;

Innowacje

Wirtualny klucz czyli szlabanie, otwórz się! (16)

Daria Drabik

2 czerwca 2021

Wirtualny klucz czyli szlabanie, otwórz się!
16

Zamknięte szlabany, bramy, domofony to często przeszkoda dla ekip ratowniczych i służb miejskich niosących pomoc. Gdy liczą się sekundy, najmniejsze opóźnienie może mieć nieodwracalne konsekwencje. Z odsieczą przychodzą nowoczesne technologie – Internet Rzeczy (IoT) i blockchain.

Dzięki nowemu rozwiązaniu, nad którym pracujemy razem ze start-upem technologicznym  SmartKey, szereg utrudnień związanych z kontrolą i autoryzacją dostępu może zniknąć z wielu polskich miast. Specjalny „wirtualny klucz” zainstalowany w aplikacji na telefonie np. ratownika medycznego lub strażaka zdalnie otworzy bramę czy szlaban. Działa tak, jak magiczne hasło z „Księgi tysiąca i jednej nocy” otwierało bramy Sezamu.

Ratunek bez barier i blockchain

Technologia ta znalazła zastosowanie m.in. w pilotażowym programie Ratunek Bez Barier w Olsztynie koordynowanym przez Fundację Kezo. Szpitalne szlabany i bramy w Olsztynie otwierają się, gdy podjeżdża karetka, której zespół korzysta z rozwiązania SmartKey. To jeden z wielu przykładów zastosowań funkcji kontroli dostępu opartej o blockchain i łączność w ramach tzw. licencjonowanego pasma operatorskiego.

Nowa funkcjonalność Live Objects

To kolejne rozwiązanie, które tworzymy pod kątem inteligentnych miast, ale pierwsze z wykorzystaniem blockchain. Będzie mogło z niego skorzystać kilkadziesiąt miast w Polsce, które we współpracy z Orange Polska wdrożyły rozwiązania IoT zintegrowane z platformą Live Objects IoT. Tutaj znajdziecie nasz blogowy wpis o platformie. Dziś Live Objects służy do zarządzania różnymi usługami miejskimi np. umożliwia zdalny odczyt wodomierzy, czy sterowanie oświetleniem ulicznym. Technologia SmartKey, łącząca świat blockchain ze światem fizycznym sprawiła, że Live Objects zyskała nową funkcjonalność. Dzięki integracji możliwe jest rejestrowanie urządzeń z kartą SIM Orange w sieci blockchain oraz generowanie i dystrybucja kluczy dostępowych Smart NFT w publicznie dostępnej sieci blockchain SmartKey.

– Inteligentne urządzenia nie są nowym pomysłem. Już ponad 2 miliony kart M2M od Orange działa między innymi w takich właśnie urządzeniach w całej Polsce. Jednak nawet szeroka gama takich urządzeń nie tworzy sieci, tak jak zbiór domów nie tworzy miasta. Potrzeba jeszcze infrastruktury łączącej technologię IoT z użytkownikiem końcowym, a to właśnie zapewnia blockchain – wyjaśnia Sebastian Grabowski, dyrektor IoT i zaawansowanych technologii w Orange Polska.

Bezpieczeństwo dostępu

Specyfika technologii blockchain (na bazie tzw. decentralized applications dApps) oraz standardy bezpieczeństwa naszej sieci uniemożliwiają nieautoryzowane użycie „wirtualnego klucza”. Natomiast elastyczność technologii SmartKey sprawia, że może znaleźć zastosowanie w najróżniejszych usługach miejskich i komercyjnych. Na parkingach, w transporcie i komunikacji miejskiej, ładowaniu i tankowaniu pojazdów, monitoringu czy wreszcie w tzw. rozproszonej energetyce. Wszędzie tam, gdzie niezbędne są funkcje kontroli dostępu.

Aby umożliwić urządzeniom Blockchain of Things działanie w ramach inteligentnego miasta przyszłości, tworzymy uniwersalny standard komunikacyjny SmartKey integrujący urządzenia na małe odległości – mówi Szymon Fiedorowicz, CEO i współzałożyciel SmartKey. – Współpraca z Orange, liderem miejskich usług IoT w Polsce, pomoże naszemu rozwiązaniu stać się tkanką łączną dla inteligentnych miast i otworzy nowe możliwości zastosowania Internetu Rzeczy.

Udostępnij: Wirtualny klucz czyli szlabanie, otwórz się!
podaj nick
komentarz jest wymagany
Please prove you are human by selecting the Car. wybierz ikonę
proszę zaznaczyć zgodę

Komentarze

 • komentarz
  Maciek 12:09 02-06-2021
  Wow, co za super pomysł. Gdzie można kupić?
  Odpowiedz
  • komentarz
   Janusz 12:51 02-06-2021
   Wszystkim zainteresowanym polecam zapoznać się z projektem który napędza tę kartę SIM - Smart Key - https://smartkeyplatform.io/
   Odpowiedz
   • komentarz
    gd 14:58 02-06-2021
    Moja inwestycja zaczyna się zwracać:)
    Odpowiedz
    • komentarz
     Mur 15:45 25-06-2021
     Ja w 1/3 zrealizowałem zyski na poziomie x40 resztę Skey trzymam do poziomu 1 USD żadne crypto w tak szybkim czasie nie dało mi tyle zarobić :)
     Odpowiedz
 • komentarz
  PatGrab 12:31 02-06-2021
  Orange wyprzedza konkurencję tym ruchem, brawo! Miło mi, że jestem Waszym klientem :)
  Odpowiedz
 • komentarz
  Orange 13:11 02-06-2021
  Można zamówić karte na stronie ? W jakich salonach dostanę ta karte ?
  Odpowiedz
  • komentarz
   Daria Drabik 13:19 02-06-2021
   Prosimy o maila na adres iot@orange.com
   Odpowiedz
 • komentarz
  Mario 13:18 02-06-2021
  Iot zaczyna wchodzić do realnego świata, nieźle. Brawo SmartKey!
  Odpowiedz
 • komentarz
  mike278 14:45 02-06-2021
  A ja poprosze o wymienie zalet tego rozwiazania w stosunku do zwyklego automatycznego pilota.
  Odpowiedz
  • komentarz
   Daria Drabik 15:06 02-06-2021
   Na przykład jednym pilotem nie da się otworzyć każdego szlabanu, utrudniającego karetce wjazd na teren osiedla w danym mieście. Dzięki temu rozwiązaniu ratownik może otworzyć każdy zintegrowany szlaban z poziomu aplikacji.
   Odpowiedz
   • komentarz
    mike278 15:54 02-06-2021
    Da sie. Wystarczy pilot wielokanalowy.
    Odpowiedz
    • komentarz
     Daria Drabik 16:21 02-06-2021
     Część funkcji się pokrywa - i pilot wielokanałowy i nasze rozwiązanie może otworzyć wiele bram. Ale różnica to na przykład łatwość zarządzania. Prawa dostępu do bramy / szlabanu zapisuje się w sieci blockchain (i tym samym można zarządzać nimi zdalnie). Dzięki temu bramę mogą otwierać użytkownicy z wykorzystaniem aplikacji, która pełni rolę „blockchain wallet”. Czyli nie ma elementu kodowania „fizycznych” pilotów, tylko zarządzanie prawami dostępu zapisanymi w blockchain, zdalne i ze skutkiem natychmiastowym. Poza skalowalnością (nie ma ograniczeń liczby punktów dostępu, jak w przypadku pilotów wielokanałowych) dochodzi elastyczność. Można danemu użytkownikowi nadać dostęp na określony czas – godzinę, miesiąc, rok, co byłoby znacznie trudniejsze w przypadku pilota. No i kwestie związane z bezpieczeństwem – tu blockchain nie ma sobie równych.
     Odpowiedz
 • komentarz
  Wojtek 21:46 02-06-2021
  Słyszałem kiedyś w telewizji o programie Ratunek bez barier, byłem ciekaw, czy jest szansa na zastosowanie tej technologii komercyjnie na osiedlu strzeżonym, na którym mieszkam. Zastanawia mnie, czy przy użyciu urządzeń wyposażonych w Wasze karty sim, można np. otworzyć szlaban kurierowi będąc daleko od domu, albo udzielić dostępu koledze do drzwi, by podlał kwiaty lub nakarmił zwierzaka. Zajmuję się zdalnym wynajmem mieszkań, czy byłaby możliwość użycia takiej technologii, która zastąpi zwykły zamek na kod, a pokaże godziny otwarcia i zamknięcia zamka - rozpoczęcie i zakończenie najmu - ustawienie zamka czasowo? Czy istnieje możliwość zdalnego pobrania opłaty? Czy zajmują się Państwo dostarczaniem kart sim do danych urządzeń, czy również wdrażaniem rozwiązań smartcity i internetu rzeczy kompleksowo? Fajnie widzieć, że polskie miasta idą w stronę nowoczesności, sam na pewno skorzystam z takich rozwiązań, bo z samej sieci od początku jestem zadowolony. Kiedy będzie można bliżej zapoznać się z rozwiązaniami i gdzie będzie dostępny wgląd do nich? Dziękuję z góry za odpowiedź, pozdrawiam.
  Odpowiedz
 • komentarz
  Kuba 21:48 02-06-2021
  Dobra robota Orange i Smartkey ! Muszę przyznać,że Orange było moja pierwszą siecią telekomunikacyjną, ale niestety technologicznie w pewnym momencie miałem wrażenie,że sobie odpuścili na rzecz konkurencji. Widzę jednak,że zachodzi duża zmiana i Orange dzięki temu będzie niezaprzeczalnym liderem na rynku i przyczyni się do rozwoju zarówno SmartCIties jak i wykona technologicznie jakościowy krok w świetlaną przyszłość blockchainu. Chciałbym być waszym użytkownikiem i mieć jakiś ułamek wkładu w rozwój tych projektów. Trzymam kciuki i poprosze o namiary jak mogę kupić tą kartę :)
  Odpowiedz
 • komentarz
  Krzysiek 23:00 02-06-2021
  Bardzo dobra współpraca. To jest kierunek, w którym zmierza świat. 5G i IoT (Internet of Things) to rozwiązania z inteligentnych miast jutra! Tak trzymać!
  Odpowiedz
 • komentarz
  pablo_ck 15:28 03-06-2021
  O proszę, ile pozytywnych komentarzy. To może ja teraz napisze coś niedobrego ;p Przez prawie 10 lat jazdy w Pogotowiu Ratunkowym nie raz miałem ochotę wyjść z karetki i urwać szlaban. Najgorsze było gdy o 3 w nocy, na dużym osiedlu trzeba było "wyć" pełną mocą by szlaban wjazdowy na osiedle się otworzył - przy okazji wybudzić pół osiedla w tym małe dzieci. Rozwiązanie super i chętnie chciałbym zobaczyć jak wygląda to w praktyce. Orange is the best! Super!
  Odpowiedz

;

Oferta

I znów zbliżają nas piłkarskie emocje (5)

Kasia Barys

1 czerwca 2021

I znów zbliżają nas piłkarskie emocje
5

Za nami pierwszy mecz treningowy przed Euro. Przed chwilą Biało-Czerwoni zremisowali 1:1 z Rosją w meczu towarzyskim we Wrocławiu. Z tej okazji można dostać tyle gigabajtów internetu ile padło bramek czyli 2 GB. Wystarczy wysłać SMS-a o treści ROZGRZEWKA pod numer 233 (opłata za SMS-a zgodna z cennikiem planu taryfowego, max 0,20zł). GB mogą zgarnąć także użytkownicy Flexa. Wystarczy  wpisać ROZGRZEWKA w aplikacji, w zakładce „Kody promocyjne”. Na jednym numerze można aktywować tylko jeden dodatkowy pakiet GB za gole. Aktywacji można dokonać w ciągu 24 godz. do jutra do godziny ok. 22:45.  Promocyjne GB ważne są 3 dni od daty aktywacji i obowiązują tylko w kraju.

Link do regulaminu dostępny jest tutaj

Udostępnij: I znów zbliżają nas piłkarskie emocje
podaj nick
komentarz jest wymagany
Please prove you are human by selecting the Heart. wybierz ikonę
proszę zaznaczyć zgodę

Komentarze

 • komentarz
  mike278 23:34 01-06-2021
  Zwyczajowo fajnie.
  Odpowiedz
 • komentarz
  mike278 23:46 01-06-2021
  Hmm. Czy macie jakiś problem z logowaniem na stronie? Czy zglaszane jakies problemy z kontami abonenckimi?Moj orange aplikacja chodzi, natomiast na strone zalogowac sie nie moge. Ani z telefonu ani z komputera. Z kontem w nju mam identycznie. Nie dziala mi strona. Chetnie doladowal bym jakiegos lezaka na lato, ale wole z kompa niz z telefonu z aplikacji.
  Odpowiedz
 • komentarz
  pablo_ck 01:23 02-06-2021
  To zaczynamy. Dziękuję. Fajnie ze z regulaminu wynika że pakiet ten "schodzi" jako pierwszy.
  Odpowiedz
 • komentarz
  Alicja 07:18 02-06-2021
  A nie jest tak, że od czerwca sms już 25gr jest?
  Odpowiedz
 • komentarz
  Katani1 09:37 02-06-2021
  Zgadza się, już 25 groszy...
  Odpowiedz

;

Oferta

Promocja 120 gigabajtów na całe lato w Orange na kartę (41)

Beata Giska

1 czerwca 2021

Promocja 120 gigabajtów na całe lato w Orange na kartę
41

Od 1 czerwca 2021 r. udostępniamy użytkownikom Orange na kartę morze internetu na całe lato, czyli Pakiet 120 GB, dzielony na 3 paczki – każda po 40 GB na 31 dni. Przyda się do surfowania po sieci, oglądania filmów, grania online czy słuchania muzyki podczas wakacyjnych wojaży – bez obaw, że zabraknie intenretu.

 

Jak otrzymać dodatkowe gigabajty?

 • Wystarczy wysłać bezpłatnego SMS-a o treści LATO pod 811 lub skorzystać z aplikacji Mój Orange (sekcja: Oferta dla Ciebie)
 • Jednorazowa opłata za włączenie to 15 zł

Co warto wiedzieć o wakacyjnej akcji?

 • Kolejne bonusowe paczki będą przyznawane automatycznie, co 31 dni. Wystarczy, że konto będzie aktywne na połączenie wychodzące.
 • Gigabajty z kolejnych paczek sumują się.
 • Pakiet można włączyć tylko raz, w każdej taryfie w Orange na kartę.
 • Promocja trwa od 01/06 do 31/08/2021 roku.

Regulamin znajduje się tutaj. A więcej o ofercie Orange na kartę i wszystkich wakacyjnych okazjach można przeczytać na orange.pl/nakarte.

 

Udostępnij: Promocja 120 gigabajtów na całe lato w Orange na kartę
podaj nick
komentarz jest wymagany
Please prove you are human by selecting the Car. wybierz ikonę
proszę zaznaczyć zgodę

Komentarze

 • komentarz
  emitelek 16:39 01-06-2021
  Doprecyzowując - Pakiet włączony 31.08 będzie ważny tylko w tym dniu?
  Odpowiedz
  • komentarz
   Mateusz 17:59 01-06-2021
   Jak włączysz pakiet 40 GB internetu za darmo 31 sierpnia to pakiet internetowy będzie ważny do 30 września ?
   Odpowiedz
   • komentarz
    emitelek 21:36 04-06-2021
    Mateusz - i jakim pakiecie 40GB za darmo piszesz? :O
    Odpowiedz
  • komentarz
   bartsimpson 22:23 01-06-2021
   według mnie 31.08 jest ostatnim dniem kiedy można włączyć promocję i pakiet ważny będzie przez kolejne 93 dni czyli jakoś do początku grudnia.
   Odpowiedz
   • komentarz
    emitelek 16:36 06-06-2021
    To jest Twoja opinia i mam nadzieję, że tak jest i będzie. Niestety Pani Beata - autor postu, jakoś nie potrafi się wypowiedzieć... To mnie niepokoi... :/
    Odpowiedz
   • komentarz
    Beata Giska 14:23 11-06-2021
    To jest właściwa interpretacja :) Szczegóły wyjaśniłam poniżej. Zwykle przy promocjach mamy tak, że jeśli trwa ona przez kilka dni, do określonej daty, to można ją włączyć w tym przedziale. I od dnia, w którym ją uruchomimy zostaje naliczany jej czas (jeżeli włączymy ją wcześniej - wcześniej się skończy, a jak później to analogicznie).
    Odpowiedz
    • komentarz
     HZ 08:44 05-09-2021
     Niestety, ale chyba tak to nie działa... Ja uruchomiłem promocja w dn. 01-08-2021 i w dn. 01-09-2021 pakiet wygasł. Nie dostałem kolejnej paczki internetu...
     Odpowiedz
 • komentarz
  Kamil97 16:55 01-06-2021
  Poprawcie link do regulaminu ;)
  Odpowiedz
 • komentarz
  Łukasz 18:24 01-06-2021
  Ciekawa oferta na lato tylko teraz pytanie do specjalisty rozumiem ze pakiety pierwsze schodza ?
  Odpowiedz
  • komentarz
   Łukasz 19:16 01-06-2021
   Wg. Regulaminu i odpowiedzi Orange na TT Pierwszy schodzi ten pakiet fajna oferta - Dziękuje
   Odpowiedz
   • komentarz
    Beata Giska 14:07 11-06-2021
    Zgoda - środki z pakietu wykorzystywane są w pierwszej kolejności.
    Odpowiedz
    • komentarz
     Adam 21:09 28-08-2021
     Ten pakiet działa na 4G czy 5G ?
     Odpowiedz
 • komentarz
  Kamil 20:22 01-06-2021
  Dla tych co mają dużo zachomikowane to i tak chyba lepiej i taniej odpalić płatne przedłużenie o rok za 30zł. Mam i tak wtedy dużo taniej miesiąc niż te 5zł z promocji. Wolałbym podwojenie GB ze zwykłego doładowania.
  Odpowiedz
  • komentarz
   Beata Giska 14:15 11-06-2021
   Zależy od sytuacji. Nie wszyscy są w taryfach, gdzie dajemy bonusowe gigabajty oraz nie wszystkim udaje się zgromadzić w rezerwie duże ilości gigabajtów. A potrzeby związane z transferem danych, szczególnie latem, są duże. Chcieliśmy zrobić fajne promo korzystne dla każdego Klienta, niezależnie od taryfy czy posiadanych usług. Podwojenia pewnie jeszcze kiedyś będą, a tymczasem warto złapać te 120GB na 3 miesiące za jedyne 15 zł ?
   Odpowiedz
  • komentarz
   Mario 13:54 27-06-2021
   A czy cena za uratowanie gigabajtów nie wzrosła w tym roku z 30 do 99 ?
   Odpowiedz
 • komentarz
  pablo_ck 01:17 02-06-2021
  Fajna promocja. Aktywowane ? Dziękuję.
  Odpowiedz
  • komentarz
   Beata Giska 14:19 11-06-2021
   Super!
   Odpowiedz
 • komentarz
  Łukasz 08:31 03-06-2021
  Extra promocja na lato bez haczyków i bez cyregieli :-) Polecam każdemu kto ma oferte na Krate w Orange
  Odpowiedz
  • komentarz
   Beata Giska 14:20 11-06-2021
   Również polecamy ;)
   Odpowiedz
 • komentarz
  Darmaz 06:24 05-06-2021
  Czy całe paczki można wykorzystać w roamingu UE czy tylko jednorazową 1.76 GB ?
  Odpowiedz
  • komentarz
   Beata Giska 14:14 11-06-2021
   Paczki 3x40GB są do wykorzystania w Polsce. W UE korzystamy z 1.76 GB. Ważność tej jednorazowej paczki na start to 31 dni.
   Odpowiedz
 • komentarz
  emitelek 19:20 10-06-2021
  Pani Beato! Spytam jeszcze raz, żeby rozwiać wszelkie wątpliwości! Włączając pakiet 31 sierpnia będzie on ważny przez kolejne 93 dni?...
  Odpowiedz
  • komentarz
   Beata Giska 14:06 11-06-2021
   Już postaram się wszystko wyjaśnić, proszę się martwić. Pakiet jest ważny przez 93 dni od momentu włączenia, nawet jeśli nastąpi ono ostatniego dnia promocji, czyli 31/08. Aktywując pakiet dostaje się pierwszą paczkę 40GB na 31 dni, a potem dwie kolejne (każda na 31 dni) pod warunkiem aktywności konta. Jeśli spełnia się ten warunek, to otrzymujemy 3x 40GB = 120GB na 93 dni. W razie dalszych wątpliwości zawsze można sprawdzić regulamin, a w pilnych przypadkach zadzwonić na infolinię, choć mam nadzieję, że rozwiałam wątpliwości :) Pozdrawiam
   Odpowiedz
   • komentarz
    Beata Giska 14:16 11-06-2021
    Miało być oczywiście, że proszę się nie martwić ;)
    Odpowiedz
    • komentarz
     emitelek 17:00 11-06-2021
     Pani Beato! - ślicznie dziękuję za wyjaśnienia i rozwianie wszelkich wątpliwości w tym temacie. Pozdrawiam serdecznie ;)
     Odpowiedz
   • komentarz
    Marcin 09:20 27-07-2021
    Jestem zawiedziony ta oferta. Po miesiącu została wyłączona. Nie było jasno wytłumaczenie wytłumaczone co to ważność konta a brak środków a możliwość wykonywania połączeń. Pierwszy i ostatni raz jestem klientem promocji Orange. Szkoda czasu na niejasne oferty. Konkurencja wygrywa i jest taniej.
    Odpowiedz
    • komentarz
     Adam 21:04 28-08-2021
     Czego nie rozumiesz w określeniu ważność konta?
     Odpowiedz
 • komentarz
  rogaliq 14:00 15-06-2021
  Jeśli włączyłem ten pakiet 120GB na wakacje a poprzednio korzystałem z pakietu 100GB na 100dni i z bonusu 50GB za doładowanie (i oba były aktywne w momencie włączenia tych 120GB ) to z który pakiet ma priorytet i z którego są naliczane GB za transfer danych ?
  Odpowiedz
 • komentarz
  Meg 12:44 21-06-2021
  A czy dla mnie jak mam tel abonament jest jakaś promocja już wykorzystałam pakiet a dopiero połowa urlopu co teraz?
  Odpowiedz
 • komentarz
  Emilian 19:58 03-07-2021
  Ah nie lubię jak tak kijowo budowana jest promocja. 120gb za 15 na 3miechy spoko. Ale powinna być zbudowana tak że ma się dostęp do 120gb przez cały ten okres. Tak że mogę w danym miesiącu wykorzystać tyle ile potrzebuje a nie ze mnie ograniczają ze mogę tylko 40 a co jeśli w 1 miesiącu potrzebuje 60 w drugim 40 A w3 wystarczy mi 20 resztę GB się zmarnuje. A w 1 miesiącu będę musiał dokupywać 20gb. Bezsens. Tak samo jest w plusie 120gb 15zl też po 40gb czy teraz 200gb za 20zl. Ale mniejsza oto chodzi mi że wten sposób zbudowana Oferta jest kijowa. Wolę sam decydować ile GB w danym miesiącu wykorzystam.
  Odpowiedz
 • komentarz
  Tomek 15:10 09-07-2021
  czy jak wykorzystam 40gb przed upływem 31dni mogę aktywowac kolejną paczke 40gb?
  Odpowiedz
 • komentarz
  Wodnik 19:10 18-07-2021
  "Morze internetu" to taka bardziej kałuża. Koszty: zakup startera 5zł + doładowanie na utrzymanie numeru przez 3 msc 50zł + włączenie usługi 15 zł. To 70zł na 3 msc. Konkurencja: Virgin na kartę oferowało 300GB na miesiąc za 5zł, czyli 900GB na 3 msc za 15zł. Play 100GB za 5 zł czyli 300 GB za 15zł na 3 msc. Ktoś tu z wysokiej skoczni skoczył do pustego basenu. PROMOCJA XD
  Odpowiedz
  • komentarz
   Paweł 14:53 27-07-2021
   Starter za 5 zł, doładowanie za 16 zł. Uruchomienie rok ważności konta za 6 zł + pakietu 120 GB za 15 zł na 3 miesiace. Koszt całości 21 zł / 3m = 7zł miesięcznie.
   Odpowiedz
  • komentarz
   Suri 04:40 06-09-2021
   Ja totalnie nie ogarniam Orange. Mam kupiony starter. Na koncie kasa. Ważność konta rok ale blokują mi 5giga bo nie wykorzystalam. Mam uruchomiony pakiet 120 i tu wykorzystalam 40 giga na ten miesiąc. Jestem bez netu ze środkami na koncie i jeszcze mnie strażą że i te przepadną. Najgorsze jest to że nie wiem ile czego mam bo wszystkie numery i kody pokazują tylko stan środków a nie aktywne pakiety internetowe. Nie mam kontroli nad internetem bo nie widzę ile go zostało i do kiedy. Masakra, wracam do plusa
   Odpowiedz
 • komentarz
  Nesia 17:52 19-07-2021
  Mam pytanie. Do wczoraj miałam pierwszy pakiet 40 GB. Rano przyszła mi taka wiadomość : Twoje konto nie jest aktywne i nie moglismy wlaczyc kolejnej paczki danych w ramach pakietu 120GB na cale lato. Pakiet zostal wylaczony. Polecamy www.doladowania.orange.pl - zawsze z dodatkowym bonusem gigabajtow! A konto doładowałam teraz, więc jak mam włączyć drugi pakiet 20 GB? Z góry bardzo dziękuję za pomoc
  Odpowiedz
  • komentarz
   Slavko 21:28 20-07-2021
   Mam podobna sytuację. Czy ma pani jakieś wieści w swojej sprawie?
   Odpowiedz
   • komentarz
    yuppy 14:26 26-07-2021
    Niestety znalazłem takie coś: Pamiętajcie, że kolejne paczki będą przyznawane tylko wtedy, gdy konto będzie aktywne na połączenie wychodzące. W innym przypadku stracicie pakiet i nie będziecie mogli włączyć go ponownie, gdyż z oferty skorzystać można tylko raz.
    Odpowiedz
 • komentarz
  Artur 08:26 05-08-2021
  oferte Lato uruchomilem 2 lipca, 2 siepnia doladowalem online konto za 5zl aby bylo aktywne (31 dnia gdy konto jest aktywne na polaczenia wychodzace powinna dosc kolejna 40gb paczka). Mimo ze dzis jest 5.08 i moje konto aktywne nadal nie dostalem paczki 40gb tylko te kilka gb za doladowanie za 5zl.
  Odpowiedz
 • komentarz
  Artur 09:06 08-08-2021
  Witam, Czy kompetentny pracownik Orange może odpowiedzieć na moie pytanie datowane 05.08.2021? Dziś jest 08.08.2021, nie dodtałem paczki 40GB i nie mam internetu.
  Odpowiedz
 • komentarz
  Emcia 14:30 13-08-2021
  Włączyłam i spadła mi jakość połączeń, zamulony internet. Gdy miałam internet tylko ten z pakietu ,który otrzymałam za doładowanie to śmigał jak szalony. Teraz nawet normalnie porozmawiać się przez telefon nie da. Nigdy więcej takich pakietów. Może w ogóle zmienię operatora.
  Odpowiedz
  • komentarz
   Adrian 10:51 28-08-2021
   Co za bzdury. Widać konkurencja nie śpi i wymyśla takie farmazony.
   Odpowiedz

Dodano do koszyka.

zamknij
informacje o cookies - Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z orange.pl bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza,
że pliki cookies będą zamieszczane w Twoim urządzeniu. dowiedz się więcej