Informacje prasowe

Kluby Sportowe Orange – rekrutacja zakończona!

13 listopada 2014
Kluby Sportowe Orange – rekrutacja zakończona!

Rekrutacja do Klubów Sportowych Orange, wspierających lokalne, sportowe inicjatywy propagujące zdrowy, zrównoważony rozwój dzieci i młodzieży, została zakończona. Do programu zgłosiło się aż 2725 klubów z całej Polski. Wymogi formalne spełniło 664 
z nich. Następny krok to wyłonienie najlepszych projektów, które zostaną wsparte materialnie oraz merytorycznie przez Orange Polska.

Kluby Sportowe Orange to długofalowa inicjatywa umożliwiająca rozwój lokalnych klubów sportowych w pięciu dyscyplinach: koszykówce, siatkówce, piłce nożnej, piłce ręcznej 
i lekkoatletyce. Jej głównym założeniem jest wsparcie 100 Klubów Sportowych Orange dla uczniów szkół podstawowych oraz gimnazjów w całej Polsce. Rekrutacja do programu rozpoczęła się 22 września i trwała przez 8 tygodni.

Wymogiem zgłoszenia klubu do programu było powołanie minimum 7-osobowej grupy 
z liderem oraz minimum dwiema osobami dorosłymi, współpraca i uzyskanie poparcia władz lokalnych oraz zapewnienie pomieszczenia dla Klubu Sportowego Orange. By zdobyć wsparcie Orange Polska wnioskodawcy musieli uzasadnić, dlaczego Klub Sportowy Orange powinien powstać właśnie w ich miejscowości oraz przygotować dwuletni plan wykorzystania klubu przez społeczność lokalną.

Na stronie www.klubysportoweorange.pl rozpoczętych zostało w sumie 2725 wniosków. Nasza inicjatywa spotkała się z ogromnym zainteresowaniem. Liczba i jakość wniosków przerosły nasze najśmielsze oczekiwania. Potwierdzają one jednoznacznie, że Kluby Sportowe Orange są odpowiedzią na palącą potrzebę lokalnych społeczności. Bardzo nas to cieszy, bo pozwala wybrać najlepszych, mających największy  zapał i najciekawsze pomysły.– podsumowuje etap rekrutacji do projektu Konrad Ciesiołkiewicz Dyrektor Komunikacji Korporacyjnej i CSR Orange Polska.

Największa liczba poprawnie wypełnionych wniosków dotarła z województwa mazowieckiego (86), wielkopolskiego (78) oraz śląskiego (72). Najmniej wniosków dotarło z podlaskiego (20), lubuskiego (19) oraz świętokrzyskiego (17).

Do udziału w dwuletnim programie zachęcali znani sportowcy. W inicjatywy, które skupiają się na wsparciu dzieci naprawdę warto inwestować. Kluby Sportowe Orange idą jednak o krok dalej angażując w program nauczycieli, społeczność lokalną oraz władze. Wierzę, że takie podejście przyniesie efekty, bo motywuje do wzajemnej pomocy i pokazuje sportowe potrzeby i ambicje najmłodszych. – mówi były reprezentant Polski w piłce ręcznej Artur Siódmiak, ambasador programu. Ekspertem merytorycznym programu został Jerzy Dudek były bramkarz reprezentacji Polski.

Patronat honorowy nad programem objęło Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Więcej informacji na temat programu można znaleźć na www.klubysportoweorange.pl oraz pod numerem telefonu +48 510 555 666, dostępnym w dni robocze w godz. od 9.00 do 17.00. Można również napisać maila na adres info@klubysportoweorange.pl.

Kontakt dla mediów:

Wojciech Jabczyński

Rzecznik Orange Polska

+48 (22) 527 19 39

biuro.prasowe@orange.com


Informacje prasowe

Orange Polska otrzymał Medal Przyjaciela Integracji

07 listopada 2014
Orange Polska otrzymał Medal Przyjaciela Integracji

Podczas wczorajszej (6 listopada)  jubileuszowej XX Gali Integracji Orange Polska otrzymał Medal Przyjaciela Integracji  za dostrzeganie problemów klientów z niepełnosprawnością oraz skuteczne wdrażanie dla nich produktów i usług przeciwdziałających społecznemu wykluczeniu. Kapituła doceniła wprowadzane rozwiązania technologiczne i programistyczne, dzięki którym osoby z różnymi rodzajami niepełnosprawności mają szansę na skuteczną komunikację.

- To dla nas wielki zaszczyt znaleźć się wśród przyjaciół organizacji, która od ponad 20 lat działa  na rzecz osób z niepełnosprawnościami i zwraca uwagę na fakt, że mimo różnic jesteśmy tacy sami, i że wzajemnie możemy się od siebie wiele nauczyć. Dla nas integracja to także integracja cyfrowa i pokazanie, że każdy niezależnie od wieku, umiejętności czy sprawności może w pełni korzystać ze zdobyczy współczesnego świata i jego technologii. Dziękuję za dostrzeżenie zmian, jakie wprowadziliśmy i wprowadzamy wewnątrz firmy – wobec naszych pracowników z niepełnosprawnościami a także wobec naszych klientów. Dla nas ta nagroda to także zobowiązanie, żeby robić jeszcze więcej – powiedział Jacek Kowalski Członek Zarządu Orange Polska, które w imieniu firmy odebrał nagrodę.

Medal Przyjaciel Integracji przyznawany jest od 1997 r. i wręczany podczas Wielkiej Gali Integracji w Warszawie. Powstał w celu promowania cennych inicjatyw i działań na rzecz środowiska osób z niepełnosprawnością w Polsce. Pozwalają one budować społeczną normalność w różnych obszarach życia, a także wyrównywać życiowe szanse. Medal otrzymują osoby, instytucje i firmy, które wyróżniają się otwartością i wrażliwością oraz działają nie z formalnego obowiązku, ale chęci budowania społecznej integracji.

Wielka Gala Integracji jest organizowana przez Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji oraz Urząd m.st. Warszawy z okazji Światowego Dnia Osób Niepełnosprawnych. Jest to największe tego typu wydarzenie w Polsce, które przybliża dobre praktyki w działaniach na rzecz osób z niepełnosprawnością. Tegoroczna Gala związana obchodami 20-lecie działalności Integracji i została objęta honorowym Patronatem Prezydenta RP.

Wojciech Jabczyński, Rzecznik Orange Polska

Tel.: 22 527 19 39

e-mail: biuro.prasowe@orange.com


Informacje prasowe

Nowe zabezpieczenia wiadomości z e-fakturami – lepsza ochrona przed cyber-przestępcami

07 listopada 2014
Nowe zabezpieczenia wiadomości z e-fakturami – lepsza ochrona przed cyber-przestępcami

Orange Polska wprowadza nowe wzory wiadomości e-mail, w których przesyła klientom faktury elektroniczne, a także inne dokumenty rozliczeniowe, takie jak e-billingi. W nowych e-mailach znajduje się specjalna „strefa bezpieczeństwa”, która pozwala sprawdzić jeszcze przed otwarciem załączników, czy wiadomość rzeczywiście pochodzi od Orange oraz czy podane w niej dane należą do odbiorcy.

Dodatkowe zabezpieczenia mają na celu ochronę klientów Orange Polska przed nasilonymi w ostatnim czasie działaniami cyber-przestępców, rozsyłających wiadomości z fałszywymi fakturami. Otwarcie takiej wiadomości może spowodować utratę wrażliwych danych (w tym haseł do systemów e-bankowości), zawirusowanie komputera, czy też przejęcie kontroli nad komputerem przez cyber-przestępców.

Strefa bezpieczeństwa w mailach od Orange Polska zawiera unikatowe dane klienta, dzięki czemu użytkownik zawsze otrzyma spersonalizowany e-mail i może jeszcze przed otwarciem załączników upewnić się, że przesłane dane są prawidłowe i faktycznie należą do niego. W przypadku usług mobilnych (dotyczy to także usług oferowanych pod marką nju mobile) w „strefie bezpieczeństwa” podany jest indywidualny  numer konta klienta, a w przypadku usług stacjonarnych - ostatnie cyfry numeru ewidencyjnego oraz nazwa firmy, bądź imię i nazwisko klienta.

W przypadku jakichkolwiek wątpliwości, czy otrzymany e-mail z e-fakturą pochodzi od Orange, zalecamy pobranie dokumentu bezpośrednio z konta na portalu www.orange.pl. Dostępne są tam również m.in. informacje o kwocie do zapłaty i szczegółowe rozliczenie zrealizowanych usług. Konto na portalu Orange można w kilka chwil założyć na stronie www.orange.pl/rejestracja.

Warto także śledzić aktualne informacje na stronie www.cert.orange.pl – można tu znaleźć m.in. wskazówki jak należy postępować w przypadku otrzymania podejrzanej wiadomości.

O nowych wzorach e-maili z fakturami można przeczytać także na blogu Orange www.blog.orange.pl

**

Wojciech Jabczyński, Rzecznik Orange Polska

e-mail: biuro.prasowe@orange.com

Scroll to Top