;

Sieć

Światłowód dotarł nawet na koniec świata – podsumowujemy 2018 w sieci stacjonarnej (42)

Piotr Domański

25 lutego 2019

Światłowód dotarł nawet na koniec świata – podsumowujemy 2018 w sieci stacjonarnej
42

Nasza sieć światłowodowa cały czas się rozrasta. W 117 miastach,  mniejszych oraz większych miejscowościach, może korzystać z niego 3,4 mln mieszkań, domów jednorodzinnych i firm w Polsce. Dzięki inwestycjom dofinansowanym w ramach POPC także tereny wiejskie.

Takie jak Pniaki, kolonia Jugowa, u podnóża Gór Sowich w Kotlinie Kłodzkiej.

Do  Pniaków światłowód dotarł dzięki dofinansowaniu Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa. Biegnie tam po słupach i kanalizacją podziemną, docierając do kilkunastu domków jednorodzinnych, które tam są. Piękna okolica, zimą bez łańcuchów nie dojedziecie (sprawdziliśmy), ale światłowód jest. To miejsce dość odległe i malownicze, jednak nie jedyne, gdzie dotarł światłowód dzięki POPC. W sumie dzięki Programowi Operacyjnemu ze światłowodu może korzystać już blisko 10 tysięcy domów jednorodzinnych w kilkunastu gminach. Mało? W sumie na koniec roku z naszego światłowodu mogli korzystać mieszkańcy ponad 170 tys. domów jednorodzinnych. Jeżeli mieszkacie w jednym z nich, warto dowiedzieć się jak przygotować się na podłączenie światłowodu w domku jednorodzinnym.

Światłowód to także mniejsze (choć wielkie duchem) miasta. W 2018r. pojawiliśmy między innymi Krośnie, Limanowej, Olkuszu, Oświęcimiu i Żywcu. Wszędzie tam podłączamy także domy jednorodzinne. Jeżeli chodzi o inwestycje realizowane ze środków POPC, to podłączyliśmy chociażby blisko 600 domów jednorodzinnych w Witnicy w powiecie gorzowskim, 266 w Bytowie na Pomorzu, czy 513 w Lwówku Śląskim. Na liście widzę także piękną nadmorską miejscowość Rowy, w której podłączyliśmy już 362 domów jednorodzinnych.

Z ciekawych wiadomości – już w ponad 20 miastach z naszych usług korzysta więcej niż 15% wszystkich gospodarstw domowych, które są w zasięgu Orange Światłowodu.

Chyba najlepszym podsumowaniem naszych inwestycji jest to, że w 2018 roku, po raz pierwszy w historii, mamy więcej klientów VDSL, światłowodu i internetu domowego 4G LTE niż klientów ADSL. Dodam, że liczba wszystkich klientów korzystających u nas z internetu domowego się zwiększyła.

Cały proces inwestycyjny i jego przebieg przybliżyłem Wam w tekście „Q&A – Jak to działa? #10”. Warto tam zajrzeć!

Więcej danych także w sieci stacjonarnej

Szafa światłowodowa - grafika ilustracyjna

Podobnie jak klienci korzystający z naszej sieci mobilnej, klienci usług stacjonarnych także przesyłają z roku na rok więcej danych – w 2018 transfer wzrósł o 20%, a w sumie przesłaliście ponad 1,88 EB, czyli eksabajtów. Tyle miejsca na dysku zajmują dla przykładu trwające 90 tys. lat pliki wideo. Dla przypomnienia – mniej więcej 90 tys. lat temu pierwsi Homo Sapiens wyszli z Afryki, więc to bardzo, bardzo dużo czasu.  1,88 EB danych to także równowartość ponad 430 mln płyt DVD o standardowej pojemności 4,7 GB. Jedna płyta ma tylko 1,2 milimetra grubości, ale gdyby ułożyć je jedna na drugiej wieża zbudowana w ten sposób miałaby ponad 500 km wysokości i sięgałaby 100 km ponad orbitę Międzynarodowej Stacji Kosmicznej.

W 2018 roku po raz pierwszy nasi klienci korzystający z sieci VDSL i Orange Światłowodu przesłali miesięcznie więcej danych niż Ci korzystający z ADSL. Ten przełomowy moment nastąpił we wrześniu,   i tak już zostało. Ruch w sieci ADSL utrzymuje się bowiem na mniej-więcej stałym poziomie od kilku lat, natomiast ruch klientów VDSL i Orange Światłowodu cały czas rośnie – rok do roku o blisko połowę.

Czas na ciekawostkę – jeden z klientów wyposażonych w światłowód przesłał w 2018 roku blisko 200 TB danych w ciągu całego roku. Sporo, prawda? Rekord ustanowiony w 2017 roku był o 35 TB niższy. Co mógł pobrać zeszłoroczny rekordzista? 20 razy ściągnąć na dysk Bibliotekę Kongresu Stanów Zjednoczonych lub pobrać 26 mln zdjęć.

Prędkość rośnie, przybywa Mb/s

W tym roku wprowadziliśmy także bardzo ważną zmianę w naszej sieci światłowodowej – 1 Gb/s dzięki Orange Światłowodowi. Rozpoczęliśmy także testy technologii XGS-PON, dzięki którym możemy zapewnić firmom asymetryczne łącze 5 Gb/s lub symetryczne łącze 2 Gb/s. Ów długi skrót jest tutaj dość ważny, gdyż oczywiście świadczymy firmom i większe łącza, często nawet zestawiane tymczasowo, jak w przypadku World Games 2017 we Wrocławiu.

Dlaczego więc XGSPON ma takie znaczenie? Ponieważ może współegzystować z naszą już działającą siecią światłowodową na tych samych światłowodach, działa też na podobnych zasadach.

Technik - montaż Orange Światłowód

Zmiany w prędkościach, rozwój sieci światłowodowej i przełożyły się na wynikach w testach prędkości. Zdaję sobie sprawę z tego, że to średnia i nie oznacza, że wszyscy mogą korzystać z takich prędkości, ale pokazuje to, że nasze inwestycje mają sens i (statystycznie) sieć stale się poprawia. Styczeń 2018 roku zaczęliśmy na speedtest.pl ze średnią prędkością blisko 16 Mb/s, a rok skończyliśmy ze średnią 25 Mb/s. Orange Światłowód jest także wskazywany, przez jeden z serwisów streamingowych, jako najlepszy do oglądania wideo.

Ruch na telekomunikacyjnej autostradzie – sieć szkieletowa

 Niskie opóźnienia przy wideo to nie tylko zasługa samego światłowodu, ale i sprawnej sieci szkieletowej. W czasie największego ruchu „przewalało się” przez nią nawet 1,9 Tb/s, czyli równowartość ruchu, który może maksymalnie pobrać w sekundę blisko 2 mln naszych najszybszych łączy światłowodowych, które możecie mieć w domu. Oczywiście z sieci szkieletowej nie korzystają tylko klienci światłowodu, lecz również klienci innych usług stacjonarnych oraz usług mobilnych. Nasza sieć szkieletowa to nie tylko dziesiątki tysięcy kilometrów światłowodów, także liczne rutery i porty, które pozwalają na transfer danych nawet z prędkością 100 Gb/s po jednym światłowodzie. To także serwery, które przechowują najbardziej potrzebne internetowe treści, by ograniczyć ich „import” z zagranicy. Już ponad połowa ruchu w naszym szkielecie pochodzi właśnie z nich.

Zresztą o sieci szkieletowej opowiadałem sporo w tych dwóch materiałach wideo, więc zapraszam do przypomnienia sobie ich.

      

Jeżeli jesteście zainteresowani naszą siecią mobilną, to co tam się działo także podsumowaliśmy w tekście… „Rok refarmingu i 5G – podsumowujemy 2018”.

Udostępnij: Światłowód dotarł nawet na koniec świata – podsumowujemy 2018 w sieci stacjonarnej
podaj nick
komentarz jest wymagany
Please prove you are human by selecting the Tree. wybierz ikonę
proszę zaznaczyć zgodę

Komentarze

 • komentarz
  pablo_ck 19:35 25-02-2019
  Ciekawe dane. Ciekawi mnie również ile klientów korzysta w rzeczywistości z sieci Orange na te 170 tyś gospodarstw domowych. U mnie w bloku "monopol" ma UPC. Wasza sieć jest od ponad roku i widzę że nikt w klatce w której mieszkam nie zdecydował się na światłowód. Uważam że trzeba powalczyć z ofertą którą proponuje Wasz konkurent.
  Odpowiedz
  • komentarz
   Piotr Domański 20:08 25-02-2019
   Z Orange Światłowodu korzystało na koniec roku 366 tysięcy klientów. Czyli ponad 10% wszystkich klientów w zasięgu.
   Odpowiedz
   • komentarz
    pablo_ck 08:34 26-02-2019
    Dziękuję za odpowiedź. Dla mnie wynik ten jest zastanawiający - 10%. Troszkę mało. Uważam że trzeba przeanalizować "słupki" i powalczyć jeszcze ceną, ewentualnie ciekawymi dodatkami.
    Odpowiedz
    • komentarz
     Piotr Domański 08:43 26-02-2019
     Pozwolę sobie się nie zgodzić. Oferta jest na rynku od 3 i pół roku, czyli nawet nie dwa okresy trwania "lojalek" na krajowym rynku. Liczba klientów w stosunku do zasięgu cały czas rośnie - w drugiej połowie 2018 roku po raz pierwszy z naszych usług korzystało więcej niż 10% klientów, którzy są w zasięgu. W ubiegłym roku z Orange Światłowodu zaczęło korzystać 152 tys. klientów. Co do ceny - Orange Love z dwoma usługami, z którego sam korzystam, ze światłowodem o prędkości 100 Mb/s, połączony z planem mobilnym kosztuje 79,99 zł. Moim zdaniem to bardzo dobra cena.
     Odpowiedz
     • komentarz
      emitelek 18:04 26-02-2019
      To ja dodam swoje 3 grosze... NIESTETY oferta orange jest DUŻO gorsza od upc!!! W moim oczywiście przypadku ;) Czyli pakiet max - i tak rzadko coś w nim oglądam..., + multi-room, +WSZYSTKIE!!! kanały sportowe + net 120 [taki mi starcza ;)] + telefon no-limit do wszystkich!!! (także na komórki w USA i Kanadzie...) Zaproponujesz mi Piotrze lepszą ofertę za zgoła 150zł PLN??? ;)
      Odpowiedz
      • komentarz
       Piotr Domański 08:05 27-02-2019
       Rozumiem, że z telefonu komórkowego nie korzystasz ;-) Jeżeli jednak korzystasz, polecam Orange Love. I tak, połączenia do USA i Kanady, także na komórki są w pakiecie.
       Odpowiedz
   • komentarz
    1 11:54 26-11-2019
    Pewnie dlatego, że tam gdzie chcą światłowodu nie ma światłowodu Orange
    Odpowiedz
 • komentarz
  Ron 11:42 26-02-2019
  Budowlanka zrobiona ładne naklejki z LOGO Orange i co dalej ??:)))
  Odpowiedz
  • komentarz
   Piotr Domański 15:50 26-02-2019
   Zapewne odbiory techniczne lub oczekiwanie na podłączenie do reszty sieci. Lub milion innych powodów, dla których nie zawsze wszystko idzie, jak byśmy chcieli.
   Odpowiedz
 • komentarz
  marko25 15:49 26-02-2019
  Piotrze, dlaczego nie kończycie rozpoczętych prac przyłączeniowych ( 8 miesięcy to troszkę długo) ?.
  Odpowiedz
  • komentarz
   Piotr Domański 16:45 26-02-2019
   Gdyż bardzo lubimy ustawiać naszą infrastrukturę, by później nasi klienci się denerwowali nie mogąc z niej skorzystać. A tak zupełnie na serio - jest tyle powodów opuźnień ile miejsc, a wiele z nich jest tak bardzo "z kosmosu", że aż nie chce się wiedzieć. Więc bez znajomości adresu niewiele mogę pomóc.
   Odpowiedz
   • komentarz
    marko25 17:41 26-02-2019
    poszło na maila. pozdrawiam
    Odpowiedz
    • komentarz
     Piotr Domański 09:25 28-02-2019
     Dzięki, przekażę dalej.
     Odpowiedz
 • komentarz
  stef 21:07 26-02-2019
  Może przy okazji tego artykułu- podsumowania 2018 zaktualizować mapę zasięgu światłowodu.
  Odpowiedz
 • komentarz
  Fast 21:36 26-02-2019
  Nie korzystają bo jest za drogo .Brak rutera modemu bez WIFI .Jak chcesz raka to węz z WIFI i pod łózko najlepiej włożyć .By być blisko źródła.
  Odpowiedz
  • komentarz
   Piotr Domański 07:54 27-02-2019
   Trudno coś odpowiedzieć, więc zacytuję odpowiedź na jedną z niedawnych interpelacji poselskich. Należy wskazać, że Colegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w opublikowanym na początku 2017 roku opracowaniu pt. „Aspekty medyczne i biofizyczne promieniowania elektromagnetycznego o częstotliwości radiowej”, na podstawie dostępnych międzynarodowych wyników badań i opracowań w przedmiotowym zakresie przedstawiło zbiorczo aktualny stan wiedzy z badań oraz diagnostyki medycznej na temat oddziaływania fal elektromagnetycznych na organizm człowieka. Autorzy analizy wskazują, że „w przeciwieństwie do promieniowania jonizującego, tj. promieniowania ultrafioletowego, promieniowania X i y, promieniowanie RF EMF (promieniowanie elektromagnetyczne ze źródeł radiowych) nie jest w stanie spowodować bezpośredniego zniszczenia struktury molekuł w układzie biologicznym ze względu na zbyt niską energię kwantów. 1/2
   Odpowiedz
   • komentarz
    Piotr Domański 07:54 27-02-2019
    2/2 Jedynym, jednoznacznie potwierdzonym efektem działania RF EMF na układ biologiczny jest podniesienie temperatury układu. W wielu doniesieniach naukowych autorzy postulują występowanie innych niż termiczne, negatywnych efektów działania RF EMF na układy biologiczne. W wielu przypadkach obserwowane efekty nie znajdują interpretacji na gruncie mechanizmów biofizycznych”. Autorzy tego raportu wskazują, że do tej pory nie udowodniono w stopniu wystarczającym jakichkolwiek efektów zdrowotnych poza tymi, jakie związane są bezpośrednio z ogrzewaniem tkanek na skutek działania PEM. Pomimo wielu zakrojonych na szeroką skalę badań epidemiologicznych nie udało się również udowodnić wzrostu ryzyka zachorowalności na nowotwory mózgu, głowy i okolic szyi na skutek zwiększonej ekspozycji na pola elektromagnetyczne. Nie stwierdzono również zwiększonej liczby nowotworów po tej stronie ciała, która absorbowała większą energię promieniowania.
    Odpowiedz
 • komentarz
  Kamilx 17:26 27-02-2019
  Kiedy nastąpi aktualizacja mapy zasięgu? Już mija miesiąc od ostatniej aktualizacji. Wcześniej była na bieżąco aktualizowana.
  Odpowiedz
 • komentarz
  Krzysiek87 21:55 27-02-2019
  Takie filmiki ogląda się z przyjemnością, Trzeba przyznać,że z miesiąca na miesiąc przybywa łączy światłowodowych. Największym minusem jest fakt,że osobiście od paru miesięcy Pytam się w salonie dlaczego Panowie zakończyli przewieszki światłowodu w połowie ulicy skoro dalej jest ciągłość słupów Orange i Tauronu. Nikt na to pytanie nie jest w stanie odpowiedzieć. Informują,żeby zostawić numer telefonu bo jak będzie dostępne łączę to zadzwonią.Moim zdaniem szanując klienta pracownik salonu powinien skontaktować się z firmą która instalowała światłowody u Mnie na ulicy i zapytać dlaczego kable nie są dalej podwieszane i kiedy to nastąpi.
  Odpowiedz
 • komentarz
  Marcin 00:07 28-02-2019
  Mam pytanie dotyczące programu POPC. Mieszkam w województwie opolskim. W naszym województwie światłowody ma budować inna wyłoniona w konkursie firma. Czy w tej sytuacji będzie szansa na skorzystanie z usługi Orange Światłowód czy też pozostaje oferta firmy, która wybuduje sieć (niestety nie wiem kiedy to się stanie).
  Odpowiedz
  • komentarz
   Piotr Domański 08:43 28-02-2019
   Jeżeli porozumiemy się z firmą, która realizuje działania w ramach POPC w oparciu o umowę hurtową to istnieje taka możliwość.
   Odpowiedz
  • komentarz
   Antek 22:39 04-03-2019
   Ta inna wyłoniona w konkursie firma jednak nie wybuduje światłowodów.
   Odpowiedz
 • komentarz
  Misiek 10:45 03-03-2019
  Nie chwal się. Pochwal się tym, jak sknociliście sieć. Za TP S.A. było całe 2Mb/s teraz takiej możliwości nie ma, prędkości uzyskiwane są poniżej 1Mb/s. Nie ulepszacie, tylko psujecie.
  Odpowiedz
 • komentarz
  Skorzeny 21:28 05-03-2019
  Jugów to fajna mieścina.ale dlaczego w Radkowie nie podwieszają światłowodu?Tam w sobote i w niedzielę nie kursuje PKS a przydałby się światłowód
  Odpowiedz
  • komentarz
   Piotr Domański 08:00 06-03-2019
   Gmina Radków także znajduje się na liście inwestycji POPC.
   Odpowiedz
   • komentarz
    Skorzeny 11:51 06-03-2019
    Cała gmina Radków ? Czy tylko wybrane lokalizacje? w samym mieście Radków nie widać inwystycji ale po okolicznych wioskach jak np Ścinawka Średnia wiszą światłowody.
    Odpowiedz
    • komentarz
     Piotr Domański 12:21 06-03-2019
     Inwestycje w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa są realizowane na obszarach tzw. internetowych białych plam. Obszary te zostały wskazane przez Centrum Projektów Polska Cyfrowa – instytucję która odpowiada za efektywne wykorzystania środków unijnych na cyfryzację kraju. Orange buduje sieć światłowodową, z której będą mogli korzystać inni operatorzy. Pełne listy adresów objętych projektem POPC znajdziesz na stronie cppc.gov.pl.
     Odpowiedz
     • komentarz
      Kiki 14:05 10-03-2019
      Wszystko ładnie pięknie tylko w Luboniu k/ Poznania na zapytanie o światłowód na ul. Poniatowskiego zero odzewu, mam DSL i telefony w Orange i płacę rachunki po około 600,00zł . Zaczynam się rozglądać za innym dostawcą usług , a z Orange złożę rezygnację- fatalna obsługa.
      Odpowiedz
     • komentarz
      Misiek 23:20 13-03-2019
      "Inwestycje w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa są realizowane na obszarach tzw. internetowych białych plam." Dlaczego kłamiesz?
      Odpowiedz
      • komentarz
       Piotr Domański 07:56 14-03-2019
       "Pierwszą stanowią te, w wyniku których powstaje infrastruktura szerokopasmowa umożliwiająca dostęp do szybkiego Internetu. Bezpośrednimi odbiorcami tych projektów są mieszkańcy obszarów, na których do tej pory dostęp do sieci był ograniczony lub wcale go nie było." To ze strony polskacyfrowa.gov.pl https://www.polskacyfrowa.gov.pl/strony/wiadomosci/#/domyslne=1 Pozdrawiam,
       Odpowiedz
       • komentarz
        Misiek 12:14 14-03-2019
        No właśnie u nas nie ma. Natomiast tam gdzie już jest, budujecie za pieniądze publiczne. Możesz sprawdzić Nowogard woj. zachodniopomorskie i wioska Ostrzyca w tejże gminie nic nie zrobicie. A wygraliście konkurs i to jest właśnie likwidacja białych plam.
        Odpowiedz
        • komentarz
         Piotr Domański 12:19 14-03-2019
         Miejsce gdzie podłączamy zostały wskazane na etapie konkursu przez Centrum Projektów Polska Cyfrowa, w oparciu o analizy określające miejsca, które są "białymi planami". My po prostu budujemy we wskazanych w konkursie miejscach. Wszystkie informacje o adresach objętych projektami znajdziesz na stronie tej instytucji.
         Odpowiedz
         • komentarz
          Misiek 19:01 25-03-2019
          Analizy?
          Odpowiedz
         • komentarz
          Jerzyk 19:36 05-12-2019
          To proszę mi wytłumaczyć dlaczego na jednej ulicy w Warszawie abonament na światłowód kosztuje 48,99zł a na sąsiedniej, w tej samej dzielnicy 59,99zł?
          Odpowiedz
         • komentarz
          misiek 19:48 06-12-2019
          "Spółka Orange Polska realizująca projekt na ww. obszarze, wyznaczyła do objęcia swoją inwestycją ponad 1850 punktów adresowych w gminie, jednak żaden z nich nie jest zlokalizowany w miejscowości Ostrzyca. Powyższe działanie jest zgodne z zasadami konkursu, które nie zobowiązują przedsiębiorcy ubiegającego się o dofinansowanie projektu do objęcia zasięgiem wszystkich wyznaczonych w danym naborze gospodarstw domowych (pozbawionych infrastruktury telekomunikacyjnej NGA) lecz określonego w konkursie minimum. W przypadku obszaru „szczeciński cześć B” oznaczało to konieczność objęcia budowaną siecią 13 378 gospodarstw, spośród ponad 23 tys. wyznaczonych. Niestety zarówno Centrum Projektów Polska Cyfrowa, jak i żadna z pozostałych instytucji zaangażowanych w przygotowanie i prowadzenie konkursu z działania 1.1. POPC nie miała możliwości narzucenia wnioskodawcy, które spośród wyznaczonych punktów adresowych należy objąć projektem. Decyzje w tym zakresie należały wyłącznie do inwestora projektu. "
          Odpowiedz
     • komentarz
      2 11:57 26-11-2019
      To w Krakowie są takie obszary
      Odpowiedz
 • komentarz
  Janek 15:44 07-03-2019
  Jak nazywa się muzyka w filmie?
  Odpowiedz
 • komentarz
  SHARK16 13:33 28-03-2019
  Wiadomo kiedy coś ruszy w lubuskim? Okolice Zielonej Góry, powiat krośnienski. Cały czas mecze się na ADSL do 10mb ?
  Odpowiedz
 • komentarz
  Egnever 21:31 06-05-2019
  Szkoda że ja nie mogę mieć nawet Neostrady 10. Słupki tylko z miedzią rozstawione tak jakby pijany grał w rzutki. Zostaje tylko radiówka.
  Odpowiedz
 • komentarz
  Czerska 11:52 26-11-2019
  Ale w Krakowie na ulicy Czerskie nie ma światłowodu.
  Odpowiedz
 • komentarz
  Gosia 13:26 10-05-2020
  Mieszkam w Warszawie na Sadulu i do mojego segmentu światłowód nie został dociągnięty, a pozostali sąsiedzie wszyscy mają możliwość podłączenia się. Nie ma nawet gdzie się dowiedzieć ani porozmawiać co z nami
  Odpowiedz
 • komentarz
  Pawel 12:26 23-09-2021
  A jak można "zgłosić" wieś aby u nas również powstał internet światłowody?
  Odpowiedz

;

Oferta

Naprawimy twój smartfon za 15,99 zł/mc (7)

Marta Krajewska

22 lutego 2019

Naprawimy twój smartfon za 15,99 zł/mc
7

Czy wiecie, że najczęstszą przyczyną oddawania telefonów do naprawy jest uszkodzenie wyświetlacza?  Dotyczy to aż 76 proc. serwisowanych przez nas urządzeń.

Wyświetlacz jest kluczowym elementem dla działania całego telefonu. Jego uszkodzenie często wiąże się z naruszeniem innych części w telefonie. Wiem, że w przypadku rozległych uszkodzeń, które wymagały kosztownej naprawy, nasza standardowa usługa Orange Smart Care bywała niewystarczająca. Dlatego teraz proponujemy wam rozszerzoną wersję Orange Smart Care Premium, która obejmuje naprawę wszystkich uszkodzeń mechanicznych, niezależnie od przyczyny ich powstania, w tym także całościowe usuwanie skutków zalania wodą, bez limitu kwotowego i żadnych dopłat.

Co jeszcze oferuje Orange Smart Care Premium?

 • W ciągu roku w ramach usługi możecie wykonać jedną taką naprawę, bez jakichkolwiek dopłat,
 • Jeśli naprawa okaże się niemożliwa, telefon zostanie wymieniony na nowy,
 • Na czas naprawy otrzymacie telefon zastępczy,
 • Kurier bezpłatnie odbierze od was telefon i dostarczy po naprawie,
 • Możecie monitorować status naprawy,
 • Otrzymacie bezpłatną aplikację diagnozującą stan telefonu.

Koszt usługi to 15,99 PLN miesięcznie, a pierwszy miesiąc dajemy Wam za 0 zł.  Orange Smart Care Premium możecie kupić podczas podpisywania lub przedłużania umowy abonamentowej w Orange. Kwota doliczana jest do faktury. W każdej chwili możecie także zrezygnować w usługi.

Na stronie znajdziecie najważniejsze informacje o usłudze, regulamin oraz prosty formularz zgłoszenia uszkodzenia: Smart Care Premium. Zobaczcie najważniejsze korzyści Smart Care Premium.

Udostępnij: Naprawimy twój smartfon za 15,99 zł/mc
podaj nick
komentarz jest wymagany
Please prove you are human by selecting the Cup. wybierz ikonę
proszę zaznaczyć zgodę

Komentarze

 • komentarz
  pablo_ck 12:58 22-02-2019
  Całkiem niezłe warunki. Mhm.....szkoda że dla klientów na kartę nie ma takiej oferty.
  Odpowiedz
  • komentarz
   Łukasz 13:36 22-02-2019
   No właśnie o tym samym pomyślałem usługa na kartę fajnie by było ;)
   Odpowiedz
   • komentarz
    Piotrekk85 16:50 22-02-2019
    Ależ jest ?
    Odpowiedz
    • komentarz
     Mike 04:42 14-03-2019
     Hmm... Piotrek, czy aby na pewno? Na stronie usługi Smart Care widać tylko informację o możliwości skorzystania z tej usługi "podczas podpisywania umowy na abonament komórkowy".
     Odpowiedz
 • komentarz
  emitelek 19:11 22-02-2019
  A po kiego kija taka usługa??? Mając jakiś tam smartfon rozumie się, że szkło H9 każdy chyba ma? A koszt nieporównywalny...
  Odpowiedz
  • komentarz
   Grosznik 10:26 26-02-2019
   Otóż nie, nie każdy ma i nie każdy chce mieć. Dla mnie szpeci ono telefon.
   Odpowiedz
 • komentarz
  Astis 17:38 03-03-2019
  Super propozycja...w końcu bez ściemy i odmowy realizacji ubezpieczenia... brawo !
  Odpowiedz

;

Bezpieczeństwo

Internet Rzeczy – wraca (nie)Bezpieczna Sieć! (2)

Michał Rosiak

21 lutego 2019

Internet Rzeczy – wraca (nie)Bezpieczna Sieć!
2

Stęskniliście się trochę za filmowym cyklem bezpieczniackim nieregularników? Właśnie zdałem sobie sprawę, że od ostatniego minął prawie rok, więc chyba tym razem z tą nieregularnością trochę przesadziłem. Inna sprawa, że długo zastanawiałem się nad tematem, aż w końcu jakoś tak… sam mi wpadł.

(nie)Bezpieczny Internet Rzeczy?

5 miliardów w 2014 roku, 20 miliardów prognozowanych na 2020 – tyle urządzeń Internetu Rzeczy (Internet of Things, IoT) można (będzie) znaleźć w sieci. Zastanówmy się, czy każde z nich będzie odpowiednio zabezpieczone…

Oczywiście, że nie! Myślenie w ten sposób zakrawałoby na naiwność. Konieczność dbanie o bezpieczeństwo niesienie za sobą konieczność zainwestowania pieniędzy i – w zasadzie nie wiadomo, co ważniejsze/trudniejsze do osiągnięcia – czasu. Nie każdemu się to najzwyczajniej w świecie opłaca.

Pytanie, czy w takim razie warto korzystać z urządzeń IoT… cóż, jest retoryczne. Oczywiście, że tak, nie ma wątpliwości, że zdobycze technologii pomagają nam w życie i dobrowolna rezygnacja z nich to zagranie na poziomie powrotu do wozów zaprzężonych w konie. Co jednak zrobić, by uniknąć ryzyka związanego z bezpieczeństwem? Na co uważać? Tego dowiecie się w filmie.

Udostępnij: Internet Rzeczy – wraca (nie)Bezpieczna Sieć!
podaj nick
komentarz jest wymagany
Please prove you are human by selecting the Plane. wybierz ikonę
proszę zaznaczyć zgodę

Komentarze

 • komentarz
  emitelek 18:12 21-02-2019
  "wraca (nie)Bezpieczna Sieć!" - co za hasło??? :/ Wiadomo wszem i wobec, że NIGDY nie będzie bezpiecznie... :(
  Odpowiedz
 • komentarz
  manyaky 20:19 14-04-2019
  Miałem zostawić kamerę podpiętą do WiFi na czas urlopu w mieszkaniu i... ostatecznie zrezygnowałem.
  Odpowiedz

Dodano do koszyka.

zamknij
informacje o cookies - Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z orange.pl bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza,
że pliki cookies będą zamieszczane w Twoim urządzeniu. dowiedz się więcej