Odpowiedzialny biznes

Z czerwonego koła: czarny czwartek

Marcin Dąbrowski Marcin Dąbrowski
09 sierpnia 2012
Z czerwonego koła: czarny czwartek

Skutki środowych porażek pewnie bardziej pasują do Twojego, czarnego koła Bartek. Dziś zamiast tłustego mamy czarny czwartek, bo po raz kolejny siatkarze wracają z Igrzysk bez medalu, i po raz kolejny polska drużyna pożegnała się z marzeniami o piłkarskiej Lidze Mistrzów. 0:3 z Rosją, 1:3 z Helsingborgiem (a w dwumeczu 1:6!)… Przez mgłę przebił się jedynie promyk nadziei w postaci Anity Włodarczyk, która wygrała eliminacje w rzucie młotem. Ale żeby nie było nam za słodko, czwórka kajakarska kobiet była czwarta (tak jak w Sydney, Atenach i Pekinie…), zapaśniczka Monika Michalik przegrała decydującą walkę o brąz, a Paweł Wojciechowski, mistrz świata w skoku o tyczce, nie zdołał awansować do finału. Bartek, dziś mam kibicowski kryzys - dobrze, że nie widzisz mojej miny.

Czwartek jednak trwa i wszystko może się jeszcze odmienić. Kto wie, może swoją jutrzejszą relację będziesz mógł zatytułować: „czwartek biało-czerwony”. O 12:45 Polacy pobiegną w eliminacjach 4x400 m, a wśród nich Kacper Kozłowski, który na łamach naszego bloga prosi Was o wsparcie:

PlayWyłącz głos

Rzeczywiście uwielbiam wertować Internet i media w ogóle. W ostatnim czasie - oczywiście oprócz wywiadu Wojciecha Pawłowskiego dla telewizji Udinese - furorę zrobił nieudany skok do wody Stephena Fecka. Jeśli natrafiliście w Internecie na jakiś nietypowy materiał, dołączcie link w komentarzu. Wszystko, co może poprawić humor, jest dzisiaj wyjątkowo mile widziane.

 


Sieć

Przetargowe szlify UKE

Wojtek Jabczyński Wojtek Jabczyński
08 sierpnia 2012
Przetargowe szlify UKE

Dzisiaj UKE podsumował konsultacje przetargowe na częstotliwości w zakresie 1800 MHz. Jego ostateczne rozstrzygnięcie będzie decydowało o rynku na najbliższe lata stąd często o tym mówimy i komentujemy. Zatem do rzeczy. Cieszymy się, że wiele naszych uwag regulator uwzględnił w całości lub częściowo. Dobrze, że wydłużony został okres rezerwacji częstotliwosci z 10 do 15 lat, co jest kluczowe dla strategii biznesowej operatorów i zgodne z europejską praktyką. Równie ważna jest deklaracja UKE, że do przetargu będą dopuszczane jedynie wiarygodne firmy, co umiemożliwi kombinowanie, co niestety miało miejsce we wcześniejszych przetargach. Nie ukrywamy, że z satysfakcją przeczytaliśmy odpowiedź UKE na sugestię UOKiK, by tak samo traktować firmy z jednej grupy kapitałowej (chodzi de facto o podmioty należące do Zygmunta Solorza-Żaka), jak firmy współpracujące na zasadzie porozumień o planowaniu, zarządzaniu i obsłudze sieci. W tym drugim przypadku regulator jednoznacznie stwierdził, że tego typu kooperacja jest zjawiskiem pozytywnym dla rynku, które umożliwia szybsze wdrażanie nowych technologii, daje większe możliwości inwestycyjne i jest trendem ogólnoświatowym. Teraz z niecierpliwością czekamy na ostateczny kszałt dokumentacji przetargowej i będziemy przygotowywać ofertę.

 

8bc7f5d43791d9eeb7df5c2bf4dd8f4f70e


Odpowiedzialny biznes

Olimpiada – dlaczego potrzebni są sponsorzy?

Marek Wajda Marek Wajda
08 sierpnia 2012
Olimpiada – dlaczego potrzebni są sponsorzy?

Jak wiecie Orange jest jednym z głównych sponsorów Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Dzięki nam nasi sportowcy mogli spokojnie przygotowywać się do najważniejszych w ich karierze zmagań.

O roli sponsorów na Igrzyskach Olimpijskich oraz jakim sponsorem jesteśmy zapytaliśmy Marka Rockiego i Kazimirza Kowalczyka, którzy są członkami zarządu PKOL oraz Andrzeja Persona, attaché olimpijskiego.

 

PlayWyłącz głos

 

Na razie nasza ekipa zdobyła 7 medali, w tym dwa złote! Wkrótce kolejne rozstrzygnięcia. Więcej na temat przeczytacie na blogu sportowym, nie zabraknie też kolejnego ekskluzywnego wywiadu z naszymi sportowcami, dzisiaj oczywiście z Łukaszem Żygadło, przed meczem z Rosją.

 

Scroll to Top