;

Sieć

Przygody zamarzniętej stacji bazowej (12)

Wojtek Jabczyński

14 lutego 2019

Przygody zamarzniętej stacji bazowej
12

Dzisiaj na Twitterze udostępniłem wpis dziennikarza Dziennika Gazety Prawnej oraz wideo, na którym widać jak na antenie stacji bazowej likwiduje się spiżarnię sprytnej wiewiórki.

Od razu pojawiły się pytania, czy nam zdarzyła się podoba historia? Nie zdarzyła, co nie znaczy, że nie mamy ciekawych przypadków do pokazania. Oto opowieść o … zamrożonej stacji bazowej na Koskowej Górze w Beskidzie Makowskim.

Pod koniec ubiegłego roku dogadaliśmy się z konkurentem, żeby wykorzystać ich maszt, który stoi na wysokości 950 m.n.p.m.

Zależało nam żeby ruszyć przed Nowym Rokiem. Zainstalowaliśmy anteny, zasilanie, radiolinię, ale przyszło załamanie pogody z ogromnymi opadami śniegu. Robota nie została skończona. Sorry, taki mamy klimat 😉

Gdy ekipy monterskie Orange i NetWorks! przyjechały po śnieżycy na miejsce okazało się, że mają do odkopania 6 km drogi dojazdowej o nachyleniu 14%. Odśnieżali bohatersko nawet w Wigilię, ale nie dali rady.

Zmrozna stacja bazowa - zakopana droga

Wrócili na miejsce po świętach i kolejna niespodzianka. Wszystkie urządzenia zawieszone na maszcie pokryły się grubą warstwą lodu, dlatego nie udało się uruchomić radiolinii. Trzeba było poczekać do końca stycznia. Zbiory wiewiórki są zdecydowanie mniejszym problemem 😉

Zmrozona stacja bazowa

Udostępnij: Przygody zamarzniętej stacji bazowej
podaj nick
komentarz jest wymagany
Please prove you are human by selecting the House. wybierz ikonę
proszę zaznaczyć zgodę

Komentarze

 • komentarz
  nhgh 16:01 14-02-2019
  I co? Wiewiórka tyle razy wchodziła na stację z każdym orzeszkiem i się nie spaliła? Szok ;-)
  Odpowiedz
 • komentarz
  pablo_ck 16:12 14-02-2019
  Ale gdyby nie ta zima to nie mielibyśmy takich przygód ;) Bardzo fajny wpis :)
  Odpowiedz
 • komentarz
  Resboy 16:36 14-02-2019
  W Stalowej Woli na budynku przy ulicy Narutowicza, gdzie wszystkie możliwe pasma, radiolinie i anteny ma Play, siedzi stado wron. Codziennie. Są ich setki. Siedzą na antenach, na dachu obok anten, na tych okrągłych radioliniach i ogólnie na całej infrastrukturze i dachu budynku. Jakoś fale im nie szkodzą mimo bezpośredniego styku z ich źródłem?
  Odpowiedz
  • komentarz
   Piotr Domański 14:29 05-08-2019
   Szkodzą, to oczywiste, po prostu wrony są czarne więc odbijają. Dlatego nie ma tam gołębi ;-)
   Odpowiedz
 • komentarz
  tomi81 16:53 14-02-2019
  Piotrze - proszę o informację jakie pasma zostały/zostaną tam uruchomione oraz na ilu sektorach.
  Odpowiedz
  • komentarz
   Piotr Domański 17:11 14-02-2019
   Ej! Aż tak do swojego szefa podobny nie jestem! Jakbym nie dawał znaku życia poganiaj mnie trochę ;-) Postaram się sprawdzić.
   Odpowiedz
   • komentarz
    tomi81 17:22 14-02-2019
    Oj tam - nieco Cię awansowałem ;D. Oki, zaczekam na info - dzięki :-)
    Odpowiedz
   • komentarz
    tomi81 15:43 19-02-2019
    Piotrze - coś wiadomo w powyższym temacie?
    Odpowiedz
    • komentarz
     Przemi 09:23 10-03-2019
     GSM 900 UMTS 900 oraz LTE 800
     Odpowiedz
 • komentarz
  Marcin 21:53 14-02-2019
  Nie odbierzcie tego jako czepialstwo ale Kosowa Góra nie istnieje,jest Koskowa Góra! Poprawcie to proszę!
  Odpowiedz
 • komentarz
  Kamilx 19:14 17-02-2019
  Kiedy mapa zasięgu zostanie zaktualizowana? Od 3 tygodni nie jest aktualizowana, choć wcześniej niemal codziennie była.
  Odpowiedz
 • komentarz
  Przemi 09:21 10-03-2019
  Pamiętam jak tam pracowałem. Najpierw wpadłem do rowu autem potem brak podjazdu i sprzęt na stację zawieziony traktorem. Oby jak najmniej takich stacji w zimę.
  Odpowiedz

;

Odpowiedzialny biznes

7 lat z Kartą Różnorodności! (4)

Monika Kulik

14 lutego 2019

7 lat z Kartą Różnorodności!
4

Karta Różnorodności obecna jest już w naszym kraju od 7 lat!
Karta jest zobowiązaniem, podpisywanym przez organizacje, które decydują się na wprowadzenie zakazu dyskryminacji w miejscu pracy i działania na rzecz tworzenia i promocji różnorodności oraz wyraża gotowość firmy do zaangażowania wszystkich osób zatrudnionych oraz partnerów biznesowych i społecznych w te działania. To międzynarodowa inicjatywa realizowana pod patronatem Komisji Europejskiej, obecna już w 22 krajach UE www.kartaroznorodnosci.pl. W Polsce już 246 firm, instytucji publicznych, samorządów lokalnych i organizacji społecznych podpisało Kartę.

Siedem lat temu, w roku 2012, w dniu inauguracji Karty Różnorodności, która miała miejsce w kancelarii Premiera Rady Ministrów, 14 firm z kapitałem francuskim działających w Polsce zadeklarowało, że będzie wdrażało i promowało ideę równych szans oraz zarządzania różnorodnością w swoich organizacjach. Polska była wówczas pierwszym krajem z bloku państw Europy Środkowo-Wschodniej, w którym pojawiła się Karta. Orange Polska jest sygnatariuszem Karty i jej opiekunem w Polsce od początku.

Z okazji jubileuszu karty zapraszamy na debatę online dziś w godzinach 12:00-13:00 na Facebooku Karty Różnorodności.

Wspólnie z zaproszonymi ekspertkami porozmawiamy o tym, gdzie jesteśmy dziś, jeśli chodzi o zarządzanie różnorodnością w miejscu pracy i poza nim. Pokażemy przykłady działań, które mogą zainspirować inne organizacje, przypomnimy jak firmy mogą i wspierają zmiany w swoim otoczeniu i czego potrzebują, by ich działania były bardziej skuteczne.

z serii Obywatelski biznes w otwartym społeczeństwie Wydawnictwa Nieoczywistego pod patronatem Forum Odpowiedzialnego Biznesu, pod redakcją prof. Izabeli Warwas we współpracy z dr hab. Elwirą Gross-Gołacką, dr hab. prof. Ewą Mazur-Wierzbicką oraz mgr Barbarą Sajkiewicz. W publikacji znajdziecie tak opis tego, jak zaradzanie różnorodnością wygląda w Orange Polska.Partnerami publikacji są: Emitel, Henkel Polska, Nestle Polska, Orange Polska, Skanska w Polsce, Nestle Polska.

Konkurs:

Mamy dla Was egzemplarze wspomnianej publikacji – prześlemy je do 5 osób, które najlepiej napiszą – Czym według nich jest dobre zarządzanie różnorodnością w organizacji.

Udostępnij: 7 lat z Kartą Różnorodności!
podaj nick
komentarz jest wymagany
Please prove you are human by selecting the Cup. wybierz ikonę
proszę zaznaczyć zgodę

Komentarze

 • komentarz
  Krzysiek 12:21 14-02-2019
  Każda z osób ma swoje atuty i zalety. Naszym zadaniem jest wskazanie jakie zalety ma dany pracownik, wzięcie tego do wspólnego zbioru i opracowanie metody współpracy z korzyścią dla danej organizacji jak i poszcz. osób. Uniknięcie sporów, problemów. Maksymalizacja zysków i profitów.
  Odpowiedz
  • komentarz
   Krzysiek 08:18 19-02-2019
   Dla mnie wystarczy pdf
   Odpowiedz
   • komentarz
    Monika Kulik 09:48 19-02-2019
    Krzysiek, właśnie miałam pisać;) - że mam dla Ciebie książkę w nagrodę. Książka jest tylko w wersji papierowej, bo jest w komercyjnej sprzedaży. Daj znać mailem, co z wysyłką.
    Odpowiedz
 • komentarz
  Piotr Domański 16:34 14-02-2019
  Kartę Różnorodności darzę olbrzymim sentymentem, to bardzo ciekawy program, który miał szczęście do świetnych ludzi. A i temat ważny, więc czytajcie, czytajcie!
  Odpowiedz

;

Odpowiedzialny biznes

Anna Guzik w Pracowni Orange w Rytlu (3)

Bartłomiej Kuczyński

12 lutego 2019

Anna Guzik w Pracowni Orange w Rytlu
3

Za nami spotkanie społeczności Pracowni Orange w Rytlu z Anną Guzik, Żanetą z serialu „Na Wspólnej” i główną bohaterką „Heli w opałach”.

Mieszkańcy wzięli udział w konkursie „Nasza miejscowość w 2050”. Ogłosiliśmy go jako część Tygodnia Pracowni Orange, a główną nagrodą była właśnie wizyta ambasadorki Pracowni Orange, Ani Guzik. Jury po długich debatach uznało, że najlepsza była praca przesłana przez mieszkańców Rytla.

Zapewne pamiętacie nazwę tej miejscowości w Borach Tucholskich z doniesień o tragicznej nawałnicy w sierpniu 2017. Cała Polska oglądała wtedy przerażające zdjęcia powalonych domów i drzew. Teraz mieszkańcy stają już na nogi, a doskonale działająca Pracownia Orange jest przykładem ich świetnego zorganizowania. Także film przygotowany przez rytelską młodzież okazał się strzałem w dziesiątkę – i zdobył główną nagrodę Tygodnia Pracowni Orange.

W czasie wesołego spotkania społeczności Pracowni z Anią Guzik nie zabrakło oczywiście autografów i wspólnych zdjęć. Był też czas na prezenty, występy miejscowych grup, pytania zadawane ambasadorce i wspólną zabawę w kalambury. Tak opowiadała o tej okazji liderka pracowni, Małgorzata Kowalewska-Remisz:
Spotkanie z Panią Anią to było ekscytujące wydarzenie i wyjątkowa nagroda. Często powtarzam, że nasza Pracownia jest mała, ale kryje ogromny potencjał! Codziennie organizujemy zajęcia i warsztaty, dbając o kulturę i rozwój cyfrowych kompetencji naszych dzieci, a każdemu spotkaniu towarzyszą wesołe tańce i śpiewy. Prowadzenie Pracowni to świetna zabawa i przy okazji wartościowa misja. Cieszę się, że nasza praca została doceniona.

Ważnymi gośćmi w pracowni byli także Bogumiła Ropińska, wiceburmistrz Czerska i Łukasz Ossowski, sołtys sołectwa Rytel. Zobaczcie kilka zdjęć:

        

A inni laureaci?

To kolejne powody do dumy. Każda z pracowni w inny sposób przedstawiła swoją wizję przyszłości, za co otrzymała odpowiednią nagrodę. W Cieszanowie odbyły się lekcje VR o kosmosie; Nowogard dostał robota Photona EDU, a pracownia w Wysokiem Mazowieckiem – warsztaty z montażu filmów na smartfonie. Wyróżniliśmy także członków pracowni w Zajączkowie, którzy spotkali się z Grzegorzem Kasdepke. Każda z pracowni wniosła do projektu swoją unikalną wartość.

Pozwólcie, że na koniec przytoczę kilka faktów podsumowania:

 • Już drugi raz wspólnie zorganizowaliśmy Tydzień Pracowni Orange.
 • Był to czas, w którym lokalni liderzy ze wzmożoną aktywnością zapraszali do pracowni nowych gości.
 • W Tygodniu Pracowni Orange wzięło udział 40 pracowni z całej Polski.
 • Każda z nich zorganizowała specjalne warsztaty: od kulinarnych, poprzez plastyczne aż po gry terenowe, zajęcia architektoniczne czy przygody z płytką MakeyMakey.
 • 5 pracowni zostało wyróżnionych w konkursie Fundacji Orange „Nasza miejscowość w 2050”.

Bardzo dziękuję wszystkim zaangażowanym za świetne pomysły i realizację. Już nie mogę się doczekać Waszych kolejnych projektów!

Więcej szczegółów o pracowniach przeczytacie tutaj.

Zdjęcia: Bartek Bartosiński

Udostępnij: Anna Guzik w Pracowni Orange w Rytlu
podaj nick
komentarz jest wymagany
Please prove you are human by selecting the Cup. wybierz ikonę
proszę zaznaczyć zgodę

Komentarze

 • komentarz
  pablo_ck 20:24 12-02-2019
  Super, szkoda że mieszkam w dużym mieście, niż małej miejscowości/miasteczku w której funkcjonuje i żyje swoim życiem Pracownia Orange ;p Ale jeszcze nic straconego ;p
  Odpowiedz
 • komentarz
  Pan Pikuś 21:03 12-02-2019
  Nie miałem szczęścia poznać Pani Guzik osobiście, ale odnoszę wrażenie, że jest to bardzo pozytywna Osoba?
  Odpowiedz
  • komentarz
   Bartłomiej Kuczyński 09:01 13-02-2019
   Tak, to już druga wizyta Ani w pracowni i zawsze jej kontakt z publiką jest świetny :)
   Odpowiedz

Dodano do koszyka.

zamknij
informacje o cookies - Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z orange.pl bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza,
że pliki cookies będą zamieszczane w Twoim urządzeniu. dowiedz się więcej