Zielony Operator

Stacja bazowa w Łazach – efektywnie i kolorowo

Hanna Jaworska-Orthwein Hanna Jaworska-Orthwein
15 października 2021
Stacja bazowa w Łazach – efektywnie i kolorowo

Kto powiedział, że urządzenia sieci mobilnej nie mogą być kolorowe? Pięknie pomalowany kontener techniczny właśnie pojawił się w Łazach, gdzie otworzyliśmy nowoczesne centrum przetwarzania danych - Warsaw Data Hub. Tak się składa, że to także nasza najbardziej efektywna energetycznie stacja bazowa. Obiekt obsługuje klientów Orange i T-Mobile.

Jak oszczędzamy energię

Zastosowaliśmy wiele innowacyjnych rozwiązań, dzięki którym wskaźnik efektywności SEE (Site Energy Efficiency) stacji jest powyżej 94%. Zapracowały na to efektywne energetycznie urządzenia radiowe, system zasilania o wysokiej sprawności i ograniczenie do minimum ilości ciepła wydzielanego w pomieszczeniu. Co ciekawe, urządzenia wydzielające dużo ciepła znalazły się na zewnątrz a na dachu dodatkowo założyliśmy powłokę odbijającą ciepło słoneczne. To pozwoliło na zastąpienie klimatyzacji przez system wentylacji.

Wskaźnik SEE oznacza, że ponad 94% energii elektrycznej zużywanej przez ten obiekt jest energią wykorzystywaną przez urządzenia świadczące usługi dla klientów, a tylko 6% to energia przeznaczona na zapewnienie odpowiednich warunków pracy obiektu.

Oprócz ograniczenia zużycia energii - do możliwego minimum - w obiekcie zastosowane są rozwiązania obniżające jednostkowe koszty energii. Dokładne opomiarowanie umożliwia optymalny dobór parametrów umów energetycznych, takich jak taryfa energetyczna czy moc umowna. Natomiast dzięki magazynom energii zmniejszamy zużycia w okresach wyższych cen energii oraz zwiększamy w okresach niższych cen energii.

#OrangeGoesGreen BTS

Będzie bardziej kolorowo

W Orange staramy się zmniejszać zużycie energii i emisje gazów cieplarnianych, ale dostrzegamy też wartość w pomysłach, dzięki którym klienci dowiedzą się więcej o naszych działaniach dla klimatu i środowiska. Stąd pomysł wykorzystania szaf oraz kontenerów znajdujących się w przestrzeni publicznej i ozdobienia ich grafikami. Chcemy, aby takich kolorowych, wyróżniających się obiektów przybyło. Wkrótce napiszę o tym więcej.

Bezpieczne i ekologiczne WDH

Stacja bazowa w Łazach stoi na terenie Warsaw Data Hub. Pisaliśmy o nim tutaj, ale przy okazji przypomnę, że to jeden z najnowocześniejszych tego typu obiektów w Polsce. Nie bez znaczenia jest fakt, że powstał w Łazach, w aglomeracji warszawskiej, w pobliżu najważniejszego w Polsce centrum biznesowo-logistycznego. Po przeniesieniu najważniejszych systemów stanie się jednym z kluczowych węzłów naszej sieci i pozwoli zaoferować klientom biznesowym nowoczesne, bezpieczne i ekologiczne zaplecze w postaci usług data center oraz kolokacji.

Rozwiązania zastosowane w WDH pozwalają na redukcję liczby wykorzystywanych urządzeń, co w połączeniu z ich najwyższą efektywnością energetyczną daje wyższą efektywność naszej sieci. Do rozwiązań poprawiających możemy dodać m.in. farmę fotowoltaiczną, która niedługo tam powstanie, stacje ładowania samochodów elektrycznych, zastosowanie „szarej wody” do podlewania terenu, a nawet specjalna kostka brukowa pochłaniająca zanieczyszczenia. W praktyce oznacza to redukcję poziomu emisji CO2 o około 5 tys. ton rocznie.

Mediateka

Komentarze

pablo_ck
pablo_ck 20:14 15-10-2021

To miejmy nadzieję że to pierwsza taka stacja bazowa z wielu które powstaną w przyszłości.

Odpowiedz

Oferta

Chętnie korzystamy z płatności bezgotówkowych

Kasia Barys Kasia Barys
15 października 2021
Chętnie korzystamy z płatności bezgotówkowych

Jutro, 16 października jest Dzień Płatności Bezgotówkowych. Pandemia przyspieszyła zmiany w zwyczajach płatniczych Polaków. Coraz chętniej korzystamy z płatności bezgotówkowych. Jedną z nich jest doliczanie opłat za usługi do rachunku lub pobranie opłaty z doładowania prepaid. Można to robić już na ponad 300 serwisach i wielu aplikacjach z muzyką, filmami, grami, rozrywką, biletami, wideo i telewizją na życzenie.

Zamów z Orange

Orange zapewnia dostęp do wielu serwisów zarówno rozrywkowych jak i edukacyjnych wraz z wygodną metodą płatności, którą można doliczyć do rachunku za telefon, która funkcjonuje pod nazwą Zamów z Orange.

Płatności mobilne w Orange to wygodna i bezpieczna metoda. Klient nie musi podawać wrażliwych danych finansowych w internecie, co nadal wiele osób obiera jako zagrożenie. Nie musi też posiadać kart kredytowych czy płatniczych, ani nawet konta bankowego.

Do zrealizowania płatności wystarczy numer telefonu w sieci Orange (postpaid, prepaid). Jeśli klient chce dopisać opłatę do rachunku lub pobrać z doładowania na koncie oprócz podania numeru telefonu musi wpisać na stronie - gdzie dokonuje płatności za dany kontent - numer PIN, który otrzymuje SMS. Informacja o zakupie też jest potwierdzana za pomocą wiadomości SMS. Dodatkowo wszystkie dane na temat zakupu klient znajdzie na fakturze (w przypadku oferty postapid), na zestawieniu produktów i płatności za usługi elektroniczne.

Z Orange można zapłacić w ten sposób w kilkuset miejscach. Wielu klientów Orange subskrybuje Player, Xbox Pass Ultimate, YouTube Premium, Apple Music, przestrzenie dyskowe iCloud oraz Google One czy serwisy randkowe jak Badoo czy Tinder.

Do rachunku za telefon można doliczyć również opłaty za wyróżnianie ogłoszeń na OLX, serwisy edukacyjne takie jak Squla, Brainly, naukę języków w aplikacji Busuu czy za zakup kluczy do topowych gier - PUBG. Dużym zainteresowaniem cieszą się serwisy z treściami sportowymi i fitness tj. Strefa Koszykówki czy Mobilny Fitness. Przybywa klientów, którzy korzystają z cyfrowych wydań gazet czy książek - Agora i Legimi.

Kilkadziesiąt tysięcy klientów regularnie korzysta z doliczenia opłaty do rachunku Orange za bilety komunikacji miejskiej i parkingowe w aplikacjach SkyCash i moBilET, które są dostępne w ok. 150 największych miastach w Polsce oraz Pango czy Naviparking.

Serwisów, w których można płacić poprzez doliczenie do rachunku wciąż przybywa. Ostatnio do listy dołączyli: Apple, Player oraz Tinder. Rośnie też dynamicznie liczba klientów, którzy regularnie korzystają z tej metody płatności.

Tych, którzy nie mieli jeszcze okazji skorzystać z tej formy płatności zapraszamy. Więcej info na https://www.orange.pl/view/plac-z-orange.

Komentarze


Oferta

Samsung Galaxy Z Fold3 taniej aż o 2500 zł

Kasia Barys Kasia Barys
14 października 2021
Samsung Galaxy Z Fold3 taniej aż o 2500 zł

Dzisiaj niemała gratka w ofercie tygodnia. Samsung Galaxy Z Fold3 5G 256 GB oraz słuchawki bezprzewodowe Samsung Galaxy Buds Pro można kupić taniej o 2496 zł. To oferta cenowa z abonamentem. Bez abonamentu różnica zniżki jest duża, bo zapłacicie mniej tylko o 200 zł. Tak więc oferta z abonamentem jest dużo atrakcyjniejsza. Dodatkowo można ją rozłożyć na 20 rat po 405 zł miesięcznie.

Jedyny taki smartfon

Samsung Galaxy Z Fold3 5G to składany smartfon z elastycznym ekranem, dzięki czemu po rozłożeniu obudowy można korzystać z przekątnej 7,6”. To telefon i tablet w jednym. Oglądanie filmów, korzystanie z serwisów społecznościowych, granie w gry, rysowanie czy edycja foto i wideo – to wszystko w Samsungu Galaxy Z Fold3 5G nabiera nowego wymiaru. Ma ultraszybki procesor i 12 GB RAM-u, bez problemu zatem radzi sobie z wielozadaniowością.

Świetnym uzupełnieniem dla topowego smartfona są dobre słuchawki bezprzewodowe, takie jak Samsung Galaxy Buds Pro. Zastosowano w nich specjalny odpowietrznik, pozwalający uzyskać efekt dźwięku przestrzennego. Zaawansowana aktywna redukcja szumu (ANC) może niwelować nawet 99% hałasu otoczenia.

Drugą opcją w ofercie tygodnia jest Samsung Galaxy S21+ 5G 128 GB. Można go kupić taniej o 96 zł w opcji z abonamentem. To trwały telefon. Ma najwyższy standard odporności na pył i wodę w urządzeniach mobilnych – IP68. Może zostać zanurzony na głębokość 1,5 m przez 30 minut. Pojemna bateria 4800 mAh, wspierana przez system inteligentnego zarządzania energią, pozwala na intensywny dzień pracy urządzenia bez podłączania ładowarki.

Oferta tygodnia jest ważna tydzień do 20 października. Tę promocje i inne znajdziecie na stronie orange.pl.

 

 

 

 

Komentarze

Scroll to Top