;

Odpowiedzialny biznes

Z Baronem i Tomsonem o hejcie (2)

Bartłomiej Kuczyński

21 marca 2019

Z Baronem i Tomsonem o hejcie
2

Opowiadałem kiedyś w internetowej telewizji o jednym z programów Fundacji Orange. W pierwszym komentarzu przeczytałem, że jestem… palantem na usługach Macrona, ch… pracującym dla satanistów z Francji. Wcale się tym nie przejąłem – było tak absurdalne, że spowodowało u mnie raczej wybuch śmiechu. Jestem szczęśliwym człowiekiem i takie rzeczy nie mogą mi zepsuć humoru.

Ale wiele osób naprawdę cierpi z powodu hejtu

Problem nie jest marginalny. Jak pokazywaliśmy ostatnio, 32,3% młodzieży osobiście doświadczyło agresji – większość także online. Nawet jeśli tylko część z nich przejmuje się przeczytanymi komentarzami, to już jest to bardzo duża liczba. Nie trzeba tłumaczyć, że dla młodzieży, która nie rozdziela już życia online i offline to realny problem, wpływający na samoocenę i stan psychiczny.

Uderzmy się w pierś – niewiele pomagamy

Większość młodych ludzi w trudnej sytuacji kieruje się do rówieśników. Tylko 1/3 chce rozmawiać o tym kimś z rodziców. Ale najbardziej niepokojące jest, że aż 38% młodych ludzi nie ma nikogo, do kogo mogliby pójść po pomoc w trudnej sytuacji. Oznacza to, że zostają sami, chociaż wsparcie drugiej osoby w wielu przypadkach zapewne rozwiązałoby problem.

Hejterzy to mniejszość

Jak pokazują badania, tylko jeden na dwudziestu młodych ludzi przyznaje się do hejtu, czy jego specyficznej odmiany, jaką jest mowa nienawiści. To niewielu. Czyli na jakość sieci, na poziom dyskusji i debaty duży wpływ ma grupa, która jest w mniejszości. Dlaczego w takim razie tak bardzo ich słychać? Z pewnością są głośni w sieci. Poza tym, obojętność wielu z nas to ciche przyzwolenie dla hejtu.

Skoro wiemy, że więcej jest tych, którzy nie chcą nienawiści w internecie lub nie mają jeszcze zdania na ten temat, to stąd zostaje już tylko jeden krok do naszej akcji:

#jestnaswiecej

Nas, którym zależy na dobrej sieci – tak samo, jak na dobrych relacjach offline. Aby to zamanifestować, możecie założyć jedną pomarańczową sznurówkę. My w Fundacji to zrobiliśmy (zobaczcie zdjęcie poniżej). Przyłączyli się do nas też Tomson i Baron, których znacie z Voice Kids lub z płyt ich zespołu Afromental.

–  My już przeszliśmy drogę z hejtem i potrafimy sobie z nim radzić. Ale młodzi ludzie nadal nie wiedzą, jak reagować na takie komentarze. Wcale nie jest najgroźniejszy ten, co najgłośniej szczeka – mówi Tomson. – Możemy tylko powiedzieć, żeby trzymać głowę wysoko, bo osób przeciwnych wszystkim chamskim komentarzom w sieci jest więcej – dodaje Baron.

Zobaczcie:

Co mogę zrobić?

Jeśli szukacie informacji o tym, jak poradzić sobie z hejtem gdy jest się świadkiem, ofiarą, a nawet hejtem – wejdźcie na www.jestnaswiecej.pl i przeczytajcie serię porad, które przygotowaliśmy wspólnie z partnerem kampanii – Fundacją Dajemy Dzieciom Siłę.
A jeśli chcecie przekazać idę dalej? Jest kilka sposobów.

 1. Wstaw się za kimś w sieci. Stań w obronie słabszego. Możesz użyć hasztaga akcji: #jestnaswiecej.
 2. Aby pokazać solidarność z ofiarami i sprzeciw wobec hejtu, załóż jedną pomarańczową sznurówkę – symbol ruchu #jestnaswiecej.
 3. Jeśli chcesz, by jeszcze więcej osób zobaczyło Twoje zaangażowanie, umieść zdjęcie buta w sieciach społecznościowych.

My w Fundacji już mamy pomarańczowe sznurówki 🙂

 

Do dzieła! Jest nas więcej!

Organizator:

Partner:

Źródło danych: Raport EU Kids online 2018 Polska

Udostępnij: Z Baronem i Tomsonem o hejcie
podaj nick
komentarz jest wymagany
Please prove you are human by selecting the Flag. wybierz ikonę
proszę zaznaczyć zgodę

Komentarze

 • komentarz
  pablo_ck 22:21 21-03-2019
  Super inicjatywa. Jak zmienię tylko zimówki na obuwie letnie to pomarańczową sznurówkę mam i ja :)
  Odpowiedz
 • komentarz
  Gosia 12:51 28-04-2019
  Popieram akcję. Choć nigdy nie pozbędziemy się hejterów, to na szczęście świadomość ludzi i tego co im wolno, a co jest karalne również w internecie, jest coraz to większa. Hejterzy już nie są anonimowi a każde ich groźby są karalne. Wydaje mi się, że to jest wpisane w nasze DNA, ludzka zawiść, która czasami z nas wypływa...
  Odpowiedz

;

Oferta

Giga za gole w nowej odsłonie – ruszają eliminacje do EURO 2020 (12)

Piotr Domański

21 marca 2019

Giga za gole w nowej odsłonie – ruszają eliminacje do EURO 2020
12

Polska reprezentacja zagra dzisiaj z Austrią. To pierwszy mecz eliminacji do kolejnych mistrzostw Europy. Kibicujemy naszym i trzymamy za nich kciuki. Podtrzymując tradycję i w tych rozgrywkach rozdajemy GB za gole – każdy gol naszej reprezentacji  oznacza dla Was 1 GB, z który będzie ważny przez 3 dni od aktywacji. Z promocji mogą skorzystać klienci usług na kartę oraz na abonament.

To ile GB jest do zgarnięcia dowiecie się z naszego Facebooka, jak w przypadku wcześniejszych edycji akcji „Giga za gole”. Jednak w tej odsłonie hasło do aktywacji pakietu znajdziecie w aplikacji Mój Orange w sekcji Moje Okazje.  Wystarczy, że skopiujecie wygenerowane hasło i wyślecie pod numer 233, a pakiet będzie Wasz.

Właśnie dlatego zapowiadamy całą akcję nietypowo, bo przed meczem – jeżeli korzystacie z telefonów z systemem Android aplikację znajdziecie pod tym linkiem. Z kolei fani urządzeń z nadgryzionym jabłuszkiem powinni zajrzeć tutaj.

Kibicujmy wspólnie, aby jak najwięcej bramek przełożyło się na możliwie dużo GB dla Was, Szczegóły promocji w Regulaminie.

Udostępnij: Giga za gole w nowej odsłonie – ruszają eliminacje do EURO 2020
podaj nick
komentarz jest wymagany
Please prove you are human by selecting the Key. wybierz ikonę
proszę zaznaczyć zgodę

Komentarze

 • komentarz
  pablo_ck 12:17 21-03-2019
  Piotrze a co z fanami z Windows Phone ;p ;p ??
  Odpowiedz
  • komentarz
   bn 11:26 22-03-2019
   wszyscy już wyginęli
   Odpowiedz
 • komentarz
  wdk 12:20 21-03-2019
  Postarajcie się jeszcze aby ten bonus za gole zadziałał przed GB z bonusu za doładowanie bo w przypadku promocji na pierwszy dzień wiosny to nie wyszło.
  Odpowiedz
 • komentarz
  PAWEŁ 13:17 21-03-2019
  Po zalogowaniu do MO na komputerze nie zadziała promocja ?
  Odpowiedz
  • komentarz
   Piotr Domański 15:22 21-03-2019
   Działa w aplikacji. I zadziała po meczu, gdy będzie znany wynik.
   Odpowiedz
 • komentarz
  Piotrekk85 17:08 21-03-2019
  Chciałbym ostrzec wszystkich, którzy nie lubią otrzymywać telefonów z ofertami garnków. Pobranie kodu wymaga wyrażenia zgody (przynajmniej u mnie) na oferty partnerów. Więc dziękuję - nie skorzystam.
  Odpowiedz
  • komentarz
   pablo_ck 03:27 22-03-2019
   To troszkę lipton. Albo się bawimy, albo podstępnie klienta w bolo robimy.
   Odpowiedz
  • komentarz
   ADK 08:45 22-03-2019
   Masz rację - ja też nie skorzystałem z tego powodu (w poprzednich "golach" było tylko hasło sms wpisane w regulamin). Operatorze! Może jakiś pakiet dla "czytających regulaminy"? ;)
   Odpowiedz
 • komentarz
  Lech 09:24 22-03-2019
  A jak ma ktoś konto na mój orange ale nie ma aplikacji. Używam internetu wyłącznie na modemie+komputer. To nie dostanie kodu?! Trochę nie uczciwie!!!
  Odpowiedz
 • komentarz
  emitelek 17:48 22-03-2019
  Niestety z zażenowaniem przyjmuję tą promocję!... Nie dość, że trzeba mieć aplikację, to jeszcze wyrazić jakieś tam zgody... 1GB na 3 dni NIE JEST TEGO WARTY szanowny oranżu! :P
  Odpowiedz
 • komentarz
  bartsimpson 22:00 24-03-2019
  Chyba o tej promocji tak prędko nie zapomnę 1 gb za przeszło 130 zł to jest wynik! Po wykorzystaniu limitu mimo ważności terminu pakietu nie włącza się lejek tylko leci kasa z konta głównego. Szkoda że operator przy wprowadzeniu lejka nie poinformował użytkowników że będą pakiety których ta zasada dotyczy i pakiety których zasada ta nie dotyczy. Na chwilę obecną złożyłem reklamację i czekam, a i tak przez zaistniałą sytuację mam nastrój skopany.
  Odpowiedz
  • komentarz
   Piotr Domański 08:27 25-03-2019
   Cześć, przepraszam za całą sytuację. Napisz do nas na adres biuro.prasowe(at)orange.com.
   Odpowiedz

;

Oferta

[AKTUALIZACJA] Rozmowy i SMS-y bez limitu + 0,5 GB za free na pierwszy dzień wiosny (37)

Marta Krajewska

20 marca 2019

[AKTUALIZACJA] Rozmowy i SMS-y bez limitu + 0,5 GB za free na pierwszy dzień wiosny
37

Z okazji pierwszego dnia wiosny mamy dla naszych klientów prepaid małą niespodziankę. Wiem, że lubicie naszą ofertę unlimited, czyli nielimitowane połączenia, SMSy i transfer danych. Teraz możecie włączyć ją na cały dzień, bez żadnych dodatkowych opłat. Promocja będzie obowiązywać pierwszego dnia wiosny, czyli 21 marca 2019 r.

Jak aktywować unlimited

To proste: otrzymacie od nas SMS z instrukcją, jak aktywować darmową, jednodniową wersję usługi unlimited.

Co otrzymacie w usłudze unlimited

Nielimitowane połączenia na numery komórkowe i stacjonarne, SMS-y oraz 0,5 GB danych. Z usługi możecie korzystać do końca następnego dnia, czyli 22 marca 2019 r, do godz. 23:59.

AKTUALIZACJA: Wydłużamy promocję. Jeśli włączycie usługę unlimited dzisiaj, tzn. 22 marca, będziecie mogli z niej skorzystać do jutra, do końca dnia (czyli do 23 marca, do godz. 23.59).

Promocyjne gigabajty będą wykorzystywane w pierwszej kolejności, a dopiero w następnej – płatne pakiety.

Regulamin promocji: „Rozmowy i SMS-y bez limitu + 0,5 GB w prezencie na Pierwszy Dzień Wiosny”

Mam nadzieję, że pogoda też nas miło zaskoczy i od jutra wszyscy poczujemy wiosnę 🙂

Udostępnij: [AKTUALIZACJA] Rozmowy i SMS-y bez limitu + 0,5 GB za free na pierwszy dzień wiosny
podaj nick
komentarz jest wymagany
Please prove you are human by selecting the Tree. wybierz ikonę
proszę zaznaczyć zgodę

Komentarze

 • komentarz
  pablo_ck 16:17 20-03-2019
  Fajna promocja :) Skorzystam w 100% :)
  Odpowiedz
 • komentarz
  Ron 16:19 20-03-2019
  Szału nie ma, jak ktoś ma wykupione pakiety "unlimited", to jedynie skorzysta na GB.
  Odpowiedz
 • komentarz
  senior 17:07 20-03-2019
  Mam cykliczną rozmowy sms i GB za 25 zł i już ponad 140 GB z bonusem :) Ale MMS płatne ;( A do nju nie pójdę na bank . Tu są paybacki ;)
  Odpowiedz
 • komentarz
  Pan Pikuś 18:09 20-03-2019
  Wagarowicze będą się za darmoszkę umawiać na wagary ?
  Odpowiedz
  • komentarz
   ;) 18:58 20-03-2019
   I jutro będzie , dzień Plotkary ;)
   Odpowiedz
 • komentarz
  PAWEŁ 19:06 20-03-2019
  Moglibyście wprowadzić umowy elektroniczne podpisywane profilem zaufanym , a kurier dowiuzł by tylko karte SIM albo jeszcze prościej oferte z umowy można by aktywować na nowym starterze .
  Odpowiedz
  • komentarz
   bv 20:07 20-03-2019
   A pocztą kartę wysłać , banki wysyłają bankomatowe ;)
   Odpowiedz
 • komentarz
  Łukasz 19:30 20-03-2019
  Bardzo fajny pomysł i promocja ?
  Odpowiedz
 • komentarz
  Ryszard 19:50 20-03-2019
  a ja mam prośbę do Orange by nie zmieniali ciągle kolejności pobierania z pakietu internetu , jeśli wykupuję no limit za 25zł to standardem powinno być że w pierwszej kolejności z tego pakietu schodził internet a dopiero po wykończeniu tego pakietu pobierało z bonusa bo to bez sensu to po co wykupować no limit za 25zł jak najpierw pobieracie z bonusa a te z pakietu za 25zł przepadają?zróbcie coś z tym...zróbcie to na stałe a nie takie mieszanie
  Odpowiedz
  • komentarz
   v 20:09 20-03-2019
   cykliczne mam i nic nie przepada
   Odpowiedz
   • komentarz
    Koolo 07:40 21-03-2019
    Co z tego że nie przepada jak nie można tego wykorzystać, chytry chwyt dane bonusowe zużyjesz a te skumulowane z pakietu stracisz jak będziesz chciał zmienić pakiet lub przerwiesz jego opłacanie , najcwańsze jest to że w jednorazowym dane przepadają bezpowrotnie ... jestem w OFnK od samych jej początków i ewoluowała w dobrym i kierunku ale do czasu ...
    Odpowiedz
    • komentarz
     Ryszard 08:08 21-03-2019
     gdy ja włączałem ten pakiet to schodziło mi z no limit a bonusy odkładałem na długie miesiące ale widzę że Orange znowu psuje najlepszą ofertę na kartę co jest niezrozumiałe przecież bonus można wysłużyć na rok za 30zł a teraz oni chcą najpierw ściągać z bonusu co nie ma sensu...no limit tak samo , po to się go wykupuje żeby skorzystać z niego w pierwszej kolejności a tak to co ja zrobię z 15gb?myślę że to błąd systemu bo wątpię by robili to specjalnie a przynajmniej chciałbym by tak było i naprawią to bo będę zmuszony zmienić operatora choć bardzo tego nie chcę ale ta zmiana dla mnie zabija tę ofertę na kartę,jest nie do zaakceptowania
     Odpowiedz
     • komentarz
      Ryszard 14:05 21-03-2019
      Niestety potwierdzenie że to nie błąd systemu tylko Orange to wprowadził więc ja pytam DLACZEGO ta oferta na kartę została zepsuta?i co teraz klient ma zrobić z tymi 15gb internetu?sami ludzi zmuszacie do odejścia z waszej sieci z tak bezsensownymi zmianami bo to absurd,dlaczego w innych sieciach nie gmerają tak przy ofertach a wy zawsze musicie?zepsuliscie coś co było idealne.Mam nadzieję że wróci to znowu tak jak było...albo dajcie JEDEN BONUS za doładowanie 15gb z pakietu za 25zł i bonus za doładowanie i skumulujcie to a rozmowy smsy i mmsy za 25zł BEZ INTERNETU i to wtedy ma sens...ale to co jest teraz to DRAMAT na prawdę
      Odpowiedz
      • komentarz
       Ryszard 14:19 21-03-2019
       "Zmiany, jakie zostały wprowadzone podyktowane zostały tym, że bonus za doładowanie najczęściej miał krótszą ważność środków, niż środki z płatnych usług" ale przecież jest możliwość wydłużenia tego bonusu za 30zł więc krótsza ważność tych bonusów już jest nieaktualna.Drogie Orange zmieńcie to tak by najpierw schodziło z pakietu no limit za 25zł a potem dopiero z bonusa to wtedy miało sens..
       Odpowiedz
 • komentarz
  juras 00:13 21-03-2019
  Mamy 21 marca 00:12 i co? Promocja nie działa.
  Odpowiedz
 • komentarz
  Aldona 06:12 21-03-2019
  To jakaś ściema. Sms zwrotny o tresci Nieprawidlowa tresc SMS. Szczegoly na www.orange.pl
  Odpowiedz
 • komentarz
  Tomasz 06:47 21-03-2019
  promocja nie działa, wyskakuje cały czas błąd.
  Odpowiedz
 • komentarz
  bartsimpson 06:53 21-03-2019
  Wpisując BONUS i wysyłając na 80111 dostajemy odpowiedz o błędzie
  Odpowiedz
 • komentarz
  Ghj 07:13 21-03-2019
  Nie działa
  Odpowiedz
 • komentarz
  wdk 07:30 21-03-2019
  Coś kiepsko z tą promocją... komunikat: nieprawidłowa treść smsa
  Odpowiedz
 • komentarz
  Ka 07:34 21-03-2019
  A u mnie nie chce się włączyć ten bonus na 80111 ,czy by już zablokowali bo za dużo chętnych.
  Odpowiedz
 • komentarz
  Orange 07:56 21-03-2019
  Nie działa!!!
  Odpowiedz
 • komentarz
  wdk 08:05 21-03-2019
  O 8.01 zadziałało.... ...bonusy "ważne do końca 22.03.2018" Zawsze coś nie tak...
  Odpowiedz
 • komentarz
  prepaid 09:52 21-03-2019
  Nieprawidłowa treść sms, taki komunikat mam
  Odpowiedz
 • komentarz
  nn 10:12 21-03-2019
  dla pierwszych 300 osób to było chyba :))))
  Odpowiedz
 • komentarz
  wdk 10:28 21-03-2019
  A jednak to wielka ŚCIEMA !!!! Aktywowałem bo chciałem skorzystać z bonusowego 0,5 GB. I co? Bonusowy 0,5 GB leży odłogiem a dane zżera z bonusowych za doładowanie. Jak już robicie jakieś promocje to róbcie to z głową.
  Odpowiedz
 • komentarz
  wdk 11:40 21-03-2019
  Ta "promocja" bardziej nadaje się na 1 kwietnia... Jeśli się tutaj żalimy, że coś nie tak to chyba w jakimś celu... A tu żadnej reakcji ze strony Orange. Pani Marto. Halo. Dzień dobry. No tak, Pani Marty chyba już nie ma , bo przecież mamy pierwszy dzień wiosny...
  Odpowiedz
 • komentarz
  Tomek 11:50 21-03-2019
  Dostałem zwrotny SMS, że mam już włączone rozmowy i SMS-y bez limitu... Przecież nie wyklucza to tej promocji?!
  Odpowiedz
  • komentarz
   emitelek 15:41 21-03-2019
   Też tak mam - po prostu kolejny niewypał w wykonaniu orange... Może z powodu tylu błędów dadzą później coś jeszcze?... ;)
   Odpowiedz
  • komentarz
   Tomek 15:53 21-03-2019
   Z promocji 'Pierwszy dzien wiosny w Orange na karte' mozna skorzystac tylko 1 raz. Pakietu nie mam aktywnego.
   Odpowiedz
 • komentarz
  wdk 18:26 21-03-2019
  Super promocja, szczególnie te bonusowe GB... z których nie można skorzystać. jaja sobie robicie
  Odpowiedz
 • komentarz
  emitelek 18:51 21-03-2019
  Pani Marto!!! Po takiej ilości negatywnych wpisów - należy się wypowiedzieć, co nie zadziałało!... :/
  Odpowiedz
 • komentarz
  ONA 19:04 21-03-2019
  Rycerzyki Orange przestańcie ściemniać: Ważność środków wynikających z Promocji można sprawdzić wysyłając SMS-a o treści ILE pod numer 696 (SMS płatny wg cennika posiadanego planu taryfowego). To według was jest FREE
  Odpowiedz
 • komentarz
  nickt 19:52 21-03-2019
  Niestety, do chwili obecnej (kończy się dzień 21 marca) nie otrzymałem żadnego esemesa z instrukcją, jak aktywować darmową, jednodniową wersję usługi unlimited. Przykre. Obietnice, obietnice i co? "Norma Orange" - nie wie lewica, co czyni prawica. Rzecznik się chwali, firma olewa.
  Odpowiedz
 • komentarz
  sylwekzolkusza 21:44 21-03-2019
  Kod sprawdzający stan pakietu usługi, *115*1#
  Odpowiedz
 • komentarz
  ONA 15:55 22-03-2019
  Po co rycerzyki Orange zrobili według nich tzw. Promocje Free na pierwszy dzień wiosny ! OTO SAMI ODPOWIADAJĄ : Dziś o 23:59 kończy się ważność usługi Rozmowy i SMS-y do wszystkich + pakiet GB. Do wykorzystania masz 512.01 MB. Odpisz START CYKL na ten SMS (25zł + koszt SMS) aby przedłużyć ważność o 31 dni. Pakiety GB i dni ważności sumują się. Usługa będzie sama się odnawiać co 31 dni. Więcej na orange.pl 14:00, 22mar
  Odpowiedz
  • komentarz
   emitelek 17:56 22-03-2019
   Zawsze po typu akcjach tak działają - taki chwyt marketingowy ;) WAŻNE, żeby się nie złapać na takie "zaproszenie" - oczywiście płatne ;)
   Odpowiedz

Dodano do koszyka.

zamknij
informacje o cookies - Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z orange.pl bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza,
że pliki cookies będą zamieszczane w Twoim urządzeniu. dowiedz się więcej