Bezpieczeństwo

Złodziej literek – analiza malware

Michał Rosiak Michał Rosiak
11 października 2014
Złodziej literek – analiza malware

Dziś wpis niejako ponadprogramowy, ale na moją skrzynkę właśnie chwilę temu wpadł bardzo fajny PDF. Moi koledzy z CERT OPL wzięli pod lupę kolejnego szkodnika, który trafił ostatnio do nas m.in. dzięki internautom, kontaktującym się z CERT Orange Polska (zapraszamy tutaj). Tym razem to malware, który przede wszystkim przechwytuje informacje, które wpisujemy na klawiaturze (tzw. keylogger). Cyber-przestępcy włożyli sporo pracy w to, żeby nie tylko było trudno go wykryć, ale również "zajrzeć do środka". Co znaleźli moi koledzy? Zapraszam do lektury, ale zaznaczam, że to zdecydowanie fachowa literatura...

Analizę Win32 keyloggerSpy znajdziecie tutaj.

Main page graphics: microkeylogger.com


Rozrywka

Bogowie

Aleksandra Urbańska Aleksandra Urbańska
10 października 2014
Bogowie

Bogowie - film, który powoduje przyspieszone bicie serca od dzisiaj w kinach. To historia kardiochirurga Zbigniewa Religi, który wraz ze swoim zespołem przeprowadził w Polsce pierwszą udaną transplantację serca. Tomasz Kot, odtwórca głównej roli, staje na szczycie swoich możliwości aktorskich. Nie tylko gra profesora, po prostu nim jest. Charakterystyczna zgarbiona sylwetka, gesty, mimika - zmarszczona brew, zmrużone oczy. Nieodłączny atrybut w postaci papierosa oraz mocnej kawy.  Zresztą w tym filmie nie ma "fałszywych" aktorów. Świetny jest Piotr Głowacki jako Marian Zembala, Szymon Piotr Warszawski jako Andrzej Bochenek, Rafał Zawierucha jako Romuald Cichoń. Fantastyczne są też kreacje drugoplanowe, epizodyczne. Dodatkowo tło, czasy PRL-u  zostały w filmie oddane tak realistycznie, iż mamy wrażenie, że oglądamy materiały archiwalne. Realia polityczne i stagnacja, mieszkanie Religów na warszawskim Powiślu, zielony Fiat 125, którym profesor jeździł niczym rajdowym bolidem, kostiumy - prawdziwe mistrzostwo!!!

Bogowie - najnowsza koprodukcja Orange, to film, który trzeba zobaczyć! Na uro­czy­stej pre­mie­rze, oprócz ak­to­rów wcie­la­ją­cych się w głów­ne role, po­ja­wi­ła się cała ple­ja­da gwiazd pol­skie­go kina i te­le­wi­zji. Zobaczcie co powiedzieli o filmie.

Film Bogowie to "must see". Dlatego mam dla Was konkurs. Odpowiedz na dwa pytania: 1. Kto jest reżyserem filmu Bogowie? 2. Jaką nazwę nosiły papierosy, które zwykł palić profesor Religa? Do wygrania podwójne vouchery do Multikina. 5 osób, które najszybciej udzieli poprawnej odpowiedzi na pytania, nagrodzimy. Na wasze odpowiedzi udzielane w komentarzach pod wpisem czekam do środy, do 15pazdziernika.


Oferta

Październikowe szalone dni

Aleksandra Wójcik Aleksandra Wójcik
10 października 2014
Październikowe szalone dni

Są akcje, które cieszą się wśród Was dużym zainteresowaniem, a my z przyjemnością powtarzamy je dla Was. Dzisiaj startujemy z kolejną odsłona szalonych dni, w które może kupić po dobrej cenie smartofony. Proponujemy:  Sony Xperia Z1 Compact przecena z  729 na 99 zł w Smart Plan Multi 89,98 zł; Nokia Luma 1320 przecena z  429 na 29 zł w Smart Plan Multi 89,98 zł; Alcatel One Touch Idol mini przecena z 109 na 9 zl w Smart Plan Halo 29,98 zł; HTC One przecena z 679 na 199 zł   w Smart Plam Multi Max 129,98 zł; Orange Reyo przecena z 149 na 29 zł w Smart Plan Halo 39,98 zł;  Alcatel One Touch Idol 2 przecena z 249 na 99 zł w Smart Plan Multi 49,98 zł lub z 99 zł na 9 zł w Smart Plan Halo 59,98 zł; LG F70 przecena z 169 na 19 zł w Smart Plan Multi 49,98 zł; Orange Gova przecena z 129 na 29zł w Smart Plan Multi 49,98 zł. W tej edycji promocja dotyczy nowych klientów oraz tych z Was, którzy przedłużają umowy lub przenoszą numer od konkurencji. Z oferty możecie skorzystać do 23 października br.  Wszystkie umowy na 24 miesiące.

4a86ef1078f798606952fe366e00c31dd95

Scroll to Top