Oferta

Nokia N9 w październiku w Orange

Wojtek Jabczyński Wojtek Jabczyński
27 września 2011
Nokia N9 w październiku w Orange

Dziś Telepolis.pl napisał, że rozpoczęły się pierwsze dostawy jednego z najbardziej oczekiwanych telefonów tego roku - Nokii N9. W Orange ten aparat powinien się pojawić w ofercie już w pierwszej połowie października. Moim zdaniem telefon ma szansę być jednym z hitów wśród aparatów z wyższej półki. Stosując nomenklaturę sportową to trochę smartphone "na przełamanie" fińskiego koncernu. Kto widział i trzymał w ręku Nokię N9 na pewno doceni jej oryginalny wygląd oraz wyposażenie: ekran AMOLED o przekątnej 3,9 cali, 8 Mpix aparat fotograficzny, procesor 1 GHz i nawet 64 GB pamięci wewnętrznej. Jestem ciekawy, jak przyjmą go klienci. Ja trzymam kciuki.

nokia_n9_11.jpg


Odpowiedzialny biznes

Dojrz@łość w sieci

Monika Kulik Monika Kulik
27 września 2011
Dojrz@łość w sieci

Aż 78% z 13 milionów Polaków po pięćdziesiątym roku życia nie korzysta z Internetu, to jedno z ostatnich miejsc wśród krajów Unii Europejskiej – wynika z "Raportu Otwarcia Koalicji Cyfrowego Włączenia Generacji 50+ "Dojrz@łość w sieci". Między alienacją a adaptacją. Polacy w wieku 50+ wobec Internetu". W ramach Koalicji staramy się tę sytuację zmienić.

W poniedziałek w Pałacu Prezydenckim nagrodziliśmy projekty społeczne obejmujące cyfrową edukację osób po 50 roku życia. Kursy z obsługi komputera, fotografii cyfrowej, telekonferencji, skanowania, itd. – które od razu przekładają się na praktykę. Seniorzy pomagają digitalizować zbiory wrocławskiej biblioteki, organizują wirtualną sieć kontaktów między podopiecznymi Ośrodka Pomocy Społecznej, którzy z powodu wieku i stanu zdrowia nie mogą opuszczać swoich domów, prowadzą kronikę w Internecie, a na spotkania zapraszają się SMSami. Jak widać po tych projektach, jeśli okaże się, że Interent może się przydać – motywacja do oswojenia komputera, skanera czy aparatu cyfrowego jest o wiele lepsza. Największą barierą (55,7 proc) w korzystaniu z Internetu przez seniorów jest bowiem brak uzasadnienia dla korzyści z sieci, a tylko 17,8 proc. osób uważa, że to nazbyt skomplikowane.

Ja zapamiętałam „Latające Babcie” z Łodzi – które w 2010  roku spotkałam na Gali Wolontariatu. Babcie idą z duchem czasu – teraz spotkać je można w Internecie na portalu www.kobiety.lodz.pl.

Mamy Europejski Rok Aktywności Osób Starszych i Solidarności Międzypokoleniowej. To dobra okazja, aby promować Internet, jako narzędzie do łączenia pokoleń w sieci.


Rozrywka

Pamiętajmy o Osieckiej – konkurs

Marek Wajda Marek Wajda
26 września 2011
Pamiętajmy o Osieckiej – konkurs

Obojętnie jakiej muzyki jest się fanem, piosenki Agnieszki Osieckiej zna każdy. Małgośka, Czy te oczy mogą kłamać, Niech żyje bal - długo by wymieniać, lepiej posłuchać.

Najlepiej posłuchać na żywo: w przyszłym tygodniu w teatrze Roma w Warszawie odbędzie się specjalny koncert. Wysłuchamy najpierw największe przeboje w wykonaniu młodych talentów, a następnie wystąpi gwiazda wieczoru Raz, dwa, trzy! Kilka lat temu nagrali płytę z jej piosenkami.

Telekomunikacja Polska wspiera to wydarzenie. Dlatego mamy dla Was kilka podwójnych zaproszeń na ten koncert. Jak je dostać? Wystarczy napisać, która piosenka Agnieszki Osieckiej najbardziej Wam się podoba (pierwszeństwo będą miały osoby, które napiszą dlaczego taki wybór ; ). Na odpowiedzi czekamy do czwartkowego wieczora.

Ja wybieram A ja wolę moją mamę!

Scroll to Top