Informacje prasowe

Orange Warsaw Festival 2016 – festiwal dostępny dla wszystkich

17 maja 2016

Orange Warsaw Festival 2016 – festiwal dostępny dla wszystkich

Dziewiąta edycja Orange Warsaw Festival 2016 jest wydarzeniem dla wszystkich fanów dobrej muzyki, także tych ze szczególnymi potrzebami. Dla nich właśnie przygotowana została specjalna kategoria biletów D uprawniających do skorzystania ze wszystkich udogodnień dedykowanych osobom z niepełnosprawnościami, m.in. wejścia na imprezę z osobą wspierającą, skorzystania z miejsca parkingowego oraz zabawy na specjalnych platformach w pobliżu scen.

Fani muzyki z niepełnosprawnościami niekiedy potrzebują szczególnych udogodnień gwarantujących bezpieczny i komfortowy udział w wydarzeniu. Tak będzie po raz kolejny podczas Orange Warsaw Festival – największego miejskiego festiwalu bez barier, który odbędzie się 3 i 4 czerwca. Idea zapewnienia dostępności dla wszystkich fanów jest realizowana przez Orange Polska od kilku lat. Chcemy, by Orange Warsaw Festival 2016 był festiwalem przyjaznym osobom z niepełnosprawnościami. Zależy nam, żeby wszystkie wydarzenia sponsorowane przez Orange były dostępne dla każdego. – mówi Anna Kowalik-Mizgalska, odpowiedzialna za CSR i sponsoring w Orange Polska.

W tym roku miejsce festiwalu zostało przeniesione na utwardzoną część Toru Wyścigów Konnych na Służewcu, co z pewnością ułatwi poruszanie się osobom na wózkach, a dodatkowo ułożone utwardzenia pomogą dotrzeć poprzez tereny zielone m.in. do stref gastronomicznych.

Listę przyjaznych rozwiązań otwiera bilet kategorii D, umożliwiający wejście na teren festiwalu osobie z niepełnosprawnością wraz z towarzyszem. Kategoria D uprawnia również do skorzystania z dedykowanego parkingu (pod warunkiem posiadania ważnej Karty Parkingowej oraz zakupu biletu parkingowego) oraz skorzystania z platform ustawionych przy obu scenach – ORANGE STAGE oraz WARSAW STAGE – na których wraz osobami wspierającymi będą mogli wygodnie i bezpiecznie się bawić.

Osoby nie posiadające Karty Parkingowej będą mogły skorzystać z parkingu typu Kiss & Ride, dzięki czemu będą mogły zostać podwiezione blisko wejścia na teren festiwalu. Ci, którzy przyjadą komunikacją miejską, będą miały do dyspozycji transport samochodem dostosowanym do przewozu osób poruszających się na wózkach od bram Toru Służewieckiego do bramek wejściowych na teren festiwalu. W poruszaniu się po przestrzeni festiwalowej czy dotarciu na platformy pomogą przeszkoleni wolontariusze Fundacji Orange.

W Punkcie Obsługi Priorytetowej, który znajdzie się przed bramkami wejściowymi na festiwal, obok kasy, będzie  można otrzymać wszystkie informacje o dostępnych rozwiązaniach, obejrzeć mapę z naniesionymi udogodnieniami, a także uzyskać fachową pomoc i asystę wolontariuszy. Tu będzie również możliwość zdalnego połączenia z tłumaczem Polskiego Języka Migowego.

Festiwal to nie tylko muzyka, ale także scenografia, światła i wyjątkowe wrażenia wizualne, które chcemy udostępniać również osobom z dysfunkcjami wzroku. Dlatego codziennie audiodeskrybowane będą dwa ostatnie koncerty na Orange Stage na częstotliwości 91,5 FM. Sygnał radiowy dotrze do wszystkich miejsc wokół sceny głównej. Usługa będzie darmowa i aby z niej skorzystać, wystarczy posiadać radio, np. w telefonie komórkowym. Nowością w tym roku jest działające przez całą imprezę Radio Festiwalowe. O każdej pełnej godzinie i co 30 minut będzie podawało dokładną aktualizację line-upu oraz relacjonowało, jakie inne wydarzenia odbywają się na terenie festiwalu.

Także osoby słabosłyszące i niesłyszące będą mogły liczyć na wsparcie podczas Orange Warsaw Festival 2016. Przy każdej ze scen oraz w Punkcie Obsługi Priorytetowej zostanie zainstalowana pętla indukcyjna. Teren działania pętli zostanie czytelnie oznaczony piktogramem.

Wszystkie szczegóły dotyczące udogodnień i odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania można znaleźć na stronie internetowej http://orangewarsawfestival.pl/osoby-z-niepelnosprawnosciami/. W dedykowanej zakładce znajdują się kompleksowe i przydatne informacje, m.in. poradnik dla osób z ograniczoną mobilnością, w którym można znaleźć informacje dotyczące dojazdu na Tor Wyścigów Konnych Służewiec transportem publicznym, dostępność przystanków autobusowych na trasie dojazdu, oraz aktualności o utrudnieniach w okolicy. Trwają prace nad wdrożeniem wszystkich rozwiązań, aby strona internetowa była w pełni dostępna.

W przygotowaniu koncepcji oraz realizacji udogodnień dedykowanych poszczególnym grupom osób z niepełnosprawnościami pomagają sprawdzeni partnerzy: Fundacja Polska Bez Barier, Fundacja Katarynka, Polska Fundacja Osób Słabosłyszących, Fundacja Widzialni i Fundacja Orange.

Wojciech Jabczyński
Rzecznik Orange Polska
biuro.prasowe@orange.com
https://twitter.com/RzecznikOrange

Nasz blog: www.blog.orange.pl

Udostępnij: Orange Warsaw Festival 2016 – festiwal dostępny dla wszystkich

Informacje prasowe

Orange Warsaw Festival 2015 – miejski festiwal bez barier

28 maja 2015

Orange Warsaw Festival 2015 – miejski festiwal bez barier

Kolejny już rok Orange Warsaw Festival zaprasza do udziału wszystkich fanów muzyki, niezależnie od ich preferencji muzycznych czy sprawności. Z myślą o fanach z niepełnosprawnościami zadbano o takie rozwiązania, dzięki którym festiwal będzie  dla nich wydarzeniem przyjaznym i dostępnym.

„W tym roku festiwal odbywa się na Torze Wyścigów Konnych. Otwarta przestrzeń gwarantuje odpowiednią akustykę, ale jednocześnie wymaga przygotowania niezbędnej infrastruktury festiwalowej, także tej dostosowanej do osób ze szczególnymi potrzebami. Dlatego dbając o komfort fanów z niepełnosprawnościami wprowadzamy rozwiązania, dzięki którym wszyscy miłośnicy muzyki będą bez ograniczeń mogli wziąć udział w koncertach. Mamy nadzieję, że udało się przygotować festiwal bez barier” – powiedziała Anna Kowalik – Mizgalska kierująca sponsoringiem i CSR w Orange Polska.

Po raz drugi do współpracy zaproszona została Fundacja Polska bez Barier, z którą  były konsultowane  wszystkie rozwiązania zaproponowane na Orange Warsaw Festival 2015. Do dedykowanych rozwiązań dla osób z niepełnosprawnościami należy specjalny Punkt Obsługi Priorytetowej, w którym będzie można uzyskać pełną informację o wszystkich wprowadzonych udogodnieniach na terenie festiwalu, a także uzyskać pomoc i asystę. Specjalnie przeszkoleni przez Fundację Polska bez Barier wolontariusze Fundacji Orange będą gotowi, aby pomóc przy poruszaniu się po przestrzeni festiwalowej, tym którzy przybędą bez opiekuna.

Rozwiązaniem ułatwiającym  bezpieczne przemieszczanie się po terenie festiwalu będą utwardzone kluczowe ciągi komunikacyjne, a także zapewnienie możliwości skorzystania z transportu samochodem dostosowanym do przewozu osób poruszających się na wózkach na terenie festiwalu (od Punktu Obsługi Priorytetowej w pobliże utwardzonej drogi prowadzącej do platform i Miasteczka Festiwalowego). Wartym uwagi rozwiązaniem jest możliwość skorzystania z opcji Kiss & Ride, umożliwiającej podwiezienie osoby z niepełnosprawnością w pobliże bramy wejściowej na teren festiwalu, a także opcja specjalny wjazd lub wejści na teren festiwalu umożliwiające łatwą i szybką wymianę biletu na opaskę.

Specjalnym udogodnieniem dla osób z niepełnosprawnościami będa platformy zainstalowane w pobliżu obu scen tj. Orange Stage i Warsaw Stage. Platformy dzięki podwyższeniu umożliwią komfortowy odbiór koncertów w pozycji siedzącej zarówno osobom z niepełnosprawnościami, jak i ich opiekunom.

Kolejnym narzędziem będzie  dostępność pętli indukcyjnej dla osób słabosłyszących oraz obecność tłumacza Polskiego Języka Migowego dla osób niesłyszących w Punkcie Obsługi Priorytetowej. Rozwiązanie dostarczy Polska Fundacja Osób Słabosłyszących. Wybrane koncerty zostaną uzupełnione o  audiodeskrypcję dla osób niewidomych i słabowidzących realizowaną przez Fundację Katarynka. Sygnał radiowy będzie docierać do wszystkich miejsc wokół sceny głównej i pozwoli na odbiór bez zakłóceń. Usługa zostanie udostępniona nieodpłatnie dla wszystkich, którzy potrzebują dodatkowego komentarza.

Efektem współpracy z Fundacją Polska bez Barier są też kompleksowe i praktyczne informacje  dostępne w specjalnej zakładce dedykowanej dla osób z niepełnosprawnościami, którą można znaleźć na stronie internetowej www.orangewarsawfestival.pl/osoby-z-niepelnosprawnosciami/. Zakładka jest widoczna z poziomu menu głównego. Udogodnienia zostały wprowadzone także na odświeżonej stronie internetowej. Orange wspólnie z Fundacją Widzialni przeprowadził audyt festiwalowej strony, aby dostosować ją dla osób o szczególnych potrzebach . Każdy odwiedzający stronę znajdzie kompletną listę zastosowanych na terenie festiwalu udogodnień dla osób z niepełnosprawnościami, a także dokładne wskazówki dojazdu na Tor Wyścigów Konnych Służewiec – zarówno komunikacją miejską, jak i własnymi środkami.

Dla osób ze znacznym stopniem niepełnosprawności oraz osób poruszających się na wózkach zostały dedykowane  bilety kategorii D. Dzięki nim można wejść na teren OWF z opiekunem, skorzystać z miejsc parkingowych przeznaczonych dla osób z niepełnosprawnością oraz bawić się na dedykowanych  platformach ustawionych przy obu scenach – ORANGE stage oraz WARSAW stage. Bilety kategorii D dostępne są w formie trzydniowego karnetu lub biletów na poszczególne dni. Pytania dotyczące biletów kategorii D można kierować pod adres e-mail: niepelnosprawni@eventim.pl

Orange Warsaw Festival to jedno z najważniejszych muzycznych wydarzeń w stolicy, a zarazem jedna z największych tego typu, cyklicznych imprez w Polsce. Co roku jest to święto muzyczne, pełne nowych brzmień, muzycznych odkryć i artystów na wysokim poziomie. Dzięki Orange polscy fani mogli zobaczyć na żywo takie gwiazdy jak Beyoncé, Linkin Park, The Prodigy, The Offspring, Moby, Jamiroquai, Ms. Cypress Hill, Nelly Furtado, Skunk Anansie, Basement Jaxx i Fatboy Slim.

Od 2008 r. w 7 edycjach OWF wzięło udział ponad 400 tys. widzów i blisko 90 artystów. Orange dba o to, by koncerty były dostępne dla wszystkich, również dla osób z niepełnosprawnościami.

Dodatkowych informacji udzielą:

• z ramienia Organizatora Festiwalu – firmy Rochstar Events:
Monika Nowaczewska
Head Of Communication
monika.nowaczewska@rochstar-events.com

• z ramienia Sponsora Tytularnego Festiwalu – firmy Orange Polska:
Wojciech Jabczyński
Rzecznik Orange Polska
biuro.prasowe@orange.com

Udostępnij: Orange Warsaw Festival 2015 – miejski festiwal bez barier

Informacje prasowe

Salony Orange bez barier dla osób z niepełnosprawnościami

10 października 2014

Salony Orange bez barier dla osób z niepełnosprawnościami

W ponad 150 placówkach Orange Polska, w miastach na prawach powiatu, nie ma już żadnych barier utrudniających korzystanie z nich przez klientów z niepełnosprawnościami. Firma dąży to tego, aby wszystkie salony w jak najlepszy sposób spełniały oczekiwania klientów.

Dostosowując salony Orange Polska zrealizowała zalecenia z rozporządzenia Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji w sprawie udogodnień dla osób z niepełnosprawnościami świadczonych przez dostawców usług telefonicznych. Zakłada ono m.in. dostosowanie do specjalnych potrzeb tych klientów obsługi, punktów sprzedaży i strony internetowej.

– Chodzi przede wszystkim o przedsięwzięcia niwelujące bariery społeczne w dostępie do usług telekomunikacyjnych i form nowoczesnej komunikacji. Wśród najbardziej zagrożonych są osoby z niepełnosprawnościami  – uważa  Bożena Leśniewska – Dyrektor Wykonawczy ds. Sprzedaży Orange Polska. Odpowiednie dostosowanie salonów jest jedną z wielu rzeczy, które robimy jako firma i nie wynikają one z rozporządzeń, ale z wsłuchiwania się w potrzeby klientów. Po prostu jest to nasza powinność i staramy się ją wypełniać najlepiej jak potrafimy.

Salony spełniające kryteria zapewniają:

  • swobodny dostęp bez barier architektonicznych;
  • dodatkowo przeszkolonych konsultantów;
  • oznaczone stanowisko z niskim biurkiem;
  • możliwość wydrukowania dokumentów powiększoną czcionką;
  • możliwość złożenia zlecenia na otrzymywanie faktury i dokumentów w pliku tekstowym, powiększoną czcionką lub w alfabecie Braille’a;

Wejście do salonu oznaczone jest odpowiednimi symbolami wskazanymi przez MAC. Również stanowisko dostosowane do obsługi klientów z niepełnosprawnościami jest oznaczone w widoczny sposób.  Lista dostępnych salonów można znaleźć na stronie www.salony-orange.wp.pl
Ponadto w każdym salonie Orange Polska można poprosić o wydrukowanie dokumentów  tj. regulamin, cennik, wzór umowy powiększoną czcionką.  Dodatkowo można zamówić dokumenty w alfabecie Braille’a lub przy użyciu dużej czcionki oraz w formacie tekstowym na nośniku elektronicznym, które dostarczone zostaną w ciągu 30 dni od daty zamówienia.

Osoby z niepełnosprawnościami mogą skorzystać także z odpowiednio przystosowanych publicznych automatów telefonicznych. Lista dostępnych automatów na stronie www.publitel.pl

Orange Polska prowadzi dialog z ekspertami i organizacjami zajmującymi się osobami z problemami słuchu, wzroku czy ruchowymi. W przygotowaniu materiałów informacyjnych i szkoleń dla pracowników współpracuje z Fundacją Integracja.

Nowe technologie i rozwiązania techniczne wprowadzane przez firmę Orange Polska z myślą o osobach z różnymi niepełnosprawnościami wpisują się w zapisy Konwencji ONZ o prawach osób niepełnosprawnych. Dla Integracji – eksperta w zakresie niepełnosprawności – Orange Polska jest wrażliwym społecznie przyjacielem naszego środowiska. Cieszy mnie, że firmy dostrzegają potencjał klientów z niepełnosprawnością, otwierają się na ich potrzeby, poznają ich oczekiwania, uczą się współpracy, właściwej ich obsługi i na co dzień zabiegają jak o wszystkich innych klientów – stwierdził Piotr Pawłowski, prezes Fundacji Integracja.

OPL wspólnie z innym partnerem społecznym – Fundacją Widzialni – pracuje nad ułatwieniem dostępu osobom z niepełnosprawnościami do strony internetowej www.orange.pl

Serwis Orange Polska jest bogaty w innowacyjne funkcjonalności. Prace nad dostosowaniem go do standardu WCAG 2.0 – ogólnoeuropejskiego standardu dostępności, intensywnie trwają od końca 2012 roku. Regularnie są przeprowadzane audyty dostępności i  z każdym audytem dostępność strony internetowej wzrasta. W prace nad serwisem zaangażowani są eksperci ds. dostępności i konsultanci niepełnosprawni. Zespół Orange uczestniczy w szkoleniach i  bieżących konsultacjach z ekspertami, wprowadza zmiany wpływające na dostępność serwisu. Dzięki dużemu zaangażowaniu całego zespołu uważam, że serwis Orange do kwietnia 2016 będzie całkowicie przyjazny wszystkim osobom cyfrowo wykluczonym – powiedział Wojciech Kulesza, Prezes Fundacji Widzialni.

Opis wszystkich udogodnień, które mogą być najbardziej korzystne z punktu widzenia osób z niepełnosprawnościami można znaleźć na stronie www.orange.pl w zakładce „bez barier”.

Kontakt dla mediów:
Wojciech Jabczyński, rzecznik Orange Polska
e-mail: wojciech.jabczynski@orange.com

Udostępnij: Salony Orange bez barier dla osób z niepełnosprawnościami

Informacje prasowe

Orange Warsaw Festival 2014 bez barier

4 czerwca 2014

Orange Warsaw Festival 2014 bez barier

Audiodeskrypcja koncertów dla osób niewidomych lub słabowidzących, poradnik dla osób z niepełnosprawnościami oraz program czytający na www.orangewarsawfestival.pl – to wybrane rozwiązania, dzięki którym tegoroczny Orange Warsaw Festival będzie jeszcze bardziej przyjazny 
dla wszystkich fanów muzyki. Ponadto, uczestnicy Orange Warsaw Festival mogą włączyć się w działania proekologiczne lub charytatywne organizowane w Strefie Orange, wspierając działania na rzecz  dzieci przebywających w szpitalach.

„Zależy nam, aby Orange Warsaw Festival wyróżniał się nie tylko poziomem artystycznym najwyższej światowej klasy, lecz także aby był przyjazny i dostępny.  Dlatego wspólnie z Fundacją Polska Bez Barier przeprowadziliśmy audyt stadionu pod kątem osób z niepełnosprawnościami, by mieć pewność, że festiwal będzie prawdziwym miejscem bez barier. Stworzyliśmy także wiele możliwości dla wszystkich, którzy przy okazji wspaniałej zabawy na koncertach chcieliby zrobić coś dobrego dla innych, a także dla środowiska naturalnego. Wystarczy poświęcić kilka minut swojego czasu i zatańczyć w ramach akcji #rytmpomagania, by wesprzeć budowę Edukacyjnych Wysp Orange dla dzieci przebywających w szpitalach lub sprzedając używany telefon komórkowy w namiocie Orange Recykling i dać mu szansę na drugie życie. Jestem przekonany, że również tegoroczny Orange Warsaw Festival odwiedzi mnóstwo ludzi o otwartych sercach i umysłach” – mówi Konrad Ciesiołkiewicz, dyrektor Komunikacji Korporacyjnej i CSR Orange Polska.

Podczas koncertów, w specjalnie przygotowanej Strefie Orange będzie można wziąć udział w akcji charytatywnej #rytmpomagania, łączącej zabawę ze wsparciem szczytnego celu. Do tańca zagrają DJe znani z warszawskiej sceny klubowej, a za każdą „wytańczoną” minutę Fundacja Orange przekaże 2 złote na budowę w szpitalach kolejnych Edukacyjnych Wysp Orange. To multimedialne stanowiska wyposażone m.in. w aplikacje ćwiczące pamięć, koncentrację, spostrzegawczość i rozwijające wyobraźnię, które poprzez naukę i zabawę uatrakcyjniają najmłodszym pacjentom pobyt w szpitalu.

Aby umożliwić wszystkim miłośnikom muzyki udział w koncertach i zapewnić im maksymalny komfort, Orange Polska wspólnie z Fundacją Polska Bez Barier przeprowadził audyt Stadionu Narodowego pod kątem udogodnień dla osób z niepełnosprawnościami. Efektem tej współpracy jest poradnik, który zawiera kompleksowe informacje dla osób z niepełnosprawnościami na temat dojazdu na stadion i poruszania się po nim podczas koncertów. Poradnik dostępny jest na www.orangewarsawfestival.pl.

Podczas festiwalu prowadzona będzie audiodeskrypcja dla koncertów na Warsaw Stage, która pozwoli osobom niewidomym i słabowidzącym poczuć w pełni atmosferę Orange Warsaw Festival. Opis tego, co dzieje się na scenie będzie nadawany na kanale radiowym o częstotliwości 95,1 FM. Komentarz audiodeskrypcji na Stadionie Narodowym dostarczy Fundacja Katarynka.

Ponadto, na prośbę Orange Polska, Fundacja Polska Bez Barier szkoli pracowników Stadionu Narodowego w zakresie dbałości o komfort osób z niepełnosprawnościami. Szkolenia mają  umożliwić obsłudze festiwalu odpowiedzialną opiekę nad każdym widzem.

Udogodnienia dla osób z niepełnosprawnościami zostały wprowadzone także na stronie www.orangewarsawfestival.pl. Orange wspólnie z Fundacją Widzialni przeprowadził audyt festiwalowej strony, by dostosować ją do potrzeb niewidomych i słabowidzących internautów.  Dzięki programom czytającym będą oni mogli poruszać się po wszystkich treściach za pomocą klawiatury, łatwiej nawigować oraz znajdować treści. Ponadto, każdy odwiedzający stronę znajdzie tu kompletną listę zastosowanych na terenie festiwalu udogodnień dla osób z niepełnosprawnościami, a także dokładne wskazówki dojazdu na Stadion Narodowy – zarówno komunikacją miejską, jak i własnymi środkami transportu.

Z troski o środowisko naturalne wynika kolejna eko-aktywność Orange polegająca na skupie używanych telefonów komórkowych. Każdy wyrzucony na śmietnik telefon stanowi zagrożenie dla środowiska, a przecież może być powtórnie wykorzystany lub przekazany do przetworzenia. Dlatego zapraszamy gości festiwalowej Strefy Orange do wsparcia naszych proekologicznych działań. W namiocie Orange Recykling będzie można pozbyć się starych, niepotrzebnych już telefonów komórkowych zyskując pieniądze, gwarantowane rabaty na zakup akcesoriów oraz szansę na wygranie nowego smartfona. Pieniądze ze sprzedaży telefonu będzie można zatrzymać dla siebie lub przekazać na cele charytatywne. Można również przekazać stary telefon do bezpłatnej, bezpiecznej dla środowiska utylizacji. Akcja trwa nie tylko podczas Orange Warsaw Festival, ale przez cały rok za pośrednictwem strony www.orangerecykling.pl.
Osoba kontaktowa: Wojciech Jabczyński, Rzecznik Orange Polska
tel.:    22 527 19 39
e-mail:   wojciech.jabczynski@orange.com

Udostępnij: Orange Warsaw Festival 2014 bez barier

Dodano do koszyka.

zamknij
informacje o cookies - Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z orange.pl bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza,
że pliki cookies będą zamieszczane w Twoim urządzeniu. dowiedz się więcej