Odpowiedzialny biznes

Nasze działania na rzecz klientów seniorów docenione

Monika Kulik Monika Kulik
04 czerwca 2024
Nasze działania na rzecz klientów seniorów docenione

Polish Contact Center Awards to ważny konkurs skupiający się na obsłudze klientów, w którym regularnie uczestniczymy. W tym roku w kategorii "Komunikacja z klientami" zdobyliśmy wyróżnienie za projekt "Teraźniejszość to cyfrowa przyszłość".

Pod nazwą "Teraźniejszość to cyfrowa przyszłość" kryją się warsztaty, które od kilku lat organizujemy dla seniorów w Miasteczkach Orange, czyli naszych siedzibach w większych miastach. Szkolenia prowadzi trener, a pomagają mu wolontariusze - pracownicy Orange, którzy wspierają osoby starsze w wykonywaniu ćwiczeń.

Seniorzy przynoszą na spotkania własne smartfony i na nich uczą się tego, co może przydać im się na co dzień - jak zainstalować aplikację, udostępnić lokalizację, wydawać polecenia głosem, korzystać z social mediów. Nie zapominamy o bezpieczeństwie. Uczymy seniorów, jak nie dać się nabrać na oszustwo na wnuczka czy na fałszywe SMS-y. Wyposażeni w wiedzę, mogą bez przeszkód korzystać z nowych umiejętności i wszystkich funkcji smartfonów. W 2023 roku zorganizowaliśmy dziewięć spotkań. Skorzystało z nich w sumie 197 seniorów. W tym roku warsztaty odbyły się już w 5 lokalizacjach, a kolejne jeszcze przed nami

Wyróżnienie w Polish Contact Center Awards to dowód na to, że nasze działania są pozytywnie oceniają nie tylko sami seniorzy, ale też specjaliści. To ważne także dla zespołów zaangażowanych w organizację warsztatów: #OrangeTeam, Rad Miasteczek i wolontariuszy.

Stacjonarne spotkania w Miasteczkach Orange i salonach to nie wszystko. Prowadzimy również kursy on-line, które cieszą się dużym powodzeniem. Robimy je wspólnie z Krajowym Instytutem Gospodarki Senioralnej na platformie ABC senior. Co tydzień łączą się z nami seniorzy z Uniwersytetów Trzeciego Wieku, kół seniorów, instytucji opieki i osoby indywidualne. W tym roku, w odpowiedzi na potrzeby, które zgłaszali nam seniorzy, uruchomiliśmy też kurs on-line dla osób bardziej zaawansowanych. Można nauczyć się na nim m.in., jak korzystać z QR-kodów, Czata GPT czy jak zrobić backup danych. W ubiegłym roku z różnych form naszych kursów skorzystało ponad w sumie aż 7 000 seniorów.

Edukacja cyfrowa tej grupy wiekowej to ważna część naszych działań na rzecz włączenia cyfrowego. Chcemy, aby każdy, niezależnie od wieku, sprawności czy umiejętności, mógł w pełni korzystać z cyfrowego świata.


Rozrywka

Znamy przyszłość Playstation

Bartosz Graczyk Bartosz Graczyk
03 czerwca 2024
Znamy przyszłość Playstation

Playstation to marka znana nie tylko wśród graczy. Kojarzymy ją z wysokobudżetowych produkcji na wyłączność. W minionym tygodniu, na konferencji State of Play, którą można było obejrzeć na żywo na Youtube czy Tiktok, poznaliśmy tytuły nowych produkcji oraz daty ich premier.

Zapowiada się ciekawy czas, szczególnie dla graczy, preferujących do zabawy komputery osobiste. Jakie gry ujrzymy na naszych konsolach i pecetach w trakcie najbliższego roku?

Marvel Rivals z szarym pajączkiem

Na State of Play dowiedzieliśmy się więcej na temat produkcji o tytule Concord. Wcześniej widzieliśmy tylko zwiastuny, natomiast w trakcie trwania wydarzenia mogliśmy ujrzeć materiały z rozgrywki. To "hero shooter" czyli gatunek znany z gier takich jak Overwatch czy Valorant. To połączenie MOBA (jak choćby League of Legends) ze strzelankami (Battlefield, Call of Duty). Produkcja autorstwa Firewalk Studios jest usytuowana w klimacie sci-fi z elementami komediowymi. Wielu dziennikarzy przyznaje, że przypomina im to adaptację "Strażników Galaktyki". Już 23 sierpnia będą beta testy zarówno na PS5 jak i na PC.

Nie zabraknie oczywiście "egranizacji" legendy komiksów. Choć akurat gra Marvel Rivals będzie dostępna na wielu platformach (PS5/XSX/PC, a nawet MacOS!), użytkownicy Playstation otrzymają wyjątkową zawartość. Będzie nią postać Spider-Mana w wersji Scarlet Spider. Sama gra to drużynowa strzelanka z postaciami znanymi z komiksów, seriali, filmów i gier ze stajni Marvel Comics. Mecze będą odbywać w drużynach 6 na 6 czyli można opisać tę produkcję jako faktyczny "hero" shooter. Zamknięte beta testy na platformie PS5 rozpoczną się w lipcu.

Playstation traci gry na wyłączność? Premiery na PC i PS5

W trakcie wydarzenia mieliśmy styczność z wieloma zapowiedziami produkcji, które trafią jednocześnie na komputery osobiste jak i na PS5. Dotyczy to zarówno gier zewnętrznych wydawców, jak też studiów Sony.

Z tych pierwszych warto wspomnieć o zapowiedzianym Where Winds Meet, czyli grze akcji z otwartym światem, osadzonej w stylistyce Chin za czasów średniowiecznych. Jej atutem jest zmieszanie klimatu historycznego z mistycyzmem. Niestety na ten moment nie padła data premiery. Oprócz tego pokazano drugą część Path of Exile wraz z elementami gameplayu. To produkcja typu hack'n'slash RPG (bardzo podobne do Diablo), która zawita również na XSX oraz PC. Warto wspomnieć o remake'u Silent Hill 2, które będzie miało swoją premierę na PS5 oraz PC, 6 października 2024 roku. Gra jest produkowana przez polskie studio Bloober Team znane chociażby z Medium.

W czasie State of Play ujrzeliśmy też zapowiedź Dynasty Warrior's Origins czyli hack'n'slash z elementami beat'em up. Brzmi skomplikowanie? Dla niektórych pewnie tak, tymczasem oznacza po prostu grę polegającą na odpędzaniu hord wrogów i poruszania się określonymi ścieżkami. Swoją drogą dawno nie widziałem tego typu gry, to rzadki w dzisiejszych czasach gatunek. Jeszcze bardziej ciekawa okazała się zapowiedź Ballad of Antara, czyli MMO RPG w świecie fantasy, które wyjdzie zarówno na PC, PS5 jak i urządzenia mobilne.

Poza tym na PC wylądują gry od Sony. Swojego remake'u doczeka się Until Dawn, czyli horror z czasów PS4. Ta wciągająca gra akcji, z wywołującą gęsią skórkę opowieścią, ma trafić na komputery osobiste pod koniec tego roku. Oprócz tego God of War: Ragnarok dostaniemy na PC już 19 września, czyli za niespełna 3,5 miesiąca. Jak widać sporo tego "PC". Czy Sony zaprezentowało coś dla fanów stricte tej platformy? Tak, ale i nie do końca, bo największe produkcje na wyłączność są przeznaczone na...

Playstation VR2

Na dodatek to nie byle jakie zapowiedzi, ponieważ są to znane i lubiane marki nie tylko wśród graczy, ale i kinomanów. Ci, którzy lubią się bać na pewno zainteresują się Alien: Rogue Incursion, gdzie z perspektywy pierwszej osoby staniemy w szranki z Xenomorphem. Trzeba jednak uważać, bo "Alien" to "Alien", czyli dookoła mrok i pustkowie. Nie wiadomo skąd uderzy straszny kosmita. Gra ma się pojawić w sprzedaży w okresie świątecznym.

Fani gatunku też nie mają na co narzekać, bowiem na horyzoncie pojawiło się nowe IP. Skydance’s Behemoth to gra z perspektywy pierwszej osoby gdzie główny bohater przemierza pustkowia w celu pokonania ogromnych potworów.

Kontynuacji doczekał się też Astro Bot

...albo raczej rozszerzenia. Ta prosta mini gierka dodawana do każdego zestawu PS5. Platformówka ma być pełna kolorowych przygód, aż 80 ciekawych poziomów, no i pełnego wykorzystania piątej generacji kontrolera od Playstation. To przygoda dla każdego. Zarówno dla małych dzieci oraz nowych jak i zapalonych graczy. Co ciekawe, nie musimy długo czekać na premierę, która odbędzie się już 6 września.

Na tegorocznej konferencji State of Play zaprezentowano wiele ciekawych produkcji, chociaż nie spodziewałem się, że Sony aż tak bardzo skieruje uwagę odbiorców w stronę platformy PC. Zaprezentowano dużo gier multiplatformowych oraz portów z PS5 na PC, co nie zmienia faktu, że były to ciekawe prezentacje. Moje wrażenia po pokazach są bardzo pozytywne i nie mogę się doczekać nadchodzących produkcji na obie platformy. Jeżeli któraś z przedstawionych gier spodobała Ci się, a nie masz na czym grać - w Orange możesz wyposażyć się w zarówno konsolę PS5 jak i mocne komputery, które pociągną niejedną nową grę na wysokich ustawieniach.


Oferta

Niedzielna okazja: laptop HP 250 G9

Beata Giska Beata Giska
02 czerwca 2024
Niedzielna okazja: laptop HP 250 G9
Tylko dziś w ofercie bez abonamentu, możecie kupić taniej wysokiej jakości laptop HP 250 G9 z trzyletnią gwarancją. Jego cena spada aż o 300 zł.

Laptop HP 250 G9  będzie doskonałym narzędziem do pracy, jaki i rozrywki. To komputer wszechstronny, cienki i lekki, wygodny do transportu. Posiada duży współczynnik proporcji ekranu do obudowy, szybką pamięć RAM i optymalną pamięć masową, wydajny procesor, który radzi sobie z wymagającymi aplikacjami, zaawansowanymi grami oraz obsługuje kilka programów jednocześnie.

Urządzenia w niższej cenie dostępne są tylko dziś -  do wyczerpania zapasów. Więcej o parametrach technicznych znajdziecie na karcie produktu, a w naszym sklepie online macie duży wybór laptopów, tabletów i sprzętów gamingowych. Szczegóły niedzielnej okazji dostępne są tutaj.

Scroll to Top