Odpowiedzialny biznes

Piszemy Raport CSR – cz.2

Monika Kulik Monika Kulik
04 marca 2014
Piszemy Raport CSR – cz.2

Zanim przejdziemy do kolejnego tematu związanego z „Pisaniem Raportu CSR”, krótkie podsumowanie oceny tego ubiegłorocznego.

Raport Społecznej Odpowiedzialności Orange Polska 2012 jest dobrze przez Was oceniany. Doceniacie jego przejrzystą formę i ciekawą treść. Podobała się Wam lekka grafika. Musimy jednak zwrócić uwagę na relację tekstu (nie umniejszając jego wartości) do obrazu i zastosować więcej wizualizacji np. w postaci ikonografik, wykresów, itp. Wyzwaniem dla tegorocznego raportu będzie także pokazanie naszej obecności lokalnie - w myśl zasady "myśl globalnie działaj lokalnie" i zaprezentowanie tego, co dajemy małym, lokalnym społecznościom.

d22f1abaf5ebea22b19b9d1f2d00a1a8651

Dziś w ramach naszego cyklu przejdziemy do wyboru treści. Planuję, że nasz Raport będzie miał 5 rozdziałów – pierwszy ogólny, w którym znajdziecie podstawowe informacje o firmie oraz 4 rozdziały poświęcone strategicznym dla nas obszarom CSR – integracja cyfrowa, bezpieczna sieć, czyste środowisko oraz ciekawy zespół.

Najpierw zastanówmy się wspólnie, jakie informacje powinny znaleźć się w rozdziale prezentującym firmę. Moim zdaniem – krótkie przedstawienie firmy, jej usług, zasięgu działania, podstawowe dane finansowe, sposób zarządzania, strategia firmy w kontekście wyzwań społecznych i ekologicznych, kwestie etyki.

A Wy o czym chcielibyście przeczytać, czego nowego dowiedzieć się o nas? Zapraszam do dyskusji.

 

P.S. Proszę Krzyśka, ziemowego i pablo_ck o kontakt na odpowiedzialny.biznes@orange.com lub do mnie - w podziękowaniu za Wasz aktywny udział w ubiegłotygodniowej dyskusji mam dla Was nagrody.


Oferta

FunBox w ofercie Orange

Aleksandra Wójcik Aleksandra Wójcik
04 marca 2014
FunBox w ofercie Orange

W naszej ofercie pojawił się nowy silny punkt – router Orange FunBox. Podobnie jak Livebox pozwoli Wam na jednoczesne korzystanie z internetu, telewizji i telefonii internetowej, a także na podłączenie i współdzielenie wielu domowych urządzeń takich jak konsole do gier, telewizory, drukarki, laptopy, tablety i smartfony. FunBox wyróżnia się większym zasięgiem WiFi, zapewniający wszystkim domownikom wygodniejszy dostęp do sieci. Jednocześnie FunBox zapewnia surfowanie po sieci z prędkością do 80Mbit/s w technologii ADSL jak i VDSL.  Z oferty możecie skorzystać zamawiając Neostradę w dowolnej opcji prędkości (do 10 Mb/s, do 20 Mb/s lub do 80 Mb/s) – samodzielnie lub w pakiecie z Orange TV i / lub telefonem domowym. Przypomnę Wam, że użytkownicy FunBox’a dołączając do społeczności Orange FunSpot, mogą korzystać z internetu także poza domem, bez dodatkowych opłat.

79a039780cb9273ee6362de69ed562d0045


Bezpieczeństwo

Kiedy tradycyjne firewalle są bezradne

Joanna Bieniek Joanna Bieniek
04 marca 2014
Kiedy tradycyjne firewalle są bezradne

Współcześni włamywacze omijają tradycyjne firewalle. Czy wiecie, że ukrywają groźny kod w protokołach HTML, XHTML czy XML, powszechnie wykorzystywanych do tworzenia nowoczesnych aplikacji webowych? Aplikacje webowe, to wszystkie aplikacje, które możemy otworzyć przez przeglądarkę internetową. Przyznacie, że jest tego sporo, a cyberprzestępcy mają pole do popisu :)

Coraz popularniejsze aplikacje webowe, uruchamiane w przeglądarkach internetowych, to dla bezpieczeństwa duże wyzwanie. Ich komunikacja odbywa się na popularnych portach TCP 80 i 443. Ruch na tych portach jest standardowo przepuszczany przez zapory sieciowe. I to właśnie wykorzystują cyberprzestępcy do przemycania groźnego kodu.

Metoda jest bardzo skuteczna. Ponad 70 % udanych ataków w Internecie bazowało na lukach w aplikacjach. Co więcej, udane przesłanie groźnego kodu do aplikacji pozwala nawet mało doświadczonemu włamywaczowi na przełamanie zabezpieczeń atakowanego systemu.

Od tego zagrożenia nie da się uciec. Aplikacje webowe są w powszechnym użyciu. A w świecie firmowym - coraz częściej służą pracownikom do wykonywania codziennych obowiązków np. są to aplikacje CRM, ERP czy klient pocztowy. Jak temu zapobiec? Tylko firewall aplikacyjny potrafi zablokować wirusy, spam, niepożądane treści, próby przepełnienia bufora i inne ataki wykorzystujące znane luki w zabezpieczeniach. Potrafi zapobiegać takim atakom, jak cross-site scripting, SQL injection czy cookie poisoning.

Czołowi dostawcy takich firewalli to: Cisco, Citrix, Imperva, Juniper Networks, F5 Networks, Fortinet, Palo Alto Networks itd.

Co sądzicie? Mieliście już do czynienia z takimi atakami?

 

Scroll to Top