Pamiętacie film „Absolwent” z 1967 r. ? Pan McGuire, w jednej ze scen, radzi młodemu Benjaminowi, aby swoją karierę związał z tworzywami sztucznymi.

Jeżeli więc tworzywa sztuczne były obiecującym obszarem pracy w 1967 roku, jaką karierę powinni wybierać młodzi ludzie z generacji Y (Ci urodzeni po 1980 r.) ? Żyjemy teraz w najbardziej ekscytującym czasie dla twórców nowych technologii. Zastanawiam się jakie są możliwości na kolejne 50 lat ?
Ostatnio czytałam o smartfonach w soczewkach. Podobno pewnego dnia będzie można surfować po Internecie i komunikować się z przyjaciółmi przy pomocy elektronicznych soczewek . Firmy takie jak Innovega mocno pracują nad stworzeniem urządzenia komunikacyjnego, które możnaby nosić bezpośrednio w oku!
Kolejny punkt na mojej liście to „Internet Rzeczy”, o którym wspominała już Joanna Bieniek na blogu. W przyszłości, chipy i czujniki podłączone do chmury znajdować będą się w codziennych urządzeniach, a urządzenia te będą ze sobą połączone, tworząc „Internet Rzeczy”. Nie będzie to tylko telewizja, tablet i telefon. Podłączony będzie także twój termostat, samochód, lodówka, rozrusznik serca czy pluszowy miś 🙂
A tak na najbliższą przyszłość to chciałabym smartfona, który będzie także moim komputerem. Projekt Ubuntu Edge jest prawdopodobnie dotychczas najlepszym przykładem tej koncepcji telefonów, które można używać jako komputer.
Zachęcam Was do lektury artykułu , który zainspirował mnie do tego wpisu. Dokładnie 50 lat temu, Isaac Asimov i i Arthur C. Clarke – autorzy dzieł fantastycznonaukowych, wyobrazili sobie jak będzie wyglądała przyszłość w 2014 r. Co ciekawe – niezwykle trafnie ją przewidzieli. Może i komuś z Was się uda ? 🙂 Jestem ciekawa Waszych pomysłów na technologie przyszłości 😉
Próbowaliście wyobrazić sobie jak będzie wyglądała przyszłość za 50 lat ? Co znalazłoby się na Waszej liście? Zapraszam Was do zabawy :-). Najciekawsze 4 komentarze nagrodzę orendżowymi notatnikami.

Udanego weekendu 🙂
Notatniki będę rozdawać w środę 15.01.2014