Oferta

Orange na kartę – prezent na początek miesiąca

Beata Giska Beata Giska
06 marca 2024
Orange na kartę – prezent na początek miesiąca

W marcowej edycji naszej promocji możecie odebrać Elastyczny Pakiet Internetowy 20 GB na 10 dni za 0 zł. Bonus znajdziecie w aplikacji lub koncie Mój Orange - w zakładce Pakiety i Usługi.

Dla kogo:

  • Dla wszystkich użytkowników w taryfie Orange Free na Kartę
  • Każdy numer może z promocji skorzystać raz.
  • Promocja trwa w dniach 6-31 marca 2024.

Po zakończeniu usługa wyłączy się automatycznie bez dodatkowych kosztów. Regulamin dostępny jest tutaj a więcej o naszej ofercie na kartę tu.

Przypominam też, że w aplikacji Mój Orange, co tydzień w ramach Śród z Mój Orange, czekają na Was atrakcyjne upominki - zniżki, vouchery, produkty to darmowego testowania i wiele więcej. Dziś możecie tam odebrać dodatkowe 15 GB, które wykorzystacie na jeszcze więcej surfowania po sieci - filmy, muzykę, czy rozmowy.


Rozrywka

Gry pomagają mi w nauce muzyki

Bartosz Graczyk Bartosz Graczyk
04 marca 2024
Gry pomagają mi w nauce muzyki

Jestem graczem nie tylko z nazwiska i ksywki. Od dzieciństwa pasjonuję się elektroniczną rozrywką. Dotychczas grałem tylko na nerwach oraz na konsoli. Postanowiłem to zmienić.

Zapisałem się do szkoły muzycznej dla dorosłych, by poszerzyć swoje umiejętności a mój pseudonim "Graczo" odnosił się nie tylko do gier, ale również instrumentów. To okazało się trudniejsze, niż przypuszczałem.

Na szczęście w edukacji pomagają mi gry komputerowe. Wyobraź sobie sytuację - wracasz zmęczony ze szkoły po godzinach nauki, chcesz odpocząć uruchamiając swoją ulubione grę, jednak najpierw musisz się pouczyć. W przypadku gier komputerowych można połączyć przyjemne z pożytecznym. Istnieją programy, które pozwalają na zabawę poprzez naukę.

Ewolucja gier muzycznych

Pamiętacie gry muzyczne z czasów PS2? Triumfy odnosiła wtedy seria "Hero" produkcji Activision. Mówimy o produkcjach "Guitar Hero", "Band Hero" itp. Cała zabawa polegała na klikaniu odpowiednich przycisków w rytm muzyki. Do tego przygotowano specjalne narzędzia przypominające gitarę czy bębny od perkusji. Nie były to jednak prawdziwe narzędzia muzyków, a zwyczajne kontrolery z ograniczoną ilością przycisków, więc produkcje były bardziej grami "rytmicznymi" niż muzycznymi.

Warto zaznaczyć, że te akcesoria były dość drogie, więc zabawa w grę na instrumencie kosztami zbliżała się do faktycznego grania. W 2011 roku na konsolach oraz komputerach osobistych pojawiła się rewolucja - gra Rocksmith, która pozwala na podłączenie gitary do konsoli/komputera, a następnie odgrywanie ulubionych utworów na prawdziwym instrumencie.

Seria Rocksmith - praktyczna nauka przez zabawę

gry muzyczne 2 rocksmith

Od premiery pierwszej części Rocksmith minęła ponad dekada. W tym czasie światło dzienne ujrzały nowe części z większą bazą muzyczną i ciekawymi ćwiczeniami. Najnowsza odsłona to kurs online, wydany pod marką znanej gry. Postanowiłem sprawdzić wykorzystując do tego odsłonę z 2014 roku. Dekada w branży gier wideo to jak wieczność, jednak w przestrzeni muzycznej dużo się nie zmieniło. W końcu zasady muzyki pozostają takie same. Nic nie stało na przeszkodzie, abym rozpoczął naukę gry na gitarze przy użyciu gry z 2014 roku. Wystarczyło tylko chwycić instrument w rękę, odpalić grę, nastroić gitarę przy pomocy wbudowanego w program stroika i jazda.

W grze mamy kilka trybów rozgrywki - od szkoleń trzymania gitary przez rytmiczne zabawy/ćwiczenia po naukę faktycznych utworów. Te pierwsze to standardowe kursy wideo, które warto przejrzeć, szczególnie jeśli nie korzystamy z pomocy nauczyciela. Arcade mode to nauka przez zabawę. W tym trybie znajdziesz kilka ciekawych mini gier inspirowanych produkcjami z automatów z lat 80., tyle że Twoim kontrolerem nie jest joystick, a struny gitary. Tak uczysz się w miarę szybko rozpoznawać poszczególne progi gitary.

Od grania w gry do koncertów

Nauka piosenek to zapewne element, który ciekawi wszystkich najbardziej. Jest bardzo intrygujący. Mamy różne poziomy trudności, które możemy od razu uruchomić, ale - co ciekawe - tempo narzucane jest poprzez analizę naszych obecnych umiejętności. To oznacza, że kiedy uczymy się grać na gitarze, program uczy się naszych postępów i dostosowuje poziom trudności do tego, co potrafimy.

Oczywiście nie zastąpi to nauki z nauczycielem, tym niemniej jest ciekawą formą uzupełnienia ćwiczeń praktycznych. Po zabawie w Rocksmith znacznie łatwiej mi operować po gryfie gitary. Chwytanie odpowiednich strun na poszczególnych progach sprawia znacznie mniej problemów.

Ciekawy efekt można zauważyć po nagrywaniu postępów na przestrzeni czasu. Na początku słychać jedynie brzdąkanie, które przypomina grę na gitarze, ale ze wzrostem poziomu trudności faktycznie można usłyszeć solówki gitarowe znane z popularnych utworów. Kto wie? Może kiedyś zaliczę przeskok z "playera" komputerowego na prawdziwie gitarowego. Może zobaczymy się na scenie Open'er Festival? No dobra, raczej nie od samej gry w Rocksmith, ale kto mi zabroni marzyć.

Ciekawostka. Jeżeli posiadacie Rocksmith na Xbox, jesteście w stanie powiększyć bazę piosenek do nauki przez ich zakup w sklepie Microsoft. Możecie to zrobić przy pomocy usługi "Płać z Orange"

Virtual Piano - nowoczesna nauka gry na klawiszach

gry muzyczne 1 virtual piano

To doświadczenie jest unikalne. Gdy rozpoczynasz naukę gry na pianinie przy użyciu Virtual Piano, dochodzi do Ciebie fakt, że żyjemy w przyszłości. Zakładasz hełm na głowę, podłączasz go do keyboarda, uruchamiasz aplikację, kalibrujesz rozmiar swojego urządzenia i dzieje się magia. Nagle przed oczami pojawiają się spadające nutki, które musisz kliknąć na klawiszach urządzenia w odpowiednim czasie. Oczywiście tego typu tutoriale to nic nadzwyczajnego. Jest ich pełno na YouTube, ale warto zwrócić uwagę, że podświetlenie przycisków wyświetla się w czasie rzeczywistym na keyboardzie. Nie na ekranie monitora. To zdecydowanie przyśpiesza proces nauki. Do tego w trakcie gry wyświetlane są wskazówki dotyczące użycia konkretnych palców.

Pokazałem ten program nauczycielowi pianina. Przyznał, że jest to fajna zabawa i ciekawy "bajer", dla początkujących. Jeżeli masz hełm VR, oraz klawisze, na których chciałbyś zacząć uczyć się grać, jest to pierwszy krok do rozwinięcia potencjału. Nic jednak nie zastąpi prawdziwego nauczyciela, który na żywo zwróci uwagę na Twoje błędy. Wraz z rozwojem sztucznej inteligencji może się to zmienić, ale tym nauczyciele będą się martwić za kilka lat. Na razie mogą spać spokojnie.

Czy można opanować instrumenty przez gry komputerowe

Myślę, że nie liczy się sposób Twojej nauki. Ważne jest to, że praktykujesz i ćwiczysz. Sam dopiero zaczynam i szukam różnych dróg, które pozwalają mi rozwinąć umiejętności. Oczywiście mogą pojawiać się błędy, ale zaznajomienie z instrumentem jest znacznie łatwiejsze. Dla mnie te dwie aplikacje są świetną formą rozrywki i jeżeli tak jak ja, marzycie o tym, by kiedyś stanąć na scenie Open`era to myślę, że jest to dobra forma zabawy i rozluźnienia po długich sesjach prób i odbytych lekcji.

Foo Fighters Opener 2024

A jeśli mówimy o Open`erze, zachęcam do obserwowania strony naszego bloga i biura prasowego Orange - na bieżąco przekazujemy tam najważniejsze informacje o festiwalu.


Oferta

Zmiany w ofercie Telewizji od Orange

Beata Giska Beata Giska
04 marca 2024
Zmiany w ofercie Telewizji od Orange

Udoskonalamy ofertę i dorzucamy kolejne kanały, by było więcej do oglądania. Sprawdźcie jakie mamy nowości w Telewizji od Orange.

Do Pakietu Optymalnego dołączyliśmy kanał Alfa TVP HD na 572 pozycji dekodera. Kanał DIZI zastąpiliśmy kanałem Novelas+ na 251 pozycji dekodera. Kanały TVP 3 oraz TVP Republika są już dostępne w HD.
Pakiet Eleven wzbogaciliśmy o kanał Eleven 4 na 123 pozycji dekodera.

Alfa TVP dla młodych widzów

Alfa TVP jest kanałem  wyspecjalizowany ze względu na odbiorcę, skierowany głównie do dzieci i młodzieży w wieku 10 – 16 lat.  Program pełni funkcje w zakresie edukacji i rozrywki dla nastolatków. Łącznie służą one  stworzeniu zaufanej i bezpiecznej przestrzeni dla tych odbiorców przez zapewnienie im w sposób linearny dostępu do treści bez nadmiernej przemocy, a jednocześnie dopasowanych do potrzeb i zainteresowań nastolatków  służących odkrywaniu i rozwijaniu pasji, kształtowaniu relacji, i funkcjonowaniu w grupie, sprzyjających postawom prozdrowotnym, radości życia i dzielenia się z innymi, z uwzględnieniem rozrywki, zabaw, gier, sportu i relaksu. Kluczowe gatunki: film i serial animowany, film i serial fabularny, audycje edukacyjne, audycje rozrywkowe.

Najpopularniejsze seriale na kanale

Buck to 15 - minutowy serial telewizyjny, w którym związek Eliasa i Bucka jest kluczowy. W tej historii śledzimy niepozornego i niepewnego Eliasa, który zmaga się z życiem jako nastolatek. Jego ulubioną rozrywką jest gra komputerowa, w której jego dowódca, bohater cyfrowy, Buck, nigdy go nie zawodzi. Kiedy gra, nie musi martwić się o swoje dwie starsze siostry, Laurę i Hanne, samotną matkę, łobuza Dylana, nową szkołę i świat. W jego pokoju nikt go nie krzywdzi. Aż pewnego dnia Buck stanie obok jego łóżka. Odtąd nic nie jest takie, jak przedtem!

Endlings osadzony 20 lat w przyszłości Endlings to inspirująca historia czwórki nastolatków w rodzinie zastępczej, którzy odkrywają, że nie są sami we wszechświecie, mimo że czasami może się wydawać, że są. Tuko jest sama. Po śmierci swojego partnera Tuko zostaje ostatnim istniejącym słoniem co biolodzy nazywają Endling. Jej ostateczny status przywołuje na Ziemię tajemniczego Obcego, który wyrusza w międzygalaktyczną wyprawę, by ocalić ostatniego przedstawiciela niemal wymarłego gatunku. Po zabraniu Tuko statek Obcego działa nieprawidłowo i wysyła go na kurs awaryjny z farmą, na której mieszkają Julia, Johnny, Tabby i Finn. Przed rozbiciem Obcy wypuszcza całą swoją kosmiczną kolekcję na pola i dzikie tereny otaczające posiadłość. Rozpoczyna się pełna akcji misja zmieniająca życie, której celem jest odzyskanie tych fantastycznych stworzeń, zanim zrobi to lokalna policja, dozorca Tuko lub tajemniczy przemysłowiec.

Emocje, Polska 2022 - program, w którym poruszane są ważne tematy dotyczące sfery emocjonalnej dzieci i nastolatków. Psychiatrzy, psycholodzy pomagają młodym ludziom zdefiniować najważniejsze pytania, opisać nurtujące ich problemy, ale przede wszystkim wskazują skuteczne sposoby i narzędzia do ich rozwiązania.

Wzruszające seriale na Novelas+

Kanał Novelas+ to kanał w całości poświęcony telenowelom tureckim i południowoamerykańskim, nadający niesamowite historie 24 godziny, 7 dni w tygodniu. O przyjaźni, miłości, trudnych relacjach, zdradach, pełne wątków sensacyjnych, ale również metafizycznych. Charyzmatyczne bohaterki, interesujący bohaterowie, życiowe dramaty i emocjonujące wątki. Pasma tygodniowe i weekendowe z ulubionymi serialami, to ponad 1000 godzin nowych odcinków rocznie!

Serial Dzika miłość, jest jednym z największych brazylijskich hitów ostatnich lat. W obsadzie znaleźli się najbardziej popularni aktorzy z telenowel. Co do fabuły: Joventino, jeden z największych rolników w okolicy, znika bez śladu i porzuca swojego syna, José Leôncio. Pięć lat później podczas podróży do Rio de Janeiro José Leôncio zakochuje się i poślubia Madeleine. Oboje przeprowadzają się do Pantanalu, gdzie rodzi się ich syn, Jove. Madeleine tęskni za życiem w mieście i nie akceptuje losu samotności, jaki towarzyszy byciu żoną rolnika

Kolejny popularny serial Imperium kłamstw. O czym jest serial?
Losy skromnego policjanta i dziewczyny z zamożnej rodziny przecinają się w chwili niespodziewanej tragedii. Ich najbliżsi zostają ofiarami tajemniczego morderstwa. Pogrożoną w rozpaczy parę połączą wspólna walka o odkrycie prawdy na temat zbrodni oraz gorące uczucie

Kolejna propozycja to serial Za głosem serca .W miasteczku Agua Azul, Campeche, żyje młoda kobieta o ""dobrej pozycji społecznej"" o imieniu Montserrat, która zakochuje się, w pochodzącym z biednej rodziny, kapralu policji José Luisie. Jednak matka Montserrat, Graciela zrobi wszystko, aby rozdzielić zakochanych i uchronić rodzinę przed widmem bankructwa. uwspółcześniona i rozpisana na 197 odcinków wersja dobrze znanej telenoweli “Prawdziwa miłość” z Adelą Noriegą i Fernandem Colungą.

Kanały Eleven dla fanów sportów

ELEVEN SPORTS to wydarzenia sportowe na najwyższym poziomie. Na antenach kanałów ELEVEN SPORTS można oglądać mecze czołowych piłkarskich lig świata: hiszpańskiej LALIGA EA SPORTS*, włoskiej Serie A Made in Italy, francuskiej Ligue 1 Uber Eats, Liga Portugal i belgijskiej Jupiler Pro League, a także prestiżowe rozgrywki pucharowe: angielski The Emirates FA Cup i niemiecki DFB-Pokal. Transmitowany jest również doroczny turniej o Superpuchar Hiszpanii (Supercopa de España).

Stacja posiada też atrakcyjną ofertę dla fanów sportów motorowych, na którą składają się m.in. spotkania PGE Ekstraligi*, uznawanej za najlepszą ligę żużlową świata. W nadawanych przez nią kanałach premium, Eleven Sports 1, Eleven Sports 2, Eleven Sports 3 i Eleven Sports 4, oprócz relacji na żywo z wielkich imprez sportowych, można oglądać również programy przygotowywane lokalnie.

Ważnym punktem ramówki są programy studyjne własnej produkcji, m.in. Eleven Gol Live. Wszystkie kanały ELEVEN SPORTS nadawane są 24 godziny na dobę, w jakości HD, a Eleven Sports 1 jest dostępny również w 4K.

Komentarze

Scroll to Top