Odpowiedzialny biznes

Orange Flex nominowany do MTA 2021

Kasia Barys Kasia Barys
15 lutego 2022
Orange Flex nominowany do MTA 2021

Orange Flex został nominowany do Mobile Trends Awards 2021 za funkcję przekaż EKO GB w kategorii „funkcjonalność prospołeczna”. Jeśli korzystasz i cenisz sobie nasze zaangażowanie w działania na rzecz środowiska prosimy o Twój głos.

Mobile Trends Conference to doroczne święto branży mobile, które nieprzerwanie odbywa się od 2012 roku. Jest to największa w Polsce cykliczna konferencja poświęcona nowym technologiom, projektowaniu aplikacji, designowi, trendom oraz marketingowi w branży mobile.

Zapewne wiecie czym jest funkcja „Przekaż GB”. Daje ona możliwość przesyłania gigabajtów innym użytkownikom Orange Flex. Jest to wyjątkowe rozwiązanie, niedostępne u innych operatorów na rynku. Funkcja ta zyskała nowy wymiar w 2021 r. – oprócz przesyłania GB znajomym, można również przyłączyć się do akcji EKO GB. W jej ramach wymieniasz swoje niewykorzystane GB na m2 lasu. Nowa funkcja „przekaż EKO GB” w Orange Flex to unikalna możliwość stałego wspierania środowiska przez użytkowników sieci komórkowej, w prosty i angażujący sposób. Dzięki tej akcji w 2021 roku udało się posadzić wiele drzew - 10 000 m2 bioróżnorodnego lasu. 

Głosuj na Orange Flex

Zapraszam was do głosowania, które odbędzie się w dniach od 15 do 23 lutego na stronie https://mobiletrendsawards.pl/mta/glosowanie.

Komentarze

pablo_ck
pablo_ck 20:02 15-02-2022

Głos oddany. Czasem Facebook się przydaje ?

Odpowiedz
  emitelek
  emitelek 22:01 19-02-2022

  I na co głosowałeś, jeśli możesz zdradzić? 😉

  Odpowiedz
pablo_ck
pablo_ck 21:02 15-02-2022

Głos oddany. Czasem Facebook się przydaje ?

Odpowiedz
  emitelek
  emitelek 23:01 19-02-2022

  I na co głosowałeś, jeśli możesz zdradzić? 😉

  Odpowiedz

Oferta

Okiem mamy: rodzicu to nie twoja wina

Kasia Barys Kasia Barys
14 lutego 2022
Okiem mamy: rodzicu to nie twoja wina

Fundacja Orange przygotowała poradnik,  w którym pokazuje na czym polega problem, jego skala i skutki intensywnego korzystania z ekranów. Podpowiada też, jak reagować na ich nadużywanie przez dziecko.

W pandemii coraz więcej jesteśmy online: i my i dzieci. Prosty i codzienny dostęp do sieci to zwiększone zachwianie zdrowej równowagi między czasem spędzanym online i offline.

Fundacja pisze tak: dobrze rozmawiać z dzieckiem, wprowadzić korzystanie z domowych zasad ekranowych, rozwijać umiejętności psychospołeczne dziecka, modelować jego zachowania. O zasadach korzystania z ekranów w domu pisałam wielokrotnie. Ok? ale jak to zrobić, kiedy dziecko nie chce rozmawiać, kiedy jemu odpowiada to jak spędza czas i wcale nie chce ustalać innych zasad. Jak przetrwać okres „odstawienia” i różne, wcale nie miłe rekcje i słowa, których nie chcielibyśmy nigdy usłyszeć.

Ale jak to zrobić?

Kiedy moja koleżanka poprosiła, by syn ograniczył korzystanie z telefonów i grania online nie było chęci z jego strony. Zaproponowała mu więc zabawę, by wyobraził sobie, co by robił, gdyby po prostu smartfonu nie było. 10-latek odpowiedział jej, że ... rzuciłby się z okna. Mamę zmroziło, bo nie była przygotowana na tak drastyczną odpowiedź. Co zrobiła w tej sytuacji? Przede wszystkim nie wzięła tej odpowiedzi jako uwagę skierowaną przeciwko niej i próbowała rozumieć dlaczego syn tak powiedział.

W takiej trudnej sytuacji ważne jest, by rodzica nie zalały wyrzuty sumienia i poczucia winy, bo to utrudnia pozostanie w życzliwym kontakcie z dzieckiem i słuchanie z otwartością tego, czym się dzieli. Nie jesteśmy w stanie organizować czas dziecku 24 h na dobę. Też pracujemy, mamy obowiązki, nawet jeśli jesteśmy w domu musimy odbierać telefony czy przygotować jakieś prezentacje, uczestniczyć w spotkaniach.

Druga sprawa to zrozumieć dziecko. Granie online daje dużo obiektywnie szybkich sukcesów. Gry są tak skonstruowane, by użytkownik otrzymywał nagrody, doładowania, skiny czy różne coiny tylko za to, że np. gra kolejne 10 min. Ja się wcale nie dziwię, że dzieci w tym siedzą. Mechanizmy gier online są bardzo wciągające. A dzieci w większości nie mają takich sukcesów w życiu realnym. Nie trenują, nie wszystkie mają wielkie talenty. A nawet jeśli tak jest i grają w piłkę w drużynie, czy grają na instrumencie wymaga to ciężkiej pracy i poświęceń, by zyskać pierwsze sukcesy i nagrody. Online jest dużo, duuużo łatwiej.

Jako rodzicie powinniśmy zrozumieć, co dziecko traci, rezygnując z online. Czasami są to wielomiesięczne albo nawet wieloletnie osiągnięcia w grach. To jego dokonania! Pamiętajmy o tym i nie zabierajmy tego dzieciom. Zazwyczaj także kiedy rozmawiamy z dzieckiem na temat ograniczeń w korzystaniu z ekranów nie jest to … spokojny dialog. Pewnie w nerwach, w mało komfortowej sytuacji zabieramy telefon lub grozimy. Stosujemy system nagród i kar. A dziecku trudno jest rozmawiać z kimś kto jest zdenerwowany i krzyczy. Nam rodzicom w takim nastroju również trudno jest wejść w kontakt z dzieckiem. Dobrze jednak znaleźć dobry moment na spokojną rozmowę. I nie koniecznie mędrkować czy straszyć, a być w kontakcie z dzieckiem, usłyszeć go i zrozumieć. Ważne, żeby rozmowa  była spokojna, empatyczna. Należy nazwać w niej problem, określić, co niepokojącego obserwujemy w zachowaniu dziecka. Pokazać mu swoją perspektywę, ale też wysłuchać dziecko, nie zamykać się na to, co ma do powiedzenia.

Komentarze


Oferta

Obniżamy ceny smartfonów

Ewa Wróbel Ewa Wróbel
11 lutego 2022
Obniżamy ceny smartfonów

Startujemy z obniżkami cen na wybrane smartfony. Najlepsze okazje czekają na Was przy zakupie Orange Love Standard - nawet do 576 zł taniej.

Najbardziej przeceniliśmy modele:

 • OPPO Reno5 Z 5G - 576 zł taniej przy zakupie Orange Love Standard
 • Xiaomi 11 Lite 5G NE 8/128 GB - 528 zł mniej przy zakupie Orange Love Standard
 • OPPO A16 - 336 zł taniej przy zakupie Orange Love Standard
 • Xiaomi Redmi Note 10 Pro 6/128 GB - 288 zł taniej przy zakupie Orange Love Standard

Więcej informacji o Xiaomi 11 Lite 5G NE 8/128 GB znajdziecie w moim wpisie tutaj.

W ofercie mamy także OPPO A54 5G w cenie niższej przy zakupie Planów 60, 80 oraz Orange Love Standard, Love Extra, Love Premium. Najbardziej opłaca się przy zakupie Orange Love Standard - 240 zł taniej. O smartfonie możecie przeczytać tutaj i również tutaj.

Szczegóły oferty

 

 

Komentarze

Scroll to Top