Odpowiedzialny biznes

Pomoc powodzianom

Monika Kulik Monika Kulik
30 września 2010
Pomoc powodzianom

Znów pada deszcz i słychać o zagrożeniu powodziowym. Tymczasem jeszcze nie usunięto szkód po wiosennych zalaniach. Dlatego tak ważna jest pomoc poszkodowanym. W ubiegłym tygodniu byłam z naszymi wolontariuszami (pracownicy Architektury IT) w gminie Słubice, gdzie Wisła naruszyła tamę i zatopiła całą gminę.

Na miejscu zastaliśmy przykry widok, na polach nie było upraw, a okna domów – choć nowe, w większości były puste. Za to na każdym podwórku stał kontener, gdzie ciągle mieszkają ludzie. Dlatego, nie tracąc czasu zabraliśmy się do prac porządkowych, które wyznaczyła nam gmina.

Porządkowaliśmy teren wokół szkoły i remizy, gdzie do tej pory mieści się punkt dystrybucji darów, odnawialiśmy przystanki, pomagaliśmy też w gospodarstwach osób samotnych. Budujące jest to, że nie byliśmy jedynymi chętnymi do pomocy. Przed nami było tu już kilka grup wolontariuszy, w tym także z korporacji.

Fajnie, że i my choć trochę mogliśmy pomóc.


Rozrywka

TEDE na żywo

Marta Krajewska Marta Krajewska
30 września 2010
TEDE na żywo

Już dzisiaj na portalu Orange.pl będziecie mogli obejrzeć na żywo koncert TEDE. Transmisja rozpocznie się o godzinie 21. Wydarzenie będzie dostępne także za pośrednictwem telefonów komórkowych, pod adresem m.orange.pl. To kolejny koncert transmitowany przez Orange.pl. 22 września Internauci mogli oglądać występ zespołu Kult, który odbył się w ramach cyklu "MTV unplugged".

Transmisja obu tych wydarzeń jest realizowana przy użyciu WebTV, usługi stworzonej przez polskie Orange Labs we współpracy z jednostkami biznesowymi, IT i AMG.net. Od strony technicznej usługa polega na kodowaniu kontentu video do odpowiedniego formatu, a następnie dystrybuowania go do użytkowników sieci z wykorzystaniem Serwerów Treści, usługi wykorzystującej technologię CDN (Content Delivery Network), również stworzonej w polskim Orange Labs we współpracy z Princeton University.Więcej informacji na temat WebTV już wkrótce.

Przyjemnego oglądania! http://tede.orange.pl/


Oferta

Przypominajka, gdzie najtaniej

Wojtek Jabczyński Wojtek Jabczyński
29 września 2010
Przypominajka, gdzie najtaniej

Zanim ogłosimy sporo obniżone ceny neo przypomnę o ofercie mobilnego internetu w Orange. Powód znalazłem sobie taki, że trwa kampania reklamowa, w której promujemy m.in. najtańszy abonament  na rynku za 19 zł. Idealny do nocnego ściągania, co tam kto lubi :-) Cieszę się, że nową ofertę Orange Free przyjęliście ciepło i sprzedaje się zgodnie z naszymi oczekiwaniami.

Scroll to Top