
Już 3 czerwca startuje Digital Youth Forum. To impreza z udziałem młodych – dla młodych. A więc będzie o internecie, zmianach klimatycznych i społecznym zaangażowaniu. Fundacja Orange jest partnerem wydarzenia. Transmisja będzie też w języku ukraińskim. Zapraszamy.
Jak co roku, zapraszam Was, Wasze dzieci, szkoły i nauczycieli Waszych dzieci na… Digital Youth Forum (DYF 2022). To wydarzenie poświęcone tematom, którymi żyje aktualnie młodzież i skoncentrowane na tym, żeby inspirować ją do korzystania z cyfrowych narzędzi z umiarem, bezpiecznie i w słusznych, społecznych celach. A wiemy, że młodzi ludzie mają masę takich pomysłów i śledzimy to od lat – m.in. na DYF właśnie.
Digital Youth Forum 2022
Impreza odbędzie się w piątek, 3 czerwca o 9.00, w formule hybrydowej. Przygotowana jest dla uczniów klas 7-8 szkół podstawowych i klas 1-3 szkół średnich. Ale myślę, że każdy z nas – szczególnie rodzice, nauczyciele – może się wiele ciekawych rzeczy dowiedzieć o tym, czym żyją dziś młodzi i jak można mądrze ich inspirować.
Kto będzie w tym roku?
- Kira Sukhoboichenko (czyt. Suhobojczenko), działaczka społeczna, założycielka Międzynarodowego Ruchu Latających Plecaczków, koordynatorka akcji “Nastolatki Nastolatkom”;
- Karolina Plewińska, autorka billboardów “Kochajcie mnie, mamo i tato”, książeczki “Niejadek” czy komiksu “Grubas”, które uczą zrozumienia wobec dzieci i młodzieży;
- Aleksandra Wrona i Jakub Śliż, ze Stowarzyszenia Pravda – w wystąpieniu: Jak odróżnić fake od newsa?
I wiele innych ciekawych osób – zobaczcie cały program tutaj.
Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę, a Fundacja Orange – po raz kolejny partnerem głównym. W 2021 roku DYF oglądało zdalnie ponad 14 000 uczniów.
Dołącz online
Udział jest oczywiście bezpłatny. Konferencja toczy się hybrydowo. Stacjonarnie będzie 360 osób – to klasy szkolne, które zapisały się do udziału. Ale możecie jeszcze rejestrować się na wydarzenie w formie online.
Transmisja wydarzenia będzie prowadzona na stronie https://digitalyouth.pl/ . Nauczyciel może uruchomić ją w szkole.
Program DYF, oprócz wystąpień, zakłada przerwy na krótkie dyskusje na forum klasy, udział w konkursach online (przy wykorzystaniu smartfonów) oraz odpoczynek i posiłek. Wszystkie uczestniczące szkoły otrzymają certyfikat udziału. W DYF 2022 wezmą udział również szkoły w Ukrainie.
DYF w języku ukraińskim – tak!
Z myślą o uczniach z Ukrainy DYF 2022 będzie tłumaczone na język ukraiński. Uczniowie ukraińscy w Polsce mają możliwość uruchomienia na telefonie wersji transmisji z symultanicznym tłumaczeniem. Dla uczniów niesłyszących lub niedosłyszących zostało przygotowane tłumaczenie na język migowy (PJM).
A skoro o młodzieży mowa, to od razu zapowiem, że za tydzień wracam do Was z mocnym, ale ważnym tematem dotyczącym kondycji psychicznej młodzieży. Stay tunned!