;

Oferta

VoLTE i WiFi Calling na iPhone w Orange (70)

Piotr Domański

28 marca 2017

VoLTE i WiFi Calling na iPhone w Orange
70

Gdybym miał stworzyć ranking najczęściej zadawanych pytań na naszym blogu „kiedy WiFi Calling i VoLTE na IPhone?” na bank znalazłoby się na podium. Na całe szczęście mogę wszystkim odpowiedzieć na nie: już jest! Tak jak zapowiadaliśmy – do końca pierwszego kwartału.

Jak działa WiFi Calling i VoLTE na iPhone?

Najnowsza aktualizacja oprogramowania na Waszych iPhone 7, iPhone 7 Plus , iPhone 6 i 6s (również tych z Plusem), a także iPhone SE da Wam możliwość korzystania z obu tych usług. Dzięki VoLTE będziecie mogli dzwonić poprzez sieć 4G LTE – Wasze rozmowy będą zestawienie szybciej, a w ich trakcie nie będzie spadała Wam szybkość transferu. Poprawi się także jakość dźwięku. Z kolei WiFi Calling da Wam możliwość wykonywania połączeń głosowych poprzez Wi-Fi, również za granicą. Daje to szereg możliwości, jak choćby taką by dzownić do najbliższych w Polsce z zagranicy w cenie połączenia krajowego.

O obydwu tych technologiach już pisałem na blogu, więc jeżeli jesteście zainteresowani polecam Wam te trzy teksty. Dowiecie się z nich więcej o ich możliwościach.

Ruszyliśmy z VoLTE. Jako pierwsi
VoLTE od zaplecza, czyli kolejny tekst z cyklu „sieć szkieletowa”
Zadzwoń przez WiFi czyli WiFi Calling w Orange i nju mobile

Oczywiście z usługi mogą korzystać klienci Orange i Nju mobile. Pamiętajcie jednak, że cały czas pracujemy nad możliwością korzystania z WiFi Calling przez użytkowników prepaid, którzy przebywają za granicą. Zapytacie także zapewne, co ze starszymi modelami firmy z Cupertino. Prowadzimy w ich sprawie rozmowy z Apple, ale czy i kiedy uda się wprowadzić na nich WiFi Calling i VoLTE nie wiem.

Będziecie korzystać z VoLTE i WiFi Calling? Dajcie znać w komentarzach!

P.S. Dodam jeszcze tylko od siebie, że w Samsungu A3 i Samsungu A5 w wersjach 2017 działa VoLTE. Nie działa WiFi Calling. Wiem, że jest w necie małe zamieszanie, więc jeżeli traficie na taką informację – prostujcie. Sam zresztą popełniłem błąd w odpowiedzi.

Mediateka

Udostępnij: VoLTE i WiFi Calling na iPhone w Orange
podaj nick
komentarz jest wymagany
Please prove you are human by selecting the Flag. wybierz ikonę
proszę zaznaczyć zgodę

Komentarze

 • komentarz
  f0ku5 07:41 28-03-2017
  Wczoraj ani VoLTE ani VoWiFi nie działało pomimo włączonych opcji w telefonie. Czy teraz już jest OK?
  Odpowiedz
 • komentarz
  Mnn 07:43 28-03-2017
  Czy będę korzystał? Nie, bo nie macie żadnego telefonu LG z VoLTE I WiFi Calling. Ponowię za to pytanie- kiedy przełączanie aktywnej transmisji z 3G do LTE? Chociaż w przybliżeniu do kwartału. Ładnie proszę :)
  Odpowiedz
 • komentarz
  Janek 07:53 28-03-2017
  Panie Piotrze (?), pytałem często. Dziękuję! Doceniam :-) P.s. a kiedy oficjalnie HD Voice z Play oraz HO podczas aktywnej transmisji z 3G do LTE? Końca pytań nie widać :-D
  Odpowiedz
  • komentarz
   Piotr Domański 20:06 29-03-2017
   Co do HD Voice z Play niestety odpowiedź mam niezmienną - to musi być wspólna praca dwóch operatorów by to zadziałało. A jeżeli chodzi o przeskakiwanie podczas transmisji danych z 3G na 4G, to przyznaję, pracujemy nad tym (a ja zbyt szybko obwieściłem sukces). Faktycznie już wszystko funkcjonuje po zakończeniu rozmowy, lecz nad powrotem do 4G w czasie trwającej transmisji pracujemy.
   Odpowiedz
   • komentarz
    Portek 21:38 29-03-2017
    A kiedy można się spodziewać wprowadzenia? W ciągu pół roku chociaż? :)
    Odpowiedz
 • komentarz
  Duke 08:00 28-03-2017
  Niestety, mimo włączenie odpowiednich opcji w Ustawienie, żadna z tych usług nie działa. iPhone 7, abo. Orange. Zajrzyjcie np. na Nasz Orange, jest tam dużo podobnych głosów.
  Odpowiedz
  • komentarz
   Piotr Domański 08:58 28-03-2017
   Wiemy o sytuacji, dziękujemy za wszystkie sygnały. Analizujemy sytuację i szukamy rozwiązania, tak by wszystko szybko zaczęło funkcjonować.
   Odpowiedz
 • komentarz
  MAURYCY 08:14 28-03-2017
  A 5S? Na telepolisie pisze że 5S i 5C też. Co do niedziałania to spróbujcie po zainstalowaniu iOS 10.3 przełączyć na tryb samolotowy i z powrotem wyłączyć tryb samolotowy aby ustawienia sieci się zaktualizowały. Ja zamierzam korzystać bo mam w mieszkaniu tylko 1-2 kropki zasięgu 3G, ale mam 5S i dopiero pobieram aktualizację, zobaczę czy działa...
  Odpowiedz
  • komentarz
   Piotr Domański 08:50 28-03-2017
   @MAURYCY, tak jak pisałem we wpisie: iPhone 7, iPhone 7 Plus , iPhone 6 i 6s oraz iPhone SE
   Odpowiedz
   • komentarz
    MAURYCY 08:54 28-03-2017
    Rzeczywiście, po aktualizacji bez zmian. Ale bida :-( Jedynie mi się zmienił napis z 4G na LTE :-/
    Odpowiedz
    • komentarz
     Piotr Domański 09:01 28-03-2017
     MAURYCY, o tym także napisałem w tekście: "Zapytacie także zapewne, co ze starszymi modelami firmy z Cupertino. Prowadzimy w ich sprawie rozmowy z Apple, ale czy i kiedy uda się wprowadzić na nich WiFi Calling i VoLTE nie wiem."
     Odpowiedz
     • komentarz
      MAURYCY 09:11 28-03-2017
      Liczę na pomyślne efekty rozmów :-) Tylko nie dajcie się nabrać na ich odpowiedzi w stylu "spokojnie, dla 5S będzie w iOS 11" bo zgodnie z poprzednimi wersjami iOS i wspieranymi urządzeniami - 5S już zapewne aktualizacji do iOS 11 nie dostanie ;-) No nic, trza będzie kiedyś poszukać jakiejś przyziemnej oferty na używanego 6s/7.
      Odpowiedz
      • komentarz
       Prezes 09:29 28-03-2017
       Witam ponownie chciałbym się odnieść do wypowiedzi apropo starszych telefonów W sieci t-mobile wifi calling działa już od Iphone 5s jedynie volte chyba na nowszych modelach dziwne jest to by T-mobile było w stanie załatwić działanie usługi na starszych urządzeniach natomiast Orange nie. Jestem ciekaw w czym tak naprawdę jest to problem, że jedna sieć może a inna nie?
       Odpowiedz
       • komentarz
        Piotr Domański 09:36 28-03-2017
        Odwrócę pytanie - "czemu było tak, że gdy myśmy wdrożyli VoLTE jako pierwsi w zeszłym roku na Samsungach S7 i S7 edge to nie zrobił tego żaden inny operator? Przecież, nie powinno być tak, że jedna sieć może, a inna nie". My (w przeciwieństwie do kolegów z T-Mobile) podjęliśmy decyzję, że VoLTE i VoWiFi będziemy odpalać razem. By nie zrywało połączeń, by zapewnić mobilność. Powodów jest wiele. Nie chcemy iść na półśrodki. Tak jak pisałem we wpisie - prowadzimy rozmowy z Apple w sprawie modelu 5.
        Odpowiedz
        • komentarz
         Janek 09:59 28-03-2017
         Jednak faktem jest to, że TMobile (VoLTE i VoWiFi) i Play (VoWiFi) wspierają iPhone 5S a Orange nie. Dziwne.
         Odpowiedz
        • komentarz
         Prezes 10:09 28-03-2017
         Dla mnie odpowiedź pytaniem czyli taka kontra nie jest odpowiedziom konkretną nie jest odpowiedzią techniczną powiem tak mam iPhone w orange Żadna z nowych usług nie działa. Co do sieci T-mobile nawet połowicznie ale na starszym modelu telefonu usługa wifi calling B najmniej w moim przypadku działa bardzo stabilnie nie jest tak jak Pan mówi że dlatego że połowicznie to będzie zrywać połączenia. Lepiej by działała usługa połowicznie a dobrze niż tylko widniała w spisie i w ogóle nie działała uważam że jeżeli się uruchamia usługę to powinno być się pewnym że ta usługa działa a nie tworzyć taką fikcje I prowizorke. Jako wieloletni abonent waszej sieci uważam że jest to naprawdę duża porażka taki falstart.
         Odpowiedz
         • komentarz
          Piotr Domański 10:28 28-03-2017
          Nie jest to dziwne. Każdy operator prowadzi z dostawcami urządzeń rozmowy niezależnie i każdy wdraża VoLTE i VoWiFi niezależnie od siebie. Wdrożenie VoLTE i VoWiFi na urządzeniu oznacza mocne grzebanie w sofcie i zmianę kilkuset parametrów - dla każdego urządzenia osobno. To nie jest proste wciśnięcie przycisku. O tym jak wyglądało wdrożenie VoLTE pisałem już wcześniej na blogu - link znajdziecie w tekście. Urządzenia na jakich uruchomiliśmy usługę to jedna sprawa. Druga - wiemy o trudnościach w działaniu usługi, analizujemy sytuację i działamy razem z Apple by usługa zaczęła działać poprawnie możliwie szybko.
          Odpowiedz
         • komentarz
          escapers 11:11 28-03-2017
          Dajmy im trochę czasu, widać że walczą. Ja tam wole usługa która działa jak należy, niż mieć usługę z której nie da się korzystać bo mnie zrywa lub mnie nie słychać. Po to mi zależy na VoWiFi aby móc rozmawiać tam gdzie mam problemy z zasięgiem, GSM a mam WiFi, a nie po to aby mieć te same problemy po gsmie i po wifi :)
          Odpowiedz
          • komentarz
           Simon 11:25 28-03-2017
           Ja już mam "Orange Wi-Fi" w nazwie operatora. Wszedłem w Ogólne-> To Urządzenie i ustawienia się zaktualizowały
           Odpowiedz
           • komentarz
            escapers 12:10 28-03-2017
            Szczęściarz ;-) a sprawdzałeś jak śmiga? Jakość dźwięku i szybkość inicjowania połączenia?
            Odpowiedz
        • komentarz
         Pathfinder 03:41 29-03-2017
         Piotrze, może argumentacja jest i dobra, ale z jednym "ale". Jest wiele miejsc gdzie nie ma LTE ergo nie ma VoLTE i tam zerwie połączenie po wyjściu z zasięgu WiFi. W końcu nie ma przejścia do 3G lub 2G z VoWiFi. Argument upada. Mimo wszystko liczę, że niedługo 5s jednak będzie dział działające VoWiFi w Orange.
         Odpowiedz
 • komentarz
  Robert 08:21 28-03-2017
  Niestety od wczoraj nie działają obie usługi.
  Odpowiedz
  • komentarz
   Prezes 08:47 28-03-2017
   Pomimo aktualizacji ustawień operatora, najnowszego systemu oraz włączeniu w ustawieniach rozmów przez wifi na Iphone 7 to nie działa
   Odpowiedz
   • komentarz
    Piotr Domański 08:54 28-03-2017
    Dziękujemy za sygnał. Wszystkie informacje od Was analizujemy i sprawdzamy sytuację, tak by wszystko szybko funkcjonowało poprawnie.
    Odpowiedz
 • komentarz
  pablo_ck 08:46 28-03-2017
  Będę korzystał jak będę miał iPhona :) ;p
  Odpowiedz
 • komentarz
  Ftth 08:53 28-03-2017
  Potwierdzam działanie usługi Wi-Fi calling na Orange Światłowód :) niezły duet.
  Odpowiedz
 • komentarz
  escapers 09:15 28-03-2017
  Super! Widać że już jest nieźle ;-) Niestety mam 28.3 modem na 7+ powłączane VoLTE & VoWiFi ale mimo wszystko jeszcze nie działa.. czekam z niecierpliwością na poprawę :) Można to jakoś sprawdzić aktywność usługi? Czy tylko po napisie Orange WiFi w miejscu informacji o sieci?
  Odpowiedz
 • komentarz
  gość98 11:15 28-03-2017
  Mam pytanie bardziej przyziemne. Zadzwonił konsultant do rodziców bo w maju kończy im się umowa w taryfie NOWA ORANGE STREFA. Zadzwoniłem dzisiaj do orange odnośnie oferty i tutaj "zonk" - przełączanie od jednego konsultanta do drugiego i na końcu przedstawienie oferty jakby (po co facet dzwonisz). Jak Państwu klienci są niepotrzebni to powiedzieć od razu i nie ma dyskusji - można przenieść numer do innej sieci i będzie po kłopocie POZDRAWIAM
  Odpowiedz
  • komentarz
   Piotr Domański 20:14 29-03-2017
   Jedyne co mi pozostaje to przeprosić za całą sytuację.
   Odpowiedz
   • komentarz
    gość98 22:34 29-03-2017
    Wiele osób rezygnuje z Państwa usług ze względów zachowania konsultantów. Nie wiem czy takie zachowania związane są z brakiem życzliwości tych osób? Trudno mi powiedzieć. Mam u Państwa różne usługi, ale z czymś takim się spotkałem pierwszy raz od dłuższego czasu - miałem chyba pecha. Umowa rodzicom kończy się w połowie maja. Zobaczę czy zostawię numer u Państwa czy przeniosę gdzie indziej. Pozdrawiam
    Odpowiedz
 • komentarz
  oniks 11:46 28-03-2017
  Wyłączcie i włączcie telefony, to usługa zacznie działać. Ja tak zrobiłem i ruszyło wszystko :)
  Odpowiedz
  • komentarz
   escapers 12:31 28-03-2017
   Rzeczywiście po restarcie zadziałało VoLTE, o wiele szybciej inicjuje połączenie - super:) niestety VoWiFi jeszcze nie działa :(
   Odpowiedz
   • komentarz
    Piotr Domański 13:05 28-03-2017
    To dość ciekawe - to ta sama technologia ;-) Możliwe, że nie masz wystarczającej jakości WiFi. Proponuję zajrzeć do tekstu o WiFi Calling, tam z tego co pamiętam pojawiają się takie informacje.
    Odpowiedz
    • komentarz
     escapers 13:24 28-03-2017
     W złym miejscu wkleił mi się komentarz... Po kolejnym restarcie działa już wszystko:) WIELKIE BRAWA!!! :) Super to działa :) Dobra robota! Mam tylko pytanie jak są połączenia po VoLTE to transmisja schodzi z pakietu który się posiada? Czy to nie jest liczone?
     Odpowiedz
     • komentarz
      Piotr Domański 20:10 29-03-2017
      Schodzi z pakietu minut (jak masz no-limit... to masz no limit ;-) )
      Odpowiedz
      • komentarz
       escapers 22:46 29-03-2017
       Dzięki za odpowiedź. Ale to tylko minuty schodzą, które są bez limitu, a nie pakiet danych - jak mam np. 10GB to połączenia VoLTE zjadają coś z tego? :)
       Odpowiedz
 • komentarz
  pf 12:57 28-03-2017
  a kiedy można się spodziewać w samsungach S6 i S6edge?
  Odpowiedz
 • komentarz
  spl 14:02 28-03-2017
  Kiedy VoLTE i WiFi Calling pojawią się na telefonach z systemem Windows 10 Mobile?
  Odpowiedz
 • komentarz
  Wosiu 16:48 28-03-2017
  Liczę, iż na 5s pojawi się VoWiFi ;) Piotrze wiem, że pisałeś ale macie może jakiś przybliżony termin, kiedy i czy w ogóle będzie możliwość korzystania z VoWiFi na prepaid poza granicami polski?
  Odpowiedz
  • komentarz
   Piotr Domański 18:22 28-03-2017
   Co do prepaid i WiFi Calling, wiem że są prowadzone prace, ale niestety nie wiem kiedy się zakończą. Niestety to sprawa dość trudna, ale nie poddajemy się ;-)
   Odpowiedz
   • komentarz
    Wosiu 19:23 28-03-2017
    Ciekawe czy to prace systemowe czy z zarządem ;) Dzięki za odpowiedź i liczę by sprawa zakończyła się pomyślnie ;)
    Odpowiedz
 • komentarz
  escapers 20:07 28-03-2017
  Wszystko musze powiedzieć super śmiga;) Jeszcze brakuje mi tylko smsów:) Jest szansa w najbliższym czasie na sms'y w VoWiFi?
  Odpowiedz
 • komentarz
  Witamina.C 20:31 28-03-2017
  W iPhone 7 z iOS 10.3 zniknęła możliwość wybrania na sztywno czy chcemy korzystać z 2G, 3G lub LTE a we wcześniejszej wersji iOS 10.2.1 była taka możliwość! Teraz jesteśmy zmuszeni do korzystania na sztywno z LTE dzięki czemu bateria szybciej się rozładowywyuje! Proszę o dodania tej funkcji w nowej aktualizacji bo jest odpowiedzialne za to Orange! W Play jest taka opcja! Dziękuje :)
  Odpowiedz
  • komentarz
   escapers 22:12 28-03-2017
   Ale LTE jest najbardziej oszczędnym modułem, więc bateria dłużej będzie Ci działać na LTE niż na 3G
   Odpowiedz
  • komentarz
   Duke 08:46 29-03-2017
   LTE wciąż można wyłączyć i korzystać z 3G/2G. Nie ma możliwości wyboru tylko 2G. W Play jest taka opcja ponieważ nie mają VoLTE.
   Odpowiedz
 • komentarz
  Michał 21:25 28-03-2017
  U mnie: 1 przy włączaniu Wifi Calling: Aby pozwolić na rozmowy przez Wi-Fi na tym koncie, skontaktuj się z Orange 2. przy włączaniu VoLTE: Nie można aktywować połączeń LTE. Aby włączyć połączenia LTE na tym koncie, poproś Orange.
  Odpowiedz
  • komentarz
   Kezcol 23:24 28-03-2017
   U mnie dokładnie to samo.
   Odpowiedz
  • komentarz
   Michał 15:49 29-03-2017
   Mam to samo co kolega, iPhone 7+ iOS 10.3 i ustawienia operatora 28.3 - kiedy to zostanie naprawione? Wielokrotne restarty urządzenia nic nie dały.
   Odpowiedz
   • komentarz
    ziom 16:17 29-03-2017
    No to może trzeba postąpić jak piszą i skontaktować się z infolinią operatora? Skoro innym się to nie wyświetla, to macie jakieś niestandardowe ustawienia pewnie...
    Odpowiedz
   • komentarz
    Piotr Domański 16:53 29-03-2017
    Sądzę, że najlepszym rozwiązaniem będzie skontaktowaniem się z infolinią. Tropem może być także pewne ograniczenie WiFi Calling dla korzystających z niektórych usług dodatkowych: Nowa Orange Strefa, Dodatkowa Karta SIM, Strefa Stacjonarna, Ekstra Strefa Firmowa, Orange Ekstra Numer. Więcej na: www.orange.pl/wificalling sam dół strony.
    Odpowiedz
    • komentarz
     Kezcol 17:20 29-03-2017
     Dzowniłem na infolinię i Pani powiedziała że mam dodatkowe numery telefonów do konta i przez to nie ma możliwości włączenia tej opcji. Czy potwierdzi Pan te informacje i kiedy można liczyć na naprawę tego?
     Odpowiedz
     • komentarz
      Michał 17:53 29-03-2017
      Ja również mam dodatkowy numer na moim koncie, jednak po kontakcie z Orange na czacie - Pan włączył mi rozmowy przez WIFI, ponieważ nie było ono włączone. Czekam na aktywację i mam nadzieję, że wszystko będzie działać :)
      Odpowiedz
     • komentarz
      Piotr Domański 19:57 29-03-2017
      Sprawdzę i dam znać.
      Odpowiedz
    • komentarz
     Kezcol 17:22 29-03-2017
     Dzwoniłem na infolinię i dostałem informację że nie da się włączyć tej opcji ponieważ mam wiele numerów telefonów do konta. Kiedy będzie możliwość?
     Odpowiedz
     • komentarz
      Piotr Domański 16:54 30-03-2017
      Sprawdziłem i daję znać:Tutaj nie za bardzo mamy co naprawiać, bo jest to ograniczenie wynikające z technologii. Dotyczy to kilku usług: Nowa Orange Strefa, Dodatkowa Karta SIM, Strefa Stacjonarna, Ekstra Strefa Firmowa, Orange Ekstra Numer. Jest jednak nieco możliwości ominięcia tego ograniczenia. Warto zajrzeć na stronę nasz.orange.pl bo tam również trwa dyskusja na ten temat. Tutaj jest link (wiem, że nieco długi) https://nasz.orange.pl/t5/Sie%C4%87-i-dost%C4%99pno%C5%9B%C4%87-us%C5%82ug/BRAK-VoWiFi-iPhone-WiFi-Calling-a-dodatkowa-karta-SIM/m-p/25800 Nie wykluczam, że w przyszłości pojawią się rozwiązania, które obchodzą to ograniczenie na poziomie systemowym... ale nie wiem kiedy to nastąpi.
      Odpowiedz
  • komentarz
   Doradca 16:21 29-03-2017
   Hmm a moze jest tak napisane z jakiegos powodu i faktycznie nalezy skontaktowac sie z infolinia operatora? Moze masz jakies niestandardowe ustawienia na koncie? Skoro taka informacja sie wyswietla, zadzwon i wyjasnij
   Odpowiedz
 • komentarz
  Pathfinder 03:28 29-03-2017
  Jestem zawiedziony brakiem wsparcia VoWiFi dla 5s. To była jedyna i ostatnia nadzieja na możliwość rozmów w budynku w Orange. Szkoda, szkoda... Dobrze, że do końca umowy coraz bliżej.
  Odpowiedz
 • komentarz
  Piotr 19:05 29-03-2017
  Na waszej stronie http://www.orange.pl/kid,4002400661,id,4004890470,article.html można znaleźć informacje, że VoLTE działa na Samsungach A3 (2017) i A5 (2017). To już tak oficjalnie czy ktoś pospieszył się z opisem? ;)
  Odpowiedz
  • komentarz
   Piotr Domański 14:31 30-03-2017
   Tak to prawda, obydwa modele obsługują u nas VoLTE. I przepraszam, wszystkich którzy poczuli się urażeni faktem, że wykasowałem wpis, w którym pisałem, że jest inaczej. Pomyliłem się. Zdarza się każdemu.
   Odpowiedz
 • komentarz
  Moto 19:23 29-03-2017
  Dlaczego telefony Lenovo/Motorola z serii Moto oraz Nexus które mają najnowszego androida oraz wsparce dla WiFi calling nie mają możliwości uruchomienia tej usługi? Wszystko jest na miejscu, brakuje tylko "klik" po stronie Orange.
  Odpowiedz
 • komentarz
  MotoG 19:35 29-03-2017
  Kiedy włączycie na kartach SIM możliwość włączenia WiFi Calling dla Androidów 7 ale dla telefonów z "golasem" takich jak Lenovo/Motorola Moto, Motorola Nexus itp.? To jest już w oprogramowaniu tylko jest niedostępne bo ktoś nie przełączył pstryczka.
  Odpowiedz
  • komentarz
   Piotr Domański 19:53 29-03-2017
   Niestety nie ma żadnego magicznego "pstryczka", który odpala VoLTE/WiFi Calling. Jest żmudna, ciężka praca zespołu inżynierów. Zresztą proces uruchomiania VoLTE opisałem we wpisie bogowym. Link do niego jest w tekście, ale podrzucam go raz jeszcze: http://biuroprasowe.orange.pl/blog/volte-od-zaplecza-czyli-kolejny-tekst-z-cyklu-siec-szkieletowa/ Wpis jest długi bo i sam proces trwa.
   Odpowiedz
   • komentarz
    MotoG 20:29 29-03-2017
    Przecież w przypadku Androida i np. Nexusa lub Moto nie trzeba nic uzgadniać bo jest to w telefonach dostępne natywnie. Opcja dla Orange nie jest dostępna bo Wasza infrastruktura na to nie pozwala. Za stronę google: You can use Wi-Fi calling without a service on some carriers, but you’ll need to turn it on. Open the Phone app on your device phone. Tap More More and then Settings. Tap Calls. Tap Wi-Fi calling on. If you don't see this option, it’s because your carrier doesn’t support this feature. i potwierdzam, na karcie z Kanady działa (wkładam karę i się pokazuje ta opcja, wkładam kartę orange i opcja znika)
    Odpowiedz
 • komentarz
  kylo32 09:27 12-04-2017
  Kiedy planowane jest wdrożenie wysyłania / odbierania SMS przez WiFi?
  Odpowiedz
 • komentarz
  DarekWa 23:50 27-01-2018
  czy wiadomo coś o wifi calling na iphone 5s?
  Odpowiedz
  • komentarz
   Artur 08:37 30-03-2018
   @DarekWa, zaktualizuj system do najnowszej wersji. Wczoraj pojawił się iOS 11.3, a wraz z nim m.in. wsparcie dla Rozmów przez Wi-Fi na 5s :) https://nasz.orange.pl/t5/Sie%C4%87-i-dost%C4%99pno%C5%9B%C4%87-us%C5%82ug/VoWiFi-na-iPhone-5s/m-p/82228/highlight/true#M5373
   Odpowiedz
   • komentarz
    Piotr Domański 09:51 30-03-2018
    Już nawet jest o tym na blogu https://biuroprasowe.orange.pl/blog/wifi-calling-dla-iphona-5s-w-orange/
    Odpowiedz
   • komentarz
    DarekWa 20:43 11-04-2018
    dzięki Panowie, ale od 12 marca zmieniłem kolory operatorskie i tam od razu był WiFi calling :D
    Odpowiedz
 • komentarz
  Renata 16:22 26-03-2020
  Panie Piotrze temat widzę stary ale dla mnie nowy problem. Usługa nie działa już na drugim telefonie który mam. pIerwotnie nie działała na Iphone X, od kilku dni mam Iphone 11 pro max i wi-fi calling również na nim nie działa. Konsultanci Orange twierdzą że już wszystko po ich stronie zrobili. Apple twierdzi to samo. A usługa dalej nie działa. Czy jest Pan w tej sytuacji jakoś pomóc?
  Odpowiedz

;

Odpowiedzialny biznes

W trzy lata podłączymy do światłowodu ponad 4,5 tys. szkół – wideo (13)

Piotr Domański

27 marca 2017

W trzy lata podłączymy do światłowodu ponad 4,5 tys. szkół – wideo
13

Zaangażowaliśmy się w stworzenie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej. W miniony czwartek podpisaliśmy w tej sprawie porozumienie z Ministerstwem Cyfryzacji. Zadeklarowaliśmy w nim, że w 3 lata podłączymy do szybkiego internetu światłowodowego ponad 4,5 tys. szkół w całym kraju. To bardzo dużo. Dla porównania w OSE ma znaleźć się trochę ponad 30 tys. szkół. Ich podłączenie do światłowodów jest naturalnym przedłużeniem naszych inwestycji. Przypomnę, że w jego zasięgu do końca 2018 r ma znaleźć się co czwarte gospodarstwo domowe w Polsce. Zapraszam Was do obejrzenia reportażu z konferencji, która towarzyszyła podpisaniu porozumienia. Zobaczycie też, jak wiele korzystają dzieciaki uczestnicząc w projekcie #SuperKoderzy, który realizuje Fundacja Orange.

Udostępnij: W trzy lata podłączymy do światłowodu ponad 4,5 tys. szkół – wideo
podaj nick
komentarz jest wymagany
Please prove you are human by selecting the Cup. wybierz ikonę
proszę zaznaczyć zgodę

Komentarze

 • komentarz
  j 19:10 27-03-2017
  brawo :)
  Odpowiedz
 • komentarz
  emitelek 20:48 27-03-2017
  Super sprawa, ale czemu nie ma tu dzisiaj informacji o pakiecie za gole? Kiedyś można tu było znaleźć wszystko "u źródła"... :(
  Odpowiedz
  • komentarz
   Piotr Domański 21:13 27-03-2017
   Szczerze? Nie wyrobiłem się :-( nagrywaliśmy dla Was kolejny odcinek materiału o 5G i niestety nie dałem rady się rozdzielić.
   Odpowiedz
 • komentarz
  mike278 21:14 27-03-2017
  Zgodzę się w obu kwestiach. Szkoły fajna rzecz, ma to sens. I też uważam że troszkę nie wypada by info na blogu zabrakło o krótkoterminowej promocji.
  Odpowiedz
 • komentarz
  Agalin 21:34 27-03-2017
  Trochę nie na temat, ale... Dzisiaj wyszedł iOS 10.3, a wraz z nim aktualizacja ustawień operatora. W ustawieniach sieci pojawiło się podmenu ustawień LTE, gdzie do wyboru jest: wyłączone, tylko dane, głos i dane. Czy to oznacza, że iPhone oficjalnie dostały wsparcie dla VoLTE? Słyszałem też pogłoski jakoby miało też działać WiFi Calling... Chciałbym również ponarzekać na ponowne usunięcie możliwości wyłączenia 3G.
  Odpowiedz
  • komentarz
   b 22:27 27-03-2017
   Tak, w iPhone jest już VoLTE i WiFi Calling, ale tylko w wersjach od 6 w górę. Jak jest problem z działaniem (a podobno pojawia się dzisiaj) to trzeba dzwonić do BOK.
   Odpowiedz
   • komentarz
    Piotr Domański 09:19 28-03-2017
    Panowie, dziękujemy za sygnały, analizujemy sytuację i razem z Apple będziemy pracować by możliwie najszybciej wszystko zaczęło działać poprawnie.
    Odpowiedz
    • komentarz
     escapers 13:04 28-03-2017
     Po kolejnym restarcie działa już wszystko:) WIELKIE BRAWA!!! :) Super to działa :) Dobra robota! Mam tylko pytanie jak są połączenia po VoLTE to transmisja schodzi z pakietu który się posiada? Czy to nie jest liczone?
     Odpowiedz
 • komentarz
  MAURYCY 06:39 28-03-2017
  Dziękujemy za wificalling i volte w iOS ??
  Odpowiedz
 • komentarz
  pablo_ck 08:43 28-03-2017
  Gratulacje :)
  Odpowiedz
 • komentarz
  Buka 13:30 31-03-2017
  Mam pytanie do Orange Eksperta, czy w tym roku są jakieś plany względem ftth w Łomiankach? miasteczko nie małe a miedź już ,,butwieje"
  Odpowiedz
  • komentarz
   Orange Ekspert 14:55 04-04-2017
   Miło nam, że jesteś zainteresowany naszą ofertą światłowodową :). Cały czas powiększamy zasięg usługi, widać to w kolejnych miejscach, gdzie wielu naszych Klientów już korzysta ze światłowodów. Niestety nie mamy informacji, aby w ciągu najbliższych 3 miesięcy usługa pojawiła się w Twojej lokalizacji, ale już teraz możemy zaproponować Ci inne rozwiązania. Szczegóły sprawdzisz indywidualnie na www.orange.pl lub pod numerem 801234567.
   Odpowiedz
 • komentarz
  Tadek 11:51 13-04-2017
  Gdzie można znaleźć listę tych ponad 4,5 tysiąca szkół które zostaną podłączone przez Orange Polska?
  Odpowiedz

;

Odpowiedzialny biznes

O wpływie Orange Polska (2)

Wojtek Jabczyński

24 marca 2017

O wpływie Orange Polska
2

Wojtek Jabczyński

Stwierdzenie, że każda firma, nawet najmniejsza wpływa na swoje otoczenie, to truizm. Przypuszczam, że im większa, tym owe oddziaływanie silniejsze. Jednak trudno to określić, gdyż większość firm swojego wpływu społecznego nie mierzy. Domyślam się dlaczego – to bardzo trudne zadanie. Przekonaliśmy się o tym, gdy po raz pierwszy przygotowaliśmy raport wpływu Orange Polska. Oszacowano w nim między innymi wpływ naszej działalności na PKB Polski (5,3% wzrost w latach 2004 – 2015 dzięki internetowi od Orange Polska), rozwój lokalnych społeczności, czy rozwój firm i nowe miejsca pracy u dostawców dzięki zamówieniom Orange Polska.

Podpisanie porozumienia między Ministerstwem Cyfryzacji i Orange Polska w sprawie podłączenia 4,5 tys. szkół do światłowodu od Orange. Na zdjęciu: Anna Streżyńska - Minister Cyfryzacji, Stéphane Richard - CEO Grupy Orange i Jean-François Fallacher – prezes zarządu Orange Polska

To jak myślimy o naszym wpływie pokaże na przykładzie porozumienia, które wczoraj podpisaliśmy z Ministerstwem Cyfryzacji. Zadeklarowaliśmy, że w 3 lata podłączymy ponad 4500 szkół, czyli prawie 15% wszystkich szkół w Polsce do światłowodu. Zapłacimy za to z własnych środków. Jest to jednak dla nas naturalne przedłużenie inwestycji w światłowody – tak by służyły również najmłodszym. A przepustowość liczona w setkach Mb/s daje dostęp do ciekawszych lekcji (wyobraźcie sobie lekcję prowadzoną dla tysięcy szkół prosto z Centrum Nauki Kopernik), a także wsparcie dla nauczycieli.

Dlaczego zaczęliśmy mówić o mierzeniu naszego wpływu, skąd wzięła się ta koncepcja? Posłuchajcie mojego szefa, Konrada Ciesiołkiewicza, dyrektora Komunikacji Korporacyjnej i CSR w Orange Polska. Moim zdaniem warto, bo pokazuje to szerszy kontekst myślenia o biznesie.

Gdybyście chcieli dowiedzieć się więcej o naszym wpływie zajrzyjcie do naszego Raportu Wpływu Społecznego.

A więcej dyskusji o wpływie na tegorocznym Kongresie Profesjonalistów PR w Rzeszowie www.kongresprofesjonalistow.pl

Udostępnij: O wpływie Orange Polska
podaj nick
komentarz jest wymagany
Please prove you are human by selecting the Tree. wybierz ikonę
proszę zaznaczyć zgodę

Komentarze

 • komentarz
  pablo_ck 09:37 26-03-2017
  Ale i dzięki nam Wy się rozwijacie - gdyby nie popyt rynku to........ :) Pozdrawiam :)
  Odpowiedz
 • komentarz
  Malina 00:26 28-03-2017
  witam konkurencja wasz przebiła a wy'dalej w tyle. no limit za35zł i 5gb bez mms i stacjonarne. jak w innej sieci jest już 20zł no limit pełne
  Odpowiedz

Dodano do koszyka.

zamknij
informacje o cookies - Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z orange.pl bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza,
że pliki cookies będą zamieszczane w Twoim urządzeniu. dowiedz się więcej