Dziś do oferty Orange trafiły smartfony HONOR Magic V2 5G i HONOR Magic6 Pro 5G. Pierwsi z Was, którzy je kupią otrzymają w prezencie tablety.
Przypomnę, że długiej nieobecności w Polsce w ubiegłym roku smartfony HONOR wróciły na nasz rynek i do Orange. Teraz wprowadzamy kolejne nowości. HONOR Magic V2 5G i HONOR Magic6 Pro 5G wyróżniają się designem, funkcjonalnościami, wynikami testów wytrzymałości, czy możliwościami aparatów. Pod kątem parametrów na pewno nie ustępują flagowcom innych marek.
HONOR Magic V2 5G to kolejna ciekawa propozycja "składaka”. To bardzo wygodny sprzęt, który łączy w sobie telefon z tabletem. Jest smukły i lekki, a po rozłożeniu otrzymujemy spore urządzenie z imponującym ekranem, na którym można komfortowo pracować, nagrywać, czy oglądać filmy.
Odpowiedź:
(anulować)
Komentarze
pablo_ck19:33 06-04-2024
Piękne i mega urządzenia. Szkoda że cena trochę wysoka, u Niemca można kupić HM6P za 999 euro. Może jak skończy się promocją z tabletem to cena spadnie o te 999 zł Honor do boju
O nowościach w MegaMisji i trwającym naborze – opowiada koordynatorka programu, Izabela Kręgiel.
Ewa Wróbel
05 kwietnia 2024
Trwa nabór do bezpłatnego programu Fundacji Orange - MegaMisja dla klas 1-3. W tym roku zapraszamy do udziału szkoły z całej Polski pod hasłem „Krok po MegaMoce”. Na zgłoszenia czekamy do 29 kwietnia. MegaMisja rozwija kompetencje społeczne dzieci, które przydadzą im się zarówno w aktywnościach offline i online. Nauczycielkom i nauczycielom pomaga zrealizować podstawę programową i integrować klasę. O tym, jakie nowości wprowadziliśmy w tegorocznej edycji i dlaczego są one ważne – opowiada Izabela Kręgiel z naszej Fundacji - koordynatorka programu MegaMisja. Zapraszam na rozmowę.
W tym roku edycji przyświeca hasło – „Krok po MegaMoce”, dzięki programowi dzieci rozwijają kompetencje społeczne i emocjonalne oraz dowiadują się - jak istotne są: empatia, współdziałanie, krytyczne myślenie i higiena cyfrowa. To właśnie prawdziwe MegaMoce - ważne w codziennym życiu, szczególnie w świecie pełnym ekranów. Kompetencje te pomogą dzieciom przygotować się do pierwszych kroków w świecie obfitującym w ekrany.
Program to również angażująca zabawa, w której dzieci pomagają animowanym bohaterom złapać niesfornego Psotnika. Na zajęciach mało jest technologii, a dużo pracy w grupie, wychodzenia z ławek, współpracy oraz integracji - a to pole do kreatywności i aktywności, które uwielbiają dzieci w tym wieku.
Co nowego w MegaMisji?
Przygotowane dla MegaMisji scenariusze zajęć realizują podstawę programową i dają wiele ciekawych metod pracy. Dlatego - dzieci z niecierpliwością wyczekują kolejnych zajęć! Z relacji nauczycielek i nauczycieli, biorących udział w poprzednich edycjach wynika, że „MegaMisja powoli staje się lekcją, bez której tydzień w szkole nie istnieje”. Doceniamy to i bardzo się cieszymy, że możemy wspólnie budować tak zaangażowaną społeczność oraz wspierać dzieci w tym, co dobre i wartościowe.
W tej edycji nie obejdzie się bez dodatkowych niespodzianek, a o wszystkich szczegółach opowiada Izabela Kręgiel – koordynatorka programu Fundacji Orange.
Jednocześnie przypominam i zachęcam do udziału w trwającym naborze – a po szczegóły dotyczące zgłoszenia i samego programu zapraszam na stronę.
Iza, na jakie wyzwania opowiada MegaMisja i w czym może wesprzeć dzieci?
Otoczenie cyfrowe to naturalne środowisko życia młodych ludzi – i coraz młodszych, którzy sięgają po ekrany. Warto wspierać dzieci na wczesnych etapach w taki sposób, aby czerpały z cyfrowego świata to, co wartościowe oraz potrafiły radzić sobie z codziennymi wyzwaniami. W MegaMisji dzieci otrzymają wsparcie w rozwoju kompetencji społecznych i emocjonalnych. Doświadczą postaw, które pomogą im zadbać o higienę cyfrową, bezpieczeństwo w sieci oraz ochronę przed szkodliwymi zjawiskami takimi jak uzależnienie od ekranów, hejt, grooming czy cyberprzemoc. Z badań NASK Nastolatki 3.0 wynika, że co czwarty (25%) młody człowiek był ośmieszany i/lub poniżany w sieci, ponad 40% nastolatków jest zdania, że w intrenecie nie można odróżnić informacji prawdziwych od fałszywych, a co czwarty ogląda tzw. patostreamy.
Wniosek nasuwa się sam - warto budować u dzieci postawy, które ułatwią im dbanie o higienę cyfrową, bezpieczeństwo w sieci i ochronę przed szkodliwymi zjawiskami. A krok po MegaMoce jest krokiem we właściwym kierunku.
Czym właściwie są MegaMoce?
MegaMoce to kompetencje społeczne i cyfrowe - takie jak: umiejętność współpracy, krytycznego myślenia, komunikacji, rozumienia emocji swoich i innych osób, umiejętność kulturalnej dyskusji. Rozwijanie tych kompetencji z pewnością będzie wsparciem w skutecznym przygotowaniu dzieci do pierwszych kroków w świecie pełnym ekranów. MegaMoce są jak witaminy i jak czyste powietrze – wspierają rozwój. A z doświadczenia wiemy, że działania profilaktyczne na wczesnych etapach są skuteczne i warto przygotować dzieci do samodzielności i radzenia sobie w różnych sytuacjach - uczyć budowania dobrych relacji, zaufania, argumentowania swojego stanowiska, współpracy z różnymi osobami - tymi które się lubi i tymi, z którymi mniej nam po drodze. Zaowocuje to lepszą atmosferą w grupie, poznaniem innych punktów widzenia, nie tylko wiedzą ale również doświadczeniem – i to w najbardziej lubiany przez dzieci sposób - jako nauka przez zabawę.
W obecnej edycji wprowadziliśmy kilka zmian. Na czym polegają? Czy możesz przypomnieć, jak powinna wyglądać praca zgłoszeniowa?
W największym skrócie: MegaMisja to 10-miesięczny cykl zajęć, które nauczycielki i nauczyciele realizują ze swoimi uczennicami i uczniami w oparciu o gotowe scenariusze opracowane przez ekspertów. Dzieci stają się uczestnikami wciągającej historii z zabawnym Psotnikiem oraz ich rówieśnikami – Julką i Kubą. Wyzwania i ćwiczenia to dla nich dobra zabawa, a przy okazji nauka ważnych umiejętności.
Aby zacząć od września szkolną przygodę z MegaMisją, należy do 29 kwietnia do godz. 15.00 wypełnić formularz online i dołączyć do niego pracę zgłoszeniową - krótkie nagranie video, w którym przedstawiciel szkoły – nauczyciel/nauczycielka - opowie o swojej motywacji do udziału w programie. I to jest pierwsza zmiana, do której wrócę za moment. Zależy mi, żeby wybrzmiało, że czekamy na proste filmy, bez cięć, montażu, podkładów muzycznych i innych atrakcji. Szczegóły dotyczące zgłoszenia znajdują się na stronie.
Warto zapoznać się z Regulaminem, odpowiedziami na najczęściej zadawane pytania i wskazówkami do złożenia wniosku, które dostępne są na stronie naboru.
Szczególnie, że tak jak wspomniałam, w tym roku praca zgłoszeniowa różni się od tej oczekiwanej w ubiegłych edycjach. Filmy zgłoszeniowe do programu nie powinny utrwalać i prezentować wizerunków dzieci w sposób możliwy do ich rozpoznania czy identyfikacji. Ma to związek z ochroną ich prawa do prywatności, które jest podstawową zasadą bezpieczeństwa w internecie. Zależy nam przede wszystkim, aby poprzez film poznać Liderkę/ Lidera, który poprowadzi MegaMisję w swojej szkole oraz jej/jego Dyrektora/Dyrektorkę. Nie ma potrzeby angażowania dzieci do nagrania. A jeśli dzieci wezmą udział – to koniecznie prosimy o zwrócenie uwagi, aby na nagraniu nie było wizerunków uczennic i uczniów, co oznacza, że dzieci na filmie powinny być nie do rozpoznania/zidentyfikowania (nie powinny być widoczne twarze dzieci). Pamiętajcie również o zapytaniu dzieci o zgodę na udział w nagraniu – porozmawiajcie z dziećmi czym jest wizerunek i jego ochrona - i dysponujcie zgodami ich przedstawicieli ustawowych - rodziców/opiekunów. Wspólnie budujmy lepsze otoczenie społeczno-cyfrowe, a zgłoszenie do MegaMisji niech będzie pierwszym krokiem w poszerzaniu świadomości na ten ważny temat. Więcej piszemy o tym na naszej stronie.
Jakie inne nowości w programie czekają na uczestników i uczestniczki?
W tej edycji dodaliśmy scenariusz wprowadzający, rozpoczyna on przygodę z programem MegaMisja. Jest to scenariusz integrujący klasę/grupę, budujący zaufanie i bazę do dalszej współpracy. Program składa się z 12 obszarów tematycznych – w tym programowanie i edukacja proekologiczna (również z obszaru cyfrowego). Aby wyjść naprzeciw potrzebom nauczycieli – uwzględniliśmy zgłaszane w ewaluacji programu wnioski i zmniejszyliśmy liczbę scenariuszy obowiązkowych do 22, a cała dostępna pula to 59 zaktualizowanych scenariuszy, z których można skorzystać z uczniami i uczennicami.
Nowością jest także Pomocnik, który podpowiada, jak dostosować scenariusze do specyfiki danej grupy i zawiera sporo wskazówek, z których nauczyciel/nauczycielka może skorzystać nie tylko podczas MegaMisji. Proponowane metody pracy mogą z powodzeniem być wykorzystywane podczas innych zajęć z klasą. Wśród nich wiele metod angażujących i wspierające aktywność uczniów i uczennic - opartych na współpracy, m.in. Word Cafe, mobilna debata, koncentryczne kręgi, karuzela pomysłów i inne.
Co ważne, teraz każdy ze scenariuszy odnosi się do konkretnych wytycznych z podstawy programowej, zawiera podpowiedzi, do jakich zagadnień omawianych podczas lekcji warto nawiązać i przy okazji jakich zajęć można go zrealizować. Nauczycielka i nauczyciel jest moderatorem tych działań, przygląda się im, w razie potrzeby służy pomocą. Wszystko po to, by odejść od podającego toku zajęć na rzecz zaangażowania przez uczennice i uczniów.
Ogromna część aktywności odbywa się bez użycia ekranów. Działania jakie podejmują uczennice i uczniowie to wykorzystywanie tego co bliskie dzieciom, co sprawia im radość-zabawy ruchowe, lapbooki, projektowanie, konstruowanie. A materiały, jakich dzieci używają w swych działaniach to kredki, flamastry, nożyczki, kolorowy papier, kartony.
Czym dla Ciebie jest MegaMisja? Dlaczego warto zgłosić się do programu?
MegaMisja to praktyczna wiedza z zakresu higieny cyfrowej i rozwoju kompetencji społecznych, łatwa do przećwiczenia na tysiąc sposobów przez uczennice i uczniów i gotowa do zastosowania codziennych sytuacjach.
Dla mnie MegMisja to społeczność wspaniałych nauczycielek i nauczycieli, dzieci uczące się przez zabawę, to świetne, zaktualizowane scenariusze zajęć (za których metodyczną stronę odpowiada niezastąpiona Ewa Kempska), fabularna historia Psotnika oraz Julki i Kuby, ich rodziców, ich wyzwania i poszukiwanie rozwiązań, nauka na błędach i odkrywanie nowych umiejętności.
To platforma z animacjami i merytoryczną zawartością, edukacyjna aplikacja na smartfony - MegaMisja z Psotnikiem. To świetny zaangażowany Zespół MegaMisji, któremu mam przyjemność liderować i z którym na co dzień współpracuję - z Michałem - doświadczonym administratorem platformy, z Martą i Adrianną z Biura Programu MegaMisja - razem jesteśmy do dyspozycji nauczycielek i nauczycieli - aby w razie potrzeby służyć wsparciem. To dodatkowe aktywności, proponowane nauczycielkom i nauczycielom, jak cykl webinariów Siła Nauczyciela - z psychologami i psycholożkami z INTRY, zaproszenie na konferencję Forum Fundacji Orange i inne atrakcje w ciągu roku.
I MegaMisja to MegaMoce - wszystkie te wartościowe kompetencje, które dzieci rozwijają w trakcie przygody z programem. Oraz gwarantowane nagrody – miłe elementy motywujące do dalszego współdziałania - zestawy plastyczne, zestawy gier planszowych, komplety książek, audiobooków i tablety. Szkoła nie ponosi żadnych kosztów związanych z udziałem w programie.
Rodziców dzieci w wieku 7-10 lat zachęcam do przekazania informacji o MegaMisji wychowawcom i dyrektorom w szkołach dzieci, aby uczennice i uczniowie klas 1-3 miały szansę na udział w programie już jesienią - od nowego roku szkolnego.
Na koniec chciałam jeszcze dodać, że najbardziej wiarygodne i bliskie mojemu sercu są rekomendacje pochodzące bezpośrednio od nauczycielek i nauczycieli, którzy realizują MegaMisję, jak słowa Katarzyny Gomulskiej:
Bardzo przydatna dla moich uczniów była praca w zespole. Pozwoliła ona na doskonalenie umiejętności współpracy i komunikacji. W trakcie MegaMisji zaobserwowałam również wzrost motywacji do nauki oraz rozwój pewności siebie w rozwiązywaniu problemów. Uważam, że moi uczniowie zdobyli przez to praktyczne zdolności, które będą przydatne zarówno w dalszej edukacji, jak i w przyszłej karierze zawodowej.
Serdecznie zapraszam wszystkich chętnych do udziału w MegaMisji :) Razem zróbmy krok po MegaMoce. Do zobaczenia we wrześniu.
Premiera: OPPO Reno11 F 5G w promocji z ochroną baterii
Beata Giska
04 kwietnia 2024
Od dziś w ofercie Orange jest dostępny najnowszy OPPO Reno11 F 5G w okazyjnej cenie wraz z 4-letnią ochroną baterii.
Ten nowy smartfon można kupić w opcji abonamentowej - cena zależy od konkretnego planu i oferty lub bez kontraktu za jedyne 1498,80 zł. To kolejny model, który ułatwia dostęp do internetu 5G jakości Orange i nie jest drogi.
Ciekawa jest też nowa promocyjna forma zabezpieczenia urządzenia. Umożliwia ona jednorazową bezpłatną wymianę baterii, jeśli pojemność akumulatora spadnie poniżej 80% pierwotnej pojemności maksymalnej. Oferta jest dostępna do 22 kwietnia br.
Dlaczego warto wybrać ten smartfon
OPPO Reno11 F 5G wyróżnia się wyświetlaczem o wysokiej rozdzielczości i standardzie HDR10+, dużą pamięcią, pojemną baterię i szybkim ładowaniem. Posiada stopień ochrony IP65, dzięki czemu jest odporny na pył, wodę, a także na bardzo intensywne użytkowanie.
Kolejnym atutem jest aparat główny z potrójnym obiektywem 64 i wideo w rozdzielczości 4K. Telefon łączy w sobie jasny obiektyw o przysłonie f/1.7 z o ekwiwalencie ogniskowej 25 mm. Dzięki matrycy o wysokiej rozdzielczości 64 MP – niezależnie od oświetlenia, pory dnia czy warunków pogodowych - jest w stanie wykonać niesamowite ujęcie.
Odpowiedź:
(anulować)
Scroll to Top
Komunikat dotyczący plików cookies
Ta witryna używa plików cookies (małych plików tekstowych, przechowywanych na Twoim urządzeniu). Są one stosowane dla zapewnienia prawidłowego działania strony oraz do zbierania informacji o Twoich preferencjach i nawykach użytkowania witryny.
Pliki cookies niezbędne do działania strony używamy do zapewnienia podstawowych funkcji, takich jak logowanie oraz zapewnienie bezpieczeństwa witrynie. Ich wykorzystanie nie wymaga Twojej zgody.
Pliki cookies funkcyjne. Pozwalają nam zbierać informacje na temat zalogowanych sesji oraz przechowywać dane wpisane przez Ciebie w formularzach znajdujących się na stronie takich jak: czas trwania zalogowanej sesji , nazwę użytkownika.
Pozostałe kategorie wykorzystywania plików cookies, które wymagają Twojej zgody na używanie
Pliki cookies statystyczne/analityczne. Pozwalają nam zbierać anonimowe informacje o ruchu na stronie (liczba odwiedzin, źródło ruchu i czas spędzony na witrynie). Te dane pomagają nam zrozumieć, jak nasi użytkownicy korzystają z witryny i poprawiają jej działanie.
Możesz zmienić swoje preferencje dotyczące plików cookies w każdej chwili. W celu zarządzania plikami cookies lub wycofania zgody na ich używanie, prosimy skorzystać z ustawień przeglądarki internetowej.
Komentarze
Piękne i mega urządzenia. Szkoda że cena trochę wysoka, u Niemca można kupić HM6P za 999 euro. Może jak skończy się promocją z tabletem to cena spadnie o te 999 zł Honor do boju
Odpowiedz