Gaming

Najlepsze produkcje Netflixa na podstawie gier

6 lipca 2022

Najlepsze produkcje Netflixa na podstawie gier

Rynek VOD rozwija się w zawrotnym tempie. Producenci tworzą nowe treści, którymi walczą o uwagę odbiorcy niczym Dragonborn ze smokami – wytrwale i nieustępliwie. Nowym orężem Netflixa są oryginalne produkcje tworzone na podstawie gier komputerowych. Które z nich warto sprawdzić? Oto moje subiektywne TOP 6.

DOTA

Jeśli jesteś fanem Tolkiena, ale znudziła Cię typowa narracja światów fantasy, DOTA jest dla Ciebie. To protoplasta gatunku MOBA i inspiracją do stworzenia League of Legends. To także jeden z najważniejszych tytułów ostatnich dwóch dekad, który miał bezpośredni wpływ na rozwój branży.

Serial opowiada historię smoczego zabójcy Deviona, który przez zrządzenie losu staje się tym na co polował. W świecie, w którym elfy zostały wygnane ze swojego świętego miejsca, a ich bogini umarła, tajemniczy kult księżyca dba o “pokój” w formie jaki znają. Co ciekawe rolę ich przywódczyni pełni wygnana księżniczka słońca.

Przedstawiony świat jest bogaty w ciekawe postaci na podstawie gry. Czerpie garściami z oryginału, więc każdy fan powinien odnaleźć się w trakcie seansu. Na szczęście trzy główne linie fabularne są przystępne dla każdego, kto nie jest zaznajomiony z serią i bez problemu spędzi miło czas przy dobrej animacji, która stoi na bardzo wysokim poziomie. Większość scen została narysowana w technologii 2D, a jedynie niektóre, bardziej “wybuchowe” sekwencje przedstawiono za pomocą 3D. Właśnie tym aspektem DOTA różni się od konkurencji.

Wiedźmin

Dlaczego Wiedźmin znalazł się na tej liście? Większości z rodaków nie trzeba przedstawiać sylwetki Geralta z Rivii. W kraju nad Wisłą jego postać ma status kultowy. Za granicą marka „Wiedźmin” też nie jest anonimowa.

Trzecia część gry spod szyldu „Wiedźmina” wypromowała białowłosego zabójcę potworów na całym świecie. Gracze pokochali produkcję za otwarty świat, dbałość o szczegóły i wciągającą fabułę. Wśród nich znalazł się Henry Cavill (odtwórca roli Geralta), który sam zgłosił się na ochotnika do odegrania głównego bohatera serialu. Z licznych wywiadów i materiałów zza kulis wynika, że Henry włożył w pracę całe serce. Gra aktorska jest jednym z powodów, dla których warto sprawdzić Wiedźmina.

Historia przedstawiona przez Netflixa kręci się wokół fabuły z książki. Warto zaznaczyć, że mimo inspiracji materiałem źródłowym, serial tworzy odrębny styl. Gdy czytałem książkę, obraz świata „Wiedźmina” malował się w inny sposób niż przedstawiono go na srebrnym ekranie. Autorzy mogli inspirować się wizją artystyczną pokazaną w grze wideo.

Warto zaznaczyć, że cały projekt nadzoruje Andrzej Sapkowski.

Castlevania

Castlevania to jeden z pierwszych tytułów, który został “zegranizowany” przez Netflixa. Na początku większość odbiorców myślało, że to anime produkcji japońskiej. Nic bardziej mylnego. Choć amerykański gigant inwestuje również w oryginalne treści ze wschodu, to Castlevania została wyprodukowana na zachodzie.

Dzieło cieszy się ogromnym zainteresowaniem nie tylko graczy, a powodów jest co najmniej kilka. Netflix przearanżował historię na potrzeby serialu i moim zdaniem ją udoskonalił. Oryginalna Castlevania była platformówką, w której od czasu do czasu pojawiały się opcje dialogowe. Dużą część historii, jak to było w starych czasach, mogliśmy poznać z instrukcji papierowych. Można powiedzieć, że gra była przepisem, a Netflix zainspirował się nim, choć ostatecznie dołożył nowe składniki.

Akcja dzieje się w średniowiecznych zakamarkach Europy wschodniej. Hrabia Dracula żyje w samotni w opuszczonym zamku. Sytuację zmienia wykształcona kobieta, która szukała wiedzy by pomóc schorowanym ludziom. Znalazła ją a ponadto para zakochała się w sobie. Dzięki damie Dracula poznał wartość ludzkiego życia, jednak czar prysł, kiedy lokalne chłopstwo postanowiło zamordować kobietę. Została oskarżona o bycie Wiedźmą. Po tej historii Hrabia zapadł w mrok, a za pomocą czarnej magii i armii potworów próbuje unicestwić ludzkość.

Z pomocą przychodzi Trevor, który jest spadkobiercą znanego rodu Belmontów – pogromców potworów. Jego rodzina wyginęła, a on jako ostatni z przedstawicieli popada w alkoholizm, dorabiając jako zbawca za parę monet. Okazuje się, że wraz z kilkoma postaciami, które spotka na swojej drodze, jest ostatnią deską ratunku dla ludzkości.

Każdego z bohaterów da się polubić, a ich historia jest oryginalna oraz “pełna”. Warto zaznaczyć, że ich przygody są przeznaczone dla osób o mocnych nerwach. W serialu nie brakuje scen pełnych przemocy, krwi i okrucieństwa nie tylko fizycznego, ale również psychicznego.

Minecraft Story Mode


Minecraft to nie tylko gra. To zabawki, książki, a nawet serial. Seria jest znana na całym świecie. Można powiedzieć, że to edukator dla dzieci. Wiele z nich, na podstawie Minecrafta,  rozwinęło kreatywność, poznając podstawy pisania scenariuszy, inżynierii, a nawet programowania.

Odpalając z dzieckiem Minecraft Story Mode będziesz miał inne doświadczenia. To czysta rozrywka w wyjątkowej formie. To jeden z seriali interaktywnych, o których już pisałem. Wasze decyzje będą wpływały na historię przedstawioną na ekranie. Warto sprawdzić, szczególnie jeśli Twoja pociecha jest fanem Minecrafta.

Arcane


Arcane to serial na podstawie League of Legends – najbardziej popularnej gry typu MOBA. To zupełnie inne doświadczenia, jeśli porównamy je z “DOTĄ”. Co różni produkcje? Arcane został wyprodukowany całkowicie w technologii 3D. To audiowizualne dzieło sztuki, a każda scena wygląda jakby została namalowana akwarelami.

Więcej na temat Arcane możecie przeczytać w mojej recenzji na blogu Orange. Tam poznacie szczegóły dotyczące animacji oraz historii, która przyciągnie nie tylko graczy. Moja dziewczyna w trakcie pisania tego tekstu, zauważyła, że wspominam o tym tytule i od razu zaproponowała mi ponowny wspólny seans. To o czymś świadczy! Zaznaczam, że w tej relacji to ja jestem graczem.

The Cuphead Show


The Cuphead Show to serial oparty o w miarę nową, ale już kultową grę Cuphead. Kubuś i Filuś to niegrzeczne dzieci! Lubią rozrabiać, ale Kubuś to ten bardziej szalony. Lubi ryzyko i popisy. Jeden z nich kosztował go oddanie duszy diabłu. Teraz razem muszą walczyć o wolność pokonując hordę dziwacznych demonów.

Historia jest pełna kontrastów. Z jednej strony brzmi infantylnie, z drugiej pełno w niej mroku. Charakteryzuje się niezwykłą oprawą graficzną (ręcznie rysowaną animacją stylizowaną na produkcjach z lat 20. poprzedniego wieku), a jednocześnie jest piekielnie trudna. 

Jakie seriale pojawią się w przyszłości?


W czasie Summer Game Fest, środowisko graczy mocno zainteresowało informacja, że Netflix zamierza wyprodukować kolejny sezon Castlevania. Prócz tego w planach jest stworzenie serialu na podstawie gry fantasy RPG „Dragon Age” produkcji BioWare. Nigdy w nią nie grałem, ale tytuł zdobył wiele nagród więc można przyjąć, że będzie się cieszył sporym zainteresowaniem.

Na koniec przypominam, że trwa promocja, w której przy pakiecie Orange Love Mini, operator płaci przez pół roku za Netflixa. To wystarczający czas, aby sprawdzić moje TOP 6 i największe hity wyprodukowane przez platformę.

Udostępnij: Najlepsze produkcje Netflixa na podstawie gier

Muzyka

Zapraszamy do strefy Stranger Things na OWF

1 czerwca 2022

Zapraszamy do strefy Stranger Things na OWF

Stranger Things to wyjątkowa produkcja Netflixa, która inspiruje się stylistyką horroru oraz eksponuje magię lat 80. Wszystkich fanów produkcji Netflixa zapraszamy na Orange Warsaw Festival, gdzie przy akompaniamencie światowych gwiazd muzyki, będziecie mogli sprawdzić wyjątkową strefę Stranger Things.

Znajdziecie tam atrakcje nawiązujące do tematyki serialu. To idealna okazja na ciekawe spędzenie czasu w trakcie przerw między koncertami. Zanim tam traficie warto dowiedzieć się więcej o produkcji Netflixa.

Wyjątkowe podłoże fabularne Serial zyskał rzesze fanów, których zauroczyła wyjątkowa obsada, świetna gra aktorska oraz ciągłe napięcie wynikające z dobrze napisanego scenariusza, efektów specjalnych czy montażu. Nie dziwi fakt, że produkcja doczekała się 4 sezonu, którego odcinki trwają nawet po 1,5 godziny.

netflix sezon 1

Fabuła oparta jest na przygodach młodych chłopców, którzy fascynują się planszowymi grami RPG, a w szczególności Dungeons and Dragons. To na jej podstawie opisują przeżycia, których doświadczyli w prawdziwym życiu. Doświadczenia, które zdobyli wykraczają jednak poza normę.

Na czym polega magia Stranger Things?

W dwa tygodnie od premiery 1 sezonu, serial obejrzało niemal 40 mln widzów. To ogromny sukces. Warto zaznaczyć, że Netflix promuje “binge watching” wypuszczając premiery wszystkich odcinków w jednym momencie. To ogromne wyzwanie dla widza, który na jeden sezon musi poświęcić nawet 8 godzin.

Nie sprawiło to problemu nowym odbiorcom. Sam obejrzałem pierwszy sezon w jeden wieczór. Strasznie się bałem, ale chęć poznania prawdy na temat wydarzeń w Hawkins wygrała z potrzebą snu.

Wielu uważa, że sekretem sukcesu produkcji jest umiejscowienie akcji w małym miasteczku z lat 80. Aspekt nostalgii miał wpłynąć na pozytywny odbiór widza. Nie każdy jednak przeżył wydarzenia sprzed 40 lat na własnej skórze, więc utożsamienie się z takim miejscem jest dość ciężkie. Ważną rolę odgrywają nawiązania do popkultury, które są bliższe sercom graczy, fanatyków seriali czy gier planszowych. W trakcie seansu można zagrać z przyjaciółmi w grę – kto wyłapie więcej “easter eggów”.

Kolejnym aspektem jest scenariusz, który łączy ze sobą wątki dorastania wraz z klimatem horroru. Z jednej strony pragniemy poznać rozwój młodych bohaterów, z drugiej nie wiemy czy polubione przez nas postaci dotrwają do końca odcinka.

Mówiąc o aktorach warto zaznaczyć dobry casting. Chociaż na ekranie pojawiają się bardzo młodzi aktorzy, to śledzimy ich przygody z zaangażowaniem. Odgrywają role na wysokim poziomie, a jednym z powodów jest ich autentyczność. Obsada zaprzyjaźniła się, a wszyscy są pasjonatami popkultury. To była dla nich zabawa, tak samo jak oglądanie akcji w Stranger Things dla widza.

Stranger Things 1 W 1 sezonie historia kręci się wokół świata Drugiej Strony, czyli równoległej rzeczywistości, do której został wciągnięty jeden z dzieciaków – Will. Tam walczy o przetrwanie. Udaje mu się, ale inni mieszkańcy miasteczka Hawkins nie mieli tyle szczęścia. Przyjaciółka siostry jednego z chłopców została zjedzona przez Demogorgona. W tym czasie matka Lukasa poszukuje zaginionego chłopca, próbując skontaktować się z policją. W „śledztwo” zaangażowali się również chłopcy z klanu DnD. W trakcie wędrówki po lesie znaleźli kogoś zupełnie innego – dziewczynkę z paranormalnymi mocami, zwaną Nastką. To ona lokalizuje Willa w świecie „do góry nogami”.

Jego matka kontaktuje się z nim za pomocą lampek świątecznych, rozwieszonych na ścianie starego mieszkania, a Nancy (siostra Mike’a) wraz z Jonathanem (bratem Willa) przemierzają lokalne lasy odkrywając, że jej przyjaciółka nie żyje.

Nastka otwiera przejście do równoległej rzeczywistości by wraz z Hopperem (policjantem) oraz Joyce (matką) uratować Willa. Misja udaje się, a główna bohaterka neutralizuje niebezpiecznego potwora, który zagrażał całemu Hawkins. To jednak nie koniec historii, ponieważ Will wykasłuje ślimaczego potwora ze swoich wnętrzności.

Stranger Things 2

Po dziwnych przygodach życie czwórki chłopców wraca do normy. Grają w planszówki, poznają nowe automaty w centrum rozrywki, czy wybierają się na wycieczki rowerowe. Joyce zyskuje nowego chłopaka, Hopper adoptuje Nastkę, a do ekipy dołącza nowy członek – niepokorna rudowłosa dziewczynka o imieniu Max.

Spokój nie trwa zbyt długo. Wokół Hawkins umierają plantacje roślin. Okazuje się, że przejście do innego wymiaru zostało ponownie otwarte. Od końca poprzedniego sezonu Willa nawiedzają koszmary. W pewnym momencie postanawia się z nimi zmierzyć, lecz okazuje się, że został opętany przez “Łupieżcę umysłów”, czyli kolejnego potwora inspirowanego Dungeons and Dragons.

Niestety stwór udomawia się w umyśle Willa, co powoduje, że kiedy bohaterowie zwalczają dziwną zarazę, cierpi na tym również dziecko Joyce.

Pamiętacie ślimakopodobną kreaturę, o której wcześniej wspomniałem? Dustin postanawia go zaadoptować. Potwór rośnie jak na drożdżach przy okazji sprawiając problemy.

Fabule towarzyszą wątki poboczne jak np.: poszukiwania biologicznej matki Nastki, odnalezienie podobnych do niej dzieci, które posiadają moce poprzez dziwne eksperymenty. Prócz tego Steve stał się “opiekunką” Dustina, co wytworzyło między nimi wyjątkową więź. Obaj walczą z Łupieżcą umysłów. Mało tego – jego była dziewczyna ma teraz romans z bratem Willa.

Sezon zamyka się wraz z zapieczętowaniem bramy do Drugiej Stron przez Nastkę, która ponownie ratuje zarówno Hawkins jak i cały świat przed mrocznymi siłami. Niestety po drodze zginął Bob (partner Joyce), ale i tak doczekaliśmy się happy endu, w którym Hopper otrzymuje od tajnych agentów rządowych certyfikat urodzin Nastki i opiekę nad samotną dziewczynką.

Stranger Things 3

Po klimatycznym zakończeniu drugiego sezonu, bohaterowie nie mają zbyt wiele czasu na ochłonięcie. W latach 80. trwała zimna wojna. Po obu stronach barykady roiło się od tajnych agentów. Miasteczko Hawkins obrał za cel Związek Radziecki. Utworzyli podziemną bazę paramilitarną pod lokalnym centrum handlowym. Ich celem było ponowne otworzenie portalu do Drugiej Strony.

Młodej obsadzie buzują hormony. Romans wisi w powietrzu. Mike i Nastka próbują się całować ukrywając ten fakt przed Hopperem, a Maks i Lukas kłócą się przynajmniej kilka razy na odcinek. Nawet Dustin zdobył dziewczynę, z którą utrzymuje relacje na odległość. Jedynym rodzynkiem bez drugiej połówki jest Will, który pragnie po prostu pograć w planszówki RPG ze swoją ekipą.

W tej miłej atmosferze pozostaje nutka niepokoju. Okazuje się, że brat Max został opętany przez Łupieżcę Umysłów – potwór przetrwał poprzedni atak. Teraz Billy zyskuje poddanych dla potwora, który pochłania niewinnych mieszkańców Hawkins. Młodzież zaczyna śledztwo w sprawie ofiar. Dustin wyłapuje rosyjski kod za pomocą narzędzia do komunikacji z jego dziewczyną, a Steve wraz z jego nową koleżanką z pracy próbują go rozczytać. Nastka z pomocą swoich paranormalnych umiejętności odkrywa, że Billi jest opętany.

Joyce i Hopper przejmują jednego z naukowców, którzy zajmowali się portalem, a ten postanawia im pomóc w uratowaniu świata. Niestety ginie z rąk radzieckiego żołnierza. Potwór zbiera żniwa i przemienia się w wielką masę stworzoną z ciał ofiar. Nastka próbuje z nim walczyć, ale przez to traci moce.

Cała ekipa na podstawie zebranych informacji zamierza zniszczyć radziecką placówkę badawczą. Niestety nie wszyscy wychodzą z tego cało. Hopper poświęca się i placówka zostaje zniszczona, a cały incydent został zatuszowany jako pożar.

Joyce wraz ze swoimi dziećmi i Nastką postanawia wyjechać z Hawkins by zacząć nowe życie. Hopper przeżył incydent, ale nikt o tym nie wie. Został teleportowany na tereny Rosji, gdzie próbuje przetrwać w obozie pracy, walcząc z potworami z innego świata. Nikt o tym nie wie, oprócz widzów.

Stranger Things 4

Czy Joyce skontaktuje się z szeryfem z Hawkins? Czy zagrożenie zniknęło? Mike utrzyma relacje na odległość z Nastką? Tego dowiecie się oglądając Stranger Things 4.

I przypominam, że jeśli wybierzecie pakiet Love Mini z Netflix, z umową na 24 miesiące.  Orange weźmie na siebie koszt Netflixa przez pół roku. Ten czas powinien wystarczyć na obejrzenie więcej niż 4 sezonów Stranger Things. Moimi faworytami są: „Wiedźmin”, „The Crown” czy „Miłość, Śmierć i Roboty”.

Udostępnij: Zapraszamy do strefy Stranger Things na OWF

Gaming

Jak wybrać telewizor dla graczy?

24 maja 2022

Jak wybrać telewizor dla graczy?

Telewizor często jest domowym centrum informacji i rozrywki. Sprawdzamy wiadomości, słuchamy muzyki, przeglądamy zdjęcia i filmy, ale co najważniejsze w moim przypadku – również gramy. Dlatego jego odpowiedni wybór jest ważny, także dla graczy.

Gry wideo to dość specyficzne medium i kosztowne hobby. Gracze z całego świata pragną jak najlepszych doznań audiowizualnych, a firmy multimedialne próbują spełniać ich pragnienia. Jeżeli produkt jest dobrany pod gracza to prawdopodobnie spełni oczekiwania większości domowników.

Gry dzielą się na wiele kategorii np: symulatory footballu, gry wyścigowe i wiele innych. Jeden gracz potrafi zagrać w dziesiątki tytułów z różnych dziedzin, a sprzęt musi być dobrany tak, by zrealizował graficzne wymogi wszystkich. Stąd wybór produktu, który odpowiada oczekiwaniom gracza będzie korzystny dla innych domowników. No dobrze, ale jaki telewizor wybrać dla gracza? Jest kilka czynników, które wpływają na podjęcie racjonalnej decyzji.

Rozdzielczość

Konsole napędzają rozwój technologiczny telewizorów. W dużej części od nich zależy w jakim standardzie wyświetlają obraz telewizory. Standardy utrzymują się przez kilka lat wraz z żywotnością obecnych generacji konsol. W czasach Playstation 3, Wii oraz Xboxa 360 było to HD. Kolejnym krokiem w ewolucji stało się FULL HD, które natywnie obsługiwały Nintendo Switch, PS4, czy Xbox One. Od niedawna większość telewizorów wyświetla obraz w rozdzielczości 4K. Jeżeli jesteś posiadaczem starej generacji konsol w większości przypadków nie zaznasz pełni możliwości 4K, ponieważ te wyświetlają głównie obraz w jakości Full HD.

Tylko czym jest ta rozdzielczość? To ilość wyświetlanych pikseli w pionie oraz poziomie. Im więcej pikseli na ekranie, tym więcej detali jesteśmy w stanie zarejestrować, bądź odtworzyć. W przypadku 4K to 2160 x 3840 pikseli.

Biorąc pod uwagę dotychczasowe trendy i tempo rozwoju jakości wideo, Twój potencjalny nowy telewizor 4K będzie “dawać radę” przez przynajmniej kilka lat.

Wybierając telewizor powinieneś uwzględnić rozdzielczość w jakiej wyświetlany będzie obraz oraz rozmiar ekranu, ponieważ te dwie cechy łączą się ze sobą. Sprawdź polecamy przeze mnie Telewizor 4K 50 cali dostępny w Orange z abonamentem.

Rozmiar ekranu

Rozmiar ekranu jest znaczącym czynnikiem, który wpływa na decyzję wielu klientów. Od niego zależy również cena. Mniejsze matryce są znacząco tańsze. Warto jednak zaznaczyć, że ten czynnik jest związany z rozdzielczością. Im mniejszy ekran oraz większy dystans między odbiorcą, a odbiornikiem tym potrzebujemy mniej pikseli. Większość konsumentów wybiera produkty 55-calowe z rozdzielczością 4K. Żeby zachować podobną jakość w przypadku większych rozmiarów warto rozważyć 6K, a nawet 8K, wtedy wyświetlany obraz może wydawać się gorszy mimo podobnych parametrów.

Sprawdź polecamy przeze mnie Telewizor 4K 65 cali dostępny w Orange bez abonamentu.

Rodzaj matrycy

Ogromny wpływ na odbiór wizualny ma rodzaj matrycy. Na rynku dominują cztery gatunki, czyli: LCD, LED, QLED oraz OLED. Pierwszy to dość stara technologia, która opiera się na działaniu ciekłych kryształów. Drugi jest standardem w płaskich telewizorach odkąd plazma odeszła do lamusa. QLED wykorzystuje kropki kwantowe w celach podniesienia kontrastu. To zastosowanie bezinwazyjne, które w dłuższym czasie nie wpływa na wypalanie obrazu. Najbardziej chwalonym rozwiązaniem na rynku jest OLED, który charakteryzuje się głębią obrazu oraz czerni. To dlatego, że matryca emituje światło przez uruchamianie pojedynczych pikseli. W obecnym stadium rozwoju matryc OLED największym zagrożeniem jest ich wypalanie. Dzieje się tak w momencie wystawienia telewizora na wyświetlanie statycznych obrazów, co dla graczy jest ogromnym wyzwaniem, bowiem takimi elementami są np: HUD-y (informacje dotyczące rozgrywki oraz wskazówki).

Sprawdź telewizory QLED w ofercie Orange

Częstotliwość odświeżania

Z ilością Hertzów jest jak z okazjami. Im więcej tym lepiej. To od częstotliwości odświeżania zależy płynność wyświetlanego obrazu. Jeżeli gra działa w 120 klatkach na sekundę to relatywne odzwierciedlenie ruchu postaci będzie dobrze widoczne na ekranie o częstotliwości odświeżania 120 Hz. Analogiczna sytuacja występuje w innym klatkarzu. Ma to znaczenie przede wszystkim w grach kompatytywnych, ale domownik, który jest fanem footballu również dostrzeże tego zalety. Ten aspekt jest ważny przy materiałach wideo, w których występuje dynamiczny ruch.

Sprawdź telewizor SONY z częstotliwością odświeżania 100Hz w ofercie Orange.

Funkcje SMART TV

To nie jest konieczność, ale dodatkowy atut. Funkcje SMART TV to “bajer”, który nie jest konieczny dla gracza, ale zdecydowanie ułatwi codzienne korzystanie z multimediów. Nowoczesne konsole są substytutem “Smart TV”, ponieważ obsługują większość aplikacji przeznaczonych na telewizory jak np. Netflix. “Inteligentny telewizor” to ogromne ułatwienie. Dzięki temu po podłączeniu urządzeń zewnętrznych jak dekodery czy konsole możesz sterować nimi za pomocą uniwersalnego pilota. Oprócz tego po wyłączeniu jednego ze sprzętów telewizor przejdzie w tryb uśpienia. Nasz TV może też automatycznie kalibrować obraz pod np: grę, albo serial, który oglądamy.

Ilość portów 

Mówiąc już o zewnętrznych urządzeniach warto zwrócić uwagę na ilość portów. Minimalna ilość HDMI to 2 – do podłączenia dekodera oraz konsoli. Jednak im więcej tym lepiej, bo dzięki temu skorzystasz z telewizora jako monitora komputera lub odtwarzacza multimedialnego.

Podane aspekty potrafią wpłynąć na ostateczny odbiór produktu. Przed dokonaniem zakupu warto się z nimi zapoznać. Jeżeli jesteś fanem sportów ekstremalnych, zwróć uwagę na częstotliwość odświeżania. Kochasz robić zdjęcia – spójrz się na rozdzielczość. Wciągają Cię filmy i bingewatching nie jest Ci obcy – wybierz produkt o wysokiej rozpiętości tonalnej oraz głębokiej czerni.

Dla fanów oglądania seriali przypominam, że obecnie w Orange Love Mini możecie otrzymać 6 miesięcy Netflixa za darmo.

Udostępnij: Jak wybrać telewizor dla graczy?

Informacje prasowe

Na wakacje od Orange 300 GB extra oraz smartfon w supercenie

23 maja 2022

Na wakacje od Orange 300 GB extra oraz smartfon w supercenie

Od dziś Orange oferuje 300 GB extra przez 3 miesiące w planach 5G, a do tego smartfon 5G w supercenie. Dodatkowo zachęca do zakupu pakietu Orange Love Mini z Netflix, w którym Netflix jest w prezencie przez 6 miesięcy. Dla klientów biznesowych trwa „Smartfonowy szok cenowy” także z gratisowymi gigabajtami.   

300 GB w planach 5G ze smartfonami

Promocja z jednorazowym pakietem 300 GB extra na 3 miesiące jest przeznaczona dla użytkowników wybierających abonament komórkowy z planami 5G – Planem 60 i Planem 80 lub w dowolnym pakiecie Orange Love. Dotyczy to zarówno nowych klientów, jak i przedłużających umowy. Pakiet dostępny przy zakupie oferty ze smartfonem w supercenie. Do wyboru np. Samsung Galaxy A22 5G 64 GB. Szczegóły oferty tutaj.

Na lato Orange przygotował także propozycję innych, atrakcyjnych cenowo smartfonów dla klientów indywidualnych. Polecamy m.in. Xiaomi Redmi Note 10 5G 4/64 GB za 32 zł miesięcznie przy zakupie Planu 60, vivo Y52 5G za 37 zł miesięcznie przy wyborze Planu 60 czy Samsung Galaxy A53 5G za 67 zł miesięcznie z Planem 80.

Wakacje pełne rozrywki z Netflix

Orange  proponuje też pakiet Orange Love Mini z Netflix idealny dla osób, które potrzebują ultraszybkiego Internetu oraz abonamentu komórkowego z nielimitowanymi rozmowami i chcą cieszyć się dostępem do ich ulubionych filmów i seriali, w tym nadchodzącym wielkimi krokami najnowszym sezonem kultowego serialu „Stranger Things” oraz nowym polskim serialem „Królowa” z Andrzejem Sewerynem w roli głównej.

Przez 6 miesięcy Orange bierze na siebie koszty Netflix (plan Podstawowy) – pakiet Orange Love Mini z Netflix kosztuje tylko 89,99 zł/mies., a od 7 miesiąca – 118,99 zł/mies. (z rabatami). W całym okresie umowy klient będzie również ponosił opłatę za wypożyczenie modemu, która wyniesie 3,99 zł miesięcznie. Ceny dotyczą pakietu ze Światłowodem do 300 Mb/s. Plan Netflix można w dowolnym momencie zmienić na wyższy, dopłacając jedynie różnicę ceny między planami.

Każdy klient kupujący Orange Love Mini z Netflix, otrzyma również  300 GB extra na 3 miesiące (w abonamencie komórkowym). Można więc oglądać ulubione filmy i seriale  niezależnie od miejsca – w domu, na wakacjach, a do tego na smartfonie dostępnym w supercenie.

Oferta na lato dla klientów biznesowych

Oferta 300 GB przeznaczona jest także klientom biznesowym we wszystkich Planach Firmowych i Orange Love dla Firm. Dotyczy to zarówno nowych klientów, jak i przedłużających umowy.

Przez cały sezon letni operator proponuje przedsiębiorcom następujące urządzenia: Samsung Galaxy A22 5G 4/64 GB za 22 zł miesięcznie + VAT przy zakupie Planu Firmowego M, Xiaomi Redmi Note 10 5G 4/64 GB za 26 zł miesięcznie + VAT z Planem Firmowym S, Samsung Galaxy S21 FE 5G 6/128 GB – 86 zł miesięcznie + VAT z Planem Firmowym L oraz iPhone 13 Pro Max 128 GB 5G w kwocie 178 zł miesięcznie + VAT przy wyborze Planu Firmowego XL.

Orange rozpoczyna też kolejną odsłonę promocji „Smartfonowy szok cenowy”, w ramach której klienci biznesowi otrzymają telefony w najniższych cenach na rynku. Na początek oferuje następujące smartfony: realme C25Y 4/64 GB za 20 zł miesięcznie + VAT z Planem Firmowym S, Samsung Galaxy A52s 5G 6/128 GB w kwocie 45 zł + VAT przy zakupie Planu Firmowego M, iPhone Xs 64 GB odnowiony Renewd klasa A+ za 64 zł miesięcznie + VAT przy wyborze Planu Firmowego L oraz Samsung Galaxy Z Flip3 5G 8/128 GB za 89 miesięcznie + VAT z Planem Firmowym XL. Więcej szczegółów na stronie.

Odsprzedaj smartfon i daj drugie życie

Schowany w szufladzie, nieużywany smartfon nikomu nie służy. Orange zachęca do odpowiedzialnego rozstania się z „porzuconymi” urządzeniami. Wystarczy przynieść stary smartfon do dowolnego salonu operatora. Zostanie on wyceniony na miejscu, a klient otrzyma bon na zakup nowego urządzenia lub akcesoriów. Urządzenie, które nie zakwalifikuje się do odkupu, można zostawić do recyklingu. Oferta dotyczy wybranych modeli i zależy od stanu technicznego urządzenia.

W sklepie Orange można znaleźć także odnowione smartfony. Wyglądają i działają jak nowe, ale są tańsze. To urządzenia używane, które dzięki profesjonalnej odnowie dostały drugie życie.

Dekoder 4K Stream w Telewizji od Orange

Orange rozszerza podstawową ofertę dekoderów o Dekoder 4K Stream dla klientów, którzy zdecydują się na Orange Światłowód. Opłata miesięczna za wypożyczenie wynosi 3,99 zł. Dostępny jest również w usłudze Multiroom z miesięczną opłatą w wysokości 10 zł.

Dekoder 4K Stream pracuje na systemie operacyjnym Android TV, który umożliwia dostęp do gier, aplikacji, popularnych serwisów streamingowych i oczywiście do platformy Netflix, stając się multimedialnym centrum rozrywki. Oglądanie kanałów w jakości Ultra HD gwarantuje doskonałą jakość obrazu. Jednocześnie zużywa około połowy mniej energii w porównaniu do innych dekoderów. Połączenie z modemem może być przewodowe lub z wykorzystaniem Wi-Fi. Dodatkowo dekoder zapewnia łączność Bluetooth do podłączenia akcesoriów, takich jak klawiatura czy słuchawki, gwarantuje stabilność i niezawodność. Więcej informacji o dekoderze tutaj.

 

Mediateka

Udostępnij: Na wakacje od Orange 300 GB extra oraz smartfon w supercenie

Mediateka

Na wakacje od Orange 300 GB extra oraz smartfon w supercenie

23 maja 2022

Dodano do koszyka.

zamknij
informacje o cookies - Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z orange.pl bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza,
że pliki cookies będą zamieszczane w Twoim urządzeniu. dowiedz się więcej