Informacje prasowe

Rozpoczynamy II etap konkursu “Nagraj płytę z Orange”

15 listopada 2012
Rozpoczynamy II etap konkursu “Nagraj płytę z Orange”

Komisja konkursowa pod przewodnictwem Pezeta i Małolata wybrała 10 finalistów konkursu „Nagraj płytę z Orange”. Od dzisiaj do 29 listopada na stronie orange.pl internauci mogą oddawać swoje głosy na najlepszy utwór.

Spośród kilkuset zgłoszeń, które napłynęły do konkursu, warunki spełniło 165 artystów. Do drugiego etapu zakwalifikowali się: Ailo, Chok&Zielichowski, Flint, MatiTCU, MXN/Skillz, Nowy Projekt (Rekord i Haju), Paweł Wu, Pierwsza Liga, Propaganda i Zaginiony (STREETWORKERZ).

Głosowanie już się rozpoczęło i potrwa do 29 listopada. Dzień później na stronie orange.pl opublikowana zostanie nazwa zwycięskiego składu. Każdy internauta może oddać jeden głos w ciągu jednej doby.

Wybrany przez internautów artysta zrealizuje swoje nagrania w profesjonalnym studiu, a płyta zostanie wydana w nakładzie co najmniej 2 tys. egzemplarzy. Dodatkową nagrodą będzie sesja zdjęciowa, opracowanie projektu albumu, a także nagranie teledysku, w którym zwycięzca wystąpi z Pezetem i Małolatem.

Zapraszamy do głosowania http://www.orange.pl/kid,4002756221,id,4002897615,title,Oto-finalisci-konkursu-Nagraj-plyte-z-Orange,video.html

Wojciech Jabczyński

Rzecznik Orange Polska

22 527 19 39

biuro.prasowe@orange.com


Informacje prasowe

Kliczko versus Wach – bokserski hit po raz pierwszy w pay per view na orange.pl

08 listopada 2012
Kliczko versus Wach – bokserski hit po raz pierwszy w pay per view na orange.pl

W sobotę, 10 listopada Mariusz Wach stanie do walki z królem wagi ciężkiej - Władimirem Kliczko. Stawką pojedynku będą mistrzowskie pasy federacji WBA, WBO, IFB i IBO. Transmisję z gali w Internecie będzie można obejrzeć na portalu orange.pl w Telewizji Tu i Tam, w systemie pay per view.

Pasjonująco zapowiadający się pojedynek odbędzie się w hali O2 World w Hamburgu, gdzie obejrzy go 17 tys. widzów. Natomiast wszyscy, którzy chcą go zobaczyć na swoim komputerze, czy tablecie mogą skorzystać z Telewizji Tu i Tam na portalu orange.pl. Oferta będzie dostępna w systemie pay per view za 30 zł.

System płatności za oglądanie gali został uruchomiony na stronie: http://www.orange.pl/telewizja-tu-i-tam/wideo/8477409/pay-per-view:-kliczko-vs-wach Zapłacić można kartą kredytową lub przelewem bankowym. W tym drugim przypadku prosimy klientów o wcześniejsze wykupienie dostępu w związku z czasem potrzebnym na zaksięgowanie wpłat. Klienci posiadający telefon komórkowy Orange będą mogli skorzystać z opcji szybkiej płatności, a opłata zostanie dołączona do kolejnego miesięcznego rachunku telefonicznego.

Transmisja z gali w Hamburgu rozpoczyna się od godz. 20.50. Walka wieczoru powinna rozpocząć się ok. godz. 23:00. Przed nią zmierzą się m.in. Rafał Jackiewicz z Anglikiem Rickiem Goddingiem.

Zwiastun walki: http://www.youtube.com/watch?v=yy3gc_5cR6c


Informacje prasowe

Premiera książki Fundacji Orange- „Dźwięki Marzeń. Reportaże i rozmowy”

08 listopada 2012
Premiera książki Fundacji Orange- „Dźwięki Marzeń. Reportaże i rozmowy”

8 listopada b.r. w Warszawie odbyła się premiera książki „Dźwięki Marzeń. Reportaże i rozmowy” wydanej przez Fundację Orange we współpracy z Instytutem Reportażu i wydawnictwem Helion. Publikacja poświęcona jest  tematyce wad słuchu - opowiada o doświadczeniach i potrzebach osób niesłyszących oraz ich bliskich. W projekt charytatywnie włączyli się dziennikarze, którzy pod kierunkiem Mariusza Szczygła i Julianny Jonek z Instytutu Reportażu pracowali nad reportażami i wywiadami. Całkowity dochód ze sprzedaży książki jest przeznaczony na zakup aparatów słuchowych dla dzieci z wadą słuchu.

Fundacja Orange od wielu lat wspiera rozwój dzieci niesłyszących. Prowadzi dla nich bezpłatne wypożyczenia aparatów słuchowych oraz specjalistyczną rehabilitację w domu i w czasie letnich turnusów. Doświadczenia zebrane podczas realizacji programu, liczne, poruszające historie dzieci, rodziców, terapeutów i lekarzy były inspiracją do tego, aby wydać książkę. Dochód z jej sprzedaży wesprze prowadzoną właśnie zbiórkę środków na zakup nowych urządzeń do Banków Aparatów Słuchowych dla dzieci niesłyszących.

- Do przekazania Państwu tych opowieści wybraliśmy formę reportażu. Wierzymy bowiem, że ten gatunek pozwoli czytelnikom być blisko przeżyć bohaterów, ale jednocześnie pozostawi miejsce na własną refleksję. Tym bardziej, że autorzy przedstawiają różne spojrzenia na świat ciszy i świat dźwięków, a ich bohaterowie swymi historiami potwierdzają, że temat ten ma wiele wymiarów. - mówi Jadwiga Czartoryska, prezes Fundacji Orange.

Książka „Dźwięki Marzeń. Reportaże i rozmowy” powstała we współpracy z Instytutem Reportażu i wydawnictwem Helion - właścicielem marki Editio. Do projektu zaproszono dziesięciu dziennikarzy, którzy pod okiem Instytutu pracowali nad materiałami do książki, spotykając się z jej bohaterami i prowadząc wielogodzinne, trudne nieraz rozmowy. Autorami publikacji są: Marta Kowalczyk-Hernik (Radio PIN), Joanna Morga (Polska Agencja Prasowa), Ola Kurowska (Służba Zdrowia), Beata Kołakowska (Charaktery, Puls Medycyny), Aleksandra Pawlicka (Newsweek), Katarzyna Pinkosz (Mamo to ja), Marcelina Szumer (Przekrój, Tygodnik Powszechny), Paweł Wieczorek (Tygodnik Powszechny, Wprost), Kornelia Wróblewska (Polsat News), Agnieszka Rogal (TOK FM).

W efekcie tej współpracy powstało 10 wyjątkowych reportaży, które pokazują historie osób niesłyszących z szerokiej perspektywy. Temat wady słuchu poruszony został bowiem zarówno z punktu widzenia rodziców (słyszących i niesłyszących), specjalistów logopedów i nauczycieli, a także samych niesłyszących. Autorzy przedstawili  dylematy związane z wychowaniem dziecka z wadą słuchu, czy pierwszym szokiem związanym z diagnozą (Wymarzone pierwsze słowo, Kosmita z aparatem, Po drugiej stronie ciszy). W książce można znaleźć także niezwykłe rozmowy z osobami od wielu lat zaangażowanymi we wsparcie osób z wadą słuchu (I głusi mogą śpiewać, Nieznane przez nieznane). Jest także wywiad z Olgą Bończyk o jej życiu w świecie ciszy i w świecie dźwięków (Mama płakała gdy jej  śpiewałam) oraz szczera rozmowa z Jurkiem Owsiakiem o trudach, ale przede wszystkim korzyściach podejmowania walki o słuch najmłodszych (Każde dziecko z wlepką od Owsiaka w książeczce).

Książkę „Dźwięki Marzeń. Reportaże i rozmowy” będzie można nabyć w wybranych księgarniach (m.in. Traffic Club Warszawa, Wrzenie Świata) oraz w księgarniach online wydawnictwa Helion: www.helion.pl, www.editio.pl.

Publikacja będzie również dostępna w formie e-booka w księgarni online www.ebookpoint.pl.

Cena książki „Dźwięki Marzeń. Reportaże i rozmowy” to 14,90 zł. Dochód z jej sprzedaży zostanie przeznaczony na zakup aparatów słuchowych do bezpłatnych wypożyczeń dzieciom z wadą słuchu. Cel zbiórki wesprzeć można także poprzez wpłaty na konto: 55103015080000000504301109 (Fundacja Orange, ul.Krasickiego 55/59, 02-608 Warszawa, z dopiskiem POMAGAM)

Fundacja Orange – program Dźwięki marzeń

W maju 2006 roku Fundacja Orange powołała do życia ogólnopolski program pomocy małym dzieciom z wadą słuchu - Dźwięki Marzeń. W ramach programu prowadzone są liczne działania, wspierające najmłodsze dzieci z ubytkiem słuchu, a także ich rodziny i rehabilitantów.

Fundacja Orange uruchomiła 18 Banków Aparatów Słuchowych, w których bezpłatnie dobierany i wypożyczany jest dzieciom odpowiedni aparat. Ponadto, organizowane są systematyczne zajęcia rehabilitacji, na które specjaliści dojeżdżają do domów dzieci i pomagają im opanować mowę i język.

Do rehabilitantów adresowane są specjalistyczne szkolenia podnoszące ich kwalifikacje w pracy z dziećmi. Fundacja popularyzuje zagadnienia związane z problematyką wad słuchu u małych dzieci, organizując Międzynarodowe Konferencje Naukowe, na które przyjeżdżają do Polski eksperci z całego świata.

Nadzór merytoryczny nad programem sprawuje Rada Naukowa, Naukowej skład której wchodzą osoby o uznanym autorytecie w zakresie leczenia ubytku słuchu oraz autorzy licznych publikacji naukowych: prof. dr hab. n. med. Witold Szyfter, dr n. med. Marzanna Radziszewska-Konopka, dr n. hum. Anna Prożych, prof. dr hab. Tadeusz Gałkowski, prof. dr hab. n. med. Andrzej Obrębowski, prof. dr hab. n. med. Henryk Skarżyński, prof. dr hab. Bogdan Szczepankowski .

Dodatkowych informacji udziela:

Antonina Bojanowska                                                                 Patryk Sucharda

Fundacja Orange                                                                         Havas PR Warsaw

Tel : (22) 844 58 98                                                                     Tel : (22) 444 06 71

Kom. 509 848 682                                                                       Kom. 693 203 223

E-mail: antonina.bojanowska@orange.com                          E-mail: patryk.sucharda@havasww.com

 

Fundacja Orange

Fundacja Orange prowadzi autorskie programy i wspiera wartościowe działania innych organizacji pozarządowych na rzecz dzieci i młodzieży w obszarach nowoczesnej edukacji, kultury i zdrowia. We wszystkie działania Fundacji angażują się wolontariusze Orange. Główne realizowane programy to: Akademia Orange, Edukacja z Internetem, Dźwięki Marzeń, Telefon do Mamy i Akademia Orange dla bibliotek. Fundacja została stworzona w 2005 roku przez Telekomunikację Polską i PTK Centertel (spółki należące do Orange Polska). www.fundacja.orange.pl

Scroll to Top