitowane ale co do tego akurat nie jestem pewien. Głównie chodzi mi o to jak odzyskać pakiet/pieniądze. Z góry dziękuję.
  Odpowiedz
 • komentarz
  kasia 11:36 12-07-2019
  A jak mam uruchomic wersje jednorazowa? Bo opisana jest tylko odnawialna?!
  Odpowiedz
  • komentarz
   Krystian 09:35 10-09-2019
   https://orange.binaries.pl/bw//20155/0/39002/2595b0a5-8fd4-41ab-9e98-3b0c4a561277.pdf
   Odpowiedz
 • komentarz
  Quaestor 09:51 04-09-2019
  za pomocą którego kodu wyłączam automatyczne przedłużanie
  Odpowiedz
  • komentarz
   Krystian 09:37 10-09-2019
   na 7 dni kodem *115*2*7# a na 31 dni kodem *115*2*31# osobiście polecam opcję 7-dniową :-)
   Odpowiedz
 • komentarz
  Sts545 21:08 16-10-2019
  Jak wyłączyć
  Odpowiedz
 • komentarz
  Pod jakim numerem jest ten pakiet za 7al 10zo 22:42 30-10-2019
  Na jaki numer się wysyła te rozmowy i sms-y bez limitu za 10 albo za 7 zł
  Odpowiedz
 • komentarz
  Marcel 09:42 07-11-2019
  No dobra. Wygląda na to, że będę płacić drożej za to samo. Dzięki. Poprzednia oferta zawierała pakiet 2GB (nie jestem facebookowym zombie, ale dobrze być online) i nielimitowane SMS'y przez miesiąc za 15zł. Teraz usługa na 31 dni to conajmniej 25zł. Efektywna podwyżka miesięcznej usługi to 66% wartości bazowej. Tak, dostajesz dodatkowe GB, ale jeśli z nich nie korzystasz to tak jakby oferowali działkę na księżycu. Czas szukać innego operatora.
  Odpowiedz
 • komentarz
  Brosnix 12:03 27-11-2019
  Witam, jak zdezaktywować STARTCYKL, bo tu nigdzie to nie jest napisane
  Odpowiedz
 • komentarz
  Adi 08:01 10-02-2020
  Jaki jest kod na włączenie pakietu na kartę za 50zł. I ile jest wtedy neta w UE?
  Odpowiedz
 • komentarz
  Kocik 08:54 16-03-2020
  Pod jaki numer mam wysłać w wersji jednorazowej
  Odpowiedz
 • komentarz
  jan 13:59 11-05-2020
  ktos wie jak ta usluge wlaczyc komus ze swojego numeru
  Odpowiedz
 • komentarz
  Uśmiech 18:50 25-05-2020
  POWINNY WIADOMOŚCI MMS I WIADOMOŚCI GŁOSOWE NIE BYĆ NALICZANE, A NIE STRACIŁAM 9 ZŁOTYCH, A KIEDYŚ NAWET 30, BO NIGDZIE NIE MIAŁAM JAK SIĘ DOCZYTAĆ CZY MMS I GŁOSÓWKI SĄ NALICZANE, Ż E N A D A.
  Odpowiedz
 • komentarz
  Arniswa 10:01 25-03-2021
  Dlaczego klienci zarejestrowani po 19.09.2019 nie moga ściągnąć pakietu na 7 dni??!Rowni I równiejsi??czym sie rozni klient ktory ma numer z przed tej daty??zwlaszcza ze w moim przypadku byla to tylko zmiana numeru nie operatora,a w orange jestem jeszcze jak byla to IDEA czyli kawal czasu...dyskryminacja?za chwile bedzie ze jak sie nie zaszczepisz to nie bedziesz mogl ściągnąć pakietow...
  Odpowiedz
 • komentarz
  Orange yes 20:51 12-02-2022
  Mam taryfę Orange yes. Oczywiście w ofercie napisane, że minuta połączenia do wszystkich kosztuje 0,29gr. Dziwne bo po zasileniu konta kwotą 30zl. wykonałem połączenie trwajace 19min 52s. Przyszedł raport podsumowujący rozmowę a w nim powyższy czas i kwota 7,95zl. Ja tam baran jestem bo tylko po polibudzie, ale dzielić i mnożyć potrafię. Do sedna Orange oszukuje, bo minuta wychodzi po 0,40gr. Nie lubię złodziei. Uciekam od tych oszustów.
  Odpowiedz
 • komentarz
  xxx 19:45 06-07-2022
  ale na jaki numer mam wyslac np.sms-a zeby nabyc 1-dniowy pakiet ???
  Odpowiedz

Dodano do koszyka.

zamknij
informacje o cookies - Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z orange.pl bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza,
że pliki cookies będą zamieszczane w Twoim urządzeniu. dowiedz się więcej