Odpowiedzialny biznes

Tłumacz migowy dla infolinii

Monika Kulik Monika Kulik
25 lipca 2016
Tłumacz migowy dla infolinii

Ostatnio, gdy pytano mnie nad czym pracuję – odpowiadałam, że między innymi nad uruchomieniem usługi tłumacza migowego dla infolinii.

Ale jak to? – zwykle słyszałam zdziwienie. Jak osoba niesłysząca może zadzwonić na infolinię?

Jak ? Bardzo prosto.

Aby połączyć się z tłumaczem on-line, Klient na naszej stronie internetowej klika na ikonę tłumacza.

Wywoływane jest oddzielne okno, w którym pojawia się obraz z kamery Klienta i obraz z kamery tłumacza.

Osoba niesłysząca miga w jakiej sprawie dzwoni, a tłumacz łączy się telefonicznie z odpowiednią infolinią Orange.

Następuje tłumaczenie w czasie rzeczywistym: Klient miga, tłumacz przekazuje informację w języku polskim do Doradcy, a następnie tłumaczy jego odpowiedź na język migowy. Po zakończonej rozmowie tłumacz rozłącza się z Doradcą, a następnie kończy rozmowę z niesłyszącym Klientem.

Usługa tłumacza migowego przy połączeniu z infolinią dostępna jest od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00 - 17:00. Usługę zapewnia firma Migam.

Oferujemy także dostęp do tłumacza języka migowego na oznaczonym stanowisku w wybranych salonach sprzedaży Orange w godzinach 9.00 -17.00.

Od dziś na naszą infolinię może zadzwonić osoba niesłysząca.

Usługa tłumacza migowego jest dla Klientów bezpłatna.

 


Odpowiedzialny biznes

Jesteśmy partnerem technologicznym ŚDM

Marta Krajewska Marta Krajewska
25 lipca 2016
Jesteśmy partnerem technologicznym ŚDM

Już jutro zaczynają się Światowe Dni Młodzieży - wydarzenie, które przyciągnie do Krakowa ok. 1,5 miliona ludzi z całego świata. Przez 5 dni będą się bawić, uczestniczyć w nabożeństwach, a także dzielić wrażeniami z bliskimi, którzy zostali w domach i intensywnie korzystać z sieci, udostępniając zdjęcia i filmy w mediach społecznościowych.

Ale ŚDM to także ogromna praca organizacyjna, m.in.  służb, które potrzebują niezawodnej łączności, aby zapewnić bezpieczeństwo uczestników i sprawny przebieg wydarzenia oraz mediów, które będą relacjonować ŚDM na cały świat, do wszystkich tych, którzy nie przyjechali do Krakowa, ale chcą uczestniczyć w tym wyjątkowym wydarzeniu.

Z myślą o nich wszystkich, od wielu miesięcy prowadziliśmy intensywne prace w Brzegach i Błoniach. Kilometry światłowodu i linii energetycznych, mobilne stacje bazowe - to wszystko po to, aby  ŚDM przebiegły sprawnie, mogło je zobaczyć jak najwięcej ludzi, a uczestnicy pozostawali w stałym kontakcie ze światem. Zobaczcie, jak wyglądały przygotowania.

Dodatkowo dla pielgrzymów przygotowaliśmy 6 stref Orange z dostępem do Internetu, gdzie będzie można korzystać z darmowego wi-fi, kupić i zarejestrować kartę pre-paid czy potrzebne akcesoria, typu powerbanki. Przygotowaliśmy też specjalną ofertę dla rodzin goszczących pielgrzymów. Kompleksowo zadbaliśmy o ŚDM od strony technologicznej.

Kto z Was się wybiera na ŚDM?


Sieć

Światłowód w Legionowie

Piotr Domański Piotr Domański
22 lipca 2016
Światłowód w Legionowie

W Legionowie będziemy budować społeczeństwo informacyjne i poszerzać zakres dostępu do światłowodu. Dzisiaj prezes Orange Polska - Jean-François Fallacher i prezydent Legionowa - Roman Smogorzewski podpisali porozumienie w sprawie współpracy. W planach mamy podłączenie do światłowodu nawet 11 tysięcy gospodarstw domowych w ciągu 3 lat. To połowa wszystkich gospodarstw domowych znajdujących się w gminie.

Jean-François Fallacher w Legionowie

Co to oznacza dla samego Legionowa?

- Legionowo ma ogromny potencjał społeczny i biznesowy. Chcemy wspólnie stworzyć warunki aby miasto i jego mieszkańcy mogli w pełni korzystać z możliwości jakie daje dostęp do szybkiego internetu. Chcemy budować cyfrowe drogi szybkiego ruchu, prowadzące wprost do domów – powiedział Jean-François Fallacher, prezes Orange Polska. - Dzięki naszej inwestycji znacząco powiększy się rzesza internautów, którzy bez problemu będą mogli korzystać z coraz bardziej zaawansowanych internetowych multimediów - aplikacji, gier sieciowych i filmów HD. Inwestycje światłowodowe to także bardzo ważny katalizator rozwoju gospodarczego, bo dostęp do sieci umożliwia firmom działanie na szerszym rynku, obniża koszty funkcjonowania, ułatwia kontakt z klientami. Światłowód to rozwiązanie przyszłościowe, jego możliwości są dużo większe niż te, z których obecnie korzystamy – podkreślił.

Współpraca między Orange Polska a Legionowem wychodzi poza aspekty techniczne związane ze światłowodem. Razem z władzami miasta chcemy wspierać budowę czegoś, co zwykło się nazywać „społeczeństwem informacyjnym”. W zbliżającym się roku szkolnym wolontariusze Fundacji Orange przeprowadzą w szkołach na terenie Legionowa cykl zajęć zakresu bezpieczeństwa w internecie dla dzieci. Szkoły będą mogły skorzystać z naszego programu „Bezpiecznie Tu i Tam”, o którym zresztą kilkukrotnie już na blogu wspominaliśmy. Dodatkowo przynajmniej dwie szkoły z terenu miasta będą mogły skorzystać z pilotażowej edycji programu Fundacji Orange #SuperKoderzy. Oznacza to że do szkół trafi niezbędny sprzęt, a nauczycielom zostaną zapewnione szkolenia i wsparcie. Pozostaną one w nich na lata, służąc edukacji kolejnych roczników.

To nie pierwsze takie porozumienie z samorządem (dokładnie rzecz ujmując - trzecie), z pewnością też nie ostanie. W każdym przypadku kluczowy jest dialog i odpowiedź na potrzeby lokalnej społeczności. W Legionowie możemy odpowiedzieć na potrzebę szerokiego dostępu do internetu oraz dostarczenia wiedzy, jak sprawnie i bezpiecznie z niego korzystać.

Jak zapewne już wiecie z bloga obecnie realizujemy bodajże najbardziej ambitny program inwestycyjny w historii Orange.  Budujemy obecnie sieć światłowodową w 26 miastach a już wkrótce rozpoczniemy prace w 33 kolejnych. Już teraz dostęp do ultraszybkiego internetu światłowodowego ma ponad 1 milion gospodarstw domowych, w 2018 r. będzie ich nawet 3,5 miliona. To jedna czwarta wszystkich gospodarstw domowych w Polsce.  Nikt inny nie inwestuje tak dużo w rozwój internetu światłowodowego.

Mediateka

Scroll to Top