Bezpieczeństwo

(nie)Bezpieczna Sieć cz. 3

Michał Rosiak Michał Rosiak
29 grudnia 2014
(nie)Bezpieczna Sieć cz. 3

Witajcie (po)świątecznie, mam nadzieję, że nastroje dobre, brzuchy pełne, rodzina w domu, a Mikołaj łaskawy? :) A może jeszcze na dodatek korzystacie z rozkoszy ostatnich dni urlopu?

No to w takim razie odpoczywając świątecznie, możecie obejrzeć sobie, na co warto uważać, korzystająć z chmur. Tych cybernetycznych oczywiście, bowiem z tych prawdziwych póki co (ale przyznam się Wam, że przygotowuję ten wpis 23.12 ;) ) śnieg na razie wcale nie chce spadać :(

Miłego oglądania i wesołych świąt!

PS: Jakbyście mieli jakieś tematy, o których chcielibyście obejrzeć kolejny odcinek, to jak zwykle się polecam ;)


Bezpieczeństwo

Nowy malware na Androidy

Michał Rosiak Michał Rosiak
23 grudnia 2014
Nowy malware na Androidy

Już niemalże świątecznie więc trochę się pokręciło :) Ja dziś wyjątkowo we wtorek zamiast czwartku, a w kolejnym tygodniu czwartek będzie w poświąteczny poniedziałek.

A póki co, chłopaki z CERT Orange Polska rozebrali na czynniki pierwsze kolejny malware. Tym razem pod lupą NotCompatible.C, nowa wersja trojana na telefony z systemem Android. Potrafi skubany niestety dużo, na szczęście wciąz można się przed nim chronić, po prostu powstrzymując się od instalowania aplikacji z nieznanych źródeł. Kilka złotych nie zapłaconych za aplikację może się przełożyć na nieporównywalnie większe koszty, gdy okaże się, że złapaliśmy to paskudztwo. Nie zmienia to niestety faktu, że jest to jeden z najczęściej spotykanych mobilnych szkodników w naszej sieci, więc warto przeczytać, jak się dowiedzieć, czy przypadkiem nie padliśmy jego ofiarą!

Zainteresowanych analizą dla hardcore'ów zapraszam do lektury tutaj, w poniedziałek rano będę miał dla Was, kolejny odcinek (nie)Bezpiecznej Sieci, a póki co:

życzę Wam spokoju ducha, cudownych chwil z rodziną i naładowania duchowych akumulatorów

Niech to będą piękne święta. Może nawet śnieg spadnie? :)


Odpowiedzialny biznes

Blogowy Mikołaj życzy Wam Wesołych Świąt

Wojtek Jabczyński Wojtek Jabczyński
22 grudnia 2014
Blogowy Mikołaj życzy Wam Wesołych Świąt

Redakcja bloga poprosiła mnie, aby w imieniu wszystkich autorów życzyć Wam wspaniałych Świąt. Wziąłem sobie mocno do serca tę  prośbę i oto co z tego wyszło...

 

Scroll to Top