Bezpieczeństwo

Malware za warstwą cebuli

Michał Rosiak Michał Rosiak
18 grudnia 2014
Malware za warstwą cebuli

Przyzwyczailiście się już do regularnych analiz malware'u, wykonywanych przez moich kolegów z CERT Orange Polska? To dobrze, bo przed Wami kolejna. Tym razem coś zupełnie innego - bot Onion Duke, który wykorzystując podstępnie korzystających z jednego z węzłów sieci TOR, cichaczem dołączał do każdego pliku dropper, instalujący trojana na komputerze ofiary. Węzeł TOR, o którym mowa, mieścił się w Rosji, a część opracowań, opartych na statycznej i behawioralnej analizie próbki, wskazuje jego związek z operacjami prowadzonymi przeciwko systemom teleinformatycznym NATO, ujawnionymi w 2013 roku.

Ten Onion Duke to żarcik taki - bowiem przestępcy nie tylko zainstalowali się w sieci TOR (The Onion Routing, Trasowanie Cebulowe), ale dodatkowo niczym warstwami cebuli „owijali” każdy pobrany plik wykonywalny w specjalny program, który niejako przemycał droppera do atakowanego systemu.

Naszą dokładną analizę - oczywiście jak zawsze, dla hardcore'ów - przeczytacie tutaj.


Rozrywka

Cyber Brown – trailer filmu

Marek Wajda Marek Wajda
17 grudnia 2014
Cyber Brown – trailer filmu

Cyber Marian przygotował dla was kolejną przeróbkę trailera filmu. Tym razem na warsztat poszła biografia Jamesa Browna, amerykańskiego muzyka - Get on up.

- Co prawda namiętnie nie słucham Jamesa Browna, ale od czasu do czasu lubię sięgnąć do jego muzycznej twórczości. Jak mawiał inż. Mamoń "mnie się podobają piosenki, które już kiedyś słyszałem" i tak też jest w tym przypadku... więc jeśli chodzi o piosenki Jamesa Browna, najbardziej lubię jego hity: "It's a Man's World", "I Feel Good" czy "Sex Machine" - mówi Cyber Marian.

Zobaczcie jego przeróbkę, której akcja dzieje się również w Polsce i porównajcie ją z oryginałem.

I pamiętajcie, że dzięki Środom z Orange drugi bilet macie w prezencie;)


Rozrywka

Filmowe propozycje Orange

Aleksandra Urbańska Aleksandra Urbańska
17 grudnia 2014
Filmowe propozycje Orange

To, że film Bogowie jest najlepiej oglądaną polską produkcją nie jest dla mnie zaskoczeniem :-) Zresztą, potwierdzają to kinowe statystyki. Od premiery, która odbyła się w październiku tego roku, film zgromadził 2 077 305 widzów!  Czy wśród Was jest jeszcze ktoś, kto nie widział fantastycznej kreacji Tomasza Kota w roli profesora Zbigniewa Religi?

c191f050be71afde3687ea6cb630ba16593

Jeśli tak, to zapraszam do wzięcia udziału w konkursie. Środa to przecież idealny dzień by wygrać podwójne bilety do Multikina;)

Wymień trzy inne koprodukcje Orange, które w tym roku pojawiły się w kinach. Na Wasze odpowiedzi, udzielane w komentarzach, czekam do piątku, do 19 grudnia. Do rozdania mam 5 podwójnych zaproszeń.

Scroll to Top