;

Odpowiedzialny biznes

Młodzi w cyfrowych czasach (1)

Tosia Bojanowska

26 maja 2022

Młodzi w cyfrowych czasach
1

Już 3 czerwca startuje Digital Youth Forum. To impreza z udziałem młodych – dla młodych. A więc będzie o internecie, zmianach klimatycznych i społecznym zaangażowaniu. Fundacja Orange jest partnerem wydarzenia. Transmisja będzie też w języku ukraińskim. Zapraszamy.

Jak co roku, zapraszam Was, Wasze dzieci, szkoły i nauczycieli Waszych dzieci na… Digital Youth Forum (DYF 2022). To wydarzenie poświęcone tematom, którymi żyje aktualnie młodzież i skoncentrowane na tym, żeby inspirować ją do korzystania z cyfrowych narzędzi z umiarem, bezpiecznie i w słusznych, społecznych celach. A wiemy, że młodzi ludzie mają masę takich pomysłów i śledzimy to od lat – m.in. na DYF właśnie.

Digital Youth Forum 2022

Impreza odbędzie się w piątek, 3 czerwca o 9.00, w formule hybrydowej. Przygotowana jest dla uczniów klas 7-8 szkół podstawowych i klas 1-3 szkół średnich. Ale myślę, że każdy z nas – szczególnie rodzice, nauczyciele – może się wiele ciekawych rzeczy dowiedzieć o tym, czym żyją dziś młodzi i jak można mądrze ich inspirować.

Kto będzie w tym roku?

  • Kira Sukhoboichenko (czyt. Suhobojczenko), działaczka społeczna, założycielka Międzynarodowego Ruchu Latających Plecaczków, koordynatorka akcji “Nastolatki Nastolatkom”;
  • Karolina Plewińska, autorka billboardów “Kochajcie mnie, mamo i tato”, książeczki “Niejadek” czy komiksu “Grubas”, które uczą zrozumienia wobec dzieci i młodzieży;
  • Aleksandra Wrona i Jakub Śliż, ze Stowarzyszenia Pravda – w wystąpieniu: Jak odróżnić fake od newsa?

I wiele innych ciekawych osób – zobaczcie cały program tutaj.

Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę, a Fundacja Orange – po raz kolejny partnerem głównym. W 2021 roku DYF oglądało zdalnie ponad 14 000 uczniów.

Dołącz online

Udział jest oczywiście bezpłatny. Konferencja toczy się hybrydowo. Stacjonarnie będzie 360 osób – to klasy szkolne, które zapisały się do udziału. Ale możecie jeszcze rejestrować się na wydarzenie w formie online.
Transmisja wydarzenia będzie prowadzona na stronie https://digitalyouth.pl/ . Nauczyciel może uruchomić ją w szkole.

Program DYF, oprócz wystąpień, zakłada przerwy na krótkie dyskusje na forum klasy, udział w konkursach online (przy wykorzystaniu smartfonów) oraz odpoczynek i posiłek. Wszystkie uczestniczące szkoły otrzymają certyfikat udziału. W DYF 2022 wezmą udział również szkoły w Ukrainie.

DYF w języku ukraińskim – tak!

Z myślą o uczniach z Ukrainy DYF 2022 będzie tłumaczone na język ukraiński. Uczniowie ukraińscy w Polsce mają możliwość uruchomienia na telefonie wersji transmisji z symultanicznym tłumaczeniem. Dla uczniów niesłyszących lub niedosłyszących zostało przygotowane tłumaczenie na język migowy (PJM).

A skoro o młodzieży mowa, to od razu zapowiem, że za tydzień wracam do Was z mocnym, ale ważnym tematem dotyczącym kondycji psychicznej młodzieży. Stay tunned!

Udostępnij: Młodzi w cyfrowych czasach
podaj nick
komentarz jest wymagany
Please prove you are human by selecting the Key. wybierz ikonę
proszę zaznaczyć zgodę

Komentarze

  • komentarz
    pablo_ck 20:46 27-05-2022
    Takie spotkania/warsztaty z młodymi ludźmi powinny odbywać się kilka razy w roku. Fajna akcja.
    Odpowiedz

;

Innowacje

Orange partnerem 5G Challenge (1)

Marta Krajewska

25 maja 2022

Orange partnerem 5G Challenge
1

Pamiętacie nasz program dla startupów, Orange Fab? Ciągle rekrutujemy ciekawych, inspirujących przedsiębiorców, którzy chcą rozwijać swój produkt z Orange. Obecnie jesteśmy partnerem programu 5G Challenge. Organizatorem jest inQUBE, czyli Inkubator Przedsiębiorczości Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu.

Program jest otwarty dla startupów, które wykorzystują lub rozwijają technologię mobilną 5G, m.in. w takich dziedzinach, jak RAN, Core Network, Edge Computing, czy Slicing. Rozwiązania mogą wykorzytstywać 5G w przemyśle, smart city, transporcie, logistyce, mediach lub innych obszarach powiązanych z działalnością Orange.

Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej, dołączcie do spotkania online, które odbędzie się 1 czerwca br. Na wszystkie pytania odpowiedzą eksperci inQUBE i Orange Fab. Spotkanie inQUBE

Mentoring i 5G Lab

Dlaczego warto wziąć udział w 5G Challenge? Jedną z możliwości, jakie daje jest mentoring, obejmujący wsparcie eksperckie i doradcze. Chodzi o przyspieszenie procesu testowania i rozwoju produktu, usługi lub technologii. Uczestnicy będą mogli przetestować swoje rozwiązanie w Orange 5G Labie. Więcej o tej wyjątkowej przestrzeni przeczytacie tutaj: Warszawski 5G Lab zaprasza

Program 5G Challenge by inQUBE and Orange to szansa na rozwój innowacyjnych rozwiązań, przy wsparciu mentorów inQUBE i Orange, a także okazja do przetestowania najnowszych technologii, narzędzi oraz oprogramowania zapewnionego przez Orange. Do dyspozycji uczestników zostanie oddane unikatowe miejsce – Orange 5G Lab, a konsultacje z doświadczonymi mentorami zagwarantują nową, cenną wiedzę – zachęca do udziału w programie dyrektor inQUBE, Jan Jakub Cendrowski.

Wypełnij formularz, pokaż swój biznes

Jesteście zainteresowani uczestnictwem w programie? Trzeba spełnić dwa warunki: do końca czerwca wypełnić formularz zgłoszeniowy oraz przesłać prezentację. Powinna zawierać opis firmy, zespołu i rozwiązania ze wskazaniem, na czym polega jego innowacyjność i jaki problem rozwiązuje.

Spośród nadesłanych propozycji kapituła wybierze uczestników do trwającego trzy miesiące programu. Głównymi kryteriami selekcji będą przyjęty model biznesowy i poziom innowacyjności prowadzonych prac.

Najlepsi uczestnicy programu będą mogli dołączyć do Orange Fab, stawiającego na wspólny rozwój zaawansowanych technologicznie rozwiązań. Udział w Fabie oznacza m.in. dostęp do globalnego wymiaru marki Orange, szerokiego grona klientów, wiedzy ekspertów, kanałów promocji i sieci dystrybucji.

Więcej o inQUBE

inQUBE został utworzony w celu wspierania aspiracji biznesowych studentów, absolwentów, pracowników naukowych oraz początkujących przedsiębiorców z branży ICT. Z wrocławskim inkubatorem współpracuje zespół ekspertów z różnych dziedzin. To zarówno naukowcy, jak i praktycy biznesu, którzy wspierają osoby planujące i rozwijające swoją działalność gospodarczą. inQUBE to także nowoczesna przestrzeń – miejsce spotkań, pracy i nauki, stanowiące część kampusu największej ekonomicznej uczelni na Dolnym Śląsku.

Udostępnij: Orange partnerem 5G Challenge
podaj nick
komentarz jest wymagany
Please prove you are human by selecting the Heart. wybierz ikonę
proszę zaznaczyć zgodę

Komentarze

  • komentarz
    pablo_ck 22:25 25-05-2022
    5G powinno być wykorzystane w telemedycynie. Każdy pacjent powinien mieć wirtualną e-dokumentację a w niej wiele danych dotyczących jego zdrowia oraz wyników badań z ostatnich np. 12 miesięcy. Taki system jest pilnie potrzebny i uważam że uratowałby setki istnień ludzkich.
    Odpowiedz

;

Gaming

Jak wybrać telewizor dla graczy? (1)

Bartosz Graczyk

24 maja 2022

Jak wybrać telewizor dla graczy?
1

Telewizor często jest domowym centrum informacji i rozrywki. Sprawdzamy wiadomości, słuchamy muzyki, przeglądamy zdjęcia i filmy, ale co najważniejsze w moim przypadku – również gramy. Dlatego jego odpowiedni wybór jest ważny, także dla graczy.

Gry wideo to dość specyficzne medium i kosztowne hobby. Gracze z całego świata pragną jak najlepszych doznań audiowizualnych, a firmy multimedialne próbują spełniać ich pragnienia. Jeżeli produkt jest dobrany pod gracza to prawdopodobnie spełni oczekiwania większości domowników.

Gry dzielą się na wiele kategorii np: symulatory footballu, gry wyścigowe i wiele innych. Jeden gracz potrafi zagrać w dziesiątki tytułów z różnych dziedzin, a sprzęt musi być dobrany tak, by zrealizował graficzne wymogi wszystkich. Stąd wybór produktu, który odpowiada oczekiwaniom gracza będzie korzystny dla innych domowników. No dobrze, ale jaki telewizor wybrać dla gracza? Jest kilka czynników, które wpływają na podjęcie racjonalnej decyzji.

Rozdzielczość

Konsole napędzają rozwój technologiczny telewizorów. W dużej części od nich zależy w jakim standardzie wyświetlają obraz telewizory. Standardy utrzymują się przez kilka lat wraz z żywotnością obecnych generacji konsol. W czasach Playstation 3, Wii oraz Xboxa 360 było to HD. Kolejnym krokiem w ewolucji stało się FULL HD, które natywnie obsługiwały Nintendo Switch, PS4, czy Xbox One. Od niedawna większość telewizorów wyświetla obraz w rozdzielczości 4K. Jeżeli jesteś posiadaczem starej generacji konsol w większości przypadków nie zaznasz pełni możliwości 4K, ponieważ te wyświetlają głównie obraz w jakości Full HD.

Tylko czym jest ta rozdzielczość? To ilość wyświetlanych pikseli w pionie oraz poziomie. Im więcej pikseli na ekranie, tym więcej detali jesteśmy w stanie zarejestrować, bądź odtworzyć. W przypadku 4K to 2160 x 3840 pikseli.

Biorąc pod uwagę dotychczasowe trendy i tempo rozwoju jakości wideo, Twój potencjalny nowy telewizor 4K będzie “dawać radę” przez przynajmniej kilka lat.

Wybierając telewizor powinieneś uwzględnić rozdzielczość w jakiej wyświetlany będzie obraz oraz rozmiar ekranu, ponieważ te dwie cechy łączą się ze sobą. Sprawdź polecamy przeze mnie Telewizor 4K 50 cali dostępny w Orange z abonamentem.

Rozmiar ekranu

Rozmiar ekranu jest znaczącym czynnikiem, który wpływa na decyzję wielu klientów. Od niego zależy również cena. Mniejsze matryce są znacząco tańsze. Warto jednak zaznaczyć, że ten czynnik jest związany z rozdzielczością. Im mniejszy ekran oraz większy dystans między odbiorcą, a odbiornikiem tym potrzebujemy mniej pikseli. Większość konsumentów wybiera produkty 55-calowe z rozdzielczością 4K. Żeby zachować podobną jakość w przypadku większych rozmiarów warto rozważyć 6K, a nawet 8K, wtedy wyświetlany obraz może wydawać się gorszy mimo podobnych parametrów.

Sprawdź polecamy przeze mnie Telewizor 4K 65 cali dostępny w Orange bez abonamentu.

Rodzaj matrycy

Ogromny wpływ na odbiór wizualny ma rodzaj matrycy. Na rynku dominują cztery gatunki, czyli: LCD, LED, QLED oraz OLED. Pierwszy to dość stara technologia, która opiera się na działaniu ciekłych kryształów. Drugi jest standardem w płaskich telewizorach odkąd plazma odeszła do lamusa. QLED wykorzystuje kropki kwantowe w celach podniesienia kontrastu. To zastosowanie bezinwazyjne, które w dłuższym czasie nie wpływa na wypalanie obrazu. Najbardziej chwalonym rozwiązaniem na rynku jest OLED, który charakteryzuje się głębią obrazu oraz czerni. To dlatego, że matryca emituje światło przez uruchamianie pojedynczych pikseli. W obecnym stadium rozwoju matryc OLED największym zagrożeniem jest ich wypalanie. Dzieje się tak w momencie wystawienia telewizora na wyświetlanie statycznych obrazów, co dla graczy jest ogromnym wyzwaniem, bowiem takimi elementami są np: HUD-y (informacje dotyczące rozgrywki oraz wskazówki).

Sprawdź telewizory QLED w ofercie Orange

Częstotliwość odświeżania

Z ilością Hertzów jest jak z okazjami. Im więcej tym lepiej. To od częstotliwości odświeżania zależy płynność wyświetlanego obrazu. Jeżeli gra działa w 120 klatkach na sekundę to relatywne odzwierciedlenie ruchu postaci będzie dobrze widoczne na ekranie o częstotliwości odświeżania 120 Hz. Analogiczna sytuacja występuje w innym klatkarzu. Ma to znaczenie przede wszystkim w grach kompatytywnych, ale domownik, który jest fanem footballu również dostrzeże tego zalety. Ten aspekt jest ważny przy materiałach wideo, w których występuje dynamiczny ruch.

Sprawdź telewizor SONY z częstotliwością odświeżania 100Hz w ofercie Orange.

Funkcje SMART TV

To nie jest konieczność, ale dodatkowy atut. Funkcje SMART TV to “bajer”, który nie jest konieczny dla gracza, ale zdecydowanie ułatwi codzienne korzystanie z multimediów. Nowoczesne konsole są substytutem “Smart TV”, ponieważ obsługują większość aplikacji przeznaczonych na telewizory jak np. Netflix. “Inteligentny telewizor” to ogromne ułatwienie. Dzięki temu po podłączeniu urządzeń zewnętrznych jak dekodery czy konsole możesz sterować nimi za pomocą uniwersalnego pilota. Oprócz tego po wyłączeniu jednego ze sprzętów telewizor przejdzie w tryb uśpienia. Nasz TV może też automatycznie kalibrować obraz pod np: grę, albo serial, który oglądamy.

Ilość portów 

Mówiąc już o zewnętrznych urządzeniach warto zwrócić uwagę na ilość portów. Minimalna ilość HDMI to 2 – do podłączenia dekodera oraz konsoli. Jednak im więcej tym lepiej, bo dzięki temu skorzystasz z telewizora jako monitora komputera lub odtwarzacza multimedialnego.

Podane aspekty potrafią wpłynąć na ostateczny odbiór produktu. Przed dokonaniem zakupu warto się z nimi zapoznać. Jeżeli jesteś fanem sportów ekstremalnych, zwróć uwagę na częstotliwość odświeżania. Kochasz robić zdjęcia – spójrz się na rozdzielczość. Wciągają Cię filmy i bingewatching nie jest Ci obcy – wybierz produkt o wysokiej rozpiętości tonalnej oraz głębokiej czerni.

Dla fanów oglądania seriali przypominam, że obecnie w Orange Love Mini możecie otrzymać 6 miesięcy Netflixa za darmo.

Udostępnij: Jak wybrać telewizor dla graczy?
podaj nick
komentarz jest wymagany
Please prove you are human by selecting the Truck. wybierz ikonę
proszę zaznaczyć zgodę

Komentarze

  • komentarz
    pablo_ck 20:11 24-05-2022
    A ja uważam że najlepsze TV produkuje Sony, co jak co, ale ich matryce to prawdziwy kosmos.
    Odpowiedz

Dodano do koszyka.

zamknij
informacje o cookies - Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z orange.pl bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza,
że pliki cookies będą zamieszczane w Twoim urządzeniu. dowiedz się więcej