Odpowiedzialny biznes

Kluby Sportowe Orange już wyposażone

Kasia Barys Kasia Barys
05 października 2015
Kluby Sportowe Orange już wyposażone

Wyposażyliśmy właśnie ostatni, setny Klub Sportowy Orange.  Ekipa techniczna rozwożąc piłki, koszulki, lekki sprzęt treningowy oraz tablety objechała cały świat :) bo zrobili 48 tys km, więcej nawet niż obwód kuli ziemskiej. To było naprawdę wiele miłych, wzruszających spotkań. Witały nas dzieciaki, rodzice, trenerzy, dyrekcja a nawet wójt i ksiądz :) W Łodzi witał nas wiceprezydent miasta. Na nasz przyjazd czekały torty, balony, transparenty. Dzieciaki przygotowały pokazy taneczne, skecze a także występy ludowe. To jeden z najprzyjemnijeszych programów, w jakich mogłam brać udział. Widać było pełne zaangażowanie. I o to chodzi.

Obejrzyjcie film z odwiedzin w setnym KSO, w Pomiechówku.

c58c1fae8d51cbe92dcb7c5f660dfbc26d7.jpg

79cc4b6f48ea2356d8f666b18360ba5347e


Sieć

Wielomilionowa kara za częstotliwościowy piruet Polkomtela

Wojtek Jabczyński Wojtek Jabczyński
02 października 2015
Wielomilionowa kara za częstotliwościowy piruet Polkomtela

Pamiętacie, jak w ubiegłym roku kupiliśmy od Polkomtela blok 2,4 MHz w paśmie 1800 MHz, ale potem nasz biznesowy partner wykręcił efektowny piruet, zmienił zdanie i sprzedanego pasma oddać nie chciał? UKE nie miał wyboru cofnął już wydaną decyzję i było po interesie. Naszym zdaniem, tak się jednak w biznesie nie robi i sprawa trafiła do sądu. Właśnie zapadł wyrok, który nikogo zaskoczyć nie mógł, no może prócz prawników Polkomtela. Sąd Okręgowy w Warszawie dziś zasądził, aby Polkomtel wypłacił Orange Polska 9 mln zł kary umownej wraz z odsetkami od kwoty 6 mln zł (od dnia 12 kwietnia 2014 r. do dnia zapłaty) oraz od kwoty 3 mln zł (od dnia 23 lipca 2014 r. do dnia zapłaty). Pacta sunt servanda jak mawiali mądrzy Rzymianie.

4e446bcda18a8b2eaff1341ee5daccbf9d4


Bezpieczeństwo

UWAGA – znów phishingowe maile!

Michał Rosiak Michał Rosiak
02 października 2015
UWAGA – znów phishingowe maile!

Dziś tekst nieplanowany, ale z ostrzeżeniem przed działaniami cyber-przestępców nie ma co czekać. Nasz CERT.orange.pl dostał dzisiaj sporo informacji o tym, że znów otrzymujecie (nie tylko klienci naszych usług) maile, podszywające się pod nasze faktury! Cyber-przestępcy liczą na to, iż złapecie się na informację o rzekomych zaległości i nie namyślając się długo klikniecie w zawarty w mailu link, by ściągnąć "fakturę".

Nie łudźcie się na to, że będzie tam cokolwiek poza exploitem, który będzie usiłował zarazić Wasz komputer! Plikowi do którego prowadzi link, przyglądają się już nasi analitycy, a ja poprzestanę na szybkich i krótkich, apelujących do Waszego zdrowego rozsądku radach:

* dokładnie przyglądajcie się każdemu przychodzącemu do Was mailowi, związanemu z kwestiami finansowymi.

* pamiętajcie, że nasze faktury przychodzą wyłącznie z adresów e-fakturaF@pl.orange.com i e-fakturaM@pl.orange.com

* zawsze sprawdźcie, czy podany w mailu nr klienta to Wasz numer

absolutnie nie klikajcie w żadne zamieszczone tam linki (nasze faktury są dołączane do maili - cyberprzestępcy tego nie robią, bowiem wtedy ich PDFy z "wkładką" wykryłyby systemy antywirusowe

* w razie jakichkolwiek wątpliwości, kontaktujcie się z naszym CERT (formularz znajdziecie tutaj).

3d45f9bd9d5be768866e2e99bd9d8f9e2dc

Scroll to Top