Odpowiedzialny biznes

Siódmy Rajd na Autyzm

Marek Wajda Marek Wajda
10 maja 2013
Siódmy Rajd na Autyzm

Można już zapisywać się do udziału w Społecznym Rajdzie Rowerowym na Rzecz Osób z Autyzmem, który od początku wspiera Fundacja Orange.

Udział w rajdzie jest bezpłatny, ale trzeba się zarejestrować – jest 1000 miejsc.

3718717d3152806090de7e2dc56b3ade88e

Rajd wyruszy 25 maja. Już od godz 11 na Polach Mokotowskich będą koncerty, konkursy i mnóstwo dodatkowych atrakcji. Rowerzyści i rolkarze wyruszą o godz. 14 – w tym roku trasa będzie wiodła m.in. przez Plac Konstytucji, Plac Bankowy i Plac Zawiszy (dokładna trasa tutaj).

W sześciu dotychczasowych edycjach Społecznego Rajdu Rowerowego na Rzecz Osób z Autyzmem udział wzięło blisko 7000 osób i zebrano ponad 560 000 zł. Jak co roku nasi pracownicy-wolontariusze będą wspierać organizacyjnie ten Rajd.

Przyjedziecie?


Odpowiedzialny biznes

Droga na skróty do KWR

Krzysztof Smajek Krzysztof Smajek
10 maja 2013
Droga na skróty do KWR

W ostatnim czasie progi Klubu Wybitnego Reprezentanta Polski przekroczyli Jakub Błaszczykowski i Marcin Wasilewski.  W tym momencie KWR liczy sobie 27 nazwisk. Oprócz wspomnianych zawodników w Klubie znajdują się także między innymi: Zbigniew Boniek, Włodzimierz Lubański i Kazimierz Deyna.

Co trzeba zrobić, żeby trafić do KWR? Regulamin nie jest zbyt zawiły, bo wystarczy wystąpić w minimum 60 meczach reprezentacji Polski, aby otrzymać bilet wstępu do grona wybitnych reprezentantów i znaleźć się obok takich tuzów polskiej piłki jak przywołani wcześniej Boniek, Lubański i Deyna.

Jak wspomniałem na wstępie – Klub Wybitnego Reprezentanta liczy obecnie 27 nazwisk. Jak dla mnie o połowę za dużo. Co takiego dla polskiej piłki zrobili Dariusz Dudka czy Marcin Wasilewski (oraz wielu innych), żeby umieszczać ich w gronie wybitnych reprezentantów? Ile zdobyli medali podczas mistrzostw świata czy Europy? To oczywiście pytania retoryczne.

Zasady kwalifikowania do KWR powinny zostać czym prędzej zmienione. Tomasz Iwan w kolejnym odcinku swojego wideobloga na orangesport.pl mówi, że trwają prace nad zmianą regulaminu i podwyższeniem limitu. Według byłego reprezentanta Polski ta liczba powinna zostać podniesiona o co najmniej 20 meczów.

Według mnie przepustką do KWR powinny być medale mistrzostw świata lub Europy, albo co najmniej 90-100 występów w kadrze. W innym przypadku do elitarnego Klubu będą trafiać całe zastępy piłkarzy, którzy licznik gier w reprezentacji nabijali w mało znaczących meczach towarzyskich, a duże imprezy piłkarskie oglądali w telewizji. A chyba nie o to chodzi?


Oferta

Co testujecie po weekendzie?

Wojtek Jabczyński Wojtek Jabczyński
10 maja 2013
Co testujecie po weekendzie?

Akcja Testuj z Orange jest zdecydowanie jedną z moich ulubionych. Dzięki niej wspólnie sprawdziliśmy sporo smartfonów. Na rozkładzie są: BlackBerry Z10; Nokia Lumia 920; Sony Xperia Z i HTC One X. Połowa z testowanych telefonów trafiła do Was na zawsze. Po weekendzie, kolejny raz Was zaskoczymy i dlatego z tej okazji szybki konkurs.Pierwsza osoba, która poprawnie zgadnie jakie urządzenie będzie bohaterem następnych testów, otrzyma z magicznej szafy rzecznika zestaw gadżetów plus kartę zdrapkę za 25 zł. Powodzenia.

54cc5cef5a25641721fd38350a290384848

Scroll to Top