Rozrywka

Półmetek Orange Kino Letnie za nami

Kasia Barys Kasia Barys
07 sierpnia 2015
Półmetek Orange Kino Letnie za nami

Tegoroczne lato jest pełne atrakcji, szczególnie w Sopocie, Zakopanem i Giżycku. A to dzięki kolejnej edycji najdłużeszgo festiwalu filmowego. Za nami już półmetek imprezy. W lipcu kina na Molo, na Krupówkach i przy Ekomariie odwiedziło 60 000 tysięcy widzów. Największą frekwencją cieszyły się polskie tytuły: „Carte Blanche“ i „Pod Mocnym Aniołem“ oraz przebojowy „American Hustle“ i magiczna komedia Woody’ego Allena „Miłość w blasku księżyca“. W lipcu odbyło się 70 projekcji filmowych. Zresztą niektórzy z Was mieli okazję być na Orange Kino Letnie podczas zlotu blogowego.

1e99be59bf3f5e99a50a18958332087597d

Pamiętajcie, że to nie koniec festiwalu, bo trwa on do końca wakacji. Przed nami sierpień a w nim moc wakacyjnych atrakcji, w tym wyjątkowe Warsztaty Filmowej Kreatywności Huawei z udziałem znanych twórców filmowych takich jak: Radosław Polak, Rafał Zawierucha czy Jerzy Bończak. Warsztaty połączone są ze specjalnymi spotkaniami Artura Żmijewskiego i Jerzego Bończaka z publicznością. Dodatkowe pokazy filmowe na tarasie Mera Spa Hotel w Sopocie odbywają się we wszystkie piątki wakacji. Na ekranie można oglądać przeboje rodem z Hollywood. Natomiast pod Tatrami w ogrodzie hotelu Art & Spa Zakopane w cyklu „Z miłości do kina“ w podróż w czasie zabierają widzów gwiazdy filmowe dwudziestolecia międzywojennego.

Codziennie w Sopocie zaprasza kawiarnia, która oferuje również koncerty i spotkania z  gwiazdami kina. Na plaży możemy przetestować najnowsze smartfony i tablety oraz zagościć w strefie wakacyjnej usługi Orange „6GB za 6 zł”. Zlokalizowana jest ona pomiędzy wejściami 19 a 20. Bawcie się na boisku do siatkówki plażowej, skorzystać z bezpłatnego dostępu do internetu i wziąć udział w konkursach, w których nagrodami są niezapomniane morskie przygody - rejsy po Zatoce Gdańskiej motorówką Huawei. Na terenie Sopockiego Klubu Tenisowego swoje miejsce znalazła Strefa Orange, w której można poznać zalety usługi Orange Finanse: nowoczesnego banku w zasięgu ręki.


Odpowiedzialny biznes

Głosuj na nowe Pracownie Orange!

Monika Kulik Monika Kulik
06 sierpnia 2015
Głosuj na nowe Pracownie Orange!

Magdalena Sałek jest społeczniczką i liderką Pracowni Orange w Czerniejowie - małej wiosce pod Lublinem, w której mieszka. To tutaj grupa młodych ludzi, którym na sercu było dobro wsi,  postanowiła aplikować o Pracownię w 2013 roku. Uruchomili ją w podziemiach parafii, bo w ich wiosce nie ma biblioteki czy domu kultury i z tego, co mówi Magda przed powstaniem Pracowni niewiele się działo.

Cała grupa zaczęła działać: organizować zabawy dla dzieci, aby miały alternatywę dla szkoły i obowiązków na roli, trochę rozrywki i odpoczynku. Pierwsze zajęcia przygotowane przez Magdę były dość proste: aktywności plastyczne, sportowe. Z czasem dzięki jej angażowaniu, entuzjazmowi i po udziale w licznych szkoleniach Fundacji Orange, w zjazdach i w grywalizacji, oferta świetlicy stała się bardziej urozmaicona. Bardzo szybko okazało się, że na zajęcia do Pracowni przyjeżdżają także dzieciaki z okolicznych wiosek, bo to jedyne takie miejsce, gdzie można fajnie spędzić czas.

Pracownia z sukcesem aplikowała także o granty od naszej Fundacji np. na prowadzenie zajęć z obróbki cyfrowej fotografii. To w Czerniejowie użytkownicy Pracowni przygotowali stylizowane sesje fotograficzne mieszkańców, to tutaj powstał Klub Odkrywcy, który prowadzi doświadczenia i eksperymenty z nauk ścisłych czy Klub Lacrosse’a (indiański rodzaj piłki). Zaczęto przygotowywać spartakiady, pikniki dla mieszkańców, potańcówki, zajęcia komputerowe dla seniorów i wiele innych wydarzeń. Magda zjednoczyła wokół Pracowni grupę zaangażowanych wolontariuszy, którzy animują życie lokalnej społeczności w Czerniejowie.

Dzięki Pracowni i działaniom wolontariuszy wokół niej skupionych zostało powołane Stowarzyszenie Pracownia Rozwoju Lokalnego, które dziś jest motorem napędowym wielu działań na terenie gminy, nie tylko w Czerniejowie. Grupa pracujących na co dzień osób w Pracowni to wyjątkowy potencjał i szansa na rozwój społeczności. Takie miejsca budują lokalne partnerstwa, rozwijają ludzi zaangażowanych w ich działania - zarówno wolontariuszy, jak i uczestników zajęć – podsumowuje Magda Sałek.

Dodam, że Magda uwierzyła w swoje siły i nowo zdobyte kompetencje i zdecydowała się kandydować w wyborach samorządowych. Wygrała je w pierwszej turze i  jest obecnie najmłodszą Panią Wójt w woj. lubelskim.

To jedna z wielu historii pokazująca, co dzieje się dzięki  lokalnym liderom i Pracowniom Orange i jak zmieniają się dzięki nim ludzie i społeczności.  Takich miejsc jest już 50. Teraz o nowych 26 Pracowni walczą kolejne miejscowości.

Pomóż nam wybrać te miejsca, w których powstaną Pracownie wypełnione podobną energią, jak w Czerniejowie. Głosować możesz codziennie do 10 sierpnia na stronie www.pracownieorange.pl.

P.S. Głosując możesz wygrać w konkursie tablet.

8f6dafdfd4f896f8f29f0596802ceacd43f


Bezpieczeństwo

Posłuchaj o bezpieczeństwie

Michał Rosiak Michał Rosiak
06 sierpnia 2015
Posłuchaj o bezpieczeństwie

Prawie połowa wakacji za nami (czujecie ten smutek? :( ), więc warto powoli zainteresować się tym, co będzie się działo we wrześniu. A będzie się działo dość sporo, przynajmniej jeśli chodzi o imprezy poświęcone bezpieczeństwu. Jeśli chcecie posłuchać naprawdę ciekawych wykładów, nierzadko autorstwa bezpieczniackich gwiazd, warto się zainteresować. Chyba, że chcecie posłuchać o bezpieczeństwie dzieci w sieci - wtedy za darmo, ale trzeba się odpowiednio wcześnie zgłosić.

Do rzeczy zatem. Ze mną będziecie mieli okazję spotkać się 22 i 23 września na IX Międzynarodowej Konferencji "Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży w Internecie", gdzie poopowiadam co nieco o innowacyjnych rozwiązaniach bezpieczeństwa i o tym jak o nasze potomstwo dba i powinien dbać dostawca internetu. To bezpłatna impreza przeznaczona przede wszystkim dla osób związanych z edukacją, na każdym stopniu, ale możecie spróbować przekonać do siebie organizatorów :)

Kolejne konferencje to już imprezy płatne, ale zaręczam, że można na nich zebrać ogrom wiedzy. Wrześniowa (15-16) "Security Case Study" to - jak sama nazwa wskazuje - impreza skupiająca się na przypadkach, które już miały miejsce, przewidziana przede wszystkim do dzielenia się wiedzą i wspólnego wyciągania wniosków, co zrobić, by maksymalnie utrudnić życie złym ludziom. Organizatorzy przede wszystkim chcą zainteresować udziałem w niej menedżerów - głównie tych, od których zależą decyzje, dotyczące bezpieczeństwa IT - pasjonaci tematu też są jednak mile widziani. Oczywiście wśród prelegentów nie zabraknie Orange Polska! Podobnie zresztą jak niecałe dwa tygodnie później na cyklicznej konferencji PoLish Network Operators Group (tradycyjnie jesienna edycja odbywa się w Krakowie), gdzie moi koledzy pokażą show jak łatwo cyber-przestępca może przejąć Turządzenie biednego nieświadomego użytkownika, a ja dodam parę słów o CyberTarczy.

Serię jesiennych imprez zamyka póki co legendarna już (czeka nas jej 19. edycja!) konferencja Secure. To dopiero 14-15 października, wciąż trwa call for papers, ale zaręczam Wam, że ze wszystkich edycji na których byłem (bodaj na czterech) nigdy nie zawiodłem sie na prelegentach. To zawsze jest top, krajowy i zagraniczny, gdzie każdy znajdzie coś interesującego dla siebie.

A póki co - miłej reszty wakacji! :)

Scroll to Top