Odpowiedzialny biznes

Przybliżamy cyfrowy świat seniorom

Monika Kulik Monika Kulik
19 października 2021
Przybliżamy cyfrowy świat seniorom

Niedawno pisałam o naszej kampanii społecznej „Cyfrowy świat dla wszystkich”. W drugiej odsłonie kampanii skupiamy się już na konkretach - jak cyfrowy świat przybliżamy seniorom.

W czasach przed pandemią prowadziliśmy stacjonarne warsztaty cyfrowe dla seniorów. Obecnie, z uwagi na bezpieczeństwo, przenieśliśmy się do sieci. Zdajemy sobie sprawę, że w ten sposób nie dotrzemy do tych seniorów, którzy są całkowicie off-line, dlatego wrócimy do warsztatów stacjonarnych, jak tylko będzie to możliwe. Na razie swoje działania kierujemy do tych seniorów, którzy pierwsze kroki w cyfrowym świecie mają już za sobą, ale wciąż nie czują się w nim pewnie.

Strona dla seniora

Oprócz szkoleń on-line zapraszamy też na naszą stronę interntową www.orange.pl/dlaseniora, na której zgromadziliśmy wiele przydatnych informacji dla starszych klientów.

Przede wszystkim edukujemy. Przygotowaliśmy kilkanaście filmów edukacyjnych na temat smartfonów - jak włączyć internet, korzystać z Wi-Fi, ustawić kontakty, wysłać SMS. Pokazujemy też krok po kroku, jak korzystać z naszych usług i aplikacji – jak zainstalować Mój Orange, doładować konto, opłacić fakturę. Podejmujemy też temat bezpieczeństwa – pokazujemy, jak stworzyć bezpieczne hasło czy chronić się przed oszustwami. Kolejne filmy są w przygotowaniu.

Naszym partnerem w tworzeniu materiałów edukacyjnych jest Fundacja Zaczyn, która od wielu lat zajmuje się tematem seniorów i dobrze zna ich potrzeby i oczekiwania.

Na stronie znajduje się też opis naszej oferty, rekomendacje dotyczące telefonów czy aktualności dotyczące tematów dla seniorów.

Zaangażowanie pracowników

Wiele dzieje się też wewnątrz firmy. Zbudowaliśmy zespół, który w kompleksowy sposób zajmuje się tematem seniorów. W gronie specjalistów z obsługi, sprzedaży, komunikacji, marketingu, portalu, PR i CSR pracujemy nad konkretnymi zmianami, procesami, ofertami.

Przygotowaliśmy między innymi nowe szkolenie dotyczące standardu obsługi starszych klientów dla pracowników sprzedaży i obsługi. W tematach innowacji pracowniczych pojawiło się nowe wyzwanie dotyczące pomysłów na usprawnienie oferty i obsługi dla tej grupy klientów. Działamy dalej.....

 

Komentarze

Łukasz
Łukasz 19:44 19-10-2021

Super

Odpowiedz
Karolina
Karolina 15:54 02-11-2021

Orange zabiega tylko aby podpisać umowę z seniorem a w dalszym ciągu to nie interesuje jak senior sobie radzi
a.nie można zadzwonić do BOK bo to płatna !!!!!jezeli nawet skontaktuje się przedstawicielem orange to musi pisać (kiedyś ta usługa była bezpłatna)
konsultant na miarę seniora mówi językiem niezrozumiałym Zawsze odpowiedz jest jedna proszę zresetować dekoder jeżeli to noe pomaga a najczęście nie pomaga to proponuje usługę płatną i taki jest pozytek z tego operatora !!!!

Odpowiedz

Bezpieczeństwo

Jak prosto i bezpiecznie zastrzec utraconą kartę

Kasia Barys Kasia Barys
19 października 2021
Jak prosto i bezpiecznie zastrzec utraconą kartę

Zgubienie bądź kradzież karty płatniczej to  spory stres i kłopoty. Zostajemy pozbawieni dostępu do konta bankowego, a w najgorszym przypadku karta może zostać użyta przez osobę trzecią. Dlatego pierwszą rzeczą, którą powinniśmy zrobić po utracie karty płatniczej jest jej zastrzeżenie.  Aby usprawnić ten proces Związek Banków Polskich stworzył jednolity system zastrzegania kart zastrzegam.pl. Zostaliśmy jego partnerem.

W Orange chcemy, by nasi klienci czuli się bezpiecznie i spokojnie, nawet w trudnych sytuacjach. Ci, którzy zgubią kartę bankową lub zostanie skradziona, mogą ją szybko zastrzec łącząc się z numerem wgranym w pamięć karty SIM. Sukcesywnie, nowo produkowane karty SIM będą miały zapisany numer infolinii systemu zastrzegania kart 828 828 828.

zastrzegam

Jak to działa?

Po wybraniu uniwersalnego numeru infolinii, zapisanego przez operatora na liście kontaktów, zostaniemy poproszeni o wypowiedzenie nazwy banku, który wydał kartę, a automatyczny system rozpoznawania mowy połączy nas z odpowiednią infolinią. W rozmowie z konsultantem szybko zablokujemy możliwość korzystania z karty płatniczej, dzięki czemu odpowiedzialność za kolejne transakcje poniesie bank, a poszkodowany będzie mógł ubiegać się o zwrot skradzionych pieniędzy.

Pamiętajmy o tym, że łatwość zastrzeżenia karty nie powinna uśpić czujności właścicieli kart. Bank powierza nam wygodny klucz do swojego sejfu w postaci karty, ale oczekuje od nas dbałości o jej bezpieczeństwo.

Komentarze


Oferta

Xiaomi 11T Pro – #RzutOkiem

Michał Rosiak Michał Rosiak
18 października 2021
Xiaomi 11T Pro – #RzutOkiem

Ktoś zaiwanił jedno „Mi”?! Od razu coś mi się nie podobało, gdy spojrzałem na pudełko Xiaomi 11T Pro. Dopiero po chwili sobie przypomniałem, że począwszy od nowej serii lider polskiego mobilnego rynku porzuca nazwę „Mi”, pozostawiając tylko cyfry i dodatki. A czy trafiający od dziś do regularnej sprzedaży w naszym sklepie 11T Pro stracił coś innego, niż tylko dwie literki? Na szybkie testy miałem dosłownie kilka dni, ale wystarczyło na #rzutokiem.

Bateria, która nigdy się nie skończy

Wiem, że to niestandardowe, zaczynać akurat od baterii. Akurat w Xiaomi 11T Pro to ona (do spółki z ładowarką) jest absolutnym hitem. Pisałem Wam już niedawno, że moi synowie mówią: „Nasz stary jest fanatykiem ładowarek”? Całe mieszkanie zawalone ładowarkami z różnym prądem, odpowiednimi kablami do każdej z nich... Ale żeby 120 watów? Nic dziwnego, że pierwszy co zrobiłem, było wyczerpanie ogniwa prawie do zera (dokładnie do 8 procent) i podpięcie go pod olbrzymią w porównaniu do innych ładowarkę.

[KGVID]https://biuroprasowe.orange.pl/wp-content/uploads/2021/10/blog/video_20211012_220944.mp4[/KGVID]

Mógłbym pomarudzić, że wcale nie było tak, jak opisuje producent. Ale naprawdę, przy baterii 5000 mAh nie sprawia żadnej różnicy, czy telefon naładuje się w 17 minut od 0 do 100%, czy w 20,5 minuty od 8 do 100. Już od kilku lat mam nieodparte wrażenie, że wszystkie smartfony są do siebie coraz bardziej podobne. Dlatego w każdym staram się szukać czegoś, co ze „staropolska” można nazwać gamechangerem. Zastanawiam się oczywiście, jak to wpłynie na żywotność baterii (o to pytaliście pod moimi tweetami o tempie ładowania), ale do tego potrzeba czasu. Póki co, testując, byłem pod niesamowitym wrażeniem, że gdy muszę awaryjnie wyjść z domu, a na wyświetlaczu widzę 23% baterii – podpinam go pod dedykowaną ładowarkę, szykuję się szybko do wyjścia, by po bodaj 5 minutach schować do kieszeni z ponad połową pojemności ogniwa. Wielkie wow.

11T Pro wraca na wyspę

Sam telefon wydaje się być dość masywny. Mimo rozmiarów podobnych do Vivo X60 Pro mam wrażenie, że jest o numer większy. Może to przez 204g masy? Czy to przeszkadza? Mnie nie. Może dlatego, że przez długi czas testowałem Mi 11 Ultra? Tam przez „kontynent” z aparatami i dodatkowymi ekranem czułem się, jakbym miał w kieszeni telewizor. W 11T Pro, przy również trzech, acz nieco innych aparatach:

108 MP, f/1.8, 26mm (szeroki), 0.7µm, PDAF

8 MP, f/2.2, 120˚ (ultraszeroki), 1.12µm

5 MP, f/2.4, 50mm (telefoto makro), 1.12µm, AF

dwutonowy podwójny flash

Xiaomi zdecydowało się wrócić do koncepcji foto-wyspy. Telefon przestał być potencjalnym narzędziem zbrodni, ale za tym płakać nie będę. Tył, choć plastikowy, wygląda jak szczotkowane aluminium i nie robi wrażenia tandetnego. Jest ładnie.  Same aparaty to niezmiennie wysoki standard, przede wszystkim główne, 108-megapikselowe „oczko” z dobrym światłem. Ale – tu zaskoczenie – bez optycznej stabilizacji obrazu. W dzień jest idealnie, ale do tego Xiaomi już nas przyzwyczaiło. Kolory, HDR, jasność, szczegółowość... Gdyby powiedzieć kilkanaście (a może nawet mniej) lat temu ludziom, biegającym z lustrzankami, że takie zdjęcia będą robiły smartfony, to stukaliby się znacząco w czoła. A już w nocy, w niemal totalnej, rozświetlanej bladymi lampami ciemności?

[caption id="attachment_28631" align="alignnone" width="750"] Wyspa z aparatami Xiaomi 11T Ultra[/caption]

Ultraszeroki – jak to ultraszeroki, jego używa się w sytuacjach, w których zwykły nie daje rady. Miło zaskoczył za to 5-megapikselowy obiektyw makro. Nie jest to mikroskop jak w Oppo Find X3, ale mimo tego bez problemu łapie ostrość z bardzo blisko i idealnie wyłapuje szczegóły. Filmów nie kręci... A nie, jeden kręciłem, żeby sprawdzić audio zoom – faktycznie działało, gdy filmowałem olbrzymie stado ptaków siedzących na instalacji wysokiego napięcia, zoom powodował, że faktycznie ich ćwierkanie było słychać wyraźniej.

Kino w kieszeni

Ładnie jest też, gdy spojrzymy na ekran. Mimo, iż w mojej testerskiej szufladzie leży teraz też Samsung Z Fold 3, seriale chętnie oglądałem na 11T Pro. Duży, wyraźny, soczysty i naturalny Amoled + naturalna łatwość trzymania w dłoni powodowały, że bardzo chętnie sięgałem po Xiaomi.  Nie zabrakło oczywiście będącego już coraz częściej standardem 120-hercowego odświeżania. Przy takim telefonie ciężko mówić o tym, że źle wpłynie na baterię ;) Oczywiście zgodność z HDR 10+/Dolby Vision, miliard kolorów (to w ogóle tyle jest?), jasność do 1000 nitów... No i 5G. W efekcie obejrzymy wszystko, zawsze i najładniej jak się da :) Skoro już mówimy o marzeniach sprzed lat - kto by pomyślał o ekranie kinowym w kieszeni? Nawet, gdy testowałem moją pierwszą HTC Cha Cha - nie wpadłbym na to :)

11T Pro już z pudełka działa pod kontrolą MIUI 12.5. Lubię tę nakładkę – jest oczywista i intuicyjna w korzystaniu i nawet nieco bloatware’u nie przeszkadza, zawsze można go przy konfigurowaniu telefonu usunąć. Przy ostrzejszej grze, czy używaniu aplikacji zdarza mu się odrobinę podgrzać na pleckach, ale to w żaden sposób nie przeszkadza. Gierki śmigają pięknie, a muzyka, na głośnikach stereo Harman Kardon, pięknie gra. Oczywiście nie ma problemu z żadnymi, nawet wymagającymi grami. Co ciekawe, mimo Amoleda, czytnik odcisków palców znajdziemy na bocznym przycisku odblokowania. Dziwne? Trochę tak. Ale jak dla mnie wygodne i bardziej intuicyjne.

Czego brakuje? Porządnej wodoodporności (jest IP53) i ładowania indukcyjnego. Da się bez tego żyć? Nie muszę myć telefonu mydłem i bieżącą wodą, ale moja płytka indukcyjna koło komputera faktycznie czuje się samotna. Ale to ładowanie...

Komentarze

Scroll to Top