Informacje prasowe

Orange Flex ma ponad 100 tysięcy użytkowników

15 marca 2021
Orange Flex ma ponad 100 tysięcy użytkowników

Orange Flex, sieć w aplikacji, w  niespełna dwa lata zyskał ponad 100 tysięcy użytkowników, którzy  cenią sobie elastyczność, brak zobowiązań i wolność wyboru. Dbają też o to co piękne i „zielone”. Dla swoich klientów Orange Flex przygotował specjalny kod na dodatkowe 10 GB i tydzień okazji w Sklepie Flex.

Użytkownicy Flexa tworzą różnorodną, zgraną społeczność fanów sieci w aplikacji. Wyróżnia ich ogromne zaangażowanie. Dzielą się opiniami w internecie, tworzą grupy dyskusyjne w social media, udostępniają posty o nowinkach i dopytują o kolejne nowości we Flexie. Chętnie polecają Orange Flex rodzinie i znajomym, bo co piąty użytkownik aktywuje Flex przy użyciu kodu polecającego. Sieć w aplikacji powstała właśnie z myślą o potrzebach klientów, słuchaniu ich sugestii i dostosowywaniu oferty pod ich styl życia.

- Orange Flex ma już ponad 100 tysięcy aktywnych użytkowników. Cieszymy się, że społeczność Flexa jest coraz liczniejsza. Codziennie mamy kilkaset nowych rejestracji, a sprzedaż smartfonów i gadżetów w Sklepie Flex w aplikacji rośnie – podkreśla Artur Stankiewicz, dyrektor Marketingu Rynku Konsumenckiego Orange Polska. - Generacja Flex to osoby, które cenią  wolność wyboru, lubią niesztampowe pomysły i mają otwarte podejście do życia. Nasi klienci są prawdziwie zaangażowani, cenią unikalne rozwiązania jakie daje im właśnie nasza aplikacja. Dotychczas przekazali miedzy sobą aż 1 milion GB w ramach funkcji „Przekaż GB”. Chcemy nadal odpowiadać na potrzeby klientów, dlatego będziemy tworzyć nowe możliwości korzystania z sieci Dziękujemy, że jesteście z nami i wspólnie możemy tworzyć Generację Flex!

Kod na 10 GB i tydzień okazji w Sklepie Flex

Przekroczenie 100 tysięcy użytkowników Orange Flex to okazja, na niespodzianki dla klientów. To sekretny kod na dodatkowe gigabajty oraz tydzień okazji w Sklepie Flex. Aby skorzystać z kodu na darmowe 10 GB wystarczy śledzić profil Flexa na Instagramie (@orange_flex) i znaleźć ukryty kod. Potem  wpisać go w aplikacji w swoim profilu w zakładce „Kody promocyjne” i pamiętać o aktywacji  do 21 marca. Specjalne okazje w Sklepie Flex to rabaty do minus 32% na smartfony m.in. Apple, Samsung, Xiaomi oraz ich dostawa za 1 zł.

Aby dołączyć do Orange Flex można przenieść dotychczasowy numer lub wybrać nowy. Całość procesu odbywa się w aplikacji, bez konieczności wychodzenia z domu. Wystarczy pobrać aplikację Orange Flex ze sklepu Google Play lub App Store i zarejestrować konto. Po wyborze Planu komórkowego (już od 25 zł/miesięcznie) z paczką 15 GB, potwierdzić  tożsamość, dołączyć zdjęcie dokumentu tożsamości i podpiąć kartę płatniczą. Za korzystanie można płacić także  BLIK-iem. Aktywacja konta Flex zajmuje kilka minut.

Orange Flex to sieć w aplikacji, ale oferuje znacznie więcej. Użytkownik ma dostęp do dodatkowych usług np. HBO GO (pierwszy miesiąc w prezencie), Klubu Flex ze zniżkami na oferty partnerskie, Sklepu Flex ze smartfonami i gadżetami w wyjątkowych cenach, funkcji „Przekaż GB”, dzięki której można przekazać znajomym z Flexa swoje gigabajty.

Więcej szczegółów o ofercie Orange Flex na stronie https://flex.orange.pl/


Informacje prasowe

Jesteś w Orange Flex? Zostań Flex Hero

11 marca 2021
Jesteś w Orange Flex? Zostań Flex Hero

Orange Flex rozpoczyna poszukiwania ambasadorów wśród użytkowników, którzy lubią i cenią aplikację. Flex Hero swoimi opiniami o ofercie będą dzielić się w mediach społecznościowych. Na grupę wybrańców czekają atrakcyjne nagrody i dodatkowe niespodzianki. Właśnie ruszyła rekrutacja.

Flex Hero to program ambasadorski, który umożliwia wybranym użytkownikom dzielenie się rekomendacjami w zamian za pakiet benefitów. Nie trzeba być influencerem, bo Flex Hero może zostać każdy, kto jest fanem Orange Flex i aktywnie z niego korzysta. Szukamy ambasadorów, którzy czują się swobodnie tworząc treści w internecie i chcieliby  zostać liderami opinii w grupie swoich znajomych.

Zadaniem Flex Hero będzie aktywne polecanie Flexa w social mediach i innych kanałach typu blogi czy YouTube poprzez publikowanie postów, zdjęć i wideo mówiących o Flexie.

Każdy z ambasadorów zostanie nagrodzony za kreatywność oraz poświęcony czas. Flex Hero otrzyma w prezencie subskrypcję najwyższego Planu w Orange Flex na 6 miesięcy oraz niezbędnik ambasadora z gadżetami od Flexa. Oprócz tego, polecając aplikację zarobi 70 zł za każde skuteczne zachęcenie do aktywacji numeru w Orange Flex.

Jak zostać Flex Hero? To proste! Trzeba wykonać tylko 3 kroki:

  1. Wejść na stronę flexhero.pl i wypełnić krótki formularz,
  2. Nagrać 15-sekundowe wideo, z odpowiedzią na pytanie konkursowe,
  3. Uzbroić się w cierpliwość i czekać na wiadomość od Orange Flex.

Rekrutacja do Flex Hero potrwa od 11.03.2021 do 11.04.2021. Regulamin akcji dostępny jest na stronie flexhero.pl

Mediateka


Informacje prasowe

Sieć Orange w 2020 roku: rekordowe transfery, inwestycje i 5G

04 marca 2021
Sieć Orange w 2020 roku: rekordowe transfery, inwestycje i 5G

O połowę więcej niż przed rokiem, bo ponad 5 mld gigabajtów przesłali w 2020 roku użytkownicy sieci Orange Polska.

 - Ubiegły rok minął pod znakiem ogromnego zapotrzebowania na usługi telekomunikacyjne, spowodowanego pandemią i wynikającymi z niej zmianami m.in. upowszechnieniem się zdalnej nauki i pracy. Przesył danych w sieci Orange Polska zwiększył się rok do roku aż o połowę, dochodząc w 2020 r. do 5 mld gigabajtów. Nigdy wcześniej nie mieliśmy takiego ruchu. Dzięki inwestycjom, pracy inżynierów i ekip technicznych, nasza sieć poradziła sobie z tym wyzwaniem - mówi Piotr Jaworski, członek zarządu Orange Polska odpowiedzialny za sieć i technologie.

Lockdown, zdalna praca i nauka przyczyniły się do znaczącego wzrostu ruchu w sieci stacjonarnej. Skokowy wzrost nastąpił w marcu, wraz z początkiem obostrzeń, następnie ruch ustabilizował się na nowym, wyższym poziomie. W miesiącach wakacyjnych statystyki te nieco się obniżyły, co jest naturalnym zjawiskiem sezonowym, obserwowanym co roku. Natomiast kolejny wzrost był widoczny począwszy od września, ze skokiem po ogłoszeniu zdalnej edukacji. Łącznie, klienci przesłali w 2020 r. o połowę więcej, a użytkownicy światłowodu dwukrotnie więcej danych niż w 2019 r.

Jeśli chodzi o przesył danych w sieci mobilnej, po skoku w marcu ruch ustabilizował się na poziomie ok. 15% wyższym, niż przed pandemią. Następnie, podobnie jak w przypadku sieci stacjonarnej, obserwowalny był kolejny wzrost począwszy od rozpoczęcia roku szkolnego aż do końca roku kalendarzowego. Jeśli chodzi o generacje mobilnego internetu, widać dominacje LTE – za jej pomocą przesłano ponad 94% wszystkich danych, jakie przepłynęły przez sieć mobilną Orange.

Zarówno w przypadku sieci mobilnej, jak i stacjonarnej, „najgorętszym” miesiącem był grudzień. Okres okołoświąteczny to tradycyjnie czas zwiększonego ruchu w sieci telekomunikacyjnej, warto więc zestawić dane rok do roku: w porównaniu z grudniem 2019 roku, w grudniu 2020 użytkownik internetu światłowodowego przesłał średnio aż o 52% więcej danych, a użytkownik korzystający z LTE aż o 60% więcej. Rok do roku ruch w sieci mobilnej w całym 2020 był większy o ok. 46% niż w całym 2019.

Z kolei ruch głosowy w sieci mobilnej był w 2020 r. wyższy o ponad 14% niż w poprzednim roku. Zwiększyło się też wykorzystanie sieci LTE do rozmów – niemal co trzecia minuta rozmów była realizowana za pomocą VoLTE.

- Jak na dłoni widać też, że pandemia zmieniła to, jak i kiedy korzystamy z internetu. W ubiegłym roku powstał nowy wzorzec ruchu w sieciach, zorientowany bardziej na korzystanie z sieci w godzinach roboczych – podczas zdalnej pracy i lekcji online. Pracując i ucząc się w domu wysyłamy więcej, na znaczeniu nabrała więc prędkość wysyłania danych do sieci. Tu doskonale sprawdza się światłowód, w którym oferujemy klientom nawet do 300 Mb/s prędkości wysyłania danych. Cieszy nas także, że jakość sieci mobilnej Orange potwierdzają pomiary samych użytkowników. Według RFBenchmark, czyli rankingu opartego na setkach tysięcy pomiarów użytkowników komórek, sieć Orange była najszybsza w 2020 roku zarówno jeśli chodzi o prędkość pobierania, jak i przesyłania danych – dodaje Piotr Jaworski.

Od połowy marca 2020 r., w robocze dni tygodnia ruch w sieci Orange przypomina typowy, weekendowy model sprzed pandemii: znacznie rośnie już od rana, w ciągu dnia utrzymuje się na stałym poziomie, a wieczorem notuje kolejny, mniejszy już wzrost. W godzinach „roboczych”, czyli w czasie zdalnych lekcji i pracy na odległość, ruch „do sieci”  przekraczał download. W pozostałych godzinach oba kierunki ruchu miały zbliżony profil.

Cztery lata sieci ze strategią Orange.One

W zasięgu LTE od Orange Polska jest dziś 99,88% ludności kraju. Aby polepszać pojemność sieci, i przez to doświadczenie użytkowników, standardem stała się agregacja pasma. Dziś blisko 10 tys. stacji z agregacją zapewnia dostęp do jeszcze szybszego internetu w komórkach 85% populacji Polski. Niemal połowa, bo ponad 4 tys. obiektów, obsługuje wszystkie 4 częstotliwości LTE, dając największe możliwości.

W czerwcu 2020 operator zakończył po trzech latach projekt refarmingu w pasmach 2100 oraz 1800 MHz. W ramach tego przedsięwzięcia modernizowane zostały wybrane stacje, dzięki czemu możemy więcej miejsca przeznaczyć na ruch w technologii LTE. W rezultacie LTE w paśmie 2100 MHz zostało uruchomione na 9 256 stacjach, a pojemność tej sieci wzrosła nawet o 50%.

Inwestycje umożliwiły uruchomienie w połowie ubiegłego roku #hello5G, czyli 5G w paśmie 2100MHz, dynamicznie współdzielonym pomiędzy 4G i 5G. Dziś ponad 1600 stacji zapewnia klientom Orange dostęp do #hello5G, obejmując zasięgiem przeszło 6 mln Polaków. Jednocześnie, operator kontynuował próby techniczne korzystając z zasobów docelowych pasm przewidzianych dla 5G w Europie, czyli 3,6 GHz oraz 26 GHz, udostępnionych do celów testowych przez UKE. W trakcie trwających od jesieni 2019 roku testów w pasmie 3,6 GHz, do których zaproszeni zostali m.in. mieszkańcy Warszawy i Lublina, przesłano ponad 22 TB danych i osiągnięto transfer przekraczający 1 Gb/s. Z kolei próby w paśmie milimetrowym, 26 GHz, realizowane w Zakopanem, zaowocowały przekroczeniem 3 Gb/s.

Ostatnie lata w sieci stacjonarnej upłynęły pod znakiem światłowodu. Orange systematycznie poszerzał zasięg swoich usług superszybkiego internetu, obejmując nim ok. 800 tys. nowych gospodarstw domowych rocznie. Orange buduje własne łącza, a tam, gdzie jest to uzasadnione biznesowo, współpracuje z innymi operatorami, dzierżawiąc od nich łącza oraz ograniczając dublowanie infrastruktury. Dzięki takiej współpracy ze światłowodowego internetu od Orange może korzystać już milion gospodarstw domowych. Łącznie, dostęp do Orange Światłowodu ma ponad 5 mln domów, mieszkań i biur, w 154 miastach. To oznacza, że w zasięgu tej usługi jest już 35% wszystkich polskich gospodarstw domowych.

Światłowody to nie tylko przyłącza prowadzone bezpośrednio do domów klientów, ale też telekomunikacyjne „zaplecze”. Dzisiaj ponad 225 tys. km światłowodów zapewnia klientom Orange pewny dostęp do ich usług. Długość łącz pracujących dla klientów Orange Światłowodu od 2017 roku wzrosła ponad trzykrotnie. Światłowody wspierają również sieć mobilną. Obecnie blisko 60% stacji bazowych Orange korzysta z łącza światłowodowego.

W latach 2017-2020 Orange Polska zainwestował w sieć mobilną ponad 1,1 mld zł. Na rozbudowę sieci światłowodowej firma przeznaczyła w tym czasie niemal 2,8 mld zł.

Mediateka

Scroll to Top