Informacje prasowe

Lato pełne kina na festiwalu Orange Kino Letnie Sopot – Zakopane 2015

19 czerwca 2015
Lato pełne kina na festiwalu Orange Kino Letnie Sopot – Zakopane 2015

Startuje 8. edycja najdłuższego wakacyjnego festiwalu filmowego Orange Kino Letnie Sopot - Zakopane. Przez całe wakacje, codziennie od 1 lipca do 31 sierpnia, w plenerowych kinach w Sopocie i Zakopanem odbywać będą się bezpłatne projekcje filmowe. W tym roku festiwal zawita również do Giżycka. We wszystkie środy i czwartki wakacji, począwszy od 8 lipca, festiwalowe filmy obejrzą fani kina, którzy spędzają swoje urlopy na Mazurach. W tegorocznym programie pokazywane będą największe produkcje z całego świata oraz polskie klasyki.

Na dwa miesiące wakacji, miasta partnerskie, Sopot i Zakopane zmieniają się w filmowe stolice Polski. Codziennie, na olbrzymich ekranach kinowych ustawionych na sopockim Molo i przy zakopiańskich Krupówkach, widzowie będą oglądać filmy siedząc wygodnie na góralskich ławach i leżakach plażowych. Festiwalowe projekcje filmowe dotrą w tym roku nad morze, w góry i … na Mazury. W każdą środę i czwartek wakacji, komfortowe kino letnie zostanie usytuowane przy odnowionej Ekomarinie nad jeziorem Niegocin. Podczas wieczornych pokazów widzowie w Giżycku zobaczą równolegle te same filmy, co publiczność w Sopocie i Zakopanem.

W pierwszy weekend festiwalu, 4 lipca, w Sopocie odbędzie się piąta, jubileuszowa gala wręczenia Diamentowego Klapsa Filmowego. Festiwalowa nagroda przyznawana jest aktorom, którzy wnoszą do filmu pozytywne przesłanie, dostarczając widzom wielu wzruszeń, emocji i pozytywnej energii. Właśnie takie uczucia towarzyszą uczestnikom festiwalu. W ubiegłych latach wyróżnienie to otrzymali: Borys Szyc, Anna Przybylska, Piotr Adamczyk oraz Agnieszka Grochowska.

Na tegoroczny repertuar festiwalu składa się kilkadziesiąt wyselekcjonowanych filmów z całego świata, które jak co roku, zostały podzielone na interesujące dni tematyczne. Szczegółowy repertuar organizatorzy będą ujawniać codziennie, już od poniedziałku 22 czerwca na stronie internetowej festiwalu. Widzowie dowiedzą się jak nazywać się będą poszczególne filmowe dni tygodnia i jakie filmy zobaczą przez całe wakacje.

Oprócz pokazów głównych w programie Orange Kino Letnie Sopot-Zakopane znalazły się liczne festiwalowe atrakcje towarzyszące. Jedną z nich będą projekcje na terenie ogrodu Hotelu Art & Spa Zakopane wybudowanego w 1912 roku, organizowane we współpracy w Filmoteką Narodową. Od 9 lipca, w każdy czwartek wakacji, w cyklu „Z miłości do kina” będzie można obejrzeć odnalezione cudem perły kinematografii dwudziestolecia międzywojennego. W kolejce czeka aż osiem tytułów, które przeszły gruntowną renowację w ramach realizowanego przez Filmotekę Narodową projektu Nitrofilm. Przed każdym pokazem w cyklu widzowie będą mogli poznać ciekawostki z planu i kulisy rekonstrukcji poszczególnych tytułów. Natomiast we wszystkie piątki lipca i sierpnia na tarasie Hotelu Mera SPA w Sopocie zagoszczą największe przeboje rodem z Hollywood.

Kolejną atrakcją, dla odwiedzających Sopot, będzie specjalna festiwalowa plaża z letnia strefą relaksu i cienia, dedykowaną m.in. wakacyjnej internetowej usłudze Orange. Na gości, którzy zdecydują się odwiedzić plażę czekają liczne konkursy z nagrodami, boisko do siatkówki plażowej, wygodne leżaki, parawany oraz bezpłatny dostęp do Internetu. Plaża usytuowana będzie przy Małym molo, pomiędzy wejściami nr 19 i 20.

Obowiązkowym punktem na mapie festiwalowych atrakcji jest kawiarnia „Koło Molo”, położona w ogródku na Molo przy słynnej fontannie, otwarta od rana do późnych godzin wieczornych. To właśnie tam będzie można spotkać odwiedzające festiwal gwiazdy filmowe, spróbować pysznych dań, deserów oraz orzeźwiających koktajli.

Szczegółowy repertuar festiwalu można znaleźć w bezpłatnej aplikacji Orange Kino Letnie na smartfony, przez którą widzowie mogą również głosować w plebiscycie publiczności na najlepszy film festiwalu. Wstęp na wszystkie projekcje jest bezpłatny. W Sopocie potrzebny jest jedynie bilet wstępu na Molo.

Więcej na www.OrangeKinoLetnie.wp.pl

Na festiwal po raz ósmy zaprasza Orange

Partnerzy strategiczni: telewizja TVN i TVN Fabuła. Sponsorzy: Villeroy & Boch, Coca Cola. Partnerzy: Le Coq Sportif, Ozoshi, Stasioo. Partnerzy lokalni: Stowarzyszenie Turystyczne Sopot, Polskie Koleje Linowe. Partnerzy Hotelowi: Nosalowy Dwór, Mera Spa Hotel. Kino partnerskie: Multikino. Patroni medialni: Portal Wirtualna Polska, RMF FM i RMF Classic, Stopklatka, Euronet, Empik, Uroda Życia, Co Jest Grane, AMS, Party. Kawiarnia festiwalowa: Koło Molo. Organizatorzy: Outdoor Cinema, Urząd Miasta Sopotu, Urząd Miasta Zakopane, Kąpielisko Morskie Sopot, Biuro Promocji Zakopanego oraz Urząd Miasta Giżycko

Wojciech Jabczyński, Rzecznik Orange Polska

email: biuro.prasowe@orange.com


Informacje prasowe

Szybszy rozwój polskich miast dzięki Smart City

17 czerwca 2015
Szybszy rozwój polskich miast dzięki Smart City

Smart City to rozwiązania i technologie stworzone by pomagać w zrównoważonym rozwoju miast, polepszać jakość i bezpieczeństwo życia ich mieszkańców oraz oszczędzać pieniądze i dbać o środowisko. Jak zbudować takie miasto, skąd pozyskać na to środki? Odpowiedzi na te, a także inne pytania zawiera najnowszy Raport „Inteligentny Rozwój Miasta”, opracowany przez Orange i Integrated Solutions, przy współpracy z Fundacją CATI. To pierwsza tak obszerna publikacja na polskim rynku, która wyjaśnia, jak rozwiązania teleinformatyczne zmienią dotychczasowe sposoby zarządzania miastem. Stanowi ona kompendium wiedzy dla władz samorządowych, które już zdecydowały się skorzystać z nowych technologii oraz tych, które są na początku drogi, zastanawiając się, jak pozyskać i najlepiej spożytkować przeznaczone na taki cel fundusze unijne.  

Co tydzień miasta na całym świecie powiększają się o kolejny milion mieszkańców. Szacuje się, że choć zajmują tylko 2 proc. powierzchni ziemi, już w 2050 roku, w miastach będzie mieszkało 6 mld ludzi, czyli blisko 60 procent całej, ówczesnej populacji. Wyzwania jakie w związku z tym czekają także polskie miasta to jednak nie tylko zwiększenie się liczby ich mieszkańców, ale także rosnące zanieczyszczenie środowiska, przemiany demograficzne, wzrost natężenia ruchu samochodowego oraz znacznie większa cyfryzacja życia. Sposobem by sprostać nie tylko przyszłym, ale i obecnym problemom miast jest realizacja koncepcji Smart City umożliwiającej budowę inteligentnych rozwiązań usprawniających między innymi gospodarkę komunalną, transport, energetykę, wodociągi czy turystykę.

Przykłady tego typu rozwiązań działających już w polskich miastach oraz informacje jak ważną rolę odgrywają rozwiązania ICT w procesie ewolucji miast można znaleźć w raporcie „Inteligentny Rozwój Miasta”.

- Tworząc raport postawiliśmy przed sobą trzy pytania: dlaczego, w jakie rozwiązania i jak inwestować w Smart City. Zależało nam na potraktowaniu tematu w sposób jak najbardziej wyczerpujący, pokazując różne podejścia i pomysły na wdrożenie IT w przestrzeniach miejskich. W tym celu poprosiliśmy o opinię niezależnych ekspertów. Ludzi nauki, biznesu, dziennikarzy, przedstawicieli administracji lokalnej i samorządowej. To na bazie ich doświadczeń powstał ten materiał – wyjaśnia Mariusz Gaca, wiceprezes Orange Polska.

- Takie obszary, jak Big Data, chmura czy Internet Rzeczy są ściśle powiązane i niezbędne do realizacji koncepcji Smart Cities – wyjaśnia w raporcie „Inteligentny Rozwój Miasta” Sebastian Christow z Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji. Jan Maciej Czajkowski, wiceprezes Związku Miast Polskich, wylicza zaś, jakimi zasadami powinny kierować się aglomeracje, które chcą funkcjonować w sposób „Smart”. - Przede wszystkim powinny posiadać sprawną infrastrukturę komunikacyjną (w tym telekomunikacyjną), pełniącą rolę układu krwionośnego niezbędnego dla zdrowia i życia miast – dodaje Jan Maciej Czajkowski.

Oprócz informacji o polskich projektach Smart City i opinii ekspertów, w raporcie znajdują się także przykłady innowacyjnych projektów IT zrealizowanych na całym świecie, szereg inspiracji, dobrych praktyk oraz konkretnych porad, dotyczących pozyskiwania środków na projekty Smart City. Ich źródłem mogą być środki zarezerwowane na ten cel w nowym budżecie polityki spójności UE. W latach

2014-2020, Polska ma otrzymać z niego 82,5 mld euro, z czego ponad 10 mld euro przeznaczono na inteligentny rozwój i cyfryzację.

Raport można pobrać bezpłatnie ze strony www.smartcity2020.pl

Grafika do pobrania: http://blog.orange.pl/biuroprasowe/mediateka/uslugi-i-produkty/miasta-dzis

* * *

Informacje o Integrated Solutions:

Integrated Solutions jest integratorem łączącym świat informatyki i telekomunikacji w taki sposób, aby nasi klienci mogli działać jeszcze efektywniej. Firma dostarcza innowacyjne usługi i rozwiązania ICT z takich obszarów, jak Ujednolicona Komunikacja, bezpieczeństwo IT, sieci LAN, WAN usługi Data Center oraz Infrastructure as a Service. Partnerami technologicznymi firmy Integrated Solutions są wiodący światowi dostawcy rozwiązań informatycznych i komunikacyjnych. Integrated Solutions jest spółką powstałą w ramach Orange Polska.

Więcej informacji można znaleźć na stronie: http://I-S.com.pl.

 

Wojciech Jabczyński, rzecznik Orange Polska

e-mail: biuro.prasowe@orange.com 

Marcin Sokołowski, dyrektor marketingu Integrated Solutions

E-mail: marcin.sokolowski@orange.com


Informacje prasowe

Powstanie kolejnych 50 Klubów Sportowych Orange

15 czerwca 2015
Powstanie kolejnych 50 Klubów Sportowych Orange

Kolejnych 50 klubów sportowych, otrzyma wsparcie sprzętowe i merytoryczne od Orange Polska. Tym samym programem Kluby Sportowe Orange zostanie objętych 100 sportowych inicjatyw. O przystąpienie do drugiej edycji programu ubiegało się 1121 grup z całej Polski, 435  zgłoszeń spełniło wymogi formalne. Najlepsze z nich rozpoczynają właśnie swoją nową sportową przygodę z Orange Polska.

Sport jest nie tylko doskonałą formą spędzania czasu czy poprawy sprawności fizycznej, ale także kształtuje charakter. Niestety nie wszędzie młodzież ma dostęp do odpowiedniego sprzętu, infrastruktury i wiedzy trenerskiej. Program Kluby Sportowe Orange powstał po to, by im to umożliwić. Kolejna rekrutacja pozytywnie nas zaskoczyła. Poziom zgłoszeń był  bardzo wysoki, przez co wybór zwycięzców trudny - mówi Konrad Ciesiołkiewicz, Dyrektor Komunikacji Korporacyjnej i CSR.

Tym razem najwięcej klubów, bo aż po sześć, powstanie w województwach: mazowieckim i dolnośląskim. Drugie miejsce w tej klasyfikacji zajmują województwa: podkarpackie i śląskie, gdzie utworzonych zostanie po pięć klubów. Najmniej - po jednym - w zachodniopomorskim, świętokrzyskim i lubuskim.

Nowe Kluby Sportowe Orange otrzymają sprzęt sportowy oraz treningowy dostosowany do indywidualnych potrzeb,  tablet z dostępem do Internetu oraz możliwość podnoszenia kompetencji i poszerzania wiedzy dzięki specjalnym programom szkoleniowym. Przewidziane są także dodatkowe nagrody motywujące do samorozwoju, które będzie można zdobyć dzięki grywalizacji. Najaktywniejsze kluby mogą liczyć na specjalne nagrody, w tym wspólny trening z piłkarzem Jerzym Dudkiem, szczypiornistą Arturem Siódmiakiem, czy lekkoatletą Marcinem Urbasiem.

Obecnie Kluby Sportowe Orange aktywnie działają w 50 miejscowościach w całej Polsce. Programem objętych jest obecnie przeszło 3 000 młodych sportowców. Dotychczas Orange Polska przekazał ponad 2000 piłek do gier zespołowych, 1250 strojów, 50 tabletów oraz setki innych sprzętów ogólnorozwojowych. Wideo relacja z odwiedzin w jednym z pierwszych klubów dostępna jest pod linkiem: http://blog.orange.pl/korporacyjny/entry/bez-sprzetu-nie-ma-talentu

Informacje na temat programu można znaleźć na www.klubysportoweorange.pl oraz pod numerem telefonu +48 510 555 666, dostępnym w dni robocze w godz. od 9.00 do 17.00. Można również napisać maila na adres info@klubysportoweorange.pl.

Patronat honorowy nad programem objęli Minister Edukacji Narodowej oraz Minister Sportu i Turystyki.

 

Wojciech Jabczyński, Rzecznik Orange Polska

email: biuro.prasowe@orange.com

Scroll to Top