Już 5 000 osób zapisało się na Digital Youth Forum. Cieszy nas, że młodzi ludzie interesują się tym, jak korzystać z nowoczesnych technologii i interenetu w sposób wartościowy i na rzecz lepszego świata. Tu dostaną mnóstwo inspiracji. Wydarzenie już 10 czerwca, online. Fundacja Orange partnerem.
Digital Youth Forum (#DYF) co roku towarzyszy niezwykły duch młodości i chęci zmiany świata na lepsze. Wiem, że brzmi to może górnolotnie. Ale byłam tam nie raz i tej atmosfery nie da się zapomnieć. Nie przesadzę, jeśli napiszę, że to zaszczyt być partnerem tego wydarzenia, bo tu jest po prostu zawsze…ciekawie i różnorodnie. Potwierdza to wynik zeszłorocznej edycji online, w której wzięło udział aż 20 000 uczniów.
Głos i scenę #DYF oddajemy głównie młodym. To oni opowiadają, co mądrego można robić w sieci, jak rozwijać swoje pasje, kompetencje i …pomagać sobie, innym, planecie. Inspirują ich też dorośli. W poprzednich edycjach byli z nami m.in. ks. Boniecki, Maciek Budzich, Paulina Mikuła, Przemek Staroń czy Izabela Jąderek. Zobaczcie sami TUTAJ. Organizatorem tej imprezy jest Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę. My – partnerem głównym.
#DYF kierujemy do młodzieży z klas 7-8 i szkół średnich. Transmitujemy forum w sieci, aby docierać do szkół i zachęcać do udziału w nim w ramach zajęć zdalnych. Ale odtworzyć można je będzie w każdej chwili.
Digital Youth Forum 2021
Co przygotowaliśmy w tym roku? Startujemy w czwartek 10 czerwca o 9.00. Transmisja wydarzenia będzie na stronie projektu digitalyouth.pl , dostosowana także do potrzeb osób niesłyszących. W tym roku wystąpienia i prezentacje przeplatane będą przerwami na krótkie dyskusje na forum klasy, na udział w konkursach towarzyszących, czy po prostu odpoczynek od ekranu.
Wśród prelegentów m.in. Michał Rogalski, twórca jednej z większych publicznie dostępnych baz danych o epidemii koronawirusa w Polsce, przedstawiciele kampanii społecznej „Pokaż to” o nauce Polskiego Języka Migowego, Zuzanna Korcz - popularyzatorka edukacji obywatelskiej, Hania Sywula – twórczyni psychologicznego kanału Hania Es. Nie zabraknie też rozmów o przyszłości w dobie pandemii. I o różnorodności.
Rejestracji na DYF dokonuje nauczyciel lub nauczycielka na stronie projektu. Udział jest, oczywiście, bezpłatny. Wszystkie zarejestrowane szkoły otrzymają certyfikat udziału w DYF 2021.
Możecie zobaczyć też, jak było w edycji 2020 tutaj.
Warto trzymać z młodymi i z mądrymi :)
Jeśli szukacie sposobów na to, jak „przemycać” wartościowe treści Waszym nastolatkom, jak skłonić ich do refleksji, to zaproście ich na #DYF2021. Ba, sami oglądajcie! Gorąco zapraszamy.
Partnerujemy temu wydarzeniu, bo chcemy zadbać o to, żeby młodzi ludzie korzystali z technologii „z głową”, z pomysłem, z myślą o swojej przyszłości i z poszanowaniem też pewnych granic. Chcemy inspirować ich do refleksji nad ich własnym światem, który pełen jest internetowych pokus i cyfrowych gadżetów.
Partnerujemy też tej imprezie, bo… organizuje ją Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę, z którą od lat współpracujemy w tematach związanych z cyfrową edukacją i bezpieczeństwem dzieci w internecie. Fundacja niesie pomoc dzieciom krzywdzonym, wspiera dorosłych – rodziców, profesjonalistów, nauczycieli w mądrym dbaniu o rozwój dzieci. Właśnie obchodzi 30-lecie swojej działalności i z tej okazji, jeszcze raz, życzymy jej wielu pomyślnych projektów i powodzenia w tej pięknej społecznej misji.
Komentarze
Fajna akcja. Oby jak najwięcej młodych ludzi zaczerpnęło wiedzy z tej dziedziny, bo jak czasem widze co robią młodzi ludzie w sieci to……gęsia skórka pojawia się na ciele.
Odpowiedzpablo_ck, niestety masz rację. Patostreamerów nie brakuje. Ale w sieci jest też dużo dobra, które tworzą młodzi ludzie! I to oni zwykle są tu prelegentami i prelegentkami. Za to właśnie tak lubię to wydarzenie. 🙂
Odpowiedz