Odpowiedzialny biznes

Silver socjety- czyli senior w centrum uwagi.

Monika Kulik Monika Kulik
06 października 2020
Silver socjety- czyli senior w centrum uwagi.

Kim jest senior? W jakiej sytuacji pandemia postawiła dojrzalszą część naszego społeczeństwa? Czy spowodowała wzrost kompetencji cyfrowych czy raczej pokazała ich braki? Czego tak naprawdę potrzebuje silver socjety i czy nowe technologie mogą tu pomóc?

Na te i inne pytania w rozmowie z Pawłem Oksanowiczem odpowiada Marzena Rudnicka, założycielka oraz prezeska Krajowego Instytutu Gospodarki Senioralnej.

To druga rozmowa z cyklu „Nowa cyfrowość” pod patronatem Orange Polska w ramach projektu Nienieodpowiedzialni.pl. Z naszymi gośćmi rozmawiamy o tym, jak wygląda nowa rzeczywistość cyfrowa, czego nauczyliśmy się podczas pandemii, a co nadal jest dla nas wyzwaniem nie tylko w wirtualnym świecie.

Tydzień temu z Jacekiem Królikowskim, pedagogiem i prezesem Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego rozmawialiśmy o lekcjach, które musi odrobić nasz system edukacyjny, aby dobrze działań w warunkach pandemii.

Zapraszamy.

Komentarze

pablo_ck
pablo_ck 21:27 06-10-2020

Kolejny fajny materiał. Czego nauczyła mnie osobiście pandemia – dokładnej dezynfekcji urządzeń elektronicznych, tj. smartfona. Urządzenia przenośne są super transmiterem bakterii i wirusów. Samo umycie rąk po powrocie z pracy nie wystarczy.

Odpowiedz
  Monika Kulik
  Monika Kulik 09:17 07-10-2020

  pablo_ck – dzięki, że o tym przypominasz. Myjemy nie tylko ręce ale też nasze telefony.

  Odpowiedz
pablo_ck
pablo_ck 23:27 06-10-2020

Kolejny fajny materiał. Czego nauczyła mnie osobiście pandemia – dokładnej dezynfekcji urządzeń elektronicznych, tj. smartfona. Urządzenia przenośne są super transmiterem bakterii i wirusów. Samo umycie rąk po powrocie z pracy nie wystarczy.

Odpowiedz
  Monika Kulik
  Monika Kulik 11:17 07-10-2020

  pablo_ck – dzięki, że o tym przypominasz. Myjemy nie tylko ręce ale też nasze telefony.

  Odpowiedz

Odpowiedzialny biznes

Orange na Targach CSR

Monika Kulik Monika Kulik
05 października 2020
Orange na Targach CSR

Dziś startują Targi CSR. Tym razem spotykamy się wirtualnie, ale za to przez cały tydzień od 5 do10 października. Wśród ponad 60 wystawców jest również Orange Polska. Na naszym stoisku pod hasłem 15-lecia  skupiamy się przede wszystkim na zaangażowaniu społecznym i wolontariacie, ale nie zapominamy też o innych tematach.

Targi to świetna okazja żeby wysłuchać ciekawych prelekcji, spotkać się z ekspertami zrównoważonego rozwoju z instytucji, firm i organizacji społecznych, nawiązać kontakty. Tegoroczna edycja odbywa się pod hasłem „Środowisko biznesowe i naturalne”. Organizatorem imprezy jest Forum Odpowiedzialnego Rozwoju.

Część konferencyjną od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00-13:20 można śledzić na Facebooku.

Zapraszamy Was też do aktywnego udziału w sesjach networkingowych przy konferencyjnych stolikach, które odbywają się przez cały tydzień w godzinach 13.30 – 15.00.

My przy stoisku nr 2 w części REMO przestawimy:

5.10. - Strategiczne podejście do CSR w Orange Polska.

6.10  - Fundacja Orange – nasze programy i sprawdzone metody prowadzenia działań społecznych.

7.10. - Orange goes green.

8.10. - Wolontariat – jak koordynować wolontariatem pracowniczym, dobre praktyki.

9.10 - Zarządzanie różnorodnością w organizacji krok po kroku.

Zapraszamy Was także do udziału w sesjach i dyskusji przy stolikach przygotowanych przez ponad 60 innych wystawców. Z pewnością znajdziecie tu mnóstwo inspiracji.

Zapraszamy Was do wirtualnego odwiedzania Targów CSR na stronie https://targicsr.webexpo.pl/

Szczegóły dotyczące programu Targów CSR znajdziecie na stronie Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

baner z napisem Targi CSR

Komentarze


Rozrywka

Październikowe nowości filmowe na VOD

Kasia Barys Kasia Barys
02 października 2020
Październikowe nowości filmowe na VOD

Mnóstwo produkcji familijnych czeka w październiku w Orange VOD, usłudze na dekoderach Telewizji Orange i w aplikacji Orange TV Go.

Od 1 października dostępna jest już produkcja pt.: „Bumblebee”. To zabawna, pełna akcji i genialnych efektów specjalnych opowieść o najsympatyczniejszym i najbardziej krnąbrnym Autobocie, znanym z serii „Transformers”. Zobacz, jak wojownik z Cybertronu - Bumblebee, wspólnie z nową przyjaciółką, musi uratować Ziemię przed złowrogimi Decepticonami.

Także jeden z najciekawszych horrorów ostatnich lat - „Ciche miejsce” z Emily Blunt w roli głównej można już obejrzeć. Świat opanowują tajemnicze, żądne krwi potwory - niezwykle wyczulone na każdy dźwięk. Czy ludzie są w stanie żyć w absolutnej ciszy?

Od 2 października w naszej ofercie znajdziecie pełną humoru i wzruszeń francuską komedię familijną pt.: „Mój książę z bajki”. W filmie Omar Sy wciela się w rolę ojca samotnie wychowującego 8-letnią córkę Sofię. Codziennie opowiada dziewczynce bajkę, w której ta jest księżniczką, a on ratującym ją z opresji księciem. Wspólna zabawa jednak może szybko się skończyć. Mała Sofia dorasta i w jej życiu pojawia się… inny książę.

Od 6 października polecamy zwariowaną komedię pt.: „Lista priorytetów”. Brett, pilny maturzysta, którego życie staje na głowie po głupim kawale, publikuje listę tego, co zrobiłby inaczej, gdyby mógł cofnąć czas. Czy można zmienić bieg wydarzeń?

Od 7 października doskonały film dla całej rodziny pt.: „Zaginiony skarb Jessego Jamesa”. To pełna przygód i tajemnic opowieść o piątce młodych przyjaciół, którzy wyruszają na poszukiwania legendarnego skarbu. Jednak w ich ślady ruszają też dorośli poszukiwacze, uzbrojeni i gotowi na wszystko.

Od 13 października w Orange VOD znajdziecie oparty na faktach dramat pt.: „Tylko sprawiedliwość”, w którym zagrali Michael B. Jordan, Jamie Foxx oraz Brie Larson. To przejmująca i skłaniająca do refleksji historia młodego, czarnoskórego prawnika Bryana Stevensona, który poświęcił swoją karierę na rzecz walki o sprawiedliwość.

Od 20 października Scooby, Kudłaty i spółka wkroczą do akcji, i zastawią pułapkę na nowego potwora w filmie Wesołego Halloween, Scooby-Doo!”. Tym razem dzielnej brygadzie detektywów pomogą nowi przyjaciele - naukowiec Bill Nye i Elvira, Władczyni Ciemności. Czy wspólnie uda im się uratować Halloween?

Od 23 października polecamy „I zbaw nas ode złego”, czyli pełen akcji i napięcia film twórców oscarowego „Parasite”. W roli głównej wystąpił Jung-Min Hwang, gwiazda koreańskiego kina. Kiedy w Tajlandii nieznani sprawcy porywają nastoletnią dziewczynkę, jej krewny, a przy okazji płatny zabójca, nie spocznie, dopóki jej nie odnajdzie.

[KGVID]https://biuroprasowe.orange.pl/wp-content/uploads/2020/10/blog/VOD-pazdziernik.mp4[/KGVID]

Komentarze

Scroll to Top