Oferta

Galaxy Watch LTE eSIM zamiast smartfona? | SZYBKI TEST

13 maja 2019

Galaxy Watch LTE eSIM zamiast smartfona? | SZYBKI TEST

Co jakiś czas testuję dla was sprzęty z naszej oferty, które nie są smartfonami. Dzisiaj przyszła pora na test smartwatcha marki Samsung, czyli Galaxy Watch LTE eSIM.

Co potrafi to urządzenie? W zasadzie to samo, co smartfon: dzwonić i odbierać połączenia i SMSy, odczytywać powiadomienia z mediów społecznościowych, łączyć się z siecią, korzystać z aplikacji, czy odtwarzać muzykę ze smartfona. Dzięki możliwości aktywacji karty eSIM, zegarek może nawet zastąpić nam telefon.

Jeśli nadal macie wątpliwości, czy to dobre rozwiązanie (mnie zniechęcała wizja mówienia do zegarka w miejscu publicznym :-)), to powinny przekonać Was bezprzewodowe słuchawki Galaxy Buds, które można sparować ze smartwatchem. Dzięki wbudowanemu mikrofonowi, możecie korzystać z nich nie tylko do słuchania muzyki, ale także do rozmawiania.

Czy warto zamienić smartfon na smartwatch i słuchawki?  Ja sprawdziłam i znam już odpowiedź. Jestem ciekawa Waszego zdania.

Galaxy Watch LTE eSIM dostaniecie w sklepie orange. Przy zakupie bez abonamentu, kupicie go w 20 ratach za 80 zł/mc. W nowym Planie  Mobilnym 55 zapłacicie za niego 56 zł/mc i 299 zł na start. Sprawdźcie w sklepie orange: Galaxy Watch LTE eSIM.

Do zestawu polecam świetne, bezprzewodowe słuchawki Galaxy Buds, które testowałam razem ze smartwatchem. W nowych planach mobilnych możecie mieć je już za 1 zł, w zestawie z Samsungiem Galaxy A20e. Sprawdźcie: Galaxy Buds za 1 zł w prezencie

Do pełni szczęścia aktywujcie jeszcze eSIM – od dzisiaj jest dostępny także dla klientów z sektora małych i średnich firm. Więcej na ten temat przeczytacie we wpisie Piotrka na blogu: eSIM na smartwatche (i nie tylko) dla klientów biznesowych. A jeśli macie pytania o eSIM, to tutaj znajdziecie najczęściej pojawiającej się pytania i odpowiedzi: Q&A.

Udostępnij: Galaxy Watch LTE eSIM zamiast smartfona? | SZYBKI TEST

Urządzenia

eSIM na smartwatche (i nie tylko) dla klientów biznesowych

13 maja 2019

eSIM na smartwatche (i nie tylko) dla klientów biznesowych

Udostępniliśmy „Ekstra kartę eSIM” dla klientów z sektora małych i średnich firm – wszystkich tych klientów biznesowych, którzy mogą korzystać z Mój Orange. To kolejny etap udostępniania tego przełomowego w gruncie rzeczy rozwiązania kolejnym grupom klientów. Zaczęliśmy na początku marca od klientów indywidualnych, potem byli Ci, którzy mają Orange Love, teraz czas właśnie na małe i średnie firmy. Wszystko przebiega więc stopniowo, jak to bywa z przełomowymi rozwiązaniami. Na księżyc też nie polecieliśmy za jednym zamachem. Powiecie, że to niszowa usługa i żaden przełom. Pogadamy za kilka lat, gdy eSIM zmieni cały rynek usług komórkowych, wraz z przyległościami.

Dzięki możliwości wgrania ekstra karty eSIM do zegarka możecie korzystać z niego prawie jak ze smartfona – wykonywać połączenia, odbierać SMS czy maile. Możecie robić to na jachcie, biegając w górach, czy na kajakach – wszędzie tam, gdzie smartfona nie zabierzecie, bo nie jest to wygodne.

Obecnie możecie odpalić usługę na dwóch zegarkach z logo nadgryzionego jabłka oraz jednym urządzeniu Samsung. Dzięki tej samej usłudze – „Ekstra karta eSIM” możecie współdzielić także ten sam numer na dwóch smartfonach obsługujących tę technologię. Przydatne, jeżeli chcecie mieć dwa telefony dostępne pod tym samym numerem.

Koszt „Ekstra karty eSIM” dla klientów biznesowych nie różni się niczym od usługi dla klientów indywidualnych. Tak samo wygląda także proces aktywacji. Więc jeżeli macie pytania zajrzyjcie do naszego Q&A o Ekstra karcie eSIM, które już od jakiegoś czasu wisi na blogu.

Udostępnij: eSIM na smartwatche (i nie tylko) dla klientów biznesowych

Oferta

9 najczęściej zadawanych pytań o eSIM na smartwache i nie tylko, a także dobre zmiany w ekstra karta eSIM

12 kwietnia 2019

9 najczęściej zadawanych pytań o eSIM na smartwache i nie tylko, a także dobre zmiany w ekstra karta eSIM

Jak już pewnie wiecie dzisiaj liczba smartwatchy, które wspierają eSIM w Orange „nieco” się powiększyła. A że u innych operatorów jeszcze eSIM nie ma w ogóle… to na razie smartwatche z eSIM możecie mieć tylko u nas. Miało być jednak o zmianach, więc do nich przejdę. Pierwsza jest taka, że uruchomiliśmy usługę „Ekstra karta eSIM”, dzięki której możecie korzystać z tego samego numeru na telefonie i zegarku, teraz także dla klientów Orange Love. Sam zaliczam się do tej grupy, więc też się cieszę.

Druga zmiana, to wydłużenie do 6 miesięcy promocji „Mój pierwszy eSIM”, co oznacza że za aktywację pierwszej Ekstra karty eSIM na zegarku i możliwość korzystania z niej przez pierwsze 6 miesięcy nie zapłacicie ani złotówki. Potem za korzystanie z „Ekstra karty eSIM zapłacicie” 9 zł miesięcznie.

A teraz czas na Q&A.

1. Czy jeżeli mam w telefonie eSIM/zwykły SIM to nadal mogę mieć eSIM na zegarku?

Pytania pada w dwóch wersjach, ale odpowiedź w obu przypadkach jest taka sama – możesz. Nie ma znaczenia, czy korzystasz już teraz z eSIM, czy zwykłej karty SIM – jeżeli spełniasz warunki dotyczące oferty z której korzystasz, będziesz mógł dokupić do niej usługę „Ekstra karta eSIM” i wgrać tę kartę np.: na swój smartwatch.

2. Czy muszę brać dodatkową umowę, by korzystać z eSIM na smartwatchu.

Nie,  nie musisz. Aktywujesz usługę „Ekstra karta eSIM” w aplikacji Watch na iPhone, w trakcie której będziesz mógł/mogła wgrać eSIM na swój zegarek. Podczas aktywacji usługi będziesz musiał/a użyć loginu i hasła do konta Mój Orange.

3. Dlaczego muszę zapłacić dodatkowe 9 złotych za korzystanie z karty eSIM na zegarku?

Przy swojej pierwszej Ekstra karcie eSIM zapłacisz po raz pierwszy dopiero po pół roku. Nie płacisz za kartę eSIM jako taką, tylko za usługę dodatkowej karty z tym samym numerem – czyli za możliwość dzwonienia, wysyłania wiadomości i transmisji danych na kolejnym, dodatkowym urządzeniu, z tym samym numerem telefonu i tą samą ofertą i umową, niezależnie od tego, gdzie znajduje się główne urządzenie i czy jest włączone. Teraz możesz korzystać z dwóch niezależnych urządzeń, na przykład smartfona i smartwatcha. Oba działają przecież w pełni niezależnie i nie musisz mieć przy sobie obu, by z nich korzystać.

4. Czy mogę korzystać z mojego zegarka w roamingu?

Niestety nie – zegarki, które dzisiaj wprowadziliśmy do naszej oferty, obsługujące eSIM, nie obsługują roamingu. W ramach całej usługi roaming nie działa. Co więcej, jeżeli Ekstra karta eSIM zaczęła wspierać roaming to zegarki, które dzisiaj wprowadziliśmy nie będą tej funkcji obsługiwały.

5. Czy mogę wysyłać SMS z Ekstra karty eSIM?

Zegarki z logo nadgryzionego jabłka wspierają wysyłanie i odbieranie wiadomości wyłącznie przed usługę producenta. To oznacza, że zawsze będziesz mógł wysłać wiadomość z zegarka, oraz otrzymywać wiadomości gdy Twój smartfon z logo nadgryzionego jabłka jest włączony. Będzie tak nawet, jeżeli oba urządzenia są od siebie znacznie oddalone – wtedy SMS i MMS nadal będą przychodzić.  Jeżeli jednak wyłączysz Twój smartfon, nie będziesz otrzymywać wiadomości przychodzących na Twój numer, natomiast nadal normalnie będą do Ciebie przychodzić wiadomości poprzez iMessage.

Ważna sprawa – ponieważ smartwatche z logo nadgryzionego jabłka nie wspierają SMS i MMS przy aktywacji „Ekstra karta eSIM” domyślnie włączona jest blokada SMS i MMS przychodzących i nie należy jej wyłączać. Wierzcie mi na słowo.

Smartwatche innych producentów wspierają SMS i MMS, niezależnie od tego, czy smartfon jest włączony, czy też nie.

6. Kiedy będę mógł korzystać z eSIM na smartwatchach, jeżeli mam ofertę firmową?

Jak już Wojtek wielokrotnie odpisywał na swoim Twitterze – intensywnie pracujemy by nastąpiło to możliwie szybko. To praca na tzw. ASAP, lub „im szybciej tym lepiej”.

7. Jak będą rozliczane rozmowy, SMS i transfer danych wykonywany przez zegarek?

SMS, minuty i paczki danych schodzą z tej samej puli co dla karty głównej z Twoim numerem – tej, którą macie w telefonie.

8. Czy zegarek, którego nie kupiłem u Was będzie działać w Orange?

Jeżeli kupiłeś/kupiłaś urządzenie stworzone na rynek Amerykański, będziesz miał problem – LTE działa tam na innych częstotliwościach. Jeżeli w Europie – problemów być nie powinno.

9. Dlaczego nie ma jeszcze usługi w nju/prepaid/ofercie B2B, czy jesteśmy gorszymi klientami?

Nie, nie jesteście, ale od czegoś trzeba zacząć. Jesteśmy pionierami eSIM w Polsce. I to jak z lotami kosmicznymi – zanim człowiek poleciał na Księżyc musiał najpierw wysłać rakietę na orbitę ziemi. Planujemy kolejne wdrożenia, które pozwolą aktywować usługę kolejnym grupom klientów. Niektóre mamy dopiero w planach, niektóre się już toczą, inne jak w przypadku usług małych i średnich firm są na ukończeniu.

10. Jak zainstalować usługę?

o tak:

Jeżeli macie więcej pytań lub nie znaleźliście tutaj odpowiedzi, to zajrzyjcie na strony www.orange.pl/applewatch oraz www.orange.pl/view/esim.

Jeżeli temat nadal Was interesuje przeczytajcie te teksty

O ile pod komunikatami prasowymi komentować nie można, to tutaj droga wolna. Jeżeli macie pytania, wnioski i „uwagi” zapraszam.

Udostępnij: 9 najczęściej zadawanych pytań o eSIM na smartwache i nie tylko, a także dobre zmiany w ekstra karta eSIM

Informacje prasowe

Apple Watch Series 4 z wbudowaną łącznością mobilną dostępny w Orange Polska

12 kwietnia 2019

Apple Watch Series 4 z wbudowaną łącznością mobilną dostępny w Orange Polska

Do oferty Orange Polska wszedł Apple Watch Series 4. Urządzenie zostało przeprojektowane i udoskonalone, by wyglądać jeszcze lepiej, zapewniać przełomowe rozwiązania komunikacji dzięki wbudowanej łączności mobilnej (eSIM), a także radzić sobie z funkcjami fitness. Żeby zachęcić klientów do przetestowania urządzenia, Orange Polska zaproponował specjalny pakiet startowy. Apple Watch Series 4 dostępny jest w salonach i stronie internetowej.

Apple Watch Series 4 ma wyświetlacz większy o ponad 30% ze smuklejszą i mniejszą kopertą oraz nowy interfejs z większą ilością informacji i szczegółów. Niezależnie od tego, czy właściciel biega, pływa czy spędza aktywnie czas w inny sposób urządzenie, dzięki wbudowanej łączności mobilnej umożliwia mu m.in. rozmowy telefoniczne nawet jeżeli jego iPhone nie ma w pobliżu. Najnowszy Apple Watch wraz z watchOS 5 posiadają szereg zaawansowanych rozwiązań związanych z łącznością a także rewolucyjne rozwiązania dla dbających o zdrowie, w tym nowy akcelerometr i żyroskop, które potrafią wykryć upadek użytkownika.

Wraz z polską premierą Apple Watch Series 4, Orange Polska oferuje wsparcie przy pomocy technologii eSIM. Dzięki Apple Watch użytkownicy mogą pozostawać w kontakcie, nawet jeśli nie są  połączeni Bluetoothem z ich iPhone lub nie mają dostępu do Wi-Fi. Apple Watch to atrakcyjna propozycja np. dla osób, które chciałyby uprawiać sport lub jogging jedynie z zegarkiem. Ponadto jeśli użytkownik zapomni zabrać iPhona z domu lub z pracy lub jeśli wyładuje mu się bateria, ma nadal kontakt z rodziną i przyjaciółmi.

Po pierwszej aktywacji, karta „Ekstra karta eSIM” jest bezpłatna przez okres 6 miesięcy w ramach promocji „Mój pierwszy eSIM”, a po tym okresie jej koszt wynosi 9 zł miesięcznie. Aktywacja każdej kolejnej karty „Ekstra karta eSIM” to koszt 5 zł, a opłata miesięczna w wysokości 9 zł obowiązuje od pierwszego miesiąca. Klienci indywidualni z abonamentem komórkowym mogą aktywować kartę „Ekstra karta eSIM” bezpośrednio z aplikacji „Watch” na ich iPhonie.

Więcej szczegółów dotyczących cen i usług znajduje się na stronie www.orange.pl/applewatch.

Więcej szczegółów dotyczących iPhone znajdą Państwo na stronie www.apple.com.

Zainteresował Cie wpis? Jeśli chcesz otrzymywać informacje prasowe, zostaw nam swój adres e-mail
Napisz do Nas
Udostępnij: Apple Watch Series 4 z wbudowaną łącznością mobilną dostępny w Orange Polska

Urządzenia

Jak to działa – eSIM na zegarkach? [konkurs]

4 marca 2019

Jak to działa – eSIM na zegarkach? [konkurs]

Pod koniec ubiegłego roku eSIM ruszył w naszej sieci. Na początku tylko w wersji „samodzielnej”, głownie na potrzeby smartfonów, choć niektórzy z powodzeniem próbowali go instalować też na zegarkach, choć na własną odpowiedzialność. Dzisiaj ruszyliśmy z także z wersją eSIM przygotowaną specjalnie na smartwatche, na początku te od Samsung.

Czym się różnią? Czy czeka nas rewolucja?

eSIM eSIMowi nie równy

„Wersje” są dwie – pierwsza to „wirtualny” SIM znajdujący się w smartfonie, laptopie czy tablecie (do transferu danych). Działa on tak samo dotychczas stosowane karty SIM, lecz nie trzeba go wkładać do urządzenia, a jedynie zainstalować, a co więcej – można nimi żonglować, szybko zmieniając numery.

Druga, którą dzisiaj udostępniliśmy, to karta eSIM, która współdzieli numer z inną kartą – innym eSIM lub tradycyjną. Nazywamy to „Ekstra kartą eSIM”, a sprawa z nią jest dużo ciekawsza. Jest ona „przypisana” do karty „głównej”, którą otrzymaliście decydując się na jeden z kilku planów komórkowych w naszej ofercie lub jeden z dwóch planów internetu mobilnego – Podstawowy lub Optymalny.

Oba urządzenia – to z kartą „główną” i „ekstra kartą eSIM” działają jednak całkowicie niezależnie, choć mają wspólny numer, ofertę i pakiety danych. Telefon z kartą główną może nie mieć zasięgu, być setki kilometrów dalej, możecie nawet wysłać go na Marsa w schowku na rękawiczki elektrycznego samochodu znanej marki. Mimo to, jeżeli ktoś zadzwoni do Was na Wasz numer, będziecie mogli odebrać rozmowę choćby na smartwatchu. Wystarczy mieć słuchawki bezprzewodowe działające po „Sinozębnym” (ang. Bluetooth), a może się okazać, że do wielu czynności smartfona już nie będziemy potrzebować.

Co bardzo ważne – Ekstra karta eSIM nie jest ograniczona wyłącznie do zegarków. Można ją zainstalować także na przykład na smartfonie, który obsługuje eSIM. Dzięki temu mamy drugi telefon z tym samym numerem, i to bez przekładania karty. Jest to rozwiązanie przydatne dla tych, których praca lub hobby narażają drogi smartfon na uszkodzenie lub utratę – w takich sytuacjach mogą używać „gorszy” telefon ze zwykłą kartą SIM (główną), a w pozostałych mogą bezpiecznie używać smartfona z Ekstra kartą eSIM.

Wystawienie (choć to nie najlepsze słowo) pierwszej karty eSIM w ramach usługi „Ekstra karta eSIM” jest darmowe. Nie trzeba też płacić dodatkowo złotówki za jej wykorzystanie przez pierwsze 3 miesiące. Aktywacja każdej kolejnej Ekstra karty eSIM w ramach usługi kosztuje 5 zł, a później 9 zł miesięcznie.

Ekstra karta eSIM – ciekawostki

W sytuacji gdy ktoś zadzwoni na Wasz numer, oba urządzenia – zarówno to z kartą główną jak i Ekstra kartą eSIM – zadzwonią jednocześnie. Rozmowę będziecie mogli odebrać na jednym z nich, a pozostałe przestaną dzwonić. Co jeszcze ciekawsze, gdy ktoś zadzwoni pod ten sam numer w tym samym czasie, drugą rozmowę będziecie mogli odebrać na drugim urządzeniu i prowadzić obie jednocześnie. Dużo większą uwagę należy jednak zwrócić na SMS – gdy będziecie aktywować usługę „Ekstra kart eSIM – rozmowy, SMSy, internet”, będziecie decydować, czy na kartę eSIM też powinny przychodzić SMS czy możliwość ta powinna być zablokowana. Wysłać SMS zawsze będziecie mogli z obu urządzeń, lecz co do zasady wysyłane wiadomości nie pojawią się na drugim urządzeniu (no chyba, że zadziała synchronizacja). A i jeszcze jedno – w przypadku pakietów danych na numerze – schodzą one oczywiście z obu kart.

Nie od razu eSIM zbudowano

eSIM to efekt długiej i wytężonej pracy. Podobnie jak w przypadku VoLTE nie można było tutaj wcisnąć „magicznego przycisku”, by  odpalić funkcję na wszystkich urządzeniach, które go „obsługują”. Każdy z producentów ma własne rozwiązanie, a czasem nawet własny pomysł na instalacje takiego eSIM. My musimy to wszystko spiąć w jeden, sprawnie działający system.

Nie obyło się zatem bez kompromisów. Z „Ekstra karty eSIM” mogą skorzystać na razie tylko klienci indywidualni korzystający z abonamentu. W przyszłości planujemy także uruchomić ją dla klientów biznesowych. Z funkcji tej nie można także korzystać jeszcze w roamingu – tu nadal będzie potrzebne sparowanie zegarka i smartfonu przy pomocy Bluetooth.  To ograniczenie to jednak nasza wredna kalkulacja, jak niektórzy mogliby pomyśleć, lecz wynik ograniczeń czasu i środków. Nie spoczniemy jednak na laurach!

Planujemy rozszerzać listę urządzeń na kolejne smartwatche oraz smartfony, czy tablety choć tutaj nie mamy zbyt wielkiego wyboru… jeszcze 😉

eSIM – mały,  a zmienia dużo

Dla producentów telefonów eSIM to duża  zmiana. Karta SIM, nawet najmniejsza zajmuje w telefonie sporo miejsca, szczególnie jeżeli dodacie do tego obsługujące ją podzespoły. Jej położenie jest także ściśle określone i wymusza budowę telefonu. Teraz będzie można ten dość duży element przenieść i zmniejszyć. Są także urządzenia, w których w ogóle tradycyjny SIM się nie zmieści – małe czujniki, czytniki, systemy monitorujące czy właśnie smartwatche.

To także zmiana dla Was – znam ludzi którzy mówią: „nie potrzebny mi smartfon”. Do czytania SMS, rozmów, słuchania muzyki czy podcastów wystarczy zegarek i słuchawki z Bluetooth. Cały zestaw zajmuje mniej miejsca, trudniej go zgubić, można zabrać na siłownię, żaglówkę, czy rower. A jeżeli będziemy potrzebować większego ekranu, by przeczytać gazetę czy obsłużyć skrzynkę mailową, możemy zawsze wyciągnąć tablet z plecaka. Na razie trudne do wyobrażenia, bo przecież wszyscy producenci stawiają na duże ekrany, ale za jakiś czas.

Konkurs – Samsung Galaxy Watch LTE do wygrania

Sasmung Galaxy Watch 46 mm LTE

Smartwatch od Samsunga już w naszej ofercie jest, jednak od dzisiaj możecie korzystać na nim z eSIM, a co za tym idzie zupełnie nowych możliwości. Z tej okazji mamy dla Was konkurs, w którym do wygrania jest właśnie ten zegarek – Samsung Galaxy Watch LTE eSIM.

Pytanie jest bądź co bądź związane z okazją – Co możecie zrobić z eSIM, czego nie zrobicie ze zwykłym SIM?  

Na odpowiedź macie czas do 13 marca, odpowiadacie tradycyjnie w formularzu poniżej. Zgodnie z regulaminem odpowiedzi mogą mieć maksymalnie 350 znaków (ze spacjami). Każde z Was może udzielić tylko jednej odpowiedzi.

Wyniki podamy pod tym wpisem. Bawcie się dobrze i czas na kombinowanie 😉

Aktualizacja 20.03.2019 godzina 17:25

Jury po raz kolejny nie miało łatwego zadania. Było wiele świetnych odpowiedzi jednak chcieliśmy także wyróżnić nie tylko kreatywność i pomysł, lecz także możliwie dokładną odpowiedź na zadanie konkursowe –  „Co możecie zrobić z eSIM, czego nie zrobicie ze zwykłym SIM?” Ostatecznie jury uznało, że najlepszą pracą, była praca  Justyny opublikowana 6 marca. Gratulacje, a ze zwyciężczynią będziemy się kontaktować mailowo.

Zbieranie zgłoszeń konkursowych już się zakończyło.

Zgłoszenia

komentarz
Andrzej 2019-03-13 23:57:46
eSIM jest czymś magicznym. Niby jest, ale jednocześnie go nie ma-jak kot Schrödingera. Z eSIMem moje wcześniejsze życie wyglądałoby zupełnie inaczej. Nie byłoby problemów ze zgubionym telefonem/numerem gdzieś w przestrzeniach Warszawy. eSIM to recepta na wirtualne problemy w realnym świecie dla ciekawych życia. To chyba niezła oferta dla młodych...
komentarz
Jacek 2019-03-13 23:38:00
Posiadając eSIM byłbym jak agent 007, dlaczego? Mógłbym wykonywać misje w najtrudniejszych warunkach (telefon odporny na wstrząsy, wilgoć, a bateria pojemniejsza), gadżet w postaci smartwatcha dałby mi przewagę kiedy wróg przejąłby telefon, zresztą dzięki eSIM nie wykradłby moich danych, a za granicą? łączyłbym się z operatorem tuż po wylądowaniu
komentarz
Mateusz 2019-03-13 22:55:29
I choć łączy nas wspólny rodowód, poczciwa babuleńka SIM wraz ze swą sędziwą córką Micro i ukochaną wnusią Nano wciąż obawiają się rys, zadrapań, wody, złamań, porwania, a co najgorsze, wymiany na mniejszą i zgrabniejszą, zaś niewidzialna ja nie boję się niczego i pasuję do każdego smartwnętrza – rzekła eSIM wprost ze swej pomarańczowej rezydencji.
komentarz
Wiesław 2019-03-13 09:55:27
Budzę się rano. Imieniny żony. KATASTROFA - zapomniałem o prezencie. Hmm. Wychodzi do łazienki. Mam kilka minut: dzwonię do Orange, biorę telefon żony, instaluję e-Simkę. Uff, zdążyłem. Zafundowałem też rozmowy na najbliższe 2 lata. Ucieszyła się z nowego prezentu i z tego, że pamiętałem... 😉 . Tak, tego ranka tylko e-simka mogła mnie uratować..
komentarz
Artur 2019-03-12 22:59:22
Biegać, zjeżdżać, chodzić, pływać, Brać telefon by trenować? Bądź aktywny i bądź trendy eSIM zasięg Ci zapewni! Czy to w pracy, Czy na wczasach, Gdy smartwatcha masz na ręku Z kartą eSIM bądź w zasięgu! Na rowerze, czy na desce Mały zegar na Twej dłoni Czas treningu zmierzy jeszcze, I do znajomych też zadzwoni!
komentarz
Rafał 2019-03-12 21:23:32
Na dzień dzisiejszy możemy zainstalować w smartwachu a w przyszłości zastosowanie jest nieograniczone.
komentarz
Marian 2019-03-12 14:27:40
Co mogę zrobić z eSIM? TO PROSTE. Wreszcie koniec bólu pleców od noszenia ciężkiej dużej karty SIM. Do tego mogę używać mojej karty w wielu urządzaniach naraz. Telefon na brzegu basenu w Zakopanem, a ja czytam SMSa na smartwatchu pływając w Bałtyku 🙂 Życie jest piękne.
komentarz
Mikołaj 2019-03-12 14:12:58
Z eSIM mógłbym zapomnieć o wiecznych problemach z kartami SIM. Wystarczy tutaj podać przykład domowego systemu alarmowego i innych urządzeń łączących się z siecią telekomunikacyjną. Horrendalna ilość kart, każda z innym numerem, każdą trzeba zasilić. eSIM pozwoli na zarządzanie urządzeniami z poziomu jednej karty, a nie ich mnóstwa.
komentarz
Łukasz 2019-03-09 19:37:19
Zalety E-SIM :Mniejszy od tradycyjnych SIM rozmiar modułu,co oznacza dodatkową przestrzeń możliwą do zagospodarowania.Wygoda przy zmianie operatora brak konieczności wymiany karty w urządzeniu.Zwiększony poziom bezpieczeństwa e-SIM przypisany będzie do konkretnego sprzętu.Ściślejsze powiązanie urządzenia z konkretnym użytkownikiem.Osobiście uważam nowe rozwiązanie za genialne w swojej prostocie.
komentarz
Michał 2019-03-08 13:35:50
Pomimo wielu prób nie udało się jeszcze nikomu zgubić e-SIMa z jesteś bezpieczny , po udanej imprezie - ona zawsze "jest" przy Tobie. e-SIMem otwieramy oczy niedowiarkom i to nie jest nasze ostatnie słowo, bo SIMa ma każdy.
komentarz
Dominika 2019-03-08 12:27:54
eSim może zidentyfikować Orange Polska komórkowego abonenta czego mając zwykły Sim w swoim telefonie komórkowym zrobić się nie da!!!
komentarz
Łukasz 2019-03-08 09:29:11
Zainstalować w smartwachu i bez obaw będę mógł pójść na rower bez mojego Iphone i wreszcie nie będę się bał zjechać z każdej góry bo telefon za 5tys się rozbije jak wypadnie z kieszeni. Po prostu ulga.
komentarz
Łukasz 2019-03-08 09:29:09
Zainstalować w smartwachu i bez obaw będę mógł pójść na rower bez mojego Iphone i wreszcie nie będę się bał zjechać z każdej góry bo telefon za 5tys się rozbije jak wypadnie z kieszeni. Po prostu ulga.
komentarz
Marcin 2019-03-08 09:22:50
Kartę eSIM możemy PSTRYK ... zniknąć 🙂
komentarz
Grzegorz 2019-03-08 08:56:33
W końcu nie będzie trzeba zabierać telefonu na trening, wystarczy sam Smart Watch i żadnego dodatkowego obciążenia. Dodatkowo podczas wyjazdu za granicę nie ma konieczności szukać kiosków z kartami prepaid, wystarczyć będzie zmiana taryfy bezpośrednio z poziomu e-SIM. O nowych możliwościach w budowie telefonów nie wspominam, bo braknie miejsca 🙂
komentarz
Jarek 2019-03-08 07:59:51
To idealne rozwiązanie dla schorowanych, starszych osób z chorobą Alzheimera. Mały rozmiar idealnie pasuję do zegarka/opaski, którą łatwiej założyć osobie chorej. Odpada problem zapomnienia czy zgubienia jak w przypadku telefonu. Dodatkowo funkcje powrotu do domu, SOS do najbliższego, monitoring funkcji życiowych czy przypomnienie o wzięciu leków.
komentarz
Justyna 2019-03-06 19:18:39
eSIM da mi ten sam numer, ten sam pakiet internetowy i ten sam rachunek w smartfonie, tablecie i zegarku. Plus nie mogę go zgubić, a jak zgubię to mam jeszcze inne urządzenia. 🙂 Smartfon to daily-driver, tablet gdy chcę komfortu w internecie i oglądając wideo, a zegarek ze słuchawkami BT zabiorę na siłownię i rower. Pobij to SIM. 😉
komentarz
Jarosław 2019-03-06 18:54:06
Z esim mógłbym wyjechać na Syberię i budować iglo, a w tym czasie zwykły sim leżałby bezpieczny w domu przy kominku gdzie moja lepsza połowa zarządzała by inteligentnym domem.
komentarz
Marek 2019-03-06 10:42:40
Na esim nie wyskrobię serduszka mojej ukochanej Kobiety i nie napiszę BWM ❤️
komentarz
Adam 2019-03-05 23:25:31
Z kartą eSIM można zrobić niemalże wszystko, zabrać na wakacje, do pracy lub czas wolny od pracy, jest lepszym rozwiązaniem od standardowej karty SIM która jest tylko jedna a eSIM możemy mieć w dwóch urządzaniach jednocześnie które daję niesamowite możliwości rozrywki jak i organizacji w pracy.
komentarz
Krystian 2019-03-05 21:42:46
E-Sim mogę wyrobić sobie bez wychodzenia z domu. Przydatne to jest jak na przykład zgubię kartę sim za granicą lub ktoś ukradnie mi smartphone. Wystarczy mi dostęp do internetu , urządzenie obłsugujące e-sim i e-sim zrobiona. I kontakt z rodziną zapewniony!
komentarz
Daniel 2019-03-05 19:30:19
Mogę korzystać z tego samego numeru na paru urządzeniach jednocześnie. Ze zwykłą kartą sim tak się nie da, ponieważ może być aktywna tylko jedna taka karta jednocześnie.
komentarz
Bogumiła 2019-03-05 19:05:29
Prosta odpowiedź zawsze najlepsza. Mając eSIM mogę zawsze pobrać plan danej sieci komórkowej. Nie to co w starym typie, najpierw salon, aktywacja itd. itp.
komentarz
Adam 2019-03-05 19:00:17
Po prostu mając eSIM można być bardziej technologicznym i przyszłościowym, a tego akurat stare SIM nie daje 🙂
komentarz
Adam 2019-03-05 19:00:14
Po prostu mając eSIM można być bardziej technologicznym i przyszłościowym, a tego akurat stare SIM nie daje 🙂
komentarz
Marcin 2019-03-05 18:40:51
Delegacja, spotkanie integracyjne. Jesteś pod kontrolą „kochanej” małżonki, narzeczonej, dziewczyny. Mężczyzna na wyjeździe wyposażony w telefon z eSIM. „Opiekuńcza” partnerka w domu z drugim telefonem. Nie ma kłótni z kim rozmawiałeś, niczego nie ukryjesz przed drugą połówką. Ona w spokoju sprawdzi twoje połączenia przychodzące. Orwell w spódnicy.
komentarz
Jarosław 2019-03-05 18:36:24
Super sprawa biorę cztery. Jedna w smartfonie, do korzystania na codzień, druga do pancernego telefonu do pracy, trzecia do dumbfona z super baterią na wszelki wypadek, czwarta do zegarka na rower, basen i w góry. Tego wszystkiego nie da mi zwykły SIM.
komentarz
Marek 2019-03-05 14:45:21
No to sprawa oczywista,że z eSIM nie będę musiał mieć w zegarku,żeby zadzwonić odrębnej karty SIM a wystarczy eSIM i ten sam numer a sam smartfon będzie spokojnie leżał bezpiecznie w domku, kiedy uprawiam sport czy pracuję w ogrodzie.
komentarz
Tomasz 2019-03-05 13:42:04
Zegarek z LTE eSIM to przede wszystkim wygoda i bezpieczeństwo. Wyobraźmy sobie wielbiciela widsurfingu. Pewnie mało który zabiera ze sobą telefon, bo pianka opina ciało, z pokrowcem na telefon na szyi niewygodnie. A przecież niespodziewany szkwał może wywrócić deskę, a dla zwłaszcza dla początkującego wiatr może odegnać od bezpiecznego brzegu. Taki zegarek jest szansą na ratunek. Podobnie może być w górach, na rowerze.
komentarz
Marta 2019-03-05 08:43:04
E-sim daje mi poczucie bezpieczeństwa. Kradzieże smartfonów cały czas się zdarzają, w pędzie życia można też gdzieś zwyczajnie go zgubić. Standardową sim-ke wystarczy wyrzucić, taką wbudowaną w urządzenie już nie. Więc z odblokowaniem telefonu będzie nie lada problem dla złodzieja/ewentualnie nieuczciwego znalazcy. E-sim jest super.
komentarz
Karol 2019-03-04 23:14:39
Możemy z jednego numeru korzystać na wielu urządzeniach posiadających esim.
komentarz
Kamil 2019-03-04 22:34:38
Dzięki karcie esim nie musimy się bawić w wyłamywanie odpowiedniej karty sim dopasowanej do telefonu (z czym często były problemy), tylko skanujemy kod
komentarz
Karol 2019-03-04 21:12:45
Przecież to lek na całe zło! Jestem na wakacjach i mam dwa telefony, bo bateria, bo na plaży zostawić nowy trochę szkoda no i stary ze skutera już raz spadł. Ale drugi telefon to drugi nuner co mnie strasznie ogranicza... Przelewy.. Whats up, telefony od rodziny... Wchodzę w esim!
komentarz
Tomasz 2019-03-04 19:12:46
Zapomnieć. Po prostu zapomnieć o adapterach, kieszonkach i innych gadżetach uprzykrzajacych życie
komentarz
Artur 2019-03-04 18:53:58
eSIM jest tak potrzebny jak tlen. Niewidoczny dla oczu, a jaki potrzebny. Dzięki eSIM mogę być wolny i swobodny. Z eSim mogę pływać i splywać z domu bez smartfona. Z eSim można zaoszczędzić bez duplikatu xD
komentarz
Paweł 2019-03-04 18:40:19
E-sim nigdy nie zgubimy, nie zniszczy się jak fizyczna sim, no i w zależności od telefonu nie musimy ich docinać albo wyłamywać do odpowiednich rozmiarów. 🤗
komentarz
Rafał 2019-03-04 17:17:20
Można zostawić telefon w domu z kartą SIM i wyjść pobiegać z zegarkiem Samsung Galaxy Watch LTE eSIM będąc cały czas w kontakcie ze znajomymi
komentarz
Marcin 2019-03-04 16:15:11
eSim moge wyrobić „od ręki” w każdym miejscu na świecie 🙂
komentarz
Wojciech 2019-03-04 16:12:58
Zapomnieć o telefonie...
komentarz
Mariusz 2019-03-04 16:06:45
Kartą E-sim możemy się nie martwić i o niej nie myśleć, bo nigdy jej nie zgubimy, w przeciwieństwie do zwykłej karty sim👍
komentarz
Kamil 2019-03-04 15:34:30
Jedną z najlepszych zalet kart eSim jest to, że nigdy ich nie zgubimy, w przeciwieństwie do zwykłych kart Sim 🙂
komentarz
Kamil 2019-03-04 14:41:40
Z takim zegarkiem mógłbym z czystym sumieniem pójść pobiegać nie zabierając z sobą telefonu, który najzwyczajniej w świecie jest duży i nie poręczny, zachowując w ten sposób możliwość kontaktu z rodziną, która co by nie było martwi się czy wrócę z wieczornego biegania po parku w całości 🙂
komentarz
Piotr 2019-03-04 14:38:15
Znając moje zdolności manualne esim nie wypadnie mi z ręki wyciągając ją z pudełka i nie wpadnie pod szafę jak ostatnio :/
komentarz
Paweł 2019-03-04 14:19:44
Mając e-sim mogę dobrać abonament z pozycji swojego telefonu i w przeciągu kilku minut cieszyć się usługami od Orange. Mając standardową sim muszę czekać na kuriera/ewentualnie iść do salonu.
komentarz
Kamil 2019-03-04 14:11:14
Odpowiedź jest bardzo prosta i banalna. Możemy nie zniszczyć tradycyjnej karty SIM, a przecież każdemu się to kiedyś zdarzyło choć raz. Ze względu na to jesteśmy cały czas w kontakcie z rodziną i znajomymi. Mamy też cały czas dostęp do świata na swoim nadgarstku.
komentarz
Wojciech 2019-03-04 14:04:41
Marzę o sytuacji, w której na rower zabiorę jedynie zegarek, który nie dość, że pokaże mi wszystko co powinienem wiedzieć o treningu, to jeszcze pozwoli mi na kontakt z bliskimi. Smartfony są bardzo użyteczne, ale zbyt często jesteśmy ich niewolnikami, inteligentny zegarek z kartą e-sim od orange jest obecnie jedynym rozwiązaniem dla wszystkich, którzy oprócz wolności jaką daje rower - otrzymają wolność jaką da pozostawienie telefonu w domu.
komentarz
Zygmunt 2019-03-04 13:52:53
zgubić
komentarz
Jarek 2019-03-04 13:52:18
Zainstalować na kilku urządzeniach (do 4 urządzeń). Np. Telefon, zegarek.
komentarz
Patryk 2019-03-04 13:51:47
Mogę swobodnie zmieniać karty sim(eSim) za pośrednictwem panelu Mój Orange bez wizyt w salonie. Nie ważne gdzie jesteś, czy w Warszawie, czy w vegas.
komentarz
Karol 2019-03-04 13:15:11
Koniec noszenia ze sobą igły do slotu na SIM. Zarządzać swoją kartą eSIM, i dowolnie konfigurować ją ze swoimi smart urządzeniami, bez konieczności odwiedzania salonu operatora - super. Fajnie, jakby każde urządzenie miało taką możliwość, np. odkurzam i w hałasie nie słyszę telefonu, więc odbieram przez odkurzacz - surrealistyczne ale realne 🙂
komentarz
Wojciech 2019-03-04 11:38:45
Z eSim mogę zostawić telefon w domu a do komunikacji ze światem mogę zabrać zegarek z funcką eSim 😉
komentarz
Krzysiek 2019-03-04 10:52:48
Można ukryć w plecaku dziecka, torbie żony, pantoflu męża i wykorzystać to do śledzenie (czyt. oficjalnie zachowanie bezpieczeństwa) danej osoby. Firma może ukryć esim w samochodzie służbowym tak aby pracownik lub mechanik nigdy nie mogli odnaleźć karty- śledzenie gps. W małych zabawkach tak aby dziecko samo mogło sparować zabawkę z smartfonem, a rodzic np. z oświetleniem. Dziecko bawi się zabawką, po jej odłożeniu 10 min, oświetlenie się wyłącza. Wówczas dziecko usypia. Wszelkiego rodzaju rowery i hulajnogi- małe wymiary sprawiają, ze zarówno klient jak i złodziej nie wiedzą gdzie mogą szukać karty. Możliwa lokalizacja przedmiotu. Oczywiście losowe wybieranie miejsca w danym przedmiocie gdzie jets montowana karta.

Udostępnij: Jak to działa – eSIM na zegarkach? [konkurs]

Dodano do koszyka.

zamknij
informacje o cookies - Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z orange.pl bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza,
że pliki cookies będą zamieszczane w Twoim urządzeniu. dowiedz się więcej