;

Sieć

Zaczęły się wakacje, także w naszej sieci (13)

Piotr Domański

1 lipca 2019

Zaczęły się wakacje, także w naszej sieci
13

Polacy ruszają na wakacje, z dala od miast, na łonie natury i wszechobecnego internetu delektują się niezakłóconą bliskością przyrody.

Idylla, lecz niezbyt prawdziwa…

Bo Polacy, także na wakacjach korzystają ze swoich smartfonów, tabletów i internetu, dokładnie tak samo intensywnie jak przed nimi.

Różnica leży tylko w tym kiedy ruszają surfować po internecie. Przed wakacjami wstajemy i zaczynamy nieco wcześniej – a szybki transfer danych rusza już około 6-7. Na wakacjach wstajemy później, jednak gdy już wstaniemy przewody zaczynają grzać się od danych. Różnica w ruchu między 20 maja a 24 czerwca w godzinach około południowych to 20%. W trakcie wakacji dużo dłużej siedzimy przy komputerach i więcej danych przesyłamy w nocy. Spójrzcie na ten wykres – różnica między ruchem w godzinach 23 a 2 rano przed wakacjami i w ich trakcie to nawet 20%.

Rużnica w ruchu między wakacjami, a wiosną w sieci Orange Polska

Dlatego zawsze tak mocno przygotowujemy naszą sieć na lato. Zdaję sobie sprawę, że w komentarzach pojawią się głosy, o tym że wakacje należy spędzać bez internetu. Mimo nim, nasi klienci chcą korzystać z szybkiej sieci przez cały czas i nie przejmują się tym, że wakacje nie są od tego 😉

A jeżeli chcecie wiedzieć, kiedy to się skończy, zajrzyjcie do mojego wpisu z ubiegłego roku, gdzie pisałem że nasza sieć wie, kiedy kończą się wakacje.

Udostępnij: Zaczęły się wakacje, także w naszej sieci
podaj nick
komentarz jest wymagany
Please prove you are human by selecting the Tree. wybierz ikonę
proszę zaznaczyć zgodę

Komentarze

 • komentarz
  andrzej 10:27 01-07-2019
  czy mimo wakacji jest szansa na wprowadzenie esim na zegarki w orange flex? pozdrawiam
  Odpowiedz
  • komentarz
   Piotr Domański 10:31 01-07-2019
   Jak już wielokrotnie pisałem - nad eSIM we Flex ostro pracujemy.
   Odpowiedz
   • komentarz
    andrzej 13:53 01-07-2019
    rozumiem, ze nie mozecie podac jakies kontkretnej daty, ale jesli caly czas pracujecie to mozna liczyc na esim jeszcze w wakacje?
    Odpowiedz
    • komentarz
     Piotr Domański 14:33 01-07-2019
     Nie możemy podać konkretnej daty, bo robimy to (jak to się w pewnym języku obcym mówi) "na ASAP", czyli tak szybko jak to możliwe.
     Odpowiedz
 • komentarz
  Łukasz 13:28 01-07-2019
  Wakacje czas odpoczynku i urlopow kto pracuje ten pracuje ? pomyslcie o pakietach MMSOW w pakiecie no-limit za 25 zl
  Odpowiedz
  • komentarz
   pablo_ck 15:00 02-07-2019
   Chyba musimy napisać jakąś społeczną prośbę o włączenie mmsów do pakietów "no-limit" :p
   Odpowiedz
 • komentarz
  Krzysiek87 14:45 01-07-2019
  Piotrze zauważyłem,że ze sklepu Play usunięto aplikacje Orange VoIP. Czy w zamian planujecie wprowadzić nową wersję?
  Odpowiedz
 • komentarz
  kellu 19:26 01-07-2019
  Dlaczego moje konto orange (email/telefon) - nie działa we flexie i muszę zakładac nowe konto? chciałem przejść z abonamentu bo flex wygląda ciekawie.
  Odpowiedz
 • komentarz
  user. 11:26 02-07-2019
  W Orange na kartę brakuje MMSów. Dodajcie to... w nju są.
  Odpowiedz
  • komentarz
   Piotr Domański 08:38 05-09-2019
   MMS są w ofercie Zawsze bez limitu. Pozdrawiam.
   Odpowiedz
 • komentarz
  Paul 18:29 02-07-2019
  Ale pomimo wakacji na mapie zasięgu Waszej sieci nadal występują miejsca ze szczątkowym zasięgiem, gdzie w razie potrzeby nie uda się nawet wezwać pomocy przez telefon.
  Odpowiedz
 • komentarz
  Łukasz 12:54 03-07-2019
  Przyłączam sie do napisania prośby społecznej ☺?
  Odpowiedz
 • komentarz
  spotify 18:08 14-07-2019
  @Piotrze Czy N! w końcu zacznie wykorzystywać potencjał swojej sieci i przewagę nad konkurencją? Macie najwięcej stacji w Polsce jako N! i największy zasięg ale konfiguracja u Was nadal leży. Dlaczego terminal (telefon) nie loguje się do najbliższej stacji, którą ma w zasięgu? Z reguły telefon pomija najbliższą i loguje się do kolejnej lub jeszcze dalszej stacji i o zgrozo pod słabe L2600. W takim przypadku mamy sygnał na poziomie -115dBM albo niżej. Przecież to jakiś absurd! W sieci Play L2600 z racji pasma pojemnościowego jest pasmem głównym ale logujemy się do najbliższego ich nadajnika, gdzie parametry sygnału są o wiele lepsze. Mało tego, z Play L2600 jest nawet do wykorzystania w mieszkaniu, a wasze L2600 nie dociera wcale. Przy takiej ilości stacji i takim zasięgu Wasza konfiguracja jest jakimś nieporozumieniem, gdzie nie można wykorzystać potencjału Waszej sieci! Czy jakiś radiowiec lub inżynier sieci N! może w końcu napisać, dlaczego tak konfigurujecie sieć? Czy to jest wymuszone przez to, że mają duże zagęszczenie stacji? Czy jakiś inny powód, przez który nie potraficie wykorzystać swojej przewagi oraz potencjału na tle konkurencji?
  Odpowiedz

;

Odpowiedzialny biznes

Raport Zintegrowany Orange Polska 2018 (1)

Monika Kulik

28 czerwca 2019

Raport Zintegrowany Orange Polska 2018
1

W dobie aktualnych dyskusji klimatycznych i ekonomicznych, warto postawić sobie pytanie – jaki jest wpływ naszej firmy na gospodarkę, społeczeństwo czy środowisko. My takie pytanie zadajemy sobie już od dawna, w ramach strategii społecznej odpowiedzialności biznesu. Co więcej – mierzymy nasz wpływ i pokazujemy go co roku w raportach rocznych.

Od 3 lat przygotowujemy Raport Zintegrowany, łącząc finansowe i niefinansowe wskaźniki w jeden spójny dokument, który pokazuje, z jakich zasobów zewnętrznych korzystamy, jak wygląda nasz model biznesowy, jakie są rezultaty i efekty naszych działań.

Taki Raport to dobra okazja, żeby pokazać, że firma wypracowuje zysk nie tylko w krótszej, ale też dłużej perspektywie, poprzez strategiczne podejście do rozwoju. Przynosi korzyści nie tylko finansowe, ale także społeczne czy środowiskowe. Nie tylko dla firmy, ale dla wszystkich jej interesariuszy – klientów, pracowników, społeczeństwa czy partnerów biznesowych.

Tak rozumiany zysk wypracowuje się nie tylko dzięki konkurencyjności – wyróżniającej się ofercie i lepszej obsłudze, ale też dzięki współpracy z partnerami biznesowymi i społecznymi. Nasze usługi są podstawą dla rozwoju komunikacji i transformacji cyfrowej. Obsługujemy miliony klientów indywidulanych i biznesowych, zatrudniamy tysiące pracowników w całej Polsce i mamy tysiące dostawców. Firma taka jak nasza, musi być świadoma znaczącego wpływu społecznego, jaki może wywierać. Dlatego ważne jest, by zarządzanie nią maksymalizowało pozytywne oddziaływanie i minimalizowało negatywne. Tylko wtedy możemy powiedzieć, że firma prowadzi swój biznes w sposób zrównoważony i odpowiedzialny.

Zapraszamy Was do lektury naszego Raportu.

rysunek pokazujący nasz wpły społeczny na PKB, rynek pracy, inwestycje społeczne

Dane na 31.12.2018.

Udostępnij: Raport Zintegrowany Orange Polska 2018
podaj nick
komentarz jest wymagany
Please prove you are human by selecting the Heart. wybierz ikonę
proszę zaznaczyć zgodę

Komentarze

 • komentarz
  pablo_ck 13:19 28-06-2019
  To czytamy :) Super są Te Wasze infografiki :)
  Odpowiedz

;

Oferta

Firmy grupy Orange na szczytach rankingu TOP 200 Computerworld (5)

Piotr Domański

26 czerwca 2019

Firmy grupy Orange na szczytach rankingu TOP 200 Computerworld
5

Światło dzienne ujrzał  najnowszy ranking TOP 200 magazynu Computerworld. To prestiżowy Raport obrazujący dynamikę i kierunki rozwoju polskiego rynku ICT, w którym mocnym akcentem odznaczyły się firmy tworzące grupę Orange Polska. Trzy z nich osiągnęły bardzo dobre wyniki swoich kategoriach, pokazując jak ważna jest ich rola w transformacji cyfrowej polskich firm.

Orange Polska, podobnie jak w ubiegłym roku, jest największym na naszym rynku dostawcą usług telekomunikacyjnych, znacznie wyprzedzając kolejne spółki w zestawieniu. Integrated Solutions, integrator technologii Grupy jest w pierwszej trójce największych polskich integratorów. Jego rola jest szczególnie duża w dostarczaniu rozwiązań i usług IT dla branży transportowej, logistycznej, edukacyjnej, bankowej, także dla instytucji publicznych  i wielu innych dziedzin gospodarki. Od niedawna częścią grupy jest także firma BlueSoft, o czym pisaliśmy wcześniej w jednym z komunikatów prasowych. Zajęła ona wysoką pozycję wśród dostawców usług integracyjnych, z bardzo mocną dynamiką wzrostu – 198% rok do roku, w rankingu największych dostawców usług IT.
Usługi ICT stanowią dla grupy Orange jedną z najbardziej dynamicznie rozwijających się linii biznesowych. Jak pokazują wyniki Raportu Computerworld – dowodzi to trafności strategii Orange.One, w której usługi te są jednym z kluczowych czynników wzrostu, obok konwergencji i światłowodów.
Zainteresował Cie wpis? Jeśli chcesz otrzymywać informacje prasowe, zostaw nam swój adres e-mail
Napisz do Nas
Udostępnij: Firmy grupy Orange na szczytach rankingu TOP 200 Computerworld
podaj nick
komentarz jest wymagany
Please prove you are human by selecting the Plane. wybierz ikonę
proszę zaznaczyć zgodę

Komentarze

 • komentarz
  emitelek 16:27 26-06-2019
  Szkoda, że nie ma EmiTela (będącego swego czasu w GK), którego co prawda sprzedaliście za niezłą kasę, ale na pewno słupki poszły by wam teraz bardziej w górę ;)
  Odpowiedz
  • komentarz
   pablo_ck 22:39 26-06-2019
   EmiTel robił całkiem dobrą robotę. Ale cóż zrobić......ktoś to wszystko ogarnia i decyduje co mieć w swoim portfolio a co nie.
   Odpowiedz
   • komentarz
    Piotr Domański 09:01 27-06-2019
    Ktoś, kto to ogarnia (zresztą bardzo dobrze) widzi, gdzie przychody dynamicznie rosną, a gdzie nie i w stronę tego pierwszego kieruje swoją uwagę. Taka jest natura prowadzenia biznesu.
    Odpowiedz
    • komentarz
     emitelek 18:12 28-06-2019
     Piotr! Uważasz, że w EmiTelu przychody dynamiczne nie rosną??? Tak mi się wydaje, że nie było Cię jeszcze w GP, jak sprzedawano EmiTela... ;)
     Odpowiedz
     • komentarz
      Piotr Domański 18:27 28-06-2019
      Nie śmiałbym tak nawet pomyśleć, ani tym bardziej napisać! Szczególnie patrząc na świetny wynik operacyjny za 2018 roku i jego wzrost w porównaniu z 2017, za który należą się gratulacje Odnosiłem się do obecnej sytuacji, a nie decyzji podjętych w przeszłości ;-) Jeżeli zostałem źle zrozumiany to przepraszam.
      Odpowiedz

Dodano do koszyka.

zamknij
informacje o cookies - Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z orange.pl bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza,
że pliki cookies będą zamieszczane w Twoim urządzeniu. dowiedz się więcej